0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Здравейте, хора зад граница!
« -: Март 17, 2006, 18:58:46 pm »
С този форум искаме да съберем всички полезни неща от чужбина - как хората се отнасят към репродуктивното здраве и репродуктивните проблеми, какви трудности срещат българите, кое е добро и е хубаво да се въведе и у нас. Има ли подобни на нашата организация структури, как са организирани, имат ли форуми ... ей такива неща.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #1 -: Март 17, 2006, 19:00:21 pm »
Мерси,Мели.Един изключително полезен подфорум.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #2 -: Март 17, 2006, 19:04:02 pm »
Да им е честит на чужбинските бъдещи майчета новия форум :)
И очакваме още много много хубави новини от всички вас  :bfp:
И като идвате на родна територия  да се обаждате за по една бира, ей   :beerdr:
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
ehaaa
« Отговор #3 -: Март 17, 2006, 19:16:49 pm »
Браво за идеята!
Ще се опитвам да помагам  с каквото мога.
Успех на всички в бебеправенето и бебеносенето.

Прегръщам ви

А за по питие Дони винаги, когато сме там.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #4 -: Март 17, 2006, 19:36:34 pm »
здравейте и на вас! аз също ще помагам с каквото мога. имам опит от едно неуспешно инвитро и надявам се второто с замразените да е ок. стискайте ми палци!!! забравих да пиша- аз живея в ОАЕ. успех на всички!!
No body is perfect, i`m NOBODY!!

*
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #5 -: Март 17, 2006, 19:57:10 pm »
Един Калифорнийски поздрав и от мен!  :balk_177:
Подкрепям идеята за форума - мисля, че ще е доста полезен. Аз съм готова да споделя моя опит с американската шантава здравна система.
Аз съм с 3 инсеминации и един мисед и в момента обмислям следващи действия.
Късмет на всички и скоро да се похвалиме!  :goodluck:
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #6 -: Март 18, 2006, 02:26:45 am »
Браво!
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #7 -: Март 18, 2006, 19:07:38 pm »
Честито и от мен!
От цялото си сърце ви желая много  :bfp:
*
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #8 -: Март 18, 2006, 20:03:50 pm »
Благодаря Мели,
аз лично се надявам да съм полезна с каквото мога. :D
*
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #9 -: Март 19, 2006, 07:15:48 am »
Страхотна новина!
Благодаря Мели  :
D
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #10 -: Март 19, 2006, 07:46:23 am »
Успех. :lol:
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #11 -: Март 19, 2006, 16:21:09 pm »
Поздрави и от мен,благодаря на Мели и всички модератори.
Прекрасна идея,мили дами.
Надявам се,всяка една от нас,която е в чужбина да сподели своите опити и премеждия.
Успех на всички.
 :thankyousign:  2bg



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #12 -: Март 20, 2006, 13:54:22 pm »
Здравейте и от мен, момичета. аз съм в Германия, но каквото мога - ще помагам. Ако трябва някаква информация - ще я търся и събирам за вас. Дано сме полезни, нищо че не сме у дома.   :balk_172: 2bg
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
и аз и аз
« Отговор #13 -: Март 20, 2006, 22:04:53 pm »
Супер !! Да се запиша и аз.  Аз сьм в Ирландия с едно неуспешно ин витро тук и едно запланувано в Германия през Май с яицеклетки от сестра ми и при доктор Стефан Тодоров.  Ако нещо някой го интересува, ще отговарям с удоволствие.
<script type="text/javascript" src="http://cdn.widgetserver.com/syndication/subscriber/InsertWidget.js"></script><script>if (WIDGETBOX) WIDGETBOX.renderWidget('4dfed795-c39f-4876-bce5-5507b62ec46e');</script><noscript>Get the <a href="http://www.widgetbox.com/widget/pregnancy-calendar">Baby & Pregnancy Countdown Ticker</a> widget and many other <a href="http://www.widgetbox.com/">great free widgets</a> at <a href="http://www.widgetbox.com">Widgetbox</a>!</noscript>
*
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #14 -: Март 21, 2006, 21:35:43 pm »
Я! 8O  Нов форум! :roll:

Хайде, Чехия да се отчете с бира! :beerdr:

Местният аналог на "Зачатие" е "Безплодие. Информация за лечение на безплодието." http://www.neplodnost.cz Кефи ме, че има карта на страната, кликваш на твоя район и ти дава най-близките клиники и кабинети, към които трябва да се обърнеш. Там обаче не чета, защото не говоря чешки.

По мои проучвания в Прага само има поне 7 клиники за стерилитет, цените са европейски. Не знам дали всичко се покрива от местната здравна каса. Има поне 3 общи клиники, които работят с чужденци и имат гинекологични кабинети. Ако някой е изпаднал в нужда, да гледа тук: http://www.expats.cz

В Чехия не се продават почти никакви лекарства без рецепта.  Дори за фолиевата киселина за бременни трябва да си имаш рецепта.

Ще пиша още.
Alexandra
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #15 -: Март 22, 2006, 06:38:49 am »
Здравейте и от мен! Не бях влизала мноооого отдавна и трябваше да си сменя ника от атина  на мимито за да се включа в темата :oops: .
Темата ми харесва и ще е идеално място за споделяне на "чуждестранният опит".
Аз живея в Атланта и имам зад гърба си 8 инсеминации-как зву4и само- и един мисед. В момента съм в процес на смяна на клиниката, защото в последната имам 4увството 4е я карат " на късмет"-никакви прегледи и следене с ултра звук на фуликулите, никакви изледвания на нивото на хормонит. Сега съм в очакване на  първия преглед в новата клиника.
И каквото сабя покаже.
Късмет на всички!
*
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #16 -: Март 22, 2006, 07:13:19 am »
Здравей Мими,
И моите 3 инсеминации ги правиха малко "на сляпо"- явно това е широката практика тук. Дано в новата клиника да е по-добре положението. Ще чакам да споделиш опит след прегледа. Успех!
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
*
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #17 -: Март 22, 2006, 12:05:19 pm »
до мимито и лила,
да ви кажа, отдъхнах си. Значи не съм само аз, минала през такива "слепи" практики.
Всъщност, преди седмица-две в една друга тема в АРТ бях писала, че опитите при нас са малко на сляпо, а момичетата почти не ми повярваха :oops:
Всъщност, наистина се оказва, че сме много и разпръснати по света. :D
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #18 -: Март 22, 2006, 13:51:22 pm »
Я и аз да се отчета!!!
 :wink: Първо,едно голямо браво и благодаря на Мели,че се сетихте за нас,овековечаваики ни в отделен форум!!!  :lol:
Аз за сега съм в Южна Африца,Йоханнесбург.Тук започнах по-обстоини анализи и лечениа ,тук ме оперираха ( ендометриоса),минах през лапароскопиа;една неуспешна инсеминациа та и до............абсолютно естествено нормално забременяване!!! Чакаме малкия принц да се появи на бял свят около 24-ти май.Сега бременея,купувам ританки,лигавници и чертая далгосрочни планове!
Клиниката,която посещавам още от самото начало ми бе препоръчана като една от наи-добрите в Африка,та даже и от Европа имат пациенти! Изцяло се занимава с проблемите на репродуктивното здраве,КАТО забременэш,те прехварлят в другата част на сградата,а самото раждане е в отсрещната клиника,която е един вид ....краината спирка(тъкмо днес ходихме да я разглеждаме,да си видя стаята,условията и т.н.т.) Та в тази първата клиника ,при първиа ми доктор дях до 3-иа месец на бремеността си,после тои ми препоръча другиа,които ще баде с мен до края!!! Тук работи от години една българка,която е вече моя приателка и винаги ми помага с превод и напътствиа!
Общите ми впечатлениа,като цяло са ,че в Южна Африка открито се говори за проблемното забременяване,няма никакви изкуствени табута,много двойки прибягват до ин-витро;получават помощи ,имат си добро медицинско осигуруаване! Освен това,вазрастовата граница за родители е доста разтегната,като пример ще кажа,че аз съм на 34 години  :oops:  и ще бъда наи-младата маика около моя термин!!! Имат си сдружениа и форуми в интернет,но аз не ги ползвам,(англииският не е моията стихия,ние тук сме временно,в къщи говорим на испански,а досега сме жививели и май пак натам варвят нещата във френскоговорящи държави),но имам информациа за тук.така че ,ако някой нещо го интересуват южно-африканските порядки-да свирка!!!
Ползвам саитове на испански,наи-вече от Аржентина,така че......."и тук обаждам"!!! :wink:
Като сме БЕЗДЕЛНИЦИ,да не сме БЕЗ ПРАЗНИЦИ !!!
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #19 -: Март 22, 2006, 16:22:07 pm »
Цитат на: lubs
здравейте и на вас! аз също ще помагам с каквото мога. имам опит от едно неуспешно инвитро и надявам се второто с замразените да е ок. стискайте ми палци!!! забравих да пиша- аз живея в ОАЕ. успех на всички!!


