0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #120 -: Март 12, 2009, 00:01:16 am »
Май полиото от Пентаксима не създава добър имунитет в червата, това ми обясняваше моя близка - епидемиолог /може и да не съм разбрала правилно/. Та явно за това се психясват личните.
« Последна редакция: Март 12, 2009, 00:45:17 am от Мирослона »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #121 -: Март 12, 2009, 06:19:46 am »
И още нещо нещо, но не ми се смейте - има ли текст, от който да става ясно, че Пентаксима покрива изцяло полиото? Наумила си е, че трябва да му бие едно полио, въпреки Пентаксима, и това си е. Аз в крайна сметка няма да позволя, но е хубаво да се разберем по цивилизования начин. Lady 11, мисля, беше имала същия проблем, ако може да пише тя как се справи с педиатъра. Но ако някой може да ми помогне с информация за тези две неща, може и на друг език, ще бъда много благодарна.

Аз продължавам да го имам този проблем. Този месец бихме втора доза Превенар, педиатърът заяви, че ни иска другия за полио. Тактично намекнах за Пентаксим, обаче не. Първо полиото на 18 месеца и на 2 години Пентаксим 8O. Чакам Бърди да се върне да го питам за медицинско обяснение, за да може да съм аргументирана в отказа си.
*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #122 -: Март 12, 2009, 09:00:00 am »
Честито на Стефи и Новалекса!!! Да са им живи и здрави дечицата!!!

Аз пуснах една тема в храненето, ама май не четете много там, та да питам и тук :) Какво мислите за хранителните добавки с омеги? взимате ли такива и давате ли на децата си? аз мисля да давам на Емо Ескимо Кидс.

*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #123 -: Март 12, 2009, 09:23:41 am »
Ама Лейди мила, какво медицинско обяснения трябва на таз жена бе. Боже, направо изумявам. Пентаксима е 5 компонентна ваксина, в която се съдържа и полиото, колко по ясно да й се обясни...две полиото ли ще слага... абе как може бе това да са лекарите ни, при това на нашите деца. Това е невероятно смешно и трагично... :( :x, както нашата лична частна педиатърка, дето се опитва да ми вмени вина, че Тони се е родил с CMV инфекция от мен, а не я е прихванал от яслата и как до 10 години щял да ми боледува нон стоп и ни ясли, ни градини, ни нищо трябвало да посещава... абе думи нямам просто живеем на грешното място. На ей тва е за мен истината.

Пипи аз четох в другата тема, но несмея изхождйки от проблемите на Тони да давам каквото и да било, затова и не съм писала. Определено обаче, ще разпитам гастроентеролога и евентуално и аз ще го започна.
« Последна редакция: Март 12, 2009, 09:26:38 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #124 -: Март 12, 2009, 09:48:41 am »
Честито синче на Новалекса!Да ръсте здрав и силен юнак!
Коки,пиши след като се консултираш с педиатъра на Боян относно температурата му.Аз съм чувала,че има хора с по-ниска температура.и така са си винаги.Това не им съдава проблеми.Може би и при Боянчо ще излезе нещо такова.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #125 -: Март 12, 2009, 10:14:29 am »
Май полиото от Пентаксима не създава добър имунитет в червата, това ми обясняваше моя близка - епидемиолог /може и да не съм разбрала правилно/.

не си разбрала правилно. не става дума конкретно за полиото от пентаксима, а за дилемата: жива полио ваксина на капки или умъртвена полио ваксина с инжекция.
тъй като в България вече официално се слага умъртвена полио ваксина с инжекция, все едно е дали това ще е отделна полио ваксина (както е тази, която се отпуска по каса) или комбинирана в състава на Пентаксим.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #126 -: Март 12, 2009, 10:19:17 am »
И още нещо нещо, но не ми се смейте - има ли текст, от който да става ясно, че Пентаксима покрива изцяло полиото? Наумила си е, че трябва да му бие едно полио, въпреки Пентаксима, и това си е. Аз в крайна сметка няма да позволя, но е хубаво да се разберем по цивилизования начин.

значи... ваксината или съдържа компонент срещу полиомиелит или не съдържа. щом съдържа, значи покрива изцяло (каквото и да значи това). няма "частично покриване", както няма "малко бременна" жена.
Пентаксим си има одобрена от МЗ листовка, в която си пише всичко. вносителят също има телефони. ХЕИ също има телефони, Министерството на здравеопазването също има телефони. ако педиатърката чувства нужда да се информира - да прочете, да позвъни, да попита. срамота е да ги образоваме ние.
вижте, аз съм доста рязка и не ви натрапвам моя стил на поведение, но лично аз бих натъртила на въпросното джипи, че е редно тя да е информирана и да информира на свой ред майките, а не обратното.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #127 -: Март 12, 2009, 14:41:50 pm »
Ами, jam, ти си го написала - ако чувства нужда да се информира. Ами като не чувства такава нужда или пък се смята достатъчно информирана? Първия път като ми каза за допълнителнителното полио направо ме изпоти докато я убедя, че няма нужда от такова. И на следващата консултация беше забравила и пак си подкара старата песен със същото обяснение като при mini - да се припокриели ваксините. Да не изпадам в подробности пък какво чудо беше докато я убедя за Превенара. Другата седмица имаме втори Превенар, след това ще ми даде дата за МПР и чак след това ще ме натиска пак за полиото. И ако не успеем да се разберем, ще включвам план В - ще и кажа, че отказвам ваксината или просто няма да го заведа.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #128 -: Март 12, 2009, 14:58:06 pm »
има и план С - смяна на личния лекар.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #129 -: Март 12, 2009, 15:06:28 pm »
mariposa и ти я убеди за Превенара?Ако е така БРАВО, аз моята не успях!

