0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted




Отваряме нова тема за тази така полезна вещ в дома и приканвам всички притежатели на такава да споделят своите най-добри рецепти в нея!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #1 -: Март 21, 2009, 19:20:44 pm »

Моята е Moulinex OW 5000 XXL (няма за багети щото ми се досвидяха 80 лв отгоре за следващия модел). Правя основно двете рецепти - обикновен хляб и млечен хляб от книжката към нея. Стават супер, особено млечния - като топла вкусна кифла е. Правила съм веднъж и сладкиша Кугелхоф от рецептурника към машината, но това беше скоро в Дюканския ми период и не знам дали стана вкусен, но се изяде бързо де.
Много се качват килограми от нея обаче.
« Последна редакция: Март 21, 2009, 19:22:16 pm от cygnus »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #2 -: Март 21, 2009, 19:37:25 pm »
Много искам да ви се намеся в темата:)
сега обмислям каква точно да си купим ние, че ми омръзна да ям лош гумен и боядисан хляб:(
« Последна редакция: Септември 23, 2015, 05:22:37 am от mishanta »
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #3 -: Март 21, 2009, 20:20:49 pm »
Много искам да ви се намеся в темата:)
Има си хас да не искаш! На всяка манджа лисица  :lol: :lol: :lol:

Моята е Мулинекс, правя основно бял и градинарски хляб. Рядко експериментирам, ето повод - надявам се да пишете интересни и вкусни рецепти.
Градинарския хляб го правя с готово брашно на "Техра" на програма за селски хляб. Ще изровя за снимка, май имам.
Ползвам само суха мая, на д-р Йоткер.

Мини, чакам рецептата за козунака. Аз правих веднъж по рецепта от книжката на машината, обаче  не беше вкусен. В смисъл, стана добре, но на вкус не ми допадна.

Дони, и в моята книжка има рецепта за млечен хляб, но не съм го пробвала. Щом казваш , че е хубав, значи е време да го направя.

Ето снимка на градинарския хляб:

« Последна редакция: Март 21, 2009, 20:31:15 pm от Елфи »
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #4 -: Март 21, 2009, 20:49:52 pm »
Моята е Аляска - евтинка и простичка. Правя бял хляб, меся козунаци и теста.
     
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #5 -: Март 21, 2009, 21:03:27 pm »
Козунаци

и снимки:



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #6 -: Март 22, 2009, 00:35:10 am »
Дани, сподели моля те рецептата за хляб, която ми каза.
Само по нея си правя тестата вече, и за пица, и за хляб, и за месеници- бързо, лесно и вкусно тесто, много съм доволна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #7 -: Март 22, 2009, 01:00:25 am »
Много се радвам на темата! Записвам се да я следя. Надявам се следващата ни покупка да е именно машина за хляб. :lol:

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #8 -: Март 22, 2009, 01:13:06 am »
Много се радвам на темата! Записвам се да я следя. Надявам се следващата ни покупка да е именно машина за хляб. :lol:


И аз. :D
« Последна редакция: Септември 23, 2015, 05:24:14 am от mishanta »
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #9 -: Март 22, 2009, 09:46:32 am »
Хляб правя по тази рецепта:

Бял хляб

300 мл вода или прясно мляко
2 с.л. олио
1 ч.л. сол
2 ч.л. захар
500гр брашно
1 пакетче суха мая - аз ползвам Йоткер
Продуктите се слагат в контейнера в този ред, в който ги написах. Програмата е основната за бял хляб. На моята машина се води 1-ва. Ползвам мерителната лъжица, която върви към машинката. Никога не съм го правила с мляко, слагам само вода.
 Аз много се чудех преди дали имам нужда от такава машина. Видях я на промоция в Метро и реших, че ще я купя. Беше евтинка и даже да не я ползвам, нямаше да ме е яд. Сега не мога да кажа, че я ползвам често, но пък забравих как се меси на ръка  :lol:.
« Последна редакция: Ноември 28, 2013, 15:07:51 pm от mishanta »
     
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #10 -: Март 22, 2009, 10:17:57 am »
Много се радвам на темата! Записвам се да я следя. Надявам се следващата ни покупка да е именно машина за хляб. :lol:


И аз. :D

И аз се примъквам при вас,нямам хлебопекарна ,но и аз като Душка се надявам следващата ми придобивка да е това.
« Последна редакция: Септември 23, 2015, 05:28:35 am от mishanta »

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #11 -: Март 22, 2009, 11:55:45 am »
Жени, и аз си харесах твоята!  :wink: :lol:
Дани, мерси за рецептата, дано скоро се възползвам от нея. Скоро и аз видях "Аляска" на промоция  в Метро и бая се чудих, защото не беше никак скъпа, ама на - не си взех... :(

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #12 -: Март 22, 2009, 13:17:17 pm »
А между другото едва ли ще я купим скоро.
Най-много да я купя тайно, което не е добра идея.
« Последна редакция: Септември 23, 2015, 05:29:47 am от mishanta »
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #13 -: Март 22, 2009, 13:19:00 pm »
Мдаа, тази е като моята. И аз я взех за около 150лв. Май от Технополис.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #14 -: Март 22, 2009, 13:20:24 pm »
Жеки, канех се да те питам за модела, ама ти вече си писала.
Нали си доволна?
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #15 -: Март 22, 2009, 13:25:25 pm »
 Ми да, доволна съм. Не е нужно да давате сума пари за хлебопекарна, по-евтините модели вършат чудесна работа. Аляска (около 100лв) също са добри, свекървата има такава.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #16 -: Март 22, 2009, 14:52:03 pm »
Ми то и 150 лв не са много, ама ... пусти пари. Ще я взема на изплащане - няма как. Този месец за сефте взехме така печката и като ми свършат вноските, следващата покупка! Слагайте снимки и рецепти, молим!  :wink: :lol:

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #17 -: Март 22, 2009, 20:59:42 pm »
Аляската струваше 84лв миналата година. Още по Великден си изби половината пари - що козунаци измеси  :D. Ако се ползва ежедневно, струва си май да е по-добра машината. Но лично за мен Аляската е перфектния вариант.
     
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #18 -: Март 23, 2009, 11:56:06 am »
Дани, кажи кой модел е тая Аляска!
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #19 -: Март 23, 2009, 17:28:47 pm »
Хубава темичка момичета

Мъжът ми отдавна има мерака за такава хлебопекарна ама все нещо не се организираме.Но сега като гледам снимките ми иде още сега да хукна да си я купя.Апропо Мини твоята каква марка е.Ако може дайте съвет каква да си купя определено ще я купувам таз машинерия.