Стискам ти палци, lubs!Дано успееш със замразените.
Би ли споделила какви са цените на инсеминациите и на ин витро в ОАЕ.И има ли добри специалисти там?
Налага ми се престой за около година в Дубай и понеже не искам да губя време се интересувам от цените в региона.

Успех на новия форум! :)
*
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #20 -: Март 22, 2006, 19:01:57 pm »
Здравейте и от мен! Аз живея половин година в САЩ и половин година в България. Лятото ще правим ИКСИ в България.
Идеята за този форум е много добра.
Успех на всички!
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #21 -: Март 23, 2006, 06:40:09 am »
Цитат на: Lila

И моите 3 инсеминации ги правиха малко "на сляпо"- явно това е широката практика тук. Дано в новата клиника да е по-добре положението. Ще чакам да споделиш опит след прегледа. Успех!

 Това ще е третата клиника в която ще ходим тук. От първата бях страшно доволна -www.rba-online.com- там и забременях , но уви не се получи за дълго.
След това за мой "късмет" смениха  осигуравката на работа и  имах само един избор- ето го и адреса на втората-  www. ivf.com.  Ето за това имам база на сравнение.Най- интересното че лекаря на във втората беше издал книга "Miracle babies" и след всяка инсеминация не спирах да мисля 4е ако стане ще бъде точно такова бебе. :lol:  Искрено се надявам да съм направила правилен избор  с третата- www.emoryhealthcare.com.
 Ще пиша пак. Целувки.
 П.П.Моля напиши ти къде ходи>
*
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #22 -: Март 23, 2006, 19:27:15 pm »
Мими, писах ти на лични да не разводняваме темата.  :)
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
*
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #23 -: Март 23, 2006, 19:31:57 pm »
Да се ра3пиша и а3 :lol:
3дравейте от  Германия.А3 пак не сьм видяла новия под форум :oops:
Много благодаря 3а уважението кьм нас,които сме и3вьн страната.
А3 сьм с четири ин вито опита и един сьс 3амрь3ени.Общо пет трансфера в ра3стояние на една година.
Следващият опит сме решили да е вьв Варна.Уговорила сьм се с др Чернева 3а септември.
*

    Anonymous

Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #24 -: Март 24, 2006, 09:37:14 am »
:P Здравейте,
пиша си като гостенка че ми е по лесно :wink: ,вчера ми направиха пункцията,24 яйцеклетки,утре ми е трансфера,
вчера бях като пребита след упойката,сега съм с вас!Първи опит ми е,вълнувам се много,цялото ми сърце е изпълнено с надежда!
ИКСИ то го правя в Лозана Швейцария,в частна клиника,така или иначе то не се покрива от здравната осигуровка тук ...
Питайте ,ще отговоря на всички които имат някакъв интерес ..
Чудесно е че има този форум на български език! :D
*
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #25 -: Март 24, 2006, 09:41:52 am »
Здравей, дори и да не се регистрираш можеш да пишеш някакъв псевдовним в полето за име за да можем да се обръщаме някак към теб :)
Полжелавам ти много късмет утре и в следващите седмици и месеци :) И не се притеснявай, колкото си по-спокойна са по-големи шансовете за успеха на процедурата :)
Колко струва IVF  в Швейцария? С какво те стимулираха и по какъв протокол? Цялата процедура ли заплащаш сама или нещо се поема от осигуровките ти?
Късмет и целувки!
*

    Anonymous

Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #26 -: Март 24, 2006, 10:40:04 am »
Значи сложих си име Данчето :lol:
Значи предварителните изследвания ги покрива здр.застраховка.
Личният ми гинеколог ни пусна изследвания,хормони,спермограми,проходимост на канали т.н.,после на тяхната база ни насочи в клиниката,после в кллиниката още веднъж същата работа,после минахме среща ,4 двойви бяхме да ни "ограмотят"за това какво ни чака,после минахме през психо кабинет.
После се започна,
първият ден от цикъла телефониране в клиникат,после на 23 ден тест за бременост,2 дни по късно бях 12 дни на декапептил 0,1мг,сутрин,отново цикъл,2дни по късно 300мг пурегон вечер,първите 3 дни беше 225,после го качиха до десетия ден на 300,на всеки 2дни правих видеозон,кръвните тестове не съм ги и броила...много.После една инжекцеия прегнил 10000мг,и готово,вчера прекарах 10 а часа в "Сесил",след упойката много ме боля

4500 франка,умножени х 1,25лв средно =
опаковка 900 мг пурегон 865 франка =
десапептил някъде около 300 франка=
утрожестан около 20:):) Ф
това за което се сещам в момента по големите цифри.Качеството е на много високо ниво,
Поздрави от Низоземско!
« Отговор #27 -: Март 24, 2006, 20:57:25 pm »
С някои от дамите във форума сме се засичали и на други места в Мрежата...
На кратко да се представя - живея в Холандия, по професия съм програмист, след една седмица ще бъда на 39 години.
Имам щерка на 7 години, която помежду си наричаме Чудото. Нея чакахме повече от 5 години и тя реши да се появи на белия свят точно, когато се бяхме отказали от всякакво лечение и обмисляхме сериозно варианта осиновяване.
Миналото лято решихме, че ни е време да си поразширим състава на фамилията. Само, че сегашният ни подход е малко по-различен от преди.
От 4-5 години в живота ни навлезе традиционната китайска медицина. Първоначално се възползвах от нея само като "морско свинче" (съпругът ми наскоро завърши обучението си за акупунктурист), а от тази година и аз започнах изучаването й (но амбициите ми са по-скоро към традиционната китайска хербалистика).
Можете вече да се досетите каква ще бъде отправната точка на повечето ми писания тук, но, в крайна сметка, вярвам, че едно различно мнение никога не вреди...
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Поздрави от Низоземско!
« Отговор #28 -: Март 24, 2006, 22:21:44 pm »
Цитат на: RoSelinI
От 4-5 години в живота ни навлезе традиционната китайска медицина. Първоначално се възползвах от нея само като "морско свинче" (съпругът ми наскоро завърши обучението си за акупунктурист), а от тази година и аз започнах изучаването й (но амбициите ми са по-скоро към традиционната китайска хербалистика).


Здравей Роселини  :D с интерес ще следя насоките в които ще пишеш. Интересно ми е точно тази част към която си се насочила ти, но за съжаление имам само желанието, без знанията. Надявам се да науча нещо ново и интересно от теб аз съм добра ученичка по принцип  :D . Успех с увеличаването на вашата фамилия, дано да не чакате така дълго като първият път.  :balk_21:  :grouphug2:  
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #29 -: Март 25, 2006, 05:49:11 am »
Здравейте и от мен.Нека като е трагнало и аз да се представя.Живеем в USA с мъжът ми от близо 7 години.Опитваме за бебе от 6.Ефект до сега никакав.Тай като застраховката не ни поема нищо по инфертилити вапроса,тук е направена само ХСГ,която ни струваше $1000.Други изследвания като хормони и спермограми сме правили в БГ. Тази година сме решили твърдо да се приберем в БГ и там да предприемем по-серизни мерки.Малко или много сам разочарована от системата тук :evil: .Повечето застраховки не поемат разходите по този проблем.На скоро в едно списание четох,че цената на инвитрото  е $22000 и  авторите на статията дори предлагаха решение на този въпрос...като на американците им се дава алтернатива,а именно инвитро в други страни-Израел,Англия,Гърция и т.н.Аз за себе си търся решение с алтернативна медицина-билки,акупунктура,рейки и позитивно мислене,но с последното хич не се справям лесно...добре че е половинката и винаги намирам подкрепа.Ами това е.Желая от сърце успех на всички !!!! :)
*

    Anonymous

Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #30 -: Март 26, 2006, 17:36:13 pm »
Здравйте и от мен!!!

Имам някакъв проблем с регистрацията и затова ще помоля Cygnus да ми публикува това писмо. Тя беше така добра да ми помогне да ме регистрира ръчно, но нещо не мога да изпращам мнения!Както и да е!  Благодаря много на cygnus - мило момиче! Чета материалите във форума на Зачатие вече от половин година и те ми помогнаха да се ориентирам в проблема си, за което благодаря безкрайно много на всички момичета.  На Jam също! Намирам,че форумът на Зачатие е едно доста култивирано място, в което има истинска съпричастност между момичетата. Иначе, по професия съм двоен филолог, преподавател в университет с вече 4 книги. След 5 дена ще бъда на 37. Дълги години инвестирах време и усилия в работата си и докато се усетя времето ми за възпроизвеждане май е вече на изтичане. Но кой знае... В момента съм в UK. Имам два спонтанни аборта. А след втория (беше на 12 април 2005 г.) вече почти 11 месеца от менструацията си имам само спомени. От септември месец се борим със съпруга ми с тромавата английска здравна система, но засега резултатът не е в наша полза. Две GP-та ме убеждаваха, че няма връзка между забременяване и менструация - вярно, че моите познания по някои медицински въпроси са направо отчайващи, но на това ще се
изсмее всяка тийнейджърка. Най-после през октомври се преборихме с третото по ред GP и той ни даде направление за специалист-гинеколог.  След дълга и тромава кореспонденция между различните институции (включително и губене на писма) получихме така мечтания час за гинеколог за 10 януари 20006 г., което според тях си било направо много скоро. Голям проблем е тук с чакането за специалист. Казват, че някои хора с  по-тежки случаи направо умират, просто не им стига времето да си изчакат реда. Положителното все пак е, че всички изследвания и прегледи са безплатни. Иначе при частен гинеколог един преглед само струва 130 паунда. Аз реших да чакам безплатното, защото си мислех, че междувременно цикълът може и да се регулира. През лятото, веднага след манипулацията в BG гинеколожката ми даде Примолут Нор 5, за да ускори идването му, но оттогава няма никой (а преди това имах предменструални признаци). На въпросната среща на 10 януари ни посрещна не докторката-гинеколожка, а студентка последен курс (пускат студенти, защото не им достигат лекари), която много чинно ме разпита за всичко, гледа ме с вагинален ехограф, взеха ми кръв за хормони и т. н. След месец получих писмо с известие, че всичко е в нормата и не се налага лечение. Преди месец обаче дойде още едно писмо за среща на 22 март, на която докторът много любезно ме попита дали съм се приготвила психически за операцията, нямало да отнеме много време, било с упойка. Бяхме като същисани - никой не ме беше известил, че ме канят толкова учтиво, за да ме....оперират, а и от какво. Оказа се, че досието ми го е видяла друга студентка и е преценила, че трябва да ми направят хистероскопия. Без въобще да се консултира с гинеколожката, към която се числя. Стана една дълга и широка. Освен това самият опериращ доктор каза, че той няма да извърши операцията (така я наричаше), защото липсва подписът на лекуващата ме гинеколожка, на която не съм видяла очите - била в момента в родината си Индия.
Междувременнно, като видяхме, че тези хора не влагат много-много усилия в това, което правят, се насочихме към нетрадиционната китайска медицина, която обаче си е много традиционна в Китай. Изчетох много неща за нея в Интернет, а и след вече петмесечното посещение при доктора китаец (професор по традиционна китайска медицина), съм повече от възхитена от тази медицина. Доктор Янг е от 10 години в UK, а иначе е от северен Китай. Известно е, че се поставя диагноза чрез пулсова диагностика, гледа се цвета на езика и разговори с пациента, но питат за симптомите, като апетит, кошмари на сън, световъртеж, топлина/студенина по тялото и много други.
Толкова специално отношение досега не съм получавала. Този доктор просто знае какво прави, а и самата медицина си има цялостна философия за тялото, където всичко е свързано. Те лекуват самите симптоми в зародиш, т. е. още преди болестта да се е появила; докато традиционната медицина лекува вече болестта конкретно. Мога много неща да разкажа от личен опит, но да не разводнявам нещата. Вече 5-ти месец пия индивидуална комбинация от билки (сутрин и вечер) - доста силни отвари, но това на практика си е лекарство. На всеки 2 седмици ме преглежда и съответно добавя или маха някоя от билките (общо название за различни семена, цветя, кора от дърво, смола, гъби и др.).   При мен проблемът е и, че от 16 години съм строга вегетарианка и тялото ми се е оказало слабо за двама души. Той ми каза, че с това тяло няма проблем да се забременее, но износването е проблем. Знам какво ще кажете - докторите, лекарствата, ама нали точно вегетарианците са най-здрави; е, явно при всички е индивидуално. Но помислете си само: на един куп жени се дава и Примолут Нор да предизвика цикълът, но не при всички действа универсално положително. Убедих се обаче, че в много от случаите лекарите просто не знат какво да правят (да не скачат способните доктори - има изключения, но аз не съм поподала досега на тях!!!). Аз лично така добре не помня откога не съм се чувствала. Все пак, всеки си избира методите на лечение, на никого не натрапвам опита си. Важното е човек да открие вярното и подходящото решение за себе си, няма значение откъде и под каква форма ще дойде то. Не отричам в никакъв случай традиционната медицина - ще си направя лятото в BG нужните изследвания в клиника Торакс в Пловдив (чета, че много ги хвалите).
Радвам се обаче, че има и други симпатизанти на китайската медицина - за RoSelinI става въпрос.
Успех на всички! И дано всеки открие подходящото за себе си лечение! Поздрави! Еmmona
*

    Anonymous

Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #31 -: Март 27, 2006, 13:07:07 pm »
От Данчето,

Розалин и Емонна,извинявайте че така реагирам,алтернативната медицина е хубаво нещо,но тоя форум е за зачатие,забременяване по методите на съвременната медицина, и съм сигурна че има други теми където бихте могли да предложите услугите си....
Защото четейки Ви останах с впечетлението че искате да ми внушите че само алтернативната медицина може да ни помогне,а аз писах че в четвъртък ми е пункцията,и в събота трансплантацията...отворих форума за да споделя и се сблъсках с рекламата на алтернативната китайска медицина,
благодаря,нямам нужда!
И до модераторите,чуствам се глупаво да споделям каквато и да било при положение че .....ако случайно разкажа за клиниката в Швейцария и надеждите си е прахосничество и разточителство при положение че съществува световно известната и безотказна  велика китайска медицина във форума зачатие и арт в чужбина!
*
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #32 -: Март 27, 2006, 14:12:59 pm »
До Данчето,
извинявам се  госпожо, но лично на мен ми беше много интересно и поучително да прочета историята на жената от Англия.
Всяка една от нас е открила или ще открие правилният за себе си път и начин, и не мисля че момичетата, които пишат за китайската медицина правят реклама или нещо подобно.
Напротив, аз намирам за много положително това, че чрез този форум успявам да науча за различни методи, подход към даден проблем и т.н. Смятам това за много полезно.
Аз използвах помоща на традиционната медицина, но това не означава, че не се интересувам от нетрадиционните идеи в лечението на безплодието.
Та, ако обичате, не заклеймявайте така хората и разширете кръгозора си.
В крайна сметка, всеки избира за себе си, и това, че на вас нещо не ви допада, не означава, че няма да е от полза за други хора.
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #33 -: Март 27, 2006, 18:14:44 pm »
Данче, съжалявам, че си се почувствала пренебрегната. Сигурно и аз бих отреагирала по подобен начин (или поне бих се почувствала по подобен начин) в подобна ситуация. Надявам се, всичко да е минало успешно и скоро да чуем добра новина! Може би в бъдеще (особено, ако, дай Боже, имаш и щастлива новинка!) е добре да си отвориш нова темичка. Вярвай, много хора ще са радостни да ти пишат и ще получиш по-адекватни реакции. Тази тема тук, останах с впечатление, че е си е за нещо като представяне на новоприсъединили се.  
Отадавам малко по-острата ти реакция на неимоверното напрежение, на което явно си подложена тези дни. В крайна сметка, всеки решава за себе си по какъв начин ще постигне заветната цел. Това е багатството на съвременния свят - имаме достъп до много информация и можем да избираме от многото предоставени ни възможности (е, това е и трудността на многото информация - да направим правилния избор).
Още веднаж - стискам палци! (И по-малко гневене, че сърдиш целия си организъм ;))
*
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #34 -: Март 30, 2006, 03:15:52 am »
Цитат на: Anonymous

.....после минахме през психо кабинет....

Та въпроса е към ДАНЧЕТО и към другите които са участвали в подобно нещо :-)
Какво представлява това минаване през психо-кабинета? Колко време продължава? Задължителен елемент от програмата ли е?
*
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #35 -: Март 30, 2006, 10:29:31 am »
:D Уж се регистрирах,нещо не се получава :wink:

Сеанса в кабинета на психоложката продължи час,тя ни задава въпроси за това,дали аз и мъжът ми сме подготвени за това което ни чака,евентуален неуспех,рисковете на бременност с износването на тризнаци и близнаци.Жената ни успокоява и дава съвети  и ни остави телефонен номер на който да звъним ако имаме нужда от психическа подкрепа .
Например сега е момента да и се обадя,когато съм 6 и ден след имплантацията, :lol: но ме е срам заради нетърпението ми и предпочитам да си налягам парцалките пред ПС то  :brush:  :coffee:
Поздрави и приятен ден
Данчето
*
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #36 -: Март 30, 2006, 12:12:19 pm »
До Данчето,
изтрай още 6 дни и ни зарадвай с хубава новина. Повече разходки и по-малко тежки мисли, и всичко ще си дойде на мястото.
 Успех :D
*
Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #37 -: Март 31, 2006, 05:45:31 am »
dan4e благодаря за бързия отговор. На мен направо лудница ще ми трябва някой ден.
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #38 -: Юли 22, 2006, 06:07:19 am »
Здравеите ,мили моми4ета.Наскоро се регистрирах в ''за4атие'',и бързам да ви поздравя за 4удесния форум.Аз съм със съпруга си в Америка,но обмисляме ин-витро в Б-я,въпросите ми са много:колко време 6те ми отнеме,къкви са процедурите,към кои центрове или клиники да се обърна,въоб6те пи6ете вси4ко каквото знаете,6те съм ви много,много БЛАГОДАРНА.Извинете ме за може би обърканото ми писмо,но ми е за първи път.УСПЕХ на вси4ки.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #39 -: Септември 03, 2006, 22:21:19 pm »
Здравейте и от мен, Благодаря на Мели, За страхотната идея, аЗ ВИ пиШа от Германия. С удоволствие Ще помагам с каквото мога. До сега имам 1 неуспеШна инсеминация. Желая на вси4ки успех в бебеправенето.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #40 -: Септември 04, 2006, 12:11:04 pm »
Здравейте момичета.
Благодаря Мели!  :thankyousign: Много хубаво под-форумче си имаме!  :cheerleader:

Аз не знам до колко мога да съм полезна, но жадно попивам всяка информация, а тук има страшно много полезна информация за което много ви благодаря.  :balk_81: Ние живеем в Швейцария и от 9 месеца правим опити.
Желая много успех на всички и скоро да се радваме взаимно с хубавата новина!  :balk_602: :bfp1: :crossfingers:

Приятен ден момичета!
  :flower:
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #41 -: Септември 04, 2006, 19:48:43 pm »
Честито и от мен!
Много хубави новини на всички зад граница!
И както пише Сигнусчето, обаждайте се като се прибирате! :D
*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #42 -: Май 10, 2007, 23:09:38 pm »
Здравейте момичета,
зарадвах се като видях заглавието на темата в този форум  :) поздравления за, което!
Аз живея в Колорадо, нямам много информация относно ин-витро, както повечето от вас, но относно лекарите като цяло, отношение и начин на лечение(разбира се, в моя случай само)  мога да бъда полезна. С моя съпруг наскоро преживяхме ужаса от първия ми спонтанен аборт, но сега се възстановяваме и се потготвяме за подновяването на опитите с бебеправенето .. с пълна пара :cuddle:
Успех на всички бъдещи мами, очаквам хубавите новини от вас, с нетърпение:)
Прегръщам ви силно. :grouphug:

*

    gemi78

  • ***
  • 235
  • ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!!!
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #43 -: Юни 28, 2007, 21:46:51 pm »
Успех на всички мацки зад граница!


*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #44 -: Юни 29, 2007, 13:43:01 pm »
Привет от слън4ева Испания!
Тук се отнасят много сериозно към стерилитета,аз бях една от боре6тите се него.Правих ин витро което го пое здравната каса само платих 18евро за лекарствата,които струваха 1500евро(ДЕКЕПЕПТИЛ0,1 И ГОНАЛФ И ЦИПРОФЛОКСАЦИН 500,OVETRILLE250).Първо запо4нах стимулацията от 22 ден на цикала с декапептил 0,1 ,успоредно с това взимах и ципрофлоксацина за 10дни да се предпазя от инфекциа (мъжа ми съ6то го взима6е),сеед като ми доиде цикала(МАЙ)на 3ден запо4нах да си бия и гонала.На 27.05 ми бе6е пункцията и на 29.05 трансфера,след 14дни кръвния тест ,който бе6е положителен за мое огромно 6тастие и касмет за6тото знам 4е от първият път на става винаги.
« Последна редакция: Юли 04, 2007, 18:53:49 pm от azaia »
*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #45 -: Юли 04, 2007, 00:09:09 am »
 
Zdraveite momi4etata!Otdavna vlizam vav foruma no dosega ne sam se vku4vala s komentar po temite.Radvam se 4e vi ima.Dosta ne6ta nay4ih prez mesezite.Predstoi mi 1 inseminazia no kato 4eta ne e mnogo nadejdno i neznam dali si zaslujava.Namiram se Baltimore i dosega sam dovolna ot doktorite.Sajaliavam 4e ne potarsih tiahnata pomo6t po rano.Vsi4kite izsledvania gi pravih v BG, no se razkasvah mejdy USA iBG.Zasega deistvam tyk, no se o4ertava da patyvam prez septemvri do BG za parvoto mi INvitro vav Varna.Zaslujavali si da pravia inseminazia sega.Ina4e za sistemata tyk lo6o nemoga da kaja.Dosta sa prezisni i podrobni vav vsi4ki isledvania, koeto ne e nikak lo6o.Vnimatelni i sas razbirane.6te otgovoria na vsi4ki va6i vaprosi.

Kasmet na vsi4ki i ne se ot4aivai te!
*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #46 -: Юли 04, 2007, 08:31:29 am »
Здравей Nushi, не пишеш какъв е проблема при вас, но след като лекарите са преценили, че може да се направи инсеминация си заслужава да я направиш, още повече ако застраховката ти покрива процедурата. Успех!
*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #47 -: Юли 04, 2007, 11:14:32 am »
Дойде време и аз да се вклЮ4а в тази теми4ка, макар 4е досега съм писала в други  :D
Здравейте на вси4ки, аз се намирам в Лондон и тук системата е , как да кажа, доста мудна, но БЕЗПЛАТНА.
Самото диагностициране на нашия проблем продължи около година и половина- две, време през което, напълно безплатно ни бяха направени все4ки изследвания, необходими преди ин-витро, но цената която платихме естествено е ВРЕМЕТО.
Сега след като ве4е сме в списъка с 4акащите, полу4ихме писмо 4е нашият ред ще дойде след около 2.5 години, като тогава, 1во ще ни бъдат отпуснати средства за 3 донорски инсеминации и ако нищо не се полу4и от тях-донорско инвитро, ако оба4е искаме да ползваме няколкото сперматозоида намерени при биопсията на мъжлето, след 2.5 години ще ни бъдат отпуснати средства само за едно икси + меsa
Междувременно оба4е, ако до тези 2.5 пари от правителството не дойдат / не са идвали ве4е от 8 години!!! е правителството е социалисти4еско тук за тези които не знаят- според мен връзката м/у това и НЕотпуснатите средства е ясна и о4евадна/ срокът от 2.5 може да нарастне на 3-4 години, и ако ний през това време, по какъвто и да е на4ин/ донор, осиновяване и т.н/ се сдобием с детенце- изхвър4аме от списъка с вси4ка сила и нямаме право на финансиране.
Е, това как ви се струва?!
Пиша вси4ко това не за да ви отег4а, а ако има моми4ета в ЮК, тръгнали по пътеката на здравната каса, да имат предвид колко дълъг е пътя и да изберат с какво ще заплатят ин-витрото си- с безкрайно 4акане или с 3000-4000 паунда
Щеше да е много полезно за мен да знам реда и тромавостта на системата, преди да си загубя толкова време, но- винаги има първи път, пък и никъде из форума не можах да намеря някаква инфо за ЮК, явно няма много потребители от тук.
На вси4ки опитващи за беб4е, стискам палци и пожелавам успех.
  :wink:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #48 -: Юли 04, 2007, 15:36:55 pm »

 Zdravei Rozy,
 Ve4e 5 godini hodene po lekari i ni6to seriozno.Minalata godina mi praviha laparo sled koeto biah s yjasni bolki i 5 dena v bolniza v BG.Kato 4eta niakoi momi4eta ne yse6tat ni6to.Razbira se moiata ot diagnosti4na premina v operativna.Taka i ne mojaha da mi obiasnat to4no kakvo predstavliava6e problema.Iai4nizite biaha pokriti s obvivka na koiato napraviha malki otvor4eta.Malko tapo se izkazah no i taka ne go razbrah.Drygi problemi pri nas niama,no niama e beb4e.A za zastrhovkata pokriva 50% i inseminaziata 6te mi izleze okolo 1500-2000$.Zenite sa ybiistveni tyka.

Pozdravi ot Baltimore!
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #49 -: Август 15, 2007, 18:28:43 pm »
Здравейте на всички от Илиной- Чикаго .Ние сме от 1 год. в Чикаго и открихме че без да сме искали, сме попаднали в един от щатите дето е почти безплатно лекарства и процедури лекуващи безплодие.....
Вече имам зад гърба си 2 несполучливи инсеминации и едно прекаснато инвитро (посредата-не успиха да понижат нивото на естрогена с Лупрон та за да не се получи свръх стимулация прекаснах започнатият цикъл инвитро )  .В процес съм на следващото инвитро в момента .
Аз бях писала че имам лекарство което не мога да ползвам останало от инвитрото и с удоволствие ще го подаря на някого.Лекарството се казва ЛУПРОН.
*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #50 -: Януари 18, 2008, 16:05:38 pm »
Здравеите,
пиша ви от Швейцария  :) имам 4 не успешни опита на ин витро направени в клиника в Лугано.  3а сьжеление не сьм доволна от то3и центьра и реших 5-ят опит да е в Белгия, ка3ват, 4е там са наи-добрите ембриоло3и...  :?.
Някой може ли да ми каже какви са цените в БГ на те3и два медикамента: suprefact и meropur?
Ето и някой сайт4ета: www.procrea.ch , www.brusselsivf.be , www.szalay.at
а това е един много поле3ен италиянски сайт, на който може да намерите по4ти вси4ко свьр3ано с АРТ: www.cercounbimbo.net
ако някой го интересува нещо пове4е ще му отговоря с удоволствие  :)

 :hello: :sunshine:


 
« Последна редакция: Януари 18, 2008, 16:47:03 pm от Ambra »
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #51 -: Февруари 06, 2008, 00:05:26 am »
Привет от дъждовна Англия!

