0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: пролактин
« Отговор #60 -: Октомври 19, 2009, 22:59:50 pm »
suzi0316  миличка пиши на български и кажи за кой град става въпрос за да се включат момичетата
[/url]
Re: пролактин
« Отговор #61 -: Октомври 20, 2009, 11:21:25 am »
Оф, най-сетне пролактина ми е в норма  :D :D :D
Изследваха ми го в кл. Щерев и то както трябва - легнах на легно, сложиха ми абокат и ми взеха два пъти кръв през 15мин. и резултата е 24.06 при горна гр. 26.70 , близо е до горна, ама е в норма  :D :D :D. На 15-ти ден от цикъла доки видя спукан фоликул, което ме успокои, защото си мислех че може и да нямам ову, заради високия пролактин  :?

*
Re: пролактин
« Отговор #62 -: Ноември 02, 2009, 17:05:03 pm »
Наде браво такива работи да се чуват само хубави !
[/url]
Re: пролактин
« Отговор #63 -: Ноември 02, 2009, 20:23:55 pm »
Наде браво такива работи да се чуват само хубави !
Viviq :balk_21:

Re: пролактин
« Отговор #64 -: Ноември 02, 2009, 21:52:01 pm »
На мен досега са ми взимали кръв след 15 мин почивка, но не в легнало положение и то еднократно без абокат.Дали са реални?Това е в лабораторията в клиника Малинов.
Re: пролактин
« Отговор #65 -: Ноември 03, 2009, 13:16:07 pm »
На мен са ми взимали кръв за хормони,(сред които  и пролактин)и след 5 мин почивка легнала на кушетката и без никаква почивка в 2 различни лаборатории.
С почивката резултатите са 331.1(реф.ст-ти 73-850)
Без почивка имаме 474.00(реф.ст-ти 40-530)
Защо в различните лаб.са различни реф.ст-ти и тази разлика от 140 ед. голяма ли е?
Re: пролактин
« Отговор #66 -: Ноември 03, 2009, 13:50:26 pm »
Защо в различните лаб.са различни реф.ст-ти и тази разлика от 140 ед. голяма ли е?
Защото различните лаборатории използват различни реф. стойности и ти нетрябва са сравняваш резултатите. Можеш да ги сравняваш само ако са от една лаб. , но твоите са ОК, така че не го мисли изобщо  :)

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: пролактин
« Отговор #67 -: Ноември 05, 2009, 14:27:34 pm »
Здравейте,

Това са ми изследванията от днес, 3 ден от МЦ. Кръвта е визмана на гладно и жадно, в легнало положение след 10 мин. почивка, без стрес, никакво пипане на гърди и секс предната вечер.

LH   6.5   mUI/ml   2,4 - 12,6
FSH   5.99   mUI/ml   3,5 - 12,5
Пролактин   513.07   μUI/ml   127 - 637
Естрадиол   43.09   pg/ml   12,5 - 166
Прогестерон   0.502   ng/ml   0,2 - 1,5
Тестостерон   1.25   nmol/l   0,22 -2,9

До сега не бях обръщала внимание на пролактина, но миналия месец стойността на пролактина беше 503.07 μUI/ml при същите реф. граници - 127 - 637, а тогава ми вдигнаха кръвното преди взимането на кръвта и смятах, че затова е висок.

През март месец тази година е бил Prolactin 406.70 IU/l М(45.0 - 375.0); Ж(59.0 - 619.0).

Както и да го гледам си е към горна граница и не само това, ами и явно се покачва. Чудя се, при услове, че все пак са в реф. граници стойностите, дали би представлявал проблем този пролактин?

ПС Имам редовен цикъл, малко варира по дължина напоследък, но около 25-28 дни. Имам овулация, поне последните няколко цикъла ги следих с фоликулометрия.



« Последна редакция: Ноември 05, 2009, 14:39:17 pm от Zai »

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: пролактин
« Отговор #68 -: Ноември 06, 2009, 13:39:05 pm »
Заи, пролактина ти си е в референтните граници. Те не са напразно дадени от лабораториите. Мисля, че излишно се тревожиш. Ако все пак се съмняваш го изследвай и в друга лаборатория.
 Късмет.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: пролактин
« Отговор #69 -: Ноември 06, 2009, 13:50:09 pm »
Благодаря, Crow. Това са от две лаборатории резултатите - 2 от една и съща и по-ранното от друга. Не знам и аз вече какво да направя, толкова успях да направя сама. Чакам си другия месец вече часа в спец. клиника и да почваме да ровим.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: пролактин
« Отговор #70 -: Декември 17, 2009, 22:55:52 pm »
  Има ли от някое момиче което е забременяло след прием на Достинекс, от години го пия но бременност няма. Най добрите ендокринолози ми казват че няма проблем за забременяване, но други лекари пък ми казват че никога не мога да забременея при прием на Достинекс. Вече трета година бременност няма и аз незнам какво да правя, а и съм доста объркана. Моля помогнете ако някой е имал този проблем. Иначе само Достинекса ми овладява високия пролактин.
Re: пролактин
« Отговор #71 -: Декември 18, 2009, 14:45:50 pm »
Аз съм бременна след прием на Достинекс, но след ин витро. Търси проблема другаде, щом Пролактина е в норма и има овулация не това е пречката за забременяване. Посети клиника по стерилитет, три години са доста време.
Re: пролактин
« Отговор #72 -: Декември 18, 2009, 23:20:06 pm »
Благодаря ти за отговора, Цеци. От доста години имам диагноза хиперпролактиномия, и от доста време пия Достинекс. На 31 години съм. Пия го от 2004г. овладях пролактина чуствах се прекрасно, коса, кожа, килограми, всичко. Идваше ми редовно и така. Докато това лято не осъмнах с киста пет на три сантиметро която се резорбира чрез лекарства. и тръгнах по лекари. От повече от 3 години опитваме за бебе но нищо не става. Мислех да се абстрахирам от някаква фикс идея и затова не пришпорвах нещата, вярвах че ще стане. Но кистата ме изплаши. Тръгнах по лекари - Достинекса нямало да ми помогне да забременея никога той провокирал кистите, други лекари - пий Достинекс той е най-доброто лекарство, не пий досинекс пий медокриптин, и така един порочен кръг клостилбегит за стимулация на яйчника - резултат нова киста. отидох при доц. Стойчев в Плевен в клиника св.Марина и той каза че матка, ендометриум всичко е наред и Достинекса само може да помогне и в крайна сметка препоръчително е да направя лапароскопия. Какво да правя? Ако можеш посъветвай ме, това изследване явно доста са го усвоили защото говорят за него като за рутинна манипулация, и в крайна сметка би ли ми навредило по някакъв начин. Благодаря ти предварително.
*
Re: пролактин
« Отговор #73 -: Декември 19, 2009, 20:01:16 pm »
vdpm щом док казва че всичко си е наред и ти е предложил лапаро значи търси проблема другъде - явно трябва да се види проходимост на тръби !
Аз бях в подобна ситуация висок пролактин ,но аз пия бромокриптин съвсем малка доза колкото да го държим в граници - е пак не се получи и тогава моя док реши да направим ЦС,при която се оказаха едната тръба запушена - сега след празниците ще правим и лапаро за да видим как е другата тръба !Ако не си правила ЦС или лапаро добре е да се видят как са тръбите!
Не знам какво ще решиш ,но поговори с док и той ще те насочи към правилното решение!
Успех миличка !
[/url]
Re: пролактин
« Отговор #74 -: Декември 19, 2009, 22:38:46 pm »
И според мен би трябвало първо да направиш снимка и чак тогава да мислиш за лапаро, ако има проблем. Пак ще се повторя, но ако не си посетила клиника по стерилитет, трябва да го направиш. Не знам от кой град си, но тук в сайта са посочени някои от най-добрите клиники по стерилитет.
Re: пролактин
« Отговор #75 -: Декември 20, 2009, 18:25:41 pm »
ходих в клиника св. Марина, в Плевен, тя е специализирана акушеро-гинекологична клиника, а доц. Стойчев се занимава именно с проблемно забременяване. И аз мисля че първо трябва снимка, но той предложи директнно лапароскопия, защото снимката не е надеждна. а иначе съм от Търново.
Re: пролактин
« Отговор #76 -: Декември 20, 2009, 18:28:32 pm »
Цеци, много ме интересува след като си забременяла продължила ли си с Достинекса, или ти предписаха друго и в каква доза? на български няма много информация за Достинекса но преведох от английски една статия, от която разбрах че клиничните изследвания на това лекарство във връзка с бременността и някакви усложнения последващи бременност и прием на Достинекс не са на достатъчно ниво и те препоръчват Достинекс да не се приема по време на бременност.
Re: пролактин
« Отговор #77 -: Декември 20, 2009, 18:59:17 pm »
Спрях Достинекса веднага след положителния тест, именно защото няма достатъчно изследвания за това как влияе приложението му по време на бременност. Ендокринологът ми се съобразява с това каква е терапията на Запад и не ми препоръча да се тъпча и с Бромокриптин, както е прието тук. Единственото, което не спазих от препоръките му е, че не си направих ЯМР между 3-6 месец на бременността, за да видим на какво положение е аденомът, макар че той каза, че вероятността да нарастне е нищожна, но практиката на Запад била такава: бременност, спиране на Достинекса, контролен ЯМР и само ако той покаже отклонение, прием на Бромокриптин или друг медикамент за пролактиноми, разрешен за употреба по време на бременност. Доверих му се и нито приемам нещо за Пролактина, нито пък съм го изследвала, защото знам, че ще е достигнал четирицифрена стойност. Но категорично Достинекс по време на бременност не се препоръчва.
За жалост нямам никаква информация за клиниката, която посещаваш. След дълги години лутане в Пловдив намерих своята клиника и лекар в София.
Re: пролактин
« Отговор #78 -: Декември 20, 2009, 20:11:32 pm »
Благодаря ти за отговора, ако можеш пиши коя е тази клиника и ендокринологът който посещаваш.
Re: пролактин
« Отговор #79 -: Декември 21, 2009, 12:16:33 pm »
Посещавам клиниката на д-р Владимиров: http://www.ivf.bg/
Ендокринологът е д-р Начев, който в определен ден от седмицата посещава клиниката, иначе знам, че работи в Ендокринологията на Майчин дом.