0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #40 -: Септември 04, 2006, 12:11:04 pm »
Здравейте момичета.
Благодаря Мели!  :thankyousign: Много хубаво под-форумче си имаме!  :cheerleader:

Аз не знам до колко мога да съм полезна, но жадно попивам всяка информация, а тук има страшно много полезна информация за което много ви благодаря.  :balk_81: Ние живеем в Швейцария и от 9 месеца правим опити.
Желая много успех на всички и скоро да се радваме взаимно с хубавата новина!  :balk_602: :bfp1: :crossfingers:

Приятен ден момичета!
  :flower:
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #41 -: Септември 04, 2006, 19:48:43 pm »
Честито и от мен!
Много хубави новини на всички зад граница!
И както пише Сигнусчето, обаждайте се като се прибирате! :D
*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #42 -: Май 10, 2007, 23:09:38 pm »
Здравейте момичета,
зарадвах се като видях заглавието на темата в този форум  :) поздравления за, което!
Аз живея в Колорадо, нямам много информация относно ин-витро, както повечето от вас, но относно лекарите като цяло, отношение и начин на лечение(разбира се, в моя случай само)  мога да бъда полезна. С моя съпруг наскоро преживяхме ужаса от първия ми спонтанен аборт, но сега се възстановяваме и се потготвяме за подновяването на опитите с бебеправенето .. с пълна пара :cuddle:
Успех на всички бъдещи мами, очаквам хубавите новини от вас, с нетърпение:)
Прегръщам ви силно. :grouphug:

*

    gemi78

  • ***
  • 235
  • ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!!!
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #43 -: Юни 28, 2007, 21:46:51 pm »
Успех на всички мацки зад граница!


*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #44 -: Юни 29, 2007, 13:43:01 pm »
Привет от слън4ева Испания!
Тук се отнасят много сериозно към стерилитета,аз бях една от боре6тите се него.Правих ин витро което го пое здравната каса само платих 18евро за лекарствата,които струваха 1500евро(ДЕКЕПЕПТИЛ0,1 И ГОНАЛФ И ЦИПРОФЛОКСАЦИН 500,OVETRILLE250).Първо запо4нах стимулацията от 22 ден на цикала с декапептил 0,1 ,успоредно с това взимах и ципрофлоксацина за 10дни да се предпазя от инфекциа (мъжа ми съ6то го взима6е),сеед като ми доиде цикала(МАЙ)на 3ден запо4нах да си бия и гонала.На 27.05 ми бе6е пункцията и на 29.05 трансфера,след 14дни кръвния тест ,който бе6е положителен за мое огромно 6тастие и касмет за6тото знам 4е от първият път на става винаги.
« Последна редакция: Юли 04, 2007, 18:53:49 pm от azaia »
*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #45 -: Юли 04, 2007, 00:09:09 am »
 
Zdraveite momi4etata!Otdavna vlizam vav foruma no dosega ne sam se vku4vala s komentar po temite.Radvam se 4e vi ima.Dosta ne6ta nay4ih prez mesezite.Predstoi mi 1 inseminazia no kato 4eta ne e mnogo nadejdno i neznam dali si zaslujava.Namiram se Baltimore i dosega sam dovolna ot doktorite.Sajaliavam 4e ne potarsih tiahnata pomo6t po rano.Vsi4kite izsledvania gi pravih v BG, no se razkasvah mejdy USA iBG.Zasega deistvam tyk, no se o4ertava da patyvam prez septemvri do BG za parvoto mi INvitro vav Varna.Zaslujavali si da pravia inseminazia sega.Ina4e za sistemata tyk lo6o nemoga da kaja.Dosta sa prezisni i podrobni vav vsi4ki isledvania, koeto ne e nikak lo6o.Vnimatelni i sas razbirane.6te otgovoria na vsi4ki va6i vaprosi.

Kasmet na vsi4ki i ne se ot4aivai te!
*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #46 -: Юли 04, 2007, 08:31:29 am »
Здравей Nushi, не пишеш какъв е проблема при вас, но след като лекарите са преценили, че може да се направи инсеминация си заслужава да я направиш, още повече ако застраховката ти покрива процедурата. Успех!
*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #47 -: Юли 04, 2007, 11:14:32 am »
Дойде време и аз да се вклЮ4а в тази теми4ка, макар 4е досега съм писала в други  :D
Здравейте на вси4ки, аз се намирам в Лондон и тук системата е , как да кажа, доста мудна, но БЕЗПЛАТНА.
Самото диагностициране на нашия проблем продължи около година и половина- две, време през което, напълно безплатно ни бяха направени все4ки изследвания, необходими преди ин-витро, но цената която платихме естествено е ВРЕМЕТО.
Сега след като ве4е сме в списъка с 4акащите, полу4ихме писмо 4е нашият ред ще дойде след около 2.5 години, като тогава, 1во ще ни бъдат отпуснати средства за 3 донорски инсеминации и ако нищо не се полу4и от тях-донорско инвитро, ако оба4е искаме да ползваме няколкото сперматозоида намерени при биопсията на мъжлето, след 2.5 години ще ни бъдат отпуснати средства само за едно икси + меsa
Междувременно оба4е, ако до тези 2.5 пари от правителството не дойдат / не са идвали ве4е от 8 години!!! е правителството е социалисти4еско тук за тези които не знаят- според мен връзката м/у това и НЕотпуснатите средства е ясна и о4евадна/ срокът от 2.5 може да нарастне на 3-4 години, и ако ний през това време, по какъвто и да е на4ин/ донор, осиновяване и т.н/ се сдобием с детенце- изхвър4аме от списъка с вси4ка сила и нямаме право на финансиране.
Е, това как ви се струва?!
Пиша вси4ко това не за да ви отег4а, а ако има моми4ета в ЮК, тръгнали по пътеката на здравната каса, да имат предвид колко дълъг е пътя и да изберат с какво ще заплатят ин-витрото си- с безкрайно 4акане или с 3000-4000 паунда
Щеше да е много полезно за мен да знам реда и тромавостта на системата, преди да си загубя толкова време, но- винаги има първи път, пък и никъде из форума не можах да намеря някаква инфо за ЮК, явно няма много потребители от тук.
На вси4ки опитващи за беб4е, стискам палци и пожелавам успех.
  :wink:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #48 -: Юли 04, 2007, 15:36:55 pm »

 Zdravei Rozy,
 Ve4e 5 godini hodene po lekari i ni6to seriozno.Minalata godina mi praviha laparo sled koeto biah s yjasni bolki i 5 dena v bolniza v BG.Kato 4eta niakoi momi4eta ne yse6tat ni6to.Razbira se moiata ot diagnosti4na premina v operativna.Taka i ne mojaha da mi obiasnat to4no kakvo predstavliava6e problema.Iai4nizite biaha pokriti s obvivka na koiato napraviha malki otvor4eta.Malko tapo se izkazah no i taka ne go razbrah.Drygi problemi pri nas niama,no niama e beb4e.A za zastrhovkata pokriva 50% i inseminaziata 6te mi izleze okolo 1500-2000$.Zenite sa ybiistveni tyka.

Pozdravi ot Baltimore!
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #49 -: Август 15, 2007, 18:28:43 pm »
Здравейте на всички от Илиной- Чикаго .Ние сме от 1 год. в Чикаго и открихме че без да сме искали, сме попаднали в един от щатите дето е почти безплатно лекарства и процедури лекуващи безплодие.....
Вече имам зад гърба си 2 несполучливи инсеминации и едно прекаснато инвитро (посредата-не успиха да понижат нивото на естрогена с Лупрон та за да не се получи свръх стимулация прекаснах започнатият цикъл инвитро )  .В процес съм на следващото инвитро в момента .
Аз бях писала че имам лекарство което не мога да ползвам останало от инвитрото и с удоволствие ще го подаря на някого.Лекарството се казва ЛУПРОН.
*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #50 -: Януари 18, 2008, 16:05:38 pm »
Здравеите,
пиша ви от Швейцария  :) имам 4 не успешни опита на ин витро направени в клиника в Лугано.  3а сьжеление не сьм доволна от то3и центьра и реших 5-ят опит да е в Белгия, ка3ват, 4е там са наи-добрите ембриоло3и...  :?.
Някой може ли да ми каже какви са цените в БГ на те3и два медикамента: suprefact и meropur?
Ето и някой сайт4ета: www.procrea.ch , www.brusselsivf.be , www.szalay.at
а това е един много поле3ен италиянски сайт, на който може да намерите по4ти вси4ко свьр3ано с АРТ: www.cercounbimbo.net
ако някой го интересува нещо пове4е ще му отговоря с удоволствие  :)

 :hello: :sunshine:


 
« Последна редакция: Януари 18, 2008, 16:47:03 pm от Ambra »
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #51 -: Февруари 06, 2008, 00:05:26 am »
Привет от дъждовна Англия!

Поздрави на модераторите за форума! Един съвет само за тях - ако могат да систематизират информацията за различните държави в различни подтеми, смятам че ще е от голяма ползва за всички нас.
След две неуспешни години за забременяване и ние се включваме в списъка на хората с проблеми. От мненията във форума на момичетата в UK виждам че системата тук не е много обнадеждаваща. Тръгнахме по схемата на NHS та ще видим докъде ще стигнем!Дано имаме късмет!
Успех на всички зад граница, защото знам че не е леко! :bfp1: :babbycarrage:
The life is too short! Let's enjoy it!
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #52 -: Февруари 10, 2008, 23:17:09 pm »
Zdraveite! Pi6a vi ot Ispania. Prez mai mi predstoi in vitro tuk. Pro4ela sam dosta ne6ta, no vse pak ima dosta vaprosi na koito vie mojete da mi otgovorite.Moje i da vi se stori glupavo, no naprimer neznam dali 6te moga da rabotq prez tova vreme, a sled transfera? Ne 4e e tolkova vajno...moga i da poleja izvestno vreme :D. Dokolkoto razbiram 2 sedmici sled transfera se pravi kraven test za ustanovqvane na eventualna bremennost? A sled tova pravqt li se nqkakvi izsledvaniq ako ima bremennost? A az ot vsi4ko koeto sam 4ela i 4ula,bih iskala da vi kaja, 4e dokato imate vazmojnost da napravite in vitro izvan Balgaria, ne go pravete v Balgaria.Pravih izsledvaniq v 4astna klinika u nas i ostavam s vpe4atlenie, 4e vsi4ko e dosta komersializirano. Transfera se pravi na vtoriq den a ne na 6estiq vav faza blastocid...i za6to? ami mnogo prsto-za6toto pove4e dni v laboratoriqta e i po-skapo. Iskam tolkova mnogo ne6ta da vi pi6a, no sam i malko pritesnena. Molq vi, ako nqkoi iska da pogovorim za tova iznervq6to iv vitro, molq vi pi6ete mi! Imam nujda da govorq sas jeni kato men....takiva koito sa minali ve4e po toq pat i takiva na koito im predstoi. Blagodarq vi za vsi4ko, koeto ste napisali tuk.
*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #53 -: Февруари 21, 2008, 11:36:35 am »
Здравейте и от мен.Аз съм в UK от два месеца.Виждам,че няма много момичета тук или поне не пишат.Аз тепърва почвам да набавям информация за тукашните клиники.Ще видим до къде ще я докараме :lol: 


Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #54 -: Април 19, 2008, 17:05:10 pm »
здравейте и от мен. аз живея в германия. от почти две години опитваме ,но няма резултат.при мен всичко е ок-поне така казват докторите, но моето съкровище има мн.лоша спермограма.бяхме малко шокирани,когато уролога ни посъветва да правим ин-витро,но с времето се поуспокоихме и началото на февруари посетихме една инфо-фечер на шази тема.чакахме около месец за този термин,но се заслужаваше.клиниката е по стерилитет,в дармщадт,чудесна атмосфера. инфо-вечерта протече страхотно,с брошури,видео материали,обяснения на антрополога ,после на биолога-около 2 часа и половина и това напълно безплатно.по този начин разбира се клиниката си прави и реклама.е,аз не искам да го правя ,но с мъжа ми решихме да се оставим в тяхни ръце.взехме си първия час при тях-чакахме за това 40 дни-тук винаги се чака за доктор.е, най-накрая дойде 19.04.и днес бяхме с мъжа ми за първи път индивидуално.останах с чудесни впечатления от доктора и екипа,много мили и внимателни.попълнихме формуляр с адрес, рожденна дата,правени операции,алергии и т.н.трябваше да носим с нас епикризи или предишни изследвания ,медиц. инфо за нас.след разговора-защо и от кога опитваме ,имьме ли въпроси, съгласни ли сме в тази клиника ,как си представяме всичко и т.н. ,адншдиь ме видя на вагинален ултрашал.после ни изпрати за вземане на кръв за хормонални изследвания и мъжа ми получи чашка за проба-сперма.нея обаче ще я направи в къщи и ще я занесе до клиниката-за това също му дадоха час.резултатите за спермогр. ще са готови на другия ден ,а кръвните след 14 дни.касата тик поема само 50проц. -около 3000 евро се плащат от пацента. иначе ако всичко е наред с изследванията можем да започнем стимулацията.за това обаче по-късно. успехи на всички 
Очакваме те бебче
*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #55 -: Април 22, 2008, 16:18:36 pm »
Здравейте искам първо да благодаря за чудесния форум, невероятен е!!! Неусетно той стана част от живота ми и сега с удоволствие и нетърпение влизам да изчета всичко ново и интересно. Тук момичетата са много мили всички са съпричастни към проблемите на другия. Атмосферата е страхотна тук! Сега накратко за мен.
Аз живея в Холандия отскоро с годеника се опитваме да имаме бебче - по точно от 5 месеца.
На 34 години сам и се притеснявам че времето лети а бебе няма, гинекологът ми каза че тук изчаквали първо една година преди да започнат с изследванията за стерилитет.
Така че засега се налага да чакам и да се надявам чудото да стане!
Успех на всички момичета!!!!
 :) :) :)
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #56 -: Май 05, 2008, 15:54:42 pm »
Boiger писах ти на лична да не раzдвоявам темата
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #57 -: Май 06, 2008, 21:36:13 pm »
Здравейте момичета:)
Чудесна тема, чета я откакто открих форума (преди 8-9 месеца), това е и времето откакто опитваме.
Засега нямам много за писане, но ще допълвам, когато се появи нещо ново. Започвам в края на Май посещенията си при специалист по стерилитет.
Намирам се в Германия.
През Септември бях на гинеколог и след обикновен преглед, цитонамазка и т.н. се оказа, че всичко ми е наред, видя се, че овулацията ми е минала и т.н. Започнах да пия фолиева киселина. Докторката беше много внимателна, но някак си нерешителна.
Реших да я сменя и преди 3 месеца си записах час за края на Април (германците плануват всичко месеци преди събитието)при друг лекар.
Прегледа ме и каза, че не вижда нищо тревожно. Казах и, че опитваме от почти 9 месеца. Отговори, че е нормално да се изчака 1 година на което аз отговорих, че съм на 33 и не искам да чакам повече. Прати ме да ми вземат кръв за изследване на хормони и ми написа направление за специалист по репродуктивна медицина, като ми каза да се обадя веднага да си запиша час при него. Направих го и получих час за края на Май. Дотогава ще са ми готови изследванията.
От специалита получих 3 дни по-късно по пощата една папка с всевъзможни материали отнасящи се до изследвания, АРТ процедури, въобще всичко. Попълних си въпросника и го пратих обратно.
Сега ни остава само да се явим заедно на уречения ден в уреченото време!
Много дълго стана, но с това искам да кажа, че засега не мога да се оплача от внимание! Надявам се и да не се оплача по-късно от способностите на лекаря:)
Благодаря ви, че ви има и Бог да ви пази!
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #58 -: Май 08, 2008, 04:56:31 am »
Здравейте и от мен.Живея в Лас Вегас,отскоро с мъжа ми правим опити за бебе.Надявам се да стане по естествен път.Здравната застраховка на месец тук
е 300$,като до момента на раждане трябва да има една година платени вноски.Наши приятели правиха 3 пъти ин-витро,по 20 000 $ всяко от тях.Даже се бяха от4аяли 4е няма да стане,но 4удото стана и сега се радват на мом4енце и моми4енце близна4ета.  КЪСМЕТ  на вси4ки моми4ета зад граница!!!!  :P :P :P:babbycarrage:       
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: и аз и аз
« Отговор #59 -: Юни 30, 2008, 01:19:51 am »
Супер !! Да се запиша и аз.  Аз сьм в Ирландия с едно неуспешно ин витро тук и едно запланувано в Германия през Май с яицеклетки от сестра ми и при доктор Стефан Тодоров.  Ако нещо някой го интересува, ще отговарям с удоволствие.

Здравейте всички!
Открих този форум случайно и(както предполагате ;-)много се зарадвах!Аз живея в Германия и имам два инвитро опита зад гърба си, но това беше отдавна (преди 10 години - тогава бях на 26, още живеех в БГ, но инвитрото направихме в Германия).
Дойде време, със съпуга ми да мислим за нови опити и така се озовах тук...  :)

Мисля, че и аз бих могла да помогна с нещо, тъй като сестра ми (по съвсем различни причини от моите)има след ICSI три дечица - момченце на 4 и близнаци на 3 годинки, така че имаме впечатления от някои от тукашните клиники... Само питайте...

Сега обаче въпроса ми към поличка-моличка:
На сестра ми са и останали замразени ембриони, които бихме искали да използваме. Проблема е в това, че тук законодателството не позволява по никакъв начин даряване на яйцеклетки. В други държави донорството е разрешено, но не целево, а само анонимно... Затова много се изненадах, като прочетох твоето "съобщение"... Писала си, че сте планували да пробвате през май... Какво стана? Направихте ли опит?
Темата ме интересува много горещо и ако някой друг знае нещо по този въпрос, моля ви пишете ми!

А това е адреса на една наистина добра клиника в Köln (Пан Клиник):

http://www.pan-klinik.de/ или
http://www.fertilitycenter-koeln.de/

(обърнете внимание на квотите на успеваемост: http://www.pan-klinik.de/137,1)

Желая Ви много успехи! И пишете!


"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."