Поздрави на модераторите за форума! Един съвет само за тях - ако могат да систематизират информацията за различните държави в различни подтеми, смятам че ще е от голяма ползва за всички нас.
След две неуспешни години за забременяване и ние се включваме в списъка на хората с проблеми. От мненията във форума на момичетата в UK виждам че системата тук не е много обнадеждаваща. Тръгнахме по схемата на NHS та ще видим докъде ще стигнем!Дано имаме късмет!
Успех на всички зад граница, защото знам че не е леко! :bfp1: :babbycarrage:
The life is too short! Let's enjoy it!
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #52 -: Февруари 10, 2008, 23:17:09 pm »
Zdraveite! Pi6a vi ot Ispania. Prez mai mi predstoi in vitro tuk. Pro4ela sam dosta ne6ta, no vse pak ima dosta vaprosi na koito vie mojete da mi otgovorite.Moje i da vi se stori glupavo, no naprimer neznam dali 6te moga da rabotq prez tova vreme, a sled transfera? Ne 4e e tolkova vajno...moga i da poleja izvestno vreme :D. Dokolkoto razbiram 2 sedmici sled transfera se pravi kraven test za ustanovqvane na eventualna bremennost? A sled tova pravqt li se nqkakvi izsledvaniq ako ima bremennost? A az ot vsi4ko koeto sam 4ela i 4ula,bih iskala da vi kaja, 4e dokato imate vazmojnost da napravite in vitro izvan Balgaria, ne go pravete v Balgaria.Pravih izsledvaniq v 4astna klinika u nas i ostavam s vpe4atlenie, 4e vsi4ko e dosta komersializirano. Transfera se pravi na vtoriq den a ne na 6estiq vav faza blastocid...i za6to? ami mnogo prsto-za6toto pove4e dni v laboratoriqta e i po-skapo. Iskam tolkova mnogo ne6ta da vi pi6a, no sam i malko pritesnena. Molq vi, ako nqkoi iska da pogovorim za tova iznervq6to iv vitro, molq vi pi6ete mi! Imam nujda da govorq sas jeni kato men....takiva koito sa minali ve4e po toq pat i takiva na koito im predstoi. Blagodarq vi za vsi4ko, koeto ste napisali tuk.
*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #53 -: Февруари 21, 2008, 11:36:35 am »
Здравейте и от мен.Аз съм в UK от два месеца.Виждам,че няма много момичета тук или поне не пишат.Аз тепърва почвам да набавям информация за тукашните клиники.Ще видим до къде ще я докараме :lol: 


Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #54 -: Април 19, 2008, 17:05:10 pm »
здравейте и от мен. аз живея в германия. от почти две години опитваме ,но няма резултат.при мен всичко е ок-поне така казват докторите, но моето съкровище има мн.лоша спермограма.бяхме малко шокирани,когато уролога ни посъветва да правим ин-витро,но с времето се поуспокоихме и началото на февруари посетихме една инфо-фечер на шази тема.чакахме около месец за този термин,но се заслужаваше.клиниката е по стерилитет,в дармщадт,чудесна атмосфера. инфо-вечерта протече страхотно,с брошури,видео материали,обяснения на антрополога ,после на биолога-около 2 часа и половина и това напълно безплатно.по този начин разбира се клиниката си прави и реклама.е,аз не искам да го правя ,но с мъжа ми решихме да се оставим в тяхни ръце.взехме си първия час при тях-чакахме за това 40 дни-тук винаги се чака за доктор.е, най-накрая дойде 19.04.и днес бяхме с мъжа ми за първи път индивидуално.останах с чудесни впечатления от доктора и екипа,много мили и внимателни.попълнихме формуляр с адрес, рожденна дата,правени операции,алергии и т.н.трябваше да носим с нас епикризи или предишни изследвания ,медиц. инфо за нас.след разговора-защо и от кога опитваме ,имьме ли въпроси, съгласни ли сме в тази клиника ,как си представяме всичко и т.н. ,адншдиь ме видя на вагинален ултрашал.после ни изпрати за вземане на кръв за хормонални изследвания и мъжа ми получи чашка за проба-сперма.нея обаче ще я направи в къщи и ще я занесе до клиниката-за това също му дадоха час.резултатите за спермогр. ще са готови на другия ден ,а кръвните след 14 дни.касата тик поема само 50проц. -около 3000 евро се плащат от пацента. иначе ако всичко е наред с изследванията можем да започнем стимулацията.за това обаче по-късно. успехи на всички 
Очакваме те бебче
*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #55 -: Април 22, 2008, 16:18:36 pm »
Здравейте искам първо да благодаря за чудесния форум, невероятен е!!! Неусетно той стана част от живота ми и сега с удоволствие и нетърпение влизам да изчета всичко ново и интересно. Тук момичетата са много мили всички са съпричастни към проблемите на другия. Атмосферата е страхотна тук! Сега накратко за мен.
Аз живея в Холандия отскоро с годеника се опитваме да имаме бебче - по точно от 5 месеца.
На 34 години сам и се притеснявам че времето лети а бебе няма, гинекологът ми каза че тук изчаквали първо една година преди да започнат с изследванията за стерилитет.
Така че засега се налага да чакам и да се надявам чудото да стане!
Успех на всички момичета!!!!
 :) :) :)
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #56 -: Май 05, 2008, 15:54:42 pm »
Boiger писах ти на лична да не раzдвоявам темата
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #57 -: Май 06, 2008, 21:36:13 pm »
Здравейте момичета:)
Чудесна тема, чета я откакто открих форума (преди 8-9 месеца), това е и времето откакто опитваме.
Засега нямам много за писане, но ще допълвам, когато се появи нещо ново. Започвам в края на Май посещенията си при специалист по стерилитет.
Намирам се в Германия.
През Септември бях на гинеколог и след обикновен преглед, цитонамазка и т.н. се оказа, че всичко ми е наред, видя се, че овулацията ми е минала и т.н. Започнах да пия фолиева киселина. Докторката беше много внимателна, но някак си нерешителна.
Реших да я сменя и преди 3 месеца си записах час за края на Април (германците плануват всичко месеци преди събитието)при друг лекар.
Прегледа ме и каза, че не вижда нищо тревожно. Казах и, че опитваме от почти 9 месеца. Отговори, че е нормално да се изчака 1 година на което аз отговорих, че съм на 33 и не искам да чакам повече. Прати ме да ми вземат кръв за изследване на хормони и ми написа направление за специалист по репродуктивна медицина, като ми каза да се обадя веднага да си запиша час при него. Направих го и получих час за края на Май. Дотогава ще са ми готови изследванията.
От специалита получих 3 дни по-късно по пощата една папка с всевъзможни материали отнасящи се до изследвания, АРТ процедури, въобще всичко. Попълних си въпросника и го пратих обратно.
Сега ни остава само да се явим заедно на уречения ден в уреченото време!
Много дълго стана, но с това искам да кажа, че засега не мога да се оплача от внимание! Надявам се и да не се оплача по-късно от способностите на лекаря:)
Благодаря ви, че ви има и Бог да ви пази!
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #58 -: Май 08, 2008, 04:56:31 am »
Здравейте и от мен.Живея в Лас Вегас,отскоро с мъжа ми правим опити за бебе.Надявам се да стане по естествен път.Здравната застраховка на месец тук
е 300$,като до момента на раждане трябва да има една година платени вноски.Наши приятели правиха 3 пъти ин-витро,по 20 000 $ всяко от тях.Даже се бяха от4аяли 4е няма да стане,но 4удото стана и сега се радват на мом4енце и моми4енце близна4ета.  КЪСМЕТ  на вси4ки моми4ета зад граница!!!!  :P :P :P:babbycarrage:       
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: и аз и аз
« Отговор #59 -: Юни 30, 2008, 01:19:51 am »
Супер !! Да се запиша и аз.  Аз сьм в Ирландия с едно неуспешно ин витро тук и едно запланувано в Германия през Май с яицеклетки от сестра ми и при доктор Стефан Тодоров.  Ако нещо някой го интересува, ще отговарям с удоволствие.

Здравейте всички!
Открих този форум случайно и(както предполагате ;-)много се зарадвах!Аз живея в Германия и имам два инвитро опита зад гърба си, но това беше отдавна (преди 10 години - тогава бях на 26, още живеех в БГ, но инвитрото направихме в Германия).
Дойде време, със съпуга ми да мислим за нови опити и така се озовах тук...  :)

Мисля, че и аз бих могла да помогна с нещо, тъй като сестра ми (по съвсем различни причини от моите)има след ICSI три дечица - момченце на 4 и близнаци на 3 годинки, така че имаме впечатления от някои от тукашните клиники... Само питайте...

Сега обаче въпроса ми към поличка-моличка:
На сестра ми са и останали замразени ембриони, които бихме искали да използваме. Проблема е в това, че тук законодателството не позволява по никакъв начин даряване на яйцеклетки. В други държави донорството е разрешено, но не целево, а само анонимно... Затова много се изненадах, като прочетох твоето "съобщение"... Писала си, че сте планували да пробвате през май... Какво стана? Направихте ли опит?
Темата ме интересува много горещо и ако някой друг знае нещо по този въпрос, моля ви пишете ми!

А това е адреса на една наистина добра клиника в Köln (Пан Клиник):

http://www.pan-klinik.de/ или
http://www.fertilitycenter-koeln.de/

(обърнете внимание на квотите на успеваемост: http://www.pan-klinik.de/137,1)

Желая Ви много успехи! И пишете!


"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #60 -: Юли 17, 2008, 22:30:14 pm »
Chandra, от кои немски клиники имаШ впечатления? Ние сме в Улм при проф. Щерzик, чувала ли си неЩо zа него?

Ние zа сега сме много доволни, но оЩе не сме zапочнали процедура. Иска ми се да имам малко повече инфо.

Това е сайтът му.

www.kinderwunsch-ulm.de
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #61 -: Август 05, 2008, 17:12:48 pm »
Здравей mile07,
извинявай, че не ти отговорих по-рано,
но бях в България  :) Перди 2 дни се върнах и ето ме пак на линия...

Аз нямам много впечатления от немски клиники,освен от тази, в която сестра ми след ин-витро се сдоби с 3 момченца и тази, в която ние смятаме евентуално да направим опитите.

За съжаление не съм чувала нищо за проф. Щерzик в Улм. Писала си, че още събирате инфо. По какви критерии ще си изберате клиника?

Клиниката, в която сестра ми беше, се намира в Köln (Panklinik), много модерна, на централно място и с много високи квоти на успеваемост. На интернет-страницата им има обнадеждаващи статистики (от 2005 година, но то на всички статистиките им са старички): 42,8% успеваемост (бременност)при ембрионен трансфер... Това, което ми хареса е, че имат форум, в който лекари отговарят на въпросите на пациенти.
http://www.fertilitycenter-koeln.de/
http://www.fertilitycenter-koeln.de/patientenforum_2008
Но ако те интересува нещо конкретно за клиниката,просто питай...

Иначе има вероятност, ние да опитаме в Хамбург (FCH Dr. Fischer), защото живеем тук.
http://www.fertility-center-hh.de/

Но и ние като вас, все още се чудим, къде да опитаме и събираме информация.

Чувала ли си нещо за Др. Тодоров(от Байройт)?
Говорих с него по телефона и той ми обърна доста сериозно внимание (разговора продължи над час, а ми се обади той, след като бях помолила сестрите за Rückruf). Направи ми впечатление, че нито една моя дума не остана незабелязана и разисквахме много въпроси... Този лекар се занимава с ин-витро от 1983г. Учил е в Кембридж и май е работил в Лондон, преди да отиде в Байтройт.

Въпроса е следния - при него е възможен трансфера на бластоцисти, а това май си е сериозен аргумент. Но още не съм много сигурна, дали това наистина е от то-о-олкова голямо значение (който знае нещо, да помага  :) )
Трансфер на бластоцисти май е възможен и в Köln...

Вие до къде стигнахте? Започнахте ли опити/кога ще започвате? В Германия ли живееш? Много ми се иска, да се запозная с момичета живеещи в Германия, които са в нашата ситуация...

Желая ти от сърце много, много успехи
а и на всички тук!
(Не знам, какво щях да правя без вас  :balk_63:)
Поздрави!

"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #62 -: Август 05, 2008, 19:25:50 pm »
Успех, момичета!

За съжаление, не мога да кажа кои клиники са добри в Германия, бих могла само да кажа, кои не са добри и какво не ми харесва.

Стискам палци на всички ви. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #63 -: Август 05, 2008, 21:02:46 pm »
За съжаление, не мога да кажа кои клиники са добри в Германия, бих могла само да кажа, кои не са добри и какво не ми харесва.

Ще се радвам, да ни споделиш опита си. Ние сме още във фаза събиране на информация и вземане на решение, коя да е клиниката...

Поздрави и
приятна вечер
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #64 -: Август 05, 2008, 23:17:16 pm »
За западната част на Германия нищо не мога да кажа. Надявам се, там нещата да са по-добре.
Не съм доволна от една клиника в Лайпциг и една в Берлин, като и има още една в Берлин в която моя приятелка (също от форума) имаше големи проблеми.
Подробности няма да описвам тук. Може да видиш в моя дневник и в мненията по него. Там съм описала доста преживелици. :)

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7195.0;all

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7626.0;all
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #65 -: Август 06, 2008, 12:22:16 pm »
Благодаря ти много, мила Осиана!

Беше много вълнуващо, да чета дневника ти - радвах се с тебе,тръпнех от очакване заедно с тебе, болеше ме с тебе и за тебе... Как е здравето на съпруга ти в момента? (това също си е било голямо изпитание..)

Сестра ми казва, че избирането на клиника наистина е много важно нещо и не е за подценяване. Защото, според нея, това което правят лекарите там,си е като вид занаят и съответно някои са добри майстори, а други - не чак толкова...
Аз напълно се придържам към нейното мнение и си мислех, дали да не отворим една нова тема:
По какви критерии да изберем подходящата за нас клиника?

Вие какви планове имате от тук нататък? Успя ли да откажеш цигарите? Аз също пуша и се каня, тези дни да ги спирам...

Желая ви много успехи,
любов и здраве! :balk_7:
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #66 -: Август 06, 2008, 13:32:45 pm »
Благодаря ти много.

Съпруга ми е добре, за щастие. Благодаря.

Новата тема, ако искаш я отвори, ама как ще разберем всъщност коя клиника е добра, както не сме били лично там? Човек преценява, когато е опитал. Или трябва да се търси инфо от пациенти и тяхното мнение за дадена клиника. А доволни и недоволни, винаги ще има навсякъде.

Аз ти пожелавам късмет, май той в нашата ситуация помага. И вяра!, че аз вече я загубих. :?

Цигарите не са проблем вече. Но мъжа ми пуши. Но като че ли като че ли няма значение, защото нашите планове са - че нямаме планове. Опитвам се да успея да свикна с мисълта, че никога няма да имам деца. Нещо все още не ми се отдава, но вярвам че ще успея някой ден. Повярвай ми - по трудно е да спреш, от колкото да продължиш. Аз май избрах най-трудното... :(
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #67 -: Август 06, 2008, 19:37:32 pm »
Chandra, благодаря ти zа иzчерпателния отговор.  :D

Ние вече активно действаме при проф. Щерzик и zа сега сме много доволни. Живеем в Щутгарт и след като ни дадоха направление zа клиника по стерилитет мина доста време докато се спрем на някоя определена. Тук има три, а в околностите има поне оЩе 3. Раzгледах сайтовете на всички, иzчетох доста немски форуми. Това, което ме накара да се спра точно на таzи беШе фактът, че  в клиниката има и специалист по репродуктивна ендокринилогия. А аz имам проблем с пролактина, аденом 3 мм и до сега никой не му обръЩа внимание. Просто някак си по скоро Шесто чувство
Но минаха вече 4 месеца и съм очарована.

От Тодоров нямам впечатления, доста ни е далече клиниката и не съм се интересувала.

Osiana, пожелавам ти и при вас чудото да стане. 
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #68 -: Август 06, 2008, 23:34:07 pm »
Благодаря ви много, момичета!
Ние вече активно действаме при проф. Щерzик и zа сега сме много доволни.

Стискам палци! Ще се радвам, да ни държиш в течение  :)

...Нещо все още не ми се отдава, но вярвам че ще успея някой ден. Повярвай ми - по трудно е да спреш, от колкото да продължиш. Аз май избрах най-трудното... :(
Толкова ужасно си права!
Между другото, писах ти на лична... (Малко дългичко, дано не съм досадила много..)

Относно критериите за избиране на клиника:
Питам, защото досега разговорите ни с лекари ме наведоха на някои въпроси. (Аз имам два ин-витро опита, но това беше преди 10 години. Тогава времената, възможностите и информацията бяха други и сега се оказвам доста "боса" на темата...)

Например:
- Наистина ли се увеличават шансовете, ако се трансферират бластоцисти и доколко?
- Аз май съм имала (или имам) еднометриозна киста. По този повод - Във всяка клиника ли вземат под внимание възможни такива проблеми или други заболявания (и съответно могат да се справят с тях)
- На какво друго трябва да се обърне внимание?
- Доколко са важни и с каква цел се правят гинетични, имунологични и тн. изследвания..

А мога и да се задълбоча  :wink:
- По какво можем да разпознаем комерсиалните лекари (говорих с един, който иначе много ми вдъхна доверие, но често повтаряше "конкурентите... Те конкурентите естествено че ще ви разправят друго..." и това малко ме смути... Ама пък иначе умно говореше...

Но засега толкова  :o
Поздрави на всички!
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #69 -: Август 06, 2008, 23:58:31 pm »
Отговарям на въпросите ти, така както аз ги виждам нещата.



- Наистина ли се увеличават шансовете, ако се трансферират бластоцисти и доколко?


Не, зависи от случая, индивидуално е. Но е добре, ако клиниката предлага и трансфер на бластоцисти.


- Аз май съм имала (или имам) еднометриозна киста. По този повод - Във всяка клиника ли вземат под внимание възможни такива проблеми или други заболявания (и съответно могат да се справят с тях)
 

Да, би трябвало, пълни изследвания се правят преди процедури. И съм сигурна, че във всяка клиника е така. Ако не, това значи за мен че клиниката не е на ниво и по-добре не си губи времето там.


 -Доколко са важни и с каква цел се правят гинетични, имунологични и тн. изследвания..


Много са важни. Нас ни накараха да направим генетични, имунологични и още куп други (например тест за тромбоза, хламидия, хепатит и т.н.) преди ИКСИ. И ако в някоя клиника, не практикуват така, изисквайте такива изследвания, преди процедура! Целта е да се знае предварително дали там има проблем или не. А не чак след няколко неуспеха да се търси причина и да се правят изследвания. След дъжд-качулка. Знаеш, процедурите изискват и костват много време, пари, нерви и най-важното - нашето здраве.



 -По какво можем да разпознаем комерсиалните лекари (говорих с един, който иначе много ми вдъхна доверие, но често повтаряше "конкурентите... Те конкурентите естествено че ще ви разправят друго..." и това малко ме смути... Ама пък иначе умно говореше...


Това изобщо не ми харесва. Те иначе всички говорят умно. Е, не винаги де. Аз се усъмних само по едно изречение на моя лекар, че той не е точния. И се оказах по-късно права.
« Последна редакция: Август 07, 2008, 00:13:07 am от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #70 -: Август 07, 2008, 01:08:07 am »
 :bighug:
Благодаря ти много!
 :D

Желая ти приятен ден!
(сигурно ще четеш това утре :wink:)

"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #71 -: Август 11, 2008, 16:53:45 pm »
Здравейте отново.

Osiana, прочетох дневникът ти. Съжалявам zа всичко, преz което сте минали. За съжаление явно сте далече от нас, иначе гореЩо бих ти препоръчала наШата клиника. Не се предавайте. Попадала ли си на тоzи форум? www.kinderwunsch-forum.com

Това е един от малкото форуми, в които можеШ да попитаШ zа конкретно мнение zа клиника или лекар. ЗаЩото иz повечето е zабранено да се споменават имена на клиники, лекари и медикаменти.



Стискам палци! Ще се радвам, да ни държиш в течение  :)


Ами миналата седмица правихме посткоитален тест и на трите zрителни полета не се откриха подвижни сперматоzоиди. Док иска другия месец да повторим спермограмата и пак посткоитален тест и след това може би инсе.  :?

Поzдрави на всички
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #72 -: Август 11, 2008, 23:25:24 pm »
Благодаря mile07.

Чела съм преди доста форуми, включително и този. Сега вече нищо не чета.



Успех и късмет!!!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #73 -: Август 14, 2008, 11:11:17 am »
Мисля, че има тема 3а Германия :)
Не искам да спамя, но можеш и тук да погледнеш.

http://www.klein-putz.net/forum/index.php

3а Улм съм чувала добри неща.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #75 -: Август 15, 2008, 22:10:02 pm »
niemand, благодаря zа линка. Тоzи форум оЩе не го бях среЩала.  :wink:

Осиана и на теб блаодаря zа линковете. Отивам да ги чета. 
*
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #76 -: Август 15, 2008, 23:18:44 pm »
здравейте, :)
Искам да попитам момичетата от форума имат ли някакви впечатления от клиниките по репродуктивно здраве в Холандия.Правим опити за бебе   от около 8 месеца , но резултат няма. Na 34 god. sme .Hасочихме се към клиника в Тilburg. Имаме час за 7-  ми Октомври, които очакваме с нетърпение!
ще съм ви много благодарна ако някои, които има информация за добра клиника ми отговори. Благодаря ви! :)
*

    Nicolina

Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #77 -: Декември 08, 2008, 22:58:38 pm »
Привет и от мен от Канада, Монреал. Чудесна идея много ми допада и на мен и благодаря на създателите за нея, аз също се включвам. В момента с мъжо правим опити за бебенце!  :D
Re: Здравейте, хора зад граница!
« Отговор #78 -: Декември 08, 2008, 23:03:54 pm »
Чудесна идея и благодаря ви много и аз се включвам от Канада, и ние правим опити за забременяване! Но незнам защо нещо напоследък цикъла ми закъснява с по 20 дни, незнам дали това е нормално или трябва да потърся лекар?