0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #240 -: Февруари 17, 2009, 10:50:12 am »
Здравейте докторе,
бебето на моя приятелка, което е на 10 месеца от няколко дни е в болница с бронхо пневмония. Влязоха там само с кашлица, която е била веднъж на около 3 часа. Лечението са инхалации и антибиотик Амопен. Но детето с всеки ден става все по-зле. Вече отказва да яде и има хрема. Това нормално ли е? Тя е много притеснена и си мисли, че лечението им не е адекватно. Ако е така мисли да си тръгнат от тази болница и да търсят други специалисти. Моля да кажете и вашето мнение.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #241 -: Февруари 17, 2009, 10:56:00 am »
Не мога да кажа нещо без преглед, изследвания, рентгенографии.
"става по-зле"? в смисъл само на храненето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #242 -: Февруари 17, 2009, 10:56:52 am »
Докторе помагайте,
бях ви писала, че започнахме захранването с картоф, но за 4 дни не се получи. Направихме пауза от няколко дни и дадох морков 2 дни. Но не мога да му дам повече от 2 лъжички, а не знам дали въобще е глътнал нещо от тях.
Писахте ми да дам плод. Направихме почивка от 4-5 дни и сега давам ябълка вече 3 дни. Но детето си затваря устата и плюе ако все пак съм успяла да му дам. Накрая започва да плаче. Мисля, че не съм го насилвала.
Притеснявам се защото доста се забавихме с това захранване. Какво да правя?
П.П. Само кърма иска и то от гърда, от шише не.

Здравейте отново докторе,
посъветвахте ме да дам оризова каша, но и с нея не се получи. Смесвах я и с плод, но не и не. Пробвах с ябълка и круша от бурканчета и започна да отваря уста и да гълта. Настана радост вкъщи  :) Започна да изяжда по около 60 гр, но не и повече. Но това беше около 10 дни (като е имало дни, в които е отказвал да яде). Сега отново вече няколко дни отказва. Не си отваря устата и си чака млякото. Пробвах пак с пресни плодове същия резултат  :( Вече не знам какво да правя. Скоро ще станем на 8 месеца, а още сме си на кърма. Какво да правя?
Вземете вкусна каша-например с ванилия. Слагайте я в плодовете или в плодовете от бурканчето.
Въведете картоф+морков в 12 часа. Независимо че с плодовете сме все още на малки количества.

За да яде в тези часове детето трябва да е гладно-това = минимум 4-5 часа минали от предишното хранене.

На тази възраст общо 4-5 хранения дневно са добре.
Не кърмене през два часа, или през един.

Благодаря ви за отговора докторе. Храним се на 3 часа, повече не може да издържи. Ако го оставя повече се изнервя много и номера с лъжицата съвсем не минава. Няма да казвам, че се буди за ядене и нощем  :oops:. Можем ли да направим нещо?
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #243 -: Февруари 17, 2009, 10:59:04 am »
Не само за храненето, и като общо състояние - спи само по 4 часа през нощта, хрема, възбуденост, отказва вече и течности. Също и е започнала да повръща.
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 11:20:50 am от martinela08 »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #244 -: Февруари 17, 2009, 11:30:10 am »
Докторе помагайте,
бях ви писала, че започнахме захранването с картоф, но за 4 дни не се получи. Направихме пауза от няколко дни и дадох морков 2 дни. Но не мога да му дам повече от 2 лъжички, а не знам дали въобще е глътнал нещо от тях.
Писахте ми да дам плод. Направихме почивка от 4-5 дни и сега давам ябълка вече 3 дни. Но детето си затваря устата и плюе ако все пак съм успяла да му дам. Накрая започва да плаче. Мисля, че не съм го насилвала.
Притеснявам се защото доста се забавихме с това захранване. Какво да правя?
П.П. Само кърма иска и то от гърда, от шише не.

Здравейте отново докторе,
посъветвахте ме да дам оризова каша, но и с нея не се получи. Смесвах я и с плод, но не и не. Пробвах с ябълка и круша от бурканчета и започна да отваря уста и да гълта. Настана радост вкъщи  :) Започна да изяжда по около 60 гр, но не и повече. Но това беше около 10 дни (като е имало дни, в които е отказвал да яде). Сега отново вече няколко дни отказва. Не си отваря устата и си чака млякото. Пробвах пак с пресни плодове същия резултат  :( Вече не знам какво да правя. Скоро ще станем на 8 месеца, а още сме си на кърма. Какво да правя?
Вземете вкусна каша-например с ванилия. Слагайте я в плодовете или в плодовете от бурканчето.
Въведете картоф+морков в 12 часа. Независимо че с плодовете сме все още на малки количества.

За да яде в тези часове детето трябва да е гладно-това = минимум 4-5 часа минали от предишното хранене.

На тази възраст общо 4-5 хранения дневно са добре.
Не кърмене през два часа, или през един.

Благодаря ви за отговора докторе. Храним се на 3 часа, повече не може да издържи. Ако го оставя повече се изнервя много и номера с лъжицата съвсем не минава. Няма да казвам, че се буди за ядене и нощем  :oops:. Можем ли да направим нещо?
Хм... добре.
Потърсете една вкусна каша... има голямо разнообразие.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #245 -: Февруари 17, 2009, 11:36:22 am »
да разбирам оризова безмлечна, но подсладена с ванилия? Извинявам се за поредния въпрос
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #246 -: Февруари 17, 2009, 12:11:46 pm »
Няма никакво значение дали кашите са млечни или безмлечни-те с АМ се правят. Не знам защо циркулира в Бг този въпрос, и винаги ме е озадачавал.

Можете да подберете два, три вида каши и слагайки по една мезурка (НЕ от всичките,заедно) да се спрете на предпочитания вкус.Може да изберете и не оризова.

Може детето да остане на 70 гр плод, но да хапва добре картоф+морковче. Има и такава възможност.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #247 -: Февруари 17, 2009, 12:21:57 pm »
Благодаря ви докторе.
Мъжа ми пита кога ви е рождения ден  :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #248 -: Февруари 17, 2009, 12:49:49 pm »
Цитат
Мъжа ми пита кога ви е рождения ден

В един ден от годината...  :wink:
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 12:51:37 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #249 -: Февруари 17, 2009, 14:28:17 pm »
Добре, че не са два   :D
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #250 -: Февруари 17, 2009, 14:36:48 pm »
Здравейте, докторе!
Започнахме превенара по схемата, която вие ни предложихте- 6,8,10 и 12-15 м. Преди седмица ни изписаха от болницата след лечение на бронхопневмония. Въпросът ми е ако детето е добре другата седмица можем ли да продължим с имунизацията по схемата или е необходимо да изчакаме?
И още 1 въпрос- лек. ни лекар изписа на малката витамини - Саностол- по 5 мл дн. Какво е Вашето мнение и подходящи ли са те за нас?
Благодаря Ви!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #251 -: Февруари 17, 2009, 14:57:15 pm »
Да, можете да продължите.
Да, ако витамините са добри-да, съгласен съм.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #252 -: Февруари 17, 2009, 15:09:46 pm »
Докторе, една приятелка се интересува дали може да сложи Превенар на дъщеря си, досега не е слагала, но детето е на