0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #40 -: Март 10, 2009, 00:08:08 am »
Мда ще чакам и аз да го назовете тази гел за залъгалки. Не се получи с лъжата, че ги няма. Катери се рови, търси, мрънка, пищи ... да не говорим, че въобще неможе да заспи без залъгалка. Незнам дали е страх от скорошните негативни емоции с инжекциите, защото и през деня си я търси и иска


Наде, ние дадохме биберона на 05.03 на котката :D От тогава не съм го давала. Да отбележа, че аз не годах през деня от 11 месечна възраст, само за приспиване и при нощните будения го ползваше Дара.

Също не може да заспи /без да е имала неприятни  интервенции/, обедното спане почти отпадна, вечер преди 22ч не може да заспи. Хили се подскача и се върти, на 3я ден вече не го търсеше биберона.
Просто трбва да си твърд, да не се даваш и да издържиш известно време на лиготиите. Айде няма да умрат без бибероните :D
За мен 2-3 годишно дете лапнало залъгалка /както тук в Германия често се среща/ е недопустимо.



Стефи, честита ти принцеса, нека е родена с късмет, да расте здрава и щастлива, за радост на мама, тати и кака

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #41 -: Март 10, 2009, 00:21:06 am »
Честита Елена! Стефи, Бийсте и како Деси, да ви е жива и здрава, да се пребори успешно с проблемите!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #42 -: Март 10, 2009, 00:21:29 am »
Честито Стефи, Бийст и кака Деси. Нека бързо разрешите проблемите с малката Елена и много, много да ви радва.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #43 -: Март 10, 2009, 01:04:30 am »
Стефи, честито ви детенце!  :D
Да е много здраво, слънчево, много щастливо дете.
Дай Боже скоро всичко да се оправи .
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #44 -: Март 10, 2009, 07:20:14 am »
Честито на семейство Бийстови за новото слънце в дома им! Да е жива и здрава малката принцеса!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #45 -: Март 10, 2009, 08:51:18 am »
Добре дошла на бебе Елена, честита ви дъщеричка Стефи и Бийст :D
Да ви е жива и здрава, и скоро да приключи проблема.

Мая, ползвала съм свещички Еферелган, доволна съм.

От сестра ми знам, че за да махне бибата, отряза леко върха, започна да влиза въздух и на племеника ми не му беше комфортно :)
Така след няколко дни сам се отказа.
« Последна редакция: Март 10, 2009, 08:53:08 am от Nadyn »
*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #46 -: Март 10, 2009, 09:26:49 am »
Наде, и аз така махнах бибата на Ели.Одрязах малко от върха и така я давах.Ядосваше се и сама я даде на кучето :lol:.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #47 -: Март 10, 2009, 09:43:17 am »
Стефи, честита ви дъщеричка! Нека да расте здрава и щастлива! Дано скоро се преборите с проблема.
<br />[link=http:
*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #48 -: Март 10, 2009, 10:11:56 am »
Честита ви принцеска МАМО, ТАТИ И КАКО  :D
Много здраве, щастие и безгрижие за цялото четиричленно семейство.
Краткотрайни да са вашите притеснения, това ви желая от сърце.
Елена да расте спокойно и весело дете и с кака Деси да щастливо да щуреят и подреждат вашият дом. Да ви носят радост и гордост в очите и сърцата.

Кажете за гелчето, искам сам да се откаже от бибата. Ще пробвам и с рязането  разбира се, само да сперм веднъж за винаги чревните неразположения на детето. Затова не искам допълнително да го изтормозвам, сигурно ви изглеждам мека, ама много се измъчи детето напоследък и ...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #49 -: Март 10, 2009, 10:24:04 am »
Честита ви втора дъщеричка,Стефи и Бийст!
Вярвам,че всичко ще е наред и Елена ще се пребори с трудностите!

 
Коки, с какъв термометър мериш температурата?На мен такива ниски стойности ми показва електронния термометър на Чико.Даже и нас изкара студенокръвни :wink: с температура от 35 градуса.

Моето дете обича реклами и песнички.По детските още не се заглежда,но виж да му се пусне тик-так на компютъра умира :D.
*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #50 -: Март 10, 2009, 11:07:41 am »
Честита дъщеричка Стефи! Дано бързо и успешно се преборите с проблема!А на теб бързо възстановяване!

Юлия пък доскоро не обръщаше никакво внимание на телевизора въпреки упоритите опити на баща и да я научи да гледа анимационни филми. От скоро вечер понякога преди да заспи иска да и пусна телевизора в спалнята за да гледа.Като каже пусни ми детско разбира да и пусна Бумеранг, където най-често давват "Том и Джери".


*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #51 -: Март 10, 2009, 11:24:42 am »
Само да питам за този гел DAUM-EXOL-DENTINOX ли става въпрос?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #52 -: Март 10, 2009, 11:32:18 am »
Стефи,
честита ви Елена! Да е жива и здрава! Да ви носи много радост!
Бързо справяне с проблема! Успех!


И аз си мечтая нашата ЗК един ден да поема и Пентаксим, и Превенар, ама не се знае кога ли ще стане...
Днес ще бием за пръв път Превенар на Михаела. Педиатърката ни специално се уговори със сестрата, тя да го бие, защото сестрите по-добре правели мускулните инжекции.
При вас сестра или доктор прави ваксинацията? нали пак в крачето я правят?

Имам питанка и за обувките.
"Пускам анкета" ЗА или ПРОТИВ обувките за прохождане?
Знам, че в къщи трябва да прохожда по чорапи детето. Но се чудя за навън какви да и купя. Мой близък ортопед ме съветва да и купя каквито и да е обувки с твърда подметка и твърда пета. Но не е задължително да са т.нар. обувки за прохождане.
При вашите дечица как беше?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #53 -: Март 10, 2009, 11:36:07 am »
Миленче, напоследък все повече чувам да дават съвети децата да прохождат боси, но по мои лични наблюдения, когато Кристина прохождаше беше в пъти по-стабилна с обувчици или пантофки/буйки за вътре.
Сега и боса и с пантифи си е все същия пършинг.
Обувката е добре да е по-твърда и да обхваща глезена.
*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #54 -: Март 10, 2009, 11:56:48 am »
Споделям мнението на Нинка.
Тони проходи по чорап с подметка, след това купих от обувките за прохождане на К&K, купих и за навън едни, но така и не ходи с тях въобще, та приключих с тази марка. Миналата зима пък купих от прехвалените ботуши на Капчица, е то се смля детето, да се спъва и пада. Подариха ни едни боти с каракул от скандинавските страни и детето "полетя", та от тогава купувам обувки само ако са му удобни.
Малко трудно е наистина да се прецени в магазина, затова се спирам и на марковите такива, за които нямам забележка до сега.
« Последна редакция: Март 10, 2009, 11:59:12 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #55 -: Март 10, 2009, 12:05:18 pm »
Перде, мисля, че е този въпросния гел, но не съм сигурна. Явно ще се търси по аптеките.
Валери проходи със сандали вкъщи. С твърда пета и доста стабилни, тънък чорап. Но беше зима и щеше да му е студено да ходи бос :wink:


Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #56 -: Март 10, 2009, 12:14:34 pm »
Стефи,
честита ви Елена! Да е жива и здрава! Да ви носи много радост!
Бързо справяне с проблема! Успех!


И аз си мечтая нашата ЗК един ден да поема и Пентаксим, и Превенар, ама не се знае кога ли ще стане...
Днес ще бием за пръв път Превенар на Михаела. Педиатърката ни специално се уговори със сестрата, тя да го бие, защото сестрите по-добре правели мускулните инжекции.
При вас сестра или доктор прави ваксинацията? нали пак в крачето я правят?


Милена Б, след 12-месечна възраст Превенара се бие в делтоидния мускул на ръката (където и БЦЖ-то). По този повод Превенара беше първата ваксина, която докторката би на Тодор, преди това винаги сестрата.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #57 -: Март 10, 2009, 12:28:35 pm »
Марипоса,
много ти благодаря. :) Да видим с нашата педиатърка как ще се спазаря днес. Тя лично би БЦЖ-то в рамото. А пентаксимите ги биеше сестрата мускулно в крачето.
Ще чета сега пак листовката.
нашата педиатърка не е правила до сега Превенар. да не говорим, че в Русе май не са я дори и чували педиатрите.

Благодаря и на Нинка, Пердето и Виа за мненията за обувките.
Перде, какви марки ползвате сега?
В неделя ходихме в мола и гледахме Geox, Fisher Prise, Sandic, КиК и в крайа сметка нищо не купихме, а само умувахме. :?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #58 -: Март 10, 2009, 12:32:23 pm »
Стефи,честита ви дъщеричка!Да расте много здрава и бързо да се пребори с проблемите!
Ива проходи с проходките на Колев-стабилна подметка и петичка!А биберона го отказа в яслата-аз я дадох на 1 година и 6 месеца.Никой обаче не си беше направил труда да ми каже че на обяд заспива без него и вечер продължавах да и го давам,докато една вечер сама не го хвърли на терасата.Даде го на кучето.Отиде в другата стая да се похвали на баба си и през това време за го взех и го скрих.Беше много учудена че кучето вече го беше взело.
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #59 -: Март 10, 2009, 12:36:42 pm »
Стефунка, гуш от нас за малкото Ели, ако се вредиш от кака й де :D Само радостна и весела глъч да се чува сега у вас, ма предимно денем ако може!

Гери, обсъди старта на ваксинациите на Стефко с невролога или неонатолозите. На Дани ги почнахме на 6 месеца. Късмет и сили да се справиш с двете тайфунчета у дома!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07