0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #60 -: Юли 17, 2008, 22:30:14 pm »
Chandra, от кои немски клиники имаШ впечатления? Ние сме в Улм при проф. Щерzик, чувала ли си неЩо zа него?

Ние zа сега сме много доволни, но оЩе не сме zапочнали процедура. Иска ми се да имам малко повече инфо.

Това е сайтът му.

www.kinderwunsch-ulm.de
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #61 -: Август 05, 2008, 17:12:48 pm »
Здравей mile07,
извинявай, че не ти отговорих по-рано,
но бях в България  :) Перди 2 дни се върнах и ето ме пак на линия...

Аз нямам много впечатления от немски клиники,освен от тази, в която сестра ми след ин-витро се сдоби с 3 момченца и тази, в която ние смятаме евентуално да направим опитите.

За съжаление не съм чувала нищо за проф. Щерzик в Улм. Писала си, че още събирате инфо. По какви критерии ще си изберате клиника?

Клиниката, в която сестра ми беше, се намира в Köln (Panklinik), много модерна, на централно място и с много високи квоти на успеваемост. На интернет-страницата им има обнадеждаващи статистики (от 2005 година, но то на всички статистиките им са старички): 42,8% успеваемост (бременност)при ембрионен трансфер... Това, което ми хареса е, че имат форум, в който лекари отговарят на въпросите на пациенти.
http://www.fertilitycenter-koeln.de/
http://www.fertilitycenter-koeln.de/patientenforum_2008
Но ако те интересува нещо конкретно за клиниката,просто питай...

Иначе има вероятност, ние да опитаме в Хамбург (FCH Dr. Fischer), защото живеем тук.
http://www.fertility-center-hh.de/

Но и ние като вас, все още се чудим, къде да опитаме и събираме информация.

Чувала ли си нещо за Др. Тодоров(от Байройт)?
Говорих с него по телефона и той ми обърна доста сериозно внимание (разговора продължи над час, а ми се обади той, след като бях помолила сестрите за Rückruf). Направи ми впечатление, че нито една моя дума не остана незабелязана и разисквахме много въпроси... Този лекар се занимава с ин-витро от 1983г. Учил е в Кембридж и май е работил в Лондон, преди да отиде в Байтройт.

Въпроса е следния - при него е възможен трансфера на бластоцисти, а това май си е сериозен аргумент. Но още не съм много сигурна, дали това наистина е от то-о-олкова голямо значение (който знае нещо, да помага  :) )
Трансфер на бластоцисти май е възможен и в Köln...

Вие до къде стигнахте? Започнахте ли опити/кога ще започвате? В Германия ли живееш? Много ми се иска, да се запозная с момичета живеещи в Германия, които са в нашата ситуация...

Желая ти от сърце много, много успехи
а и на всички тук!
(Не знам, какво щях да правя без вас  :balk_63:)
Поздрави!

"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #62 -: Август 05, 2008, 19:25:50 pm »
Успех, момичета!

За съжаление, не мога да кажа кои клиники са добри в Германия, бих могла само да кажа, кои не са добри и какво не ми харесва.

Стискам палци на всички ви. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #63 -: Август 05, 2008, 21:02:46 pm »
За съжаление, не мога да кажа кои клиники са добри в Германия, бих могла само да кажа, кои не са добри и какво не ми харесва.

Ще се радвам, да ни споделиш опита си. Ние сме още във фаза събиране на информация и вземане на решение, коя да е клиниката...

Поздрави и
приятна вечер
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #64 -: Август 05, 2008, 23:17:16 pm »
За западната част на Германия нищо не мога да кажа. Надявам се, там нещата да са по-добре.
Не съм доволна от една клиника в Лайпциг и една в Берлин, като и има още една в Берлин в която моя приятелка (също от форума) имаше големи проблеми.
Подробности няма да описвам тук. Може да видиш в моя дневник и в мненията по него. Там съм описала доста преживелици. :)

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7195.0;all

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7626.0;all
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #65 -: Август 06, 2008, 12:22:16 pm »
Благодаря ти много, мила Осиана!

Беше много вълнуващо, да чета дневника ти - радвах се с тебе,тръпнех от очакване заедно с тебе, болеше ме с тебе и за тебе... Как е здравето на съпруга ти в момента? (това също си е било голямо изпитание..)

Сестра ми казва, че избирането на клиника наистина е много важно нещо и не е за подценяване. Защото, според нея, това което правят лекарите там,си е като вид занаят и съответно някои са добри майстори, а други - не чак толкова...
Аз напълно се придържам към нейното мнение и си мислех, дали да не отворим една нова тема:
По какви критерии да изберем подходящата за нас клиника?

Вие какви планове имате от тук нататък? Успя ли да откажеш цигарите? Аз също пуша и се каня, тези дни да ги спирам...

Желая ви много успехи,
любов и здраве! :balk_7:
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #66 -: Август 06, 2008, 13:32:45 pm »
Благодаря ти много.

Съпруга ми е добре, за щастие. Благодаря.

Новата тема, ако искаш я отвори, ама как ще разберем всъщност коя клиника е добра, както не сме били лично там? Човек преценява, когато е опитал. Или трябва да се търси инфо от пациенти и тяхното мнение за дадена клиника. А доволни и недоволни, винаги ще има навсякъде.

Аз ти пожелавам късмет, май той в нашата ситуация помага. И вяра!, че аз вече я загубих. :?

Цигарите не са проблем вече. Но мъжа ми пуши. Но като че ли като че ли няма значение, защото нашите планове са - че нямаме планове. Опитвам се да успея да свикна с мисълта, че никога няма да имам деца. Нещо все още не ми се отдава, но вярвам че ще успея някой ден. Повярвай ми - по трудно е да спреш, от колкото да продължиш. Аз май избрах най-трудното... :(
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #67 -: Август 06, 2008, 19:37:32 pm »
Chandra, благодаря ти zа иzчерпателния отговор.  :D

Ние вече активно действаме при проф. Щерzик и zа сега сме много доволни. Живеем в Щутгарт и след като ни дадоха направление zа клиника по стерилитет мина доста време докато се спрем на някоя определена. Тук има три, а в околностите има поне оЩе 3. Раzгледах сайтовете на всички, иzчетох доста немски форуми. Това, което ме накара да се спра точно на таzи беШе фактът, че  в клиниката има и специалист по репродуктивна ендокринилогия. А аz имам проблем с пролактина, аденом 3 мм и до сега никой не му обръЩа внимание. Просто някак си по скоро Шесто чувство
Но минаха вече 4 месеца и съм очарована.

От Тодоров нямам впечатления, доста ни е далече клиниката и не съм се интересувала.

Osiana, пожелавам ти и при вас чудото да стане. 
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #68 -: Август 06, 2008, 23:34:07 pm »
Благодаря ви много, момичета!
Ние вече активно действаме при проф. Щерzик и zа сега сме много доволни.

Стискам палци! Ще се радвам, да ни държиш в течение  :)

...Нещо все още не ми се отдава, но вярвам че ще успея някой ден. Повярвай ми - по трудно е да спреш, от колкото да продължиш. Аз май избрах най-трудното... :(
Толкова ужасно си права!
Между другото, писах ти на лична... (Малко дългичко, дано не съм досадила много..)

Относно критериите за избиране на клиника:
Питам, защото досега разговорите ни с лекари ме наведоха на някои въпроси. (Аз имам два ин-витро опита, но това беше преди 10 години. Тогава времената, възможностите и информацията бяха други и сега се оказвам доста "боса" на темата...)

Например:
- Наистина ли се увеличават шансовете, ако се трансферират бластоцисти и доколко?
- Аз май съм имала (или имам) еднометриозна киста. По този повод - Във всяка клиника ли вземат под внимание възможни такива проблеми или други заболявания (и съответно могат да се справят с тях)
- На какво друго трябва да се обърне внимание?
- Доколко са важни и с каква цел се правят гинетични, имунологични и тн. изследвания..

А мога и да се задълбоча  :wink:
- По какво можем да разпознаем комерсиалните лекари (говорих с един, който иначе много ми вдъхна доверие, но често повтаряше "конкурентите... Те конкурентите естествено че ще ви разправят друго..." и това малко ме смути... Ама пък иначе умно говореше...

Но засега толкова  :o
Поздрави на всички!
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #69 -: Август 06, 2008, 23:58:31 pm »
Отговарям на въпросите ти, така както аз ги виждам нещата.



- Наистина ли се увеличават шансовете, ако се трансферират бластоцисти и доколко?


Не, зависи от случая, индивидуално е. Но е добре, ако клиниката предлага и трансфер на бластоцисти.


- Аз май съм имала (или имам) еднометриозна киста. По този повод - Във всяка клиника ли вземат под внимание възможни такива проблеми или други заболявания (и съответно могат да се справят с тях)
 

Да, би трябвало, пълни изследвания се правят преди процедури. И съм сигурна, че във всяка клиника е така. Ако не, това значи за мен че клиниката не е на ниво и по-добре не си губи времето там.


 -Доколко са важни и с каква цел се правят гинетични, имунологични и тн. изследвания..


Много са важни. Нас ни накараха да направим генетични, имунологични и още куп други (например тест за тромбоза, хламидия, хепатит и т.н.) преди ИКСИ. И ако в някоя клиника, не практикуват така, изисквайте такива изследвания, преди процедура! Целта е да се знае предварително дали там има проблем или не. А не чак след няколко неуспеха да се търси причина и да се правят изследвания. След дъжд-качулка. Знаеш, процедурите изискват и костват много време, пари, нерви и най-важното - нашето здраве.



 -По какво можем да разпознаем комерсиалните лекари (говорих с един, който иначе много ми вдъхна доверие, но често повтаряше "конкурентите... Те конкурентите естествено че ще ви разправят друго..." и това малко ме смути... Ама пък иначе умно говореше...


Това изобщо не ми харесва. Те иначе всички говорят умно. Е, не винаги де. Аз се усъмних само по едно изречение на моя лекар, че той не е точния. И се оказах по-късно права.
« Последна редакция: Август 07, 2008, 00:13:07 am от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #70 -: Август 07, 2008, 01:08:07 am »
 :bighug:
Благодаря ти много!
 :D

Желая ти приятен ден!
(сигурно ще четеш това утре :wink:)

"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #71 -: Август 11, 2008, 16:53:45 pm »
Здравейте отново.

Osiana, прочетох дневникът ти. Съжалявам zа всичко, преz което сте минали. За съжаление явно сте далече от нас, иначе гореЩо бих ти препоръчала наШата клиника. Не се предавайте. Попадала ли си на тоzи форум? www.kinderwunsch-forum.com

Това е един от малкото форуми, в които можеШ да попитаШ zа конкретно мнение zа клиника или лекар. ЗаЩото иz повечето е zабранено да се споменават имена на клиники, лекари и медикаменти.



Стискам палци! Ще се радвам, да ни държиш в течение  :)


Ами миналата седмица правихме посткоитален тест и на трите zрителни полета не се откриха подвижни сперматоzоиди. Док иска другия месец да повторим спермограмата и пак посткоитален тест и след това може би инсе.  :?

Поzдрави на всички
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #72 -: Август 11, 2008, 23:25:24 pm »
Благодаря mile07.

Чела съм преди доста форуми, включително и този. Сега вече нищо не чета.



Успех и късмет!!!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #73 -: Август 14, 2008, 11:11:17 am »
Мисля, че има тема 3а Германия :)
Не искам да спамя, но можеш и тук да погледнеш.

http://www.klein-putz.net/forum/index.php

3а Улм съм чувала добри неща.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #75 -: Август 15, 2008, 22:10:02 pm »
niemand, благодаря zа линка. Тоzи форум оЩе не го бях среЩала.  :wink:

Осиана и на теб блаодаря zа линковете. Отивам да ги чета. 
*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #76 -: Август 15, 2008, 23:18:44 pm »
здравейте, :)
Искам да попитам момичетата от форума имат ли някакви впечатления от клиниките по репродуктивно здраве в Холандия.Правим опити за бебе   от около 8 месеца , но резултат няма. Na 34 god. sme .Hасочихме се към клиника в Тilburg. Имаме час за 7-  ми Октомври, които очакваме с нетърпение!
ще съм ви много благодарна ако някои, които има информация за добра клиника ми отговори. Благодаря ви! :)
*

    Nicolina

Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #77 -: Декември 08, 2008, 22:58:38 pm »
Привет и от мен от Канада, Монреал. Чудесна идея много ми допада и на мен и благодаря на създателите за нея, аз също се включвам. В момента с мъжо правим опити за бебенце!  :D
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #78 -: Декември 08, 2008, 23:03:54 pm »
Чудесна идея и благодаря ви много и аз се включвам от Канада, и ние правим опити за забременяване! Но незнам защо нещо напоследък цикъла ми закъснява с по 20 дни, незнам дали това е нормално или трябва да потърся лекар?