0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #100 -: Март 11, 2009, 11:27:36 am »
Фуси,дано Никола да надрясне далекогледството.И за моята Ива бяха категорични че ще го израстне-да ама не,даже при всеки преглед и увеличават диоптъра.Това не означава че и при вас така ще стане.Все пак ние ходим на училище и очите и се тормозят и напрягат постоянно.Дано детенце да се справи!
Лек и усмихнат ден!
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #101 -: Март 11, 2009, 11:30:11 am »
Честито юначе, Лекси !
Много щастие и здраве !

DivaRoza, нацелувай малката Ема !
Много се радвам, че всичко е наред !
*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #102 -: Март 11, 2009, 12:06:53 pm »
Новалекса, честит син! Да ви е жив и здрав и много да ви радва! А на теб бързо възстановяване! :)

DivaRoza, много се радвам за Ема!

Мари, браво на малкия юнак! А за доктор Литвиненко и на мен много ми допадна като човек.

Фуси, дано Колето израстне далекогледството!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #103 -: Март 11, 2009, 12:17:33 pm »
Novalexa, честито момченце! Да ви е живо и здраво и много да ви радва!
DivaRoza, много се радвам за хубавите новини при вас, все така да продължавате!
<br />[link=http:
*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #104 -: Март 11, 2009, 12:22:24 pm »
Честит син, Новалекса.
Здрав, силен, умен и щастлив!


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #105 -: Март 11, 2009, 12:38:02 pm »
Честити дечица на Новалекса и Стефи! :)
да растат здрави и много щастливи! :)
@ целува всички във форума и им желае щастие



http://www.bgphoto.net/Arabidopsis/
http://s9.bg.bitefight.org/c.php?uid=69366
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #106 -: Март 11, 2009, 13:11:43 pm »
Честита радост на Стефи и Новалекса, да са ви живи у здрави дечицата :blowingdust: :blowingdust2:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #107 -: Март 11, 2009, 13:37:22 pm »
Честит син, Новалекса! Да ти е жив и здрав и много радост да ви носи!
Розичке, страхотни новини за Ема!
Мери, да расте все така добре малкия мъж!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #108 -: Март 11, 2009, 14:16:04 pm »
Честити нови попълнения на Стефи и Новалекса! Да са ви живи и здрави децата! :D :D :D

Браво на мъничката Емма!

Много здраве за всички фърфалаци :lol:
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #109 -: Март 11, 2009, 14:30:10 pm »
Честит син на novalexa! Да е живо и здраво малкото ни адашче!

Ще използвам момента, че се отвори тема за ваксините - къде пише, че реваксинацията на Пентаксима се прави в делтоидния мускул? Не знам нашата педи къде я поставя, но имам подозрения, а при нея вече се научих да ходя с наизустена информация и разпечатки.
И още нещо нещо, но не ми се смейте - има ли текст, от който да става ясно, че Пентаксима покрива изцяло полиото? Наумила си е, че трябва да му бие едно полио, въпреки Пентаксима, и това си е. Аз в крайна сметка няма да позволя, но е хубаво да се разберем по цивилизования начин. Lady 11, мисля, беше имала същия проблем, ако може да пише тя как се справи с педиатъра. Но ако някой може да ми помогне с информация за тези две неща, може и на друг език, ще бъда много благодарна.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #110 -: Март 11, 2009, 14:32:36 pm »
Честито Лексииииииииии!!!
Да сте живи и здрави.

На - да ви се похваля с първата рисунка на Колето, която мяза на нещо... За протокола - къщичка с комин и пушек и "дървенца" в градинка :lol: :lol:

В очакване ....
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #111 -: Март 11, 2009, 14:35:39 pm »
Браво на Колето за рисунката. Много е добра.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #112 -: Март 11, 2009, 14:55:01 pm »
Марипоса, може да съм те заблудила  :oops: за пентаксима
Със сигурност съм го чувала от сестрата, която бие ваксините на Боян. Бях убедена, че съм го чела някъде, но намерих информация само за Преванара
Цитат
Ваксината се поставя мускулно по предно-страничната част на бедрото до около 17-18 м възраст, след която възраст-в ръката високо.

По принцип давам отметки на всичко важно, което прочета, но имам проблем с Мозила и всичко важно ми изчезна  :? Ще потърся още малко и ще пиша, ако открия нещо
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #113 -: Март 11, 2009, 15:05:34 pm »
mariposa, всички одобрени за ползване у нас ваксини си имат подробна листовка с информация на български език. там пише всичко - и какво покриват, и как се поставят.
потърси листовките в Гугъл - има ги публикувани - и се информирай.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #114 -: Март 11, 2009, 15:11:05 pm »
А някой знае ли какви са последствията, ако е бита първа доза Превенар на 15 месеца в крака?
И дали бих могла да направя нещо при свършен факт? Втората доза ще настоявам да е в ръката. :?


Аз се преборих за Полиото и за Пентаксима, ама ни биха първия Превенар на 15 месеца в крака. В листовката, която е в кутийката на ваксината пише само, че се прилага мускулно - без подробности. Личната така авторитетно ми каза, че го е била на други деца, че не търсих подробни листовки.

Mariposa, на долния линк е новият имунизационен календар - там Полиото на 14 месеца е премахнато. Има Полио на 16 месеца.
http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1280&h=990



« Последна редакция: Март 11, 2009, 15:29:00 pm от bril »
*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #115 -: Март 11, 2009, 15:30:39 pm »
Честит син скъпа МАМО Лекси  :D
Честито на четиричленното ви семйство.
Да расте здрав, умен и общителен. Да ви дарява с обич и топлина.
Да се гордеете и да му се радвате дълги, дълги години. А кака да помага и се грижи за своето братче.


Фусинда, имаш син мечта. Моето дете на фона на твоето е пълно "тъпирче", ни говори, ни яде само, ни рисува (където трябва, най обичаме по вратите и стените), ни спи само, абе ...  но си е моето хитро дяволче.
 
П.П.Всички ваксини на Тонино са бити в крачето, включително Превенара, не вярвам да има проблем от това.
« Последна редакция: Март 11, 2009, 15:34:03 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #116 -: Март 11, 2009, 15:54:45 pm »
А някой знае ли какви са последствията, ако е бита първа доза Превенар на 15 месеца в крака?
И дали бих могла да направя нещо при свършен факт? Втората доза ще настоявам да е в ръката. :?
Последствия от към ваксина няма - ще изгради имунитет. Принципно се бият след определена възраст ваксините в ръката, понеже вече са големи и правят схващания на крачето и болки. На големия го биха Превенара в крака на 3 години и половина и направи много силна реакция. Тогава питах д-р Бърди и той ми отговори.
Това са цитати на питането ми и отговорите му:

Здравейте, докторе, вчера поставихме превенар на двамата - към 11 ч. сутринта. Следобяд Исак (на 3 години и 8 месеца) вдигна температура 37,5, която свалихме с панадол. През нощта приреваваше, сутринта отново температура 37,7, отново Панадол, на обяд нямаше температура, но в 17 ч. стана с болки в крака, където му биха ваксината и отново температура. Интересува ме, дали това е нормална реакция и дали мога да направя нещо друго, освен да давам Панадол. За сравнение ситната имаше температура само вчера вечерта и днес сутринта. Благодаря.
Нормална е, НО НА 3 Г ДЕТЕ ВАКСИНА В КРАЧЕТО НЕ СЕ ПРАВИ!!
В ръката се поставя!

Мислите ли, че крачето ще се оправи?
Да, ще се оправи.
Детето е голямо за ваксини в крачето-до около 17 месеца се слагат там ваксини.
« Последна редакция: Март 11, 2009, 15:58:34 pm от Фоксче »
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #117 -: Март 11, 2009, 16:12:38 pm »
Новалекса, честит син  :D. Много да те радва и обича.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #118 -: Март 11, 2009, 16:51:35 pm »
При Стефания реваксинацията с Пентаксим даде точно същото отражение- болка в крака и куцаше един ден, бях се шашнала, тогава беше на 16 месеца и малко
Марипоса и моята много държеше да бие на СТефания полиото, даже ме караше да съм си купила отделно Диф-тет-кок под друга форма, защото щели да се припокрият ваксините
е, казах й че няма да я заведа и винаги мога да я излъжа, че детето ми има сополи, за да отложим поставянето на полио
а сега си подготвям речта за Превенара, направо я купувам и отивам в кабинета й, надявам се да не ми откаже, най-малкото от факта, че ваксината е сумалък пари и да не става зян  8)
« Последна редакция: Март 11, 2009, 16:53:13 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева седмица 09-15.03.2009г.
« Отговор #119 -: Март 11, 2009, 18:37:39 pm »
Фоксче, много благодаря за изчерпателния отговор. И на вас, mini и Perdeto.
Опитвам се да следя нещата, но темите вече са доста дълги и е трудно.