Срамота е Джам, права си, да звънят и да се информират, аз се съмнявам че повечето го правят.
Нашата искаше аз да и занеса бележка от ХЕИ за да сложи Превенар на Митака.
Защото видите ли тя носела отговорност за моето дете, което е така, но и друго знам,
че аз и баща му взимаме основните решения и щом сме преценили така,
нейното нежелание да си осъвремени практиката не може да ме спре.
Сложих ваксината при друг лекар, добре че беше забравила да ме пита другия път защото
не умея да лъжа и така щях да се оплета, че сват да ми се завие!
А кому е нужно да изживяваме тоя стрес  :(

План С добре, но иначе не е лоша, винаги на разположение мила и внимателна с детето,
уфффф и тва не е лесна работа мислила съм го!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #130 -: Март 12, 2009, 15:38:04 pm »
има и план С - смяна на личния лекар.

И за това исках да пиша в предния пост, но забравих. План С, да, но пазарът не предлага нищо по-добро. А личен лекар за детето на 100км не ми е вариант.

Мишанта, не знам дали успях да я убедя или на нея и омръзна да я занимавам. Ако не се беше съгласила, щях да намеря кой да я постави (частен лекар в друг град) и при всички положения щях да я уведомя, за да може да ми впише в картона на детето, че въпросната ваксина е поставена, с дата и номер на партидата, както си му е редът.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #131 -: Март 12, 2009, 16:09:48 pm »
Мишанта, не знам дали успях да я убедя или на нея и омръзна да я занимавам. Ако не се беше съгласила, щях да намеря кой да я постави (частен лекар в друг град) и при всички положения щях да я уведомя, за да може да ми впише в картона на детето, че въпросната ваксина е поставена, с дата и номер на партидата, както си му е редът.

Ох в голяма тегоба бях тогава с това уведомяване и просто не и казах.
Поставихме ваксината и направихме отделна Имунизацонна книжка само за Превенара.
- дата на поставяне, номер на партидата и печат на педиатъра който я постави.
Безкрайно съжалявам, че не мога да ползвам същия постоянно, но такава е ситуацията!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #132 -: Март 12, 2009, 20:02:55 pm »
Аз като споделих с нашето педи, че искам преванар, тя изобщо не оспори и каза, че това определено е по- доброто.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #133 -: Март 12, 2009, 20:31:48 pm »
[ Моето дете на фона на твоето е пълно "тъпирче", ни говори, ни яде само, ни рисува (където трябва, най обичаме по вратите и стените), ни спи само, абе ...  но си е моето хитро дяволче.
 
[/quote]

Това ме развесели, моят Ан/така му вика Боби/ е почти същия, само дето е отличник на спането и яденето :lol:.Не говори, не иска да показва по книжките, не рисува/освен по прясно боядисаните стени/, знае 6 думи -3 български и 3 английски.

Да са ни здрави и весели децата

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #134 -: Март 12, 2009, 20:54:05 pm »
значи... ваксината или съдържа компонент срещу полиомиелит или не съдържа. щом съдържа, значи покрива изцяло (каквото и да значи това). няма "частично покриване", както няма "малко бременна" жена.
Пентаксим си има одобрена от МЗ листовка, в която си пише всичко. вносителят също има телефони. ХЕИ също има телефони, Министерството на здравеопазването също има телефони. ако педиатърката чувства нужда да се информира - да прочете, да позвъни, да попита. срамота е да ги образоваме ние.
вижте, аз съм доста рязка и не ви натрапвам моя стил на поведение, но лично аз бих натъртила на въпросното джипи, че е редно тя да е информирана и да информира на свой ред майките, а не обратното.

При последния ни спор за полиото и Пентаксима, педиатърката се опита да се информира, но напразно , защото получи противоречива инфо от РЦЗ и от ХЕИ. Отделно на това педитата ги е малко страх заради солени глоби, ако не поставят задължителна ваксина каквато е полиото, а в момента зачестяват проверките точно по този пункт. Иначе за Превенара докторката бе извикала на беседа търговския представител за да получи повече инфо, а не само написаното на листовката, даже ми беше осигурила закупуването му на доставна цена на едро.
Пояснение :по стечение на обстоятелствата съм личен адвокат на личния лекар на детето ми и не ми се вярва да е некоректна.

А кои от вас са били Акт Хиб?
*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #135 -: Март 12, 2009, 21:16:04 pm »
Ми Лейди, всички сме тук с Пентаксим, затова мисля нямама мама, която да е слагала отделно Акт Хиб. Може пък и да има ...

Сега до феновете на Бърди, преди доста време беше писал, че след реуминизацията на Дтк, ваксини има едва на 6 годинки по Бг имунизационен календар, а е нужна ако не се лъжа още една Акт Хиб. Рових с търсачката, но не открих, някой да помни за коя ваксина става въпрос и на каква възраст се слага?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #136 -: Март 13, 2009, 01:50:12 am »
Честити рожбички на СтефиЗ и Новалекса!
Да са здрави и щастливи!!!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #137 -: Март 13, 2009, 07:21:59 am »
А кои от вас са били Акт Хиб?

Акт Хиб не се ли съдържа в Пентаксима, или бъркам?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #138 -: Март 13, 2009, 09:21:39 am »
А кои от вас са били Акт Хиб?

Акт Хиб не се ли съдържа в Пентаксима, или бъркам?

Не, не бъркаш, така си е  :wink: :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #139 -: Март 13, 2009, 09:30:32 am »

А кои от вас са били Акт Хиб?
Ние слагахме отделно Акт Хиб, защото при Мия имаше съмнения за неврологичен проблем и поради това не беше добра идея да слагаме пентаксим. След като изясниха, че няма такъв, поставихме 1 доза Акт Хиб.
<br />[link=http: