0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #760 -: Април 29, 2011, 14:20:29 pm »
stoeka71 Аз точно със Софимел си направих козунака, а хляба го правя с техния готов микс...
      Всъщност, за козунака използвах Дивела, но не ми идва нищо друго наум, като причина за неуспеха. Козунаци и други тестени правя от 15 години. Даже преди не съм се старала като сега и не съм обръщала толкова внимание на подробностите, както сега. Всичко правя ръчно, сама - замесването, месенето, до изпичането. Това което видях със сигурност е, че тестото не се получи от самото начало, от замесването и после втасването и не бях изненадана от резултата. И просто не мога да се примиря  :)
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #761 -: Април 29, 2011, 15:53:43 pm »

linko5 , като гледам съотношението течност/брашно
това е за хляб 900грама, нали?[/color]
[/quote]




Това е рецепта за 750гр хляб!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #762 -: Април 29, 2011, 16:03:18 pm »
Мишанта, ако имаш програма за хляб с йогурт ползвай нея за този хляб, аз нямам и затова го пуснах на основна, но грамажа е за 750гр хляб и се опитва да ми надигне капака на хлебопекарната  :lol:
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #763 -: Април 29, 2011, 20:06:52 pm »
То аз си измислих мерките,премерих си ги, но да ви кажа, не съм гледала готова рецепта. :oops:

Къртиче, на готовия микс на Софимел, има инструкция - 260мл хладка вода, 2,5 големи мерителни лъжици олио и 500гр. от микса. Това е дозата за 750 гр. хляб.!

И понеже отгоре все ми е беличък, по съвет на моя приятелка последния път го намазах отгоре с олио, половин час преди края на програмата и резултата е златист и отгоре хляб.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #764 -: Май 02, 2011, 08:28:12 am »
linko5 , нямам таква програма хляб с йогрд,
но ще изпробвам рецептата ти на основната/1ва.
Това ще стане след 10 дни като се приберем у дома!
Хубав ден!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #765 -: Май 03, 2011, 10:12:52 am »
Мишанта, трябва да ти кажа, че вчера направих опит, като замених водата от рецептата с прясно мляко. Стана разкошен хляб с вкус на пита. Имах гости и те решиха, че ще си купуват хлебопекарна. Аз вече минах почти всички рецепти за хляб от книжката и ударих на експерименти  :D Пробвай няма да съжаляваш и пак стана един гоооолям :eating:
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #766 -: Май 03, 2011, 13:59:32 pm »
Къртиче, аз не ползвам готови смеси за хляб, като искам черен хляб правя рецептата за селски хляб от книжката като смесвам бяло брашно 500 с пълнозърнесто на "Мелко" и ръжено брашно с овес мисля че беше на "Арчар". Хляба става хубав, е не се надува като тоя с млякото, ама се надига добре за черен хляб. Брашната не съм ги подбирала специално просто такива съм хванала в магазина, но са сполучливи и сега съм си купила поръска от семена ще я пробвам и нея.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #767 -: Май 04, 2011, 23:50:27 pm »
А бе,защо моя хляб става леко тестен?? :? Пека главно на бързата програма...Но и на другите се сблъсквам със същото.Не е суров,в никакъв случай,но не е и "сух" тъй да се изразя.Как е при вас?
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #768 -: Май 07, 2011, 09:49:28 am »
Азр да ви кажа как се изложих  :( Само моляр да не ми се смеете много-много ...
Реших да правя от хляба, който е с най-голям грамаж на моята машинария 1,5 кг.
Досега съм правила, все такъв от 500 и 750 гр та, сега реших по-голям, като увелича двойно всички продукти  :wink:
Речено-сторено   :oops: И като взе да се надига тоя ми ти хляб  8O чак ми надигна самият капак на машината с цели 5-6 см  8O и понеже това над капака, нямаше как да се изпече, аз я отварях и се опитвах да го сбутам вътре в нея ... та, всичко се изля в един момент и около казанчето. Няма да ви обяснявам, какво чистене падна след това на машината  :o Ама целият капак и цялото дъно всичко беше в тесто  8O Странното е, че хляба обаче се получи  :lol:
Но мисля, че грешката ми беше, че сложих 2 пак мая, защото нали вс продукти увеличих двойно, та реших, че и маята трябва да е двойна  8O


Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #769 -: Май 12, 2011, 12:59:33 pm »
А бе,защо моя хляб става леко тестен?? :? Пека главно на бързата програма...Но и на другите се сблъсквам със същото.Не е суров,в никакъв случай,но не е и "сух" тъй да се изразя.Как е при вас?




ФИБО, аз никога не пека на бърза проглама, защото още като я купувах фурната ме предупредиха, че хляба не ставал добре на бърза програма. Една колежка носи такъв хляб на бързата и наистина стои като влажен вътре.Като пека пък на основна винаги изчаквам хляба да поистине после режа, защото ако избързам  да го срежа топъл пак средата стои като тестяна ,затовяа изчаквай поне 20мин като го извадиш. По принцип пише след час да се консумира, ма кой ще ти чака толкова. Аз я зареждам през седмицата на отложен старт защото съм на работа и като се прибера хляба е готов вадя го и докато приготвя вечерята той изстива.Средата е много хубава всеки път
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #770 -: Май 12, 2011, 21:48:12 pm »
Мерси,Линко,ще се пробвам и аз със основната програма ама като ми свърши диетата :D Сега машината е дълбоко скрита в шкафа :lol:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #771 -: Май 13, 2011, 19:14:50 pm »
Да питам и аз нещо,искам да направя ръжен хляб ама без бяло брашно.Пробвах основната рецепта и за френски хляб,като вместо бяло брашно слагам само ръжено.Не че не става,ама не бухва така както белия хляб.Дали да намаля малко брашното и да сложа малко по-вече мая?В момента пека ръжения хляб от книжката,с бяло и по-малко ръжено брашно и гледам че се надига добре,да ама аз искам тоя резултат само с ръжено брашно.Дайте моля съвет.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #772 -: Май 13, 2011, 22:48:58 pm »
Някой пекъл ли е безглутенов хляб в домашна хлебопекарна?
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #773 -: Май 16, 2011, 16:03:18 pm »
Да питам и аз нещо,искам да направя ръжен хляб ама без бяло брашно.Пробвах основната рецепта и за френски хляб,като вместо бяло брашно слагам само ръжено.Не че не става,ама не бухва така както белия хляб.Дали да намаля малко брашното и да сложа малко по-вече мая?В момента пека ръжения хляб от книжката,с бяло и по-малко ръжено брашно и гледам че се надига добре,да ама аз искам тоя резултат само с ръжено брашно.Дайте моля съвет.
Ръженият хляб не се надига така както белия! Не е до маята, не слагай допълнително!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #774 -: Май 16, 2011, 19:10:50 pm »
Някой пекъл ли е безглутенов хляб в домашна хлебопекарна?
Мисля, че в моята книжка имаше рецепта, но не съм го пробвала...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #775 -: Май 16, 2011, 19:53:12 pm »
Някой пекъл ли е безглутенов хляб в домашна хлебопекарна?
Мисля, че в моята книжка имаше рецепта, но не съм го пробвала...

Мдааа, мен ми е интересно дали става добре в домашна хлебопекарна, ама скъпо ще излезе експеримента да те моля да пробваш   :lol:

Но ако ми метнеш рецептата на ЛС, когато имаш време ще съм ти много благодарна. Не вярвам да е нещо по-различно от това, което вече съм изчела, ама да пробвам все пак  :wink:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #776 -: Май 24, 2011, 12:33:06 pm »
Като новобранец с хлеопекарната,моля за рецепта за царевичен хляб.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #777 -: Май 24, 2011, 14:01:41 pm »
аз бих ти препоръчала да пробваш като при основната рецепта за хляб която ползваш заменяш известно количество пшенично брашно с царевично такова, докато ти хареса, може да започнеш с 20% да речем /на 100 грама брашно- 20 да са царевично/ и мисля до към 40% е максимума за сполучлив хляб
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #778 -: Май 24, 2011, 15:14:40 pm »
аз бих ти препоръчала да пробваш като при основната рецепта за хляб която ползваш заменяш известно количество пшенично брашно с царевично такова, докато ти хареса, може да започнеш с 20% да речем /на 100 грама брашно- 20 да са царевично/ и мисля до към 40% е максимума за сполучлив хляб

Подкрепям...

Марина ето рецептата която на мен ми се получава винаги,
за което благодаря на Мери


олио или меко масло
вода 245мл
сол 1 ч.л.
захар 3ч.л.( аз слагам 2)
мляко на прах 1с.л. (или без него, ако заменя водата с прясно мляко)
брашно 455 г./ 2 и 1/2 мерителна чаша от комплекта
мая 1ч.л.

това за 750 гр


Ако ще добавям друго брашно типово, ръжено или царевично
слагам 2 чаши бяло и 1/2 от другото...

Успех и ароматни опити!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #779 -: Май 25, 2011, 19:10:24 pm »
Благодаря ви,ще пробвам.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"