0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #60 -: Март 10, 2009, 12:37:02 pm »
Честита радост на семейството на Стефи

За биберона ние имаме 2бр. и единият само си го сряза със зъбите,но това въобще не я накара да се откаже от него.Смуча го със същия мерак,само дето аз не и го давам вече.С времето мерака за бибата става все по голям,за това допринесе и яслата,с него се чуства по спокойна в яслата и си го търси.
Ние проходихме с едни много хубави сандалки за 27 лв бяха даже незнам не бяха нещо марка случайно ги купих,но бях много доволна естествена кожа с твърда пета и Борислава много си ги харесваше.Такива буйки или как там се казват с ципове през петата не съм купувала и не ги и харесвам.

Впрочем къде се загуби Мари Пз отдавна не съм я засичала тук.
*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #61 -: Март 10, 2009, 12:45:40 pm »
Стефи, добре дошли у дома! Много се радвам за вас! :D
*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #62 -: Март 10, 2009, 12:48:19 pm »
Стефи, честита малка розова радост!
Много щастие на порасналото семейство и дано скоро проблемът да отшуми и да е лош спомен само.

Дели, Мари е жива и здрава и се подвизава под нов ник - Марито. :wink:

За обувките - в Геокс в момента има намаление 50 %. Александра се сдоби с маратонки за пролетта.

Марипоса, това за Превенара от къде го знаеш? В листовката не пише такова нещо. :? Ние първите две в крака ги бихме, като пентаксима.

Хайде приятна седмица с много задрави дечица и майки.
*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #63 -: Март 10, 2009, 12:54:07 pm »
В момента Тони има ботуши на Richter, за пролетта има маратонки Puma и Adids и двата чифта са от естествена кожа и не са купувани от тук, но се предлагат.
Купувала съм Nike, Geox, Clarks, PetitShoes, Primrgi и други. Има и подарени, марките на които не се сещам в момента.

За Превенара, Бърди е писал многократно къде се поставя, предпоблагам от него е научила и Марипоса.
« Последна редакция: Март 10, 2009, 12:59:00 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #64 -: Март 10, 2009, 13:05:09 pm »
Стефи, Бийст, како Деси, честита Елена. Да е здрава, силна, упорита, умна, талантлива, борбена, пакостлива и безумно щастлива.

Милена, ето ти нещо интересно по повод обувките:
http://www.bg-mamma.com/articles/full/918
http://magi.triada.bg/health.aspx?d=1580

Аз искам да питам мамите, които са лекували уроинфекция, кога пускате контролна посявка? За съжаление ще ни се наложи да лекуваме гадината Протеус мирабилис. :(


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #65 -: Март 10, 2009, 13:10:06 pm »
Гери,
и на миша ваксините ги отложихме за след 6-месечната и възраст. това беше по препоръка на педиатърката и, която е и неонатолог. По-късно другата педиатърка, както и Бърди ми казаха, че това е груба грешка, защото съм изложила детето си на риск през първите 6 месеца. Най-много трябвало да се отлагат до коригирана възраст. Пак заради нея отложих и Превенар-а за след 1год. въобще, колкото доктори, толкова и мнения...

Уайт,
много ти благодаря за полезните статии. :)
« Последна редакция: Март 10, 2009, 13:19:09 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #66 -: Март 10, 2009, 13:21:03 pm »
За ваксините заради Мила специално питах д-р Бърди, той каза, че не се отлагат и не се слагат по коригирана въраст. Т.е. спазва си се нормалния календар за имунизации. Всичко останало - захранване и тем подобни си вървят по коригирана възраст, но ваксините са от раждането. Не се отлагат.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #67 -: Март 10, 2009, 13:31:38 pm »
sia, виж в Дозировка и начин на приложение
http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Prevenar/H-323-PI-bg.pdf
А и Бърди много пъти е обръщал внимание на това, както е писала Пердето.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #68 -: Март 10, 2009, 13:33:17 pm »
Гане, права си, но до някъде.
БЦЖ, например, в общия случай се прави до 48-ия час от раждането.
Обаче, трябва бебето да има поне 2500г тегло. Ако ги няма, се изчаква да го достигне. Не може на бебе, което при раждането си е кило и половина, да му хакнеш БЦЖ-то. Затова на Мишка и го бихме на 2 месеца.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #69 -: Март 10, 2009, 13:44:11 pm »
БЦЖ не коменитрам, понеже ние нямаме слагана и на двете деца. Тук не правят такива, а като съм питала фатално ли е ми обясниха, че не е и съответно още не съм се засилила да правя такава. За останалите обаче Бърди е казвал, че се правят на нормалната възраст.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #70 -: Март 10, 2009, 13:46:44 pm »
Контролни изследвания правя по препоръка на Бърди, а те са 3-4 дни след приключване на лечението с АБ. Друг е въпроса в надежността на лабораториите, тук удрям на ужасно голям камък в Бургас. При прекарана веднъж уроинфекция е добре да се пускат контролни посявки през 2 месеца, с цел да се избегне рецедив, което се случва често при бебета и деца. Просто е нужно проследяване, а в някои случаи повече време за лечение. Зависи колко и до каква степен уроинфекцията е нанесла поражения.
« Последна редакция: Март 10, 2009, 13:50:32 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #71 -: Март 10, 2009, 13:49:54 pm »
sia, виж в Дозировка и начин на приложение
http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Prevenar/H-323-PI-bg.pdf
А и Бърди много пъти е обръщал внимание на това, както е писала Пердето.

Благодаря, Перденце и Марипоса.
Отдавна не съм чела Бърди и затова не съм наясно. Ще го имам предвид като дойде време за реваксинацията. Тя нашата педиатърка е доста разбрана, та се поддава на обучение.
*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #72 -: Март 10, 2009, 13:54:43 pm »
Джоши, дигитален е термометъра но и двамата с баща му го пробваме след негова ниска Т и нашата си е нормална. Аз търся нещо за ниска Т из нета, но нищо конкретно не намирам освен че когато е ниска кръвната захар и Т може да е ниска. Тази вечер ще отида при педиатърката без детето, за да поговорим на спокойствие, че като съм с него не мога да водя нормален разговор.

Боян проходи с Капчица - боти. Преди това беше с подарени му чужбински обувки от естествена кожа, изглеждат удобни, но детето се спъваше на всяка крачка. Специални за прохождане не съм купувала. У дома е с чорапи, но не с твърда подметка, с нещо меко са отдолу, което не се пързаля по паркета.

Махането на биберона аз го мисля от сега. Аз почти на сила го научих да го ползва, защото започна да си смуче пръста, а беше сравнително голям - 10 месечен. През деня не го ползва, но като ще спи си го търси. Ако не го намери - палеца влиза в употреба.

Не погледнах линка за Преванара, но имам спомен че преди годинка се бие в крачето, а след годинката - в ръката. Пентаксима - също.
*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #73 -: Март 10, 2009, 13:59:08 pm »
Благодаря за инфото за ваксините! На епикризата на Стефко пише, че са му били БЦЖ и противохепатитната (преди около месец), тъй че явно ще се кара на редовна възраст.
 Милена, а за БЦЖ си права защото той беше 2300 и не са му я били при раждането... А за обувките, Ели проходи боса, не съм и купувала специални обувки. Сега външните и и вътрешните и обувки са на К&К, но вътрешните не ги трае много и редовно ги събува поне в къщи, а в яслата не са ми докладвали ;).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #74 -: Март 10, 2009, 14:42:33 pm »
Андрея проходи боса в къщи, а навън със обувки и сандали на Ессо. Твърдо на петичката, но подметката гъвкава. Не мека като на пантофа, но не и твърда като на сабо. На мен лично ми е страшно неудобно да стъпна с твърда подметка, стъпваш като в паници, така че за мен не е вариант за дете, което току що прохожда. Относно обувките за прохождане на КиК, като гледам на какви цървули стават на за нула време, съм абсолютно против. Не им виждам смисъла, освен лесното обуване.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #75 -: Март 10, 2009, 14:49:57 pm »
Ние ползвахме вкъщи винаги обувчици -просто подът е зверски студен и не може да се ходи бос, над гараж сме и няма как. В началото бяхме с т.нар. буйки, но й бяха широки. Много по-стабилна беше с обувчици, които обхващат добре глезена и дълго време след като проходи само такъв тип обувки купувах. Сега вече ходи само по термо чорапи, защото не желае да си слага пантофи.
<br />[link=http:
*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #76 -: Март 10, 2009, 15:38:16 pm »
Стефи, честито ти второ момиченце! Избрали сте най-хубавото име!  :D Браво! Да е умна и хубава като античната Елена!

И на Емма не и сложиха ваксината срещу туберкулоза, защото България не се водела в списъка на рисковите страни;не слагат и на местните новородени. При раждането и сложиха само инжекция с витамин К. Специално питахме за туберкулозната и ни казаха, че вече не може по здравната каса, но в частна клиника можело да се постави по всяко време, не само веднага след раждането. Даже на някои деца, които им предстои пътуване със семейството в рискови държави, им поставяли такава по желание на родителите. Ние даже сме засилили следващия месец да си запишем час в клиника и да и я сложат. Още повече, че от миналата сряда сме без колани и голяма веселба пада!   :D Костта се е наместила, ставата е израстнала правилно и вече са идентични и двете крачета. Няма по-щастливо момиче от нея - свободна е и постепенно започва да си осъзнава отново тялото като едно цяло!  :D

Да си водите новородените на ортопед, ей!  :D Не го забравяйте това, защото колкото по-малки са, толкова по-бързо се коригира проблемът!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #77 -: Март 10, 2009, 15:41:58 pm »
много се радвам за малката Ема!  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #78 -: Март 10, 2009, 15:46:00 pm »
Коки, Nadyn, благодаря момичета!

DivaRoza
чудесна новина! Браво на Емма, дано нямате повече подобни тревоги! Да расте здрава и щастлива!

*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #79 -: Март 10, 2009, 15:52:20 pm »
Честито момиченце Стефу!
Да сте живи, здрави и късметлий. Блазя и на Деската - сестра с малка разлика - това е страхотна работа.... знам аз!!!
Честито и на Двезро, най-горещи благопожелания!
В очакване ....