0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #700 -: Април 18, 2011, 09:26:21 am »
Чудесно, благодаря!  Непременно ще я изпробвам и ще пиша какво е станало. Моята рецепта е със 150гр захар дали ще му дойде много, ако сложа толкова? Пак е с две яйца, но го правих с жива мая и не пресях брашното,а ми казаха че било важно да се пресее.Нищо по Великден ще имам време за експерименти. Благодарности и на Мини пак е пуснала разкошни козунаци! :D
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #701 -: Април 18, 2011, 23:20:39 pm »
Момичета,да ми кажете,при печенето на хляб - кога махате бъркалките? Накрая след опичането със приложената кука или??? :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #702 -: Април 19, 2011, 09:03:31 am »
Аз пробвах рецептата на Мими вчера и нещо не ми се получи. Ползвах краве масло вместо олио и го добавих разтопено на два пъти. Месих на първа програма за бял хляб, после го пуснах на 3-та за пълнозърнест, понеже тя ми е най-дългата. Втаса доста добре, но не се месеше, стана едно лепкаво и при опита ми за сплитане на питка, взе да спада, полепна навсякъде, абе страшна работа :D. Изсипах го както е в една форма за кекс и го покрих. Сутринта се беше надуло поне двойно и даже преляло. Изпекох го, мирише вкусно и изглежда добре, но без да е сплетено, не знам как ще е като го разрежа :( Чудя се къде сбърках.

фибо, аз махам бъркалката накрая, след като извадя хляба и той изстине.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #703 -: Април 19, 2011, 11:00:25 am »
Marilena - намаза ли си предварително ръцете и плота с мазнина?

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #704 -: Април 19, 2011, 17:07:17 pm »
Момичета, ремонт правили ли сте до сега на машините си? Моята страшно много трака и трудно се поставя на мястото си. Надявам се да изкара Великден поне и ще трябва да ходи на поправка.  :(
Фибо, естествено, че след като се опече хляба.  :wink: Моят мъж, бърза още, докато е топъл да ги извади, а аз - изчаквам малко да поизтине.

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #705 -: Април 19, 2011, 18:38:45 pm »
Ха-ха rally_pat, уместна забележка! Ами не! Така нямаше да лепне толкова, права си! Но има и нещо сбъркано в технологията ми, защото изобщо не ставаше за сплитане. Може би тестото беше превтасало.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #706 -: Април 19, 2011, 19:00:13 pm »
Душе, нашата по същия начин тракаше и я карахме на сервиз. Оказа се скъсан ремък и изгорял двигател. Оправиха ми я за 3 седмици, но тя беше в гаранция.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #707 -: Април 19, 2011, 20:49:55 pm »
Ами,да де :lol: И аз тъй,ама пак да питам,че все едни дупки стават :lol:Та се чудих да не е да ги вадите преди печенето,знам ли...Аз машината я имам от 4г ама сефте я ползвам :oops:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #708 -: Април 19, 2011, 21:08:45 pm »
Душе, днес цял ден си мисля, възможно ли е да слагаш да меси по-голямо количество и да се е претоварила.
Фибо, ти ме разби, 4 години.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #709 -: Април 19, 2011, 22:32:39 pm »
Фибо, за ножовете, мисля че в книжката на моята пишеше че ако не искаш да ти остават дупки отдолу на хляба, може да ги извадиш преди печенето, с помощта на куки. На мен обаче не ми се е занимавало, защото обикновено включвам машината и излизам. Вадя ножовете след изпичане, но ние вкъщи не сме капризни относно външния вид ;)


*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #710 -: Април 19, 2011, 22:42:45 pm »
Душе, днес цял ден си мисля, възможно ли е да слагаш да меси по-голямо количество и да се е претоварила.

Във връзка с това имам питане. Смятам да меся тестото за козунак в машината и да го изпека после във фурната на печката. В този ред на мисли, доколко е килограма тесто е разумно да сложа в машината да измеси? Моята рецепта с която правя козунаци е за доста голямо количество. Или да спазвам вашите пропорци?
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #711 -: Април 19, 2011, 22:52:05 pm »
В книжката трябва си пише колко кила може. Моята е от иноксовия мулинекс, с 1 бъркалка и не съм надвишавала допустимите.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #712 -: Април 20, 2011, 07:22:40 am »
stoeka71, аз имам много скромен опит,
но смятам, че трябва да се спазват пропорциите!
Особенно когато машината е малка до 900 и 1000 грама хляб!
Но има машини до 1500 и там предполагам може и малко повече!
Аз лично ще правя два тура, съвсем достатъчни за нас.
От една доза излизат 1 плетеница и едно руло,
а и двете форми ми се побират във фурната
на готварската печка заедно!

Приятно творене, Дами! :balk_40:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #713 -: Април 20, 2011, 07:53:07 am »
Бкагодаря момичета! Моята машина е Мулинекс за 1000 гр., така че ще спазя вашите пропорции. Сега чета и ще избера някоя от вашите рецепти за козунак. Лек ден.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #714 -: Април 20, 2011, 11:30:24 am »
Можете ли да ми кажете, моля, програмата за тесто за пица има ли втасване или само меси не съм я пускала гледам, че е 1.30мин и се чудя като си пусна козунака на нея ще втаса ли ? :wink:
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #715 -: Април 20, 2011, 12:04:35 pm »
Има и втасване. Аз когато правя козунак я пускам два пъти!
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #716 -: Април 20, 2011, 18:38:27 pm »
има програма месене с  втасване и програма месене без втасване
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #717 -: Април 20, 2011, 18:57:43 pm »
и аз тази година ползвам тази програма- час и половина с втасване, пускам я два пъти, втория само да омеси наново
правя рула в момента- с рецептата на Танита, плънката е шоколад при едното, мармалад от сини сливи за второто и с боровинково сладко третото
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #718 -: Април 20, 2011, 19:57:28 pm »
Мини, разкажи след като е омесено тестото как го сплиташ, разточваш ли, как стават тези красиви ивици или не знам как да ги нарека
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #719 -: Април 20, 2011, 20:01:15 pm »
Дари, разточвам тестото на много леко набрашнен плот тънко, нанасям плънката отново на тънко и навивам на руло, след това полученото руло разрязвам през средата по дължина- така две рулца правя и ги усуквам едно с друго :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит