0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #80 -: Ноември 12, 2009, 09:21:50 am »
Здравейте! Нещата наистина се случват!!! Винаги съм с надяваливярвал,но като всеки средно статистически българин съм имал и 1% съмнение! Но всичко се случиитопо начин,по който беше обещано! До колкото разбирам няма върнати молби!! Всичките 49 двойки са одобрени!Още веднъж използвам да благодаря на активните момичета от Зочотие и Искиам бебе ,които дадоха всичко от себе си да опростят нещата и да направят средствата и реда заплучаването им толкова достъпен! Благодаря ви!! Вярвам ,че тепърва ще има момичета ,за които тази помощ ще е безценна!! : :youwoman:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: За Бургазлийки
« Отговор #81 -: Ноември 17, 2009, 21:40:58 pm »
В очакване на 19-ти съм! А вие? Никой не коментира! Няма ли въпроси, очаквания ...
Няма ли бургазлии, които да се интересуват!?
В очакване на 19-ти съм! А вие?  :D
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #82 -: Ноември 18, 2009, 14:55:05 pm »
Ееее,как бе,всички чакаме! Но като имам предвид,предната сесия се надявам,че няма да има спънки! по-скоро някой знае ли дали за ноември пак се приемат документи! както разбирам,фонад още не е изчерпан и ще е добре колкото може повече двойки да се подпомогнат!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: За Бургазлийки
« Отговор #83 -: Ноември 19, 2009, 19:38:58 pm »
Мацки и Рачо - бургазлии, можете да погледнете в сайта на Общински съвет!
Поздравления!
Дано ни последват и другите Общини!
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #84 -: Ноември 19, 2009, 19:40:07 pm »
И да допълня, че подаването на документи ПРОДЪЛЖАВА!
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #85 -: Ноември 19, 2009, 19:58:47 pm »
Браво, честито и успешни процедури.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #86 -: Ноември 19, 2009, 20:23:58 pm »
Здравейте! Малко със закъснение се включвам, но имах и други ангажименти, та сега чак мога да пиша :D
Честито!!!
Днес присъствах на заседанието на Общинския съвет, на което единодушно беше прието решението за финансиране на одобрените двойки по програмата на общината! Както и cygnus отбеляза, приемането на документи продължава, но не само до края на годината, а и за догодина! Радвам се, че нашата община прие присърце проблемите ни и има намерение ежегодно да ни подкрепя финансово!
Благодарим!

Успех на всички в процедурите! Дано всички се похвалим скоро с положителни резултати и обърнем черната статистиката в бяла :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #87 -: Ноември 21, 2009, 14:20:41 pm »
Здравейте на всички. Току що прегледах списъка на одобрените кандидати от общината. Безкрайно разочарована останах от факта, че на всички одобрени е отпусната помощ от 2000 лв, а единствено на нас сумата от 500 лв.Искам да попитам има ли някоя от вас, кандидатствала с мъжки фактор и и е отпусната помощ от 2000 лв, защото ние също сме с такъв проблем. И нима едно ИКСИ ,при което причината е в мъжа струва по-малко отколкото същата процедура, когато причината е в жената? :(
В заключението от клиниката , което сме представили , категорично пише , че сме за ИКСИ.
Въпросът ми е , някой наясно ли е въз основа на какви критерии се преценява размера на отпусканата помощ, защото това решение спрямо нас за мен е крайно несправедливо.
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #88 -: Ноември 21, 2009, 15:29:45 pm »
В понеделник, ако искаш, аз, ти и сиксенса ще отидем в до стая 108 на общината и ще поискаме да се видим с д-р Антонио Душепеев. Пиши ми ЛС да се разберем. Сигурно има възможност все още да се обжалва това решение. Принципно още първия ден се реши на всички случаи с МФ, които единствения шанс е ИКСИ да се отпуска сума за ИКСИ. Ще говорим с тях в понеделник да видим какво може да се направи.
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #89 -: Ноември 23, 2009, 11:32:00 am »
ЗДравейте,наистина в информацията пишеше ,че всички 49 случая са одобрени и един от тях е за сумата-500лв.Предположих,че става въпрос за инсиминация,което е достатъчно като средства.Дано се реши и вашият случай,при положение ,че имате становище! Успех!
п.п. Тя Кугнис и сиксенс ще ги оправят! Дръж се за тях! Много сериозни дами са!!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #90 -: Ноември 30, 2009, 23:27:58 pm »
Изискването да кандидатстват само семейни двойки отпадна ли?! Според мен това е огромна дискриминация!
Благодаря ти Господи!
Благодаря д-р Ганева!
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #91 -: Ноември 30, 2009, 23:53:24 pm »
Никога не е имало такова ограничение - четете правилника! Ако няма сключен брак - двойката подава декларация за фактическо съжителство по образец.
Тук сме дали линк към пакета документи:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=953&Itemid=31

Да добавя само, че няма и ограничение за възраст (то произтича от прословутата наредба 28) а също и няма ограничение за стойностите на фоликустимулиращия хормон на 3-ти ден, защото тези дни ни попитаха за това други момичета!
« Последна редакция: Ноември 30, 2009, 23:59:05 pm от cygnus »
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #92 -: Декември 01, 2009, 13:52:57 pm »
Ааааа,абе ,я четете внимателно!!! osi_1 osi_10 Само се шашкате! Подавайте документи! Хората са много добронамерени,както разбрах! А и имаме добри и всеотдайни представители -защитнички!  Нас вече ни удобриха!!! :drunk:
п.п. Не сме женини!!! Ама това е $бял кахър$!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: За Бургазлийки
« Отговор #93 -: Декември 03, 2009, 13:16:22 pm »
ами то хубаво ,че сме одобрени ама после какво следва????
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #94 -: Декември 03, 2009, 18:39:41 pm »
ами то хубаво ,че сме одобрени ама после какво следва????
Не те разбрах?!?!?! :ask:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #95 -: Декември 03, 2009, 22:48:19 pm »
съжалявам ако повтарям вече изнесена информация, но в понеделник /30.11/ подавах документи и едва в общината разбрах, че по точка 1, 4, 5, 6 и 7 от заявлението документите трябва да са и за двамата партньори. там си го бяха написали на заявлението с химикал - а по лесно щеше да е ако е отбелязано и в електронния вариянт. за всеки случай ако някой се обарка като мен, че аз се разкарвах два пъти по едни и същи места. Казаха ми да очаквам резултат едва към началото на февруари - не е ли малко дълъг периода?
Re: За Бургазлийки
« Отговор #96 -: Декември 04, 2009, 09:54:36 am »
Аз също се разкарвах два пъти ,да не говоря че не бях спала /бях нощна смяна/,спорих с госпожата или госпожица, защото не знаеще ,че моето населено място е към община Бургас и не искаше да ми приеме документите.Иска ми  някъкъв втори документ от данъчното,ходих пак до там платих отново, хората ми обясняват ,че само такъв документ издават ,върнах се в общината доста ядосана ,беше ми писнало от всичко това и щях да си изтеглям документите,вече беше 12ч и естествено излизат в обедна почивка.Така без да съм спала си чакам да стане 15ч за да започнат работа,госпожата отново ми отваря досието и......."ами те всички документи ти са тук ,аз незнам какво съм гледала". Нямам думи.....

Какво има за неразбиране ,питам кога ще се дават тези пари?
Щ е има ли някъкъв срок за освояване/ към фонда е срок до 6месеца/?
Тъи като ми наближава номера от фонда ,ще мога ли да разчитам на тях ?
Как ще се отчитат,фактура или незнам по какъв начин?
Трябва да чакам да ми се обадят лично или аз да ходя до общината?

Лек ден.
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #97 -: Декември 04, 2009, 15:41:10 pm »
Еее,Весито,ама ти ако така ще я почваш тая трънлива пътека,с ядове и нерви,то направо не се захващай! По-спокойно! Всяка администрация си има трески за дялане,въприки, ЧЕ- до колкото си спомням на вратат на стая 105 /мисля беше №/ пише точно от колко до колко часа приемат документ!! Чети!! А ,по-нагоре в темата има подробни инструкци относно документите, които са нужни,брой и кой от чие име се подава! Така ,че успокой се  и се радвай ,че идва и твоя ред! Предполагам,че ще се обадят от общината и ще имаш отговор на всички въпроси! Само ,че има още време до тогава,нали сега ги подаде документи?? Ще почакаш поне месец, а може и повече! Хубавото е ,че не отказват! Айде,късмет!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #98 -: Декември 04, 2009, 17:07:12 pm »
От касата на общината ще се взимат през месец декември, точно след кога още не знаем, но се надяваме да е скоро.
Няма срок кога ще се използват. Изисква се при достигната бременност да се уведоми общината за това.
Взимаш ги и отиваш да правиш процедура, успешна!
Мисля, че това сме го писали по-нагоре, но вероятно не е систематизирано.
Re: За Бургазлийки
« Отговор #99 -: Декември 04, 2009, 17:20:55 pm »
Аз потая"трънлива пътека"вървя вече двадесет год.и това не ми е първи опит инвитро.Съжалявам ако тонът ми не ви е харесал и съм прозвучала малко рязко ,но все пак имам въпроси на които нямам отговор. :lol: :lol: :lol: