0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Здравейте, хора зад граница!
« -: Март 17, 2006, 18:58:46 pm »
С този форум искаме да съберем всички полезни неща от чужбина - как хората се отнасят към репродуктивното здраве и репродуктивните проблеми, какви трудности срещат българите, кое е добро и е хубаво да се въведе и у нас. Има ли подобни на нашата организация структури, как са организирани, имат ли форуми ... ей такива неща.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #1 -: Март 17, 2006, 19:00:21 pm »
Мерси,Мели.Един изключително полезен подфорум.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #2 -: Март 17, 2006, 19:04:02 pm »
Да им е честит на чужбинските бъдещи майчета новия форум :)
И очакваме още много много хубави новини от всички вас  :bfp:
И като идвате на родна територия  да се обаждате за по една бира, ей   :beerdr:
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
ehaaa
« Отговор #3 -: Март 17, 2006, 19:16:49 pm »
Браво за идеята!
Ще се опитвам да помагам  с каквото мога.
Успех на всички в бебеправенето и бебеносенето.

Прегръщам ви

А за по питие Дони винаги, когато сме там.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #4 -: Март 17, 2006, 19:36:34 pm »
здравейте и на вас! аз също ще помагам с каквото мога. имам опит от едно неуспешно инвитро и надявам се второто с замразените да е ок. стискайте ми палци!!! забравих да пиша- аз живея в ОАЕ. успех на всички!!
No body is perfect, i`m NOBODY!!

*
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #5 -: Март 17, 2006, 19:57:10 pm »
Един Калифорнийски поздрав и от мен!  :balk_177:
Подкрепям идеята за форума - мисля, че ще е доста полезен. Аз съм готова да споделя моя опит с американската шантава здравна система.
Аз съм с 3 инсеминации и един мисед и в момента обмислям следващи действия.
Късмет на всички и скоро да се похвалиме!  :goodluck:
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #6 -: Март 18, 2006, 02:26:45 am »
Браво!
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #7 -: Март 18, 2006, 19:07:38 pm »
Честито и от мен!
От цялото си сърце ви желая много  :bfp:
*
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #8 -: Март 18, 2006, 20:03:50 pm »
Благодаря Мели,
аз лично се надявам да съм полезна с каквото мога. :D
*
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #9 -: Март 19, 2006, 07:15:48 am »
Страхотна новина!
Благодаря Мели  :
D
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #10 -: Март 19, 2006, 07:46:23 am »
Успех. :lol:
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #11 -: Март 19, 2006, 16:21:09 pm »
Поздрави и от мен,благодаря на Мели и всички модератори.
Прекрасна идея,мили дами.
Надявам се,всяка една от нас,която е в чужбина да сподели своите опити и премеждия.
Успех на всички.
 :thankyousign:  2bg



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #12 -: Март 20, 2006, 13:54:22 pm »
Здравейте и от мен, момичета. аз съм в Германия, но каквото мога - ще помагам. Ако трябва някаква информация - ще я търся и събирам за вас. Дано сме полезни, нищо че не сме у дома.   :balk_172: 2bg
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
и аз и аз
« Отговор #13 -: Март 20, 2006, 22:04:53 pm »
Супер !! Да се запиша и аз.  Аз сьм в Ирландия с едно неуспешно ин витро тук и едно запланувано в Германия през Май с яицеклетки от сестра ми и при доктор Стефан Тодоров.  Ако нещо някой го интересува, ще отговарям с удоволствие.
<script type="text/javascript" src="http://cdn.widgetserver.com/syndication/subscriber/InsertWidget.js"></script><script>if (WIDGETBOX) WIDGETBOX.renderWidget('4dfed795-c39f-4876-bce5-5507b62ec46e');</script><noscript>Get the <a href="http://www.widgetbox.com/widget/pregnancy-calendar">Baby & Pregnancy Countdown Ticker</a> widget and many other <a href="http://www.widgetbox.com/">great free widgets</a> at <a href="http://www.widgetbox.com">Widgetbox</a>!</noscript>
*
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #14 -: Март 21, 2006, 21:35:43 pm »
Я! 8O  Нов форум! :roll:

Хайде, Чехия да се отчете с бира! :beerdr:

Местният аналог на "Зачатие" е "Безплодие. Информация за лечение на безплодието." http://www.neplodnost.cz Кефи ме, че има карта на страната, кликваш на твоя район и ти дава най-близките клиники и кабинети, към които трябва да се обърнеш. Там обаче не чета, защото не говоря чешки.

По мои проучвания в Прага само има поне 7 клиники за стерилитет, цените са европейски. Не знам дали всичко се покрива от местната здравна каса. Има поне 3 общи клиники, които работят с чужденци и имат гинекологични кабинети. Ако някой е изпаднал в нужда, да гледа тук: http://www.expats.cz

В Чехия не се продават почти никакви лекарства без рецепта.  Дори за фолиевата киселина за бременни трябва да си имаш рецепта.

Ще пиша още.
Alexandra
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #15 -: Март 22, 2006, 06:38:49 am »
Здравейте и от мен! Не бях влизала мноооого отдавна и трябваше да си сменя ника от атина  на мимито за да се включа в темата :oops: .
Темата ми харесва и ще е идеално място за споделяне на "чуждестранният опит".
Аз живея в Атланта и имам зад гърба си 8 инсеминации-как зву4и само- и един мисед. В момента съм в процес на смяна на клиниката, защото в последната имам 4увството 4е я карат " на късмет"-никакви прегледи и следене с ултра звук на фуликулите, никакви изледвания на нивото на хормонит. Сега съм в очакване на  първия преглед в новата клиника.
И каквото сабя покаже.
Късмет на всички!
*
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #16 -: Март 22, 2006, 07:13:19 am »
Здравей Мими,
И моите 3 инсеминации ги правиха малко "на сляпо"- явно това е широката практика тук. Дано в новата клиника да е по-добре положението. Ще чакам да споделиш опит след прегледа. Успех!
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
*
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #17 -: Март 22, 2006, 12:05:19 pm »
до мимито и лила,
да ви кажа, отдъхнах си. Значи не съм само аз, минала през такива "слепи" практики.
Всъщност, преди седмица-две в една друга тема в АРТ бях писала, че опитите при нас са малко на сляпо, а момичетата почти не ми повярваха :oops:
Всъщност, наистина се оказва, че сме много и разпръснати по света. :D
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #18 -: Март 22, 2006, 13:51:22 pm »
Я и аз да се отчета!!!
 :wink: Първо,едно голямо браво и благодаря на Мели,че се сетихте за нас,овековечаваики ни в отделен форум!!!  :lol:
Аз за сега съм в Южна Африца,Йоханнесбург.Тук започнах по-обстоини анализи и лечениа ,тук ме оперираха ( ендометриоса),минах през лапароскопиа;една неуспешна инсеминациа та и до............абсолютно естествено нормално забременяване!!! Чакаме малкия принц да се появи на бял свят около 24-ти май.Сега бременея,купувам ританки,лигавници и чертая далгосрочни планове!
Клиниката,която посещавам още от самото начало ми бе препоръчана като една от наи-добрите в Африка,та даже и от Европа имат пациенти! Изцяло се занимава с проблемите на репродуктивното здраве,КАТО забременэш,те прехварлят в другата част на сградата,а самото раждане е в отсрещната клиника,която е един вид ....краината спирка(тъкмо днес ходихме да я разглеждаме,да си видя стаята,условията и т.н.т.) Та в тази първата клиника ,при първиа ми доктор дях до 3-иа месец на бремеността си,после тои ми препоръча другиа,които ще баде с мен до края!!! Тук работи от години една българка,която е вече моя приателка и винаги ми помага с превод и напътствиа!
Общите ми впечатлениа,като цяло са ,че в Южна Африка открито се говори за проблемното забременяване,няма никакви изкуствени табута,много двойки прибягват до ин-витро;получават помощи ,имат си добро медицинско осигуруаване! Освен това,вазрастовата граница за родители е доста разтегната,като пример ще кажа,че аз съм на 34 години  :oops:  и ще бъда наи-младата маика около моя термин!!! Имат си сдружениа и форуми в интернет,но аз не ги ползвам,(англииският не е моията стихия,ние тук сме временно,в къщи говорим на испански,а досега сме жививели и май пак натам варвят нещата във френскоговорящи държави),но имам информациа за тук.така че ,ако някой нещо го интересуват южно-африканските порядки-да свирка!!!
Ползвам саитове на испански,наи-вече от Аржентина,така че......."и тук обаждам"!!! :wink:
Като сме БЕЗДЕЛНИЦИ,да не сме БЕЗ ПРАЗНИЦИ !!!
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #19 -: Март 22, 2006, 16:22:07 pm »
Цитат на: lubs
здравейте и на вас! аз също ще помагам с каквото мога. имам опит от едно неуспешно инвитро и надявам се второто с замразените да е ок. стискайте ми палци!!! забравих да пиша- аз живея в ОАЕ. успех на всички!!


Стискам ти палци, lubs!Дано успееш със замразените.
Би ли споделила какви са цените на инсеминациите и на ин витро в ОАЕ.И има ли добри специалисти там?
Налага ми се престой за около година в Дубай и понеже не искам да губя време се интересувам от цените в региона.

Успех на новия форум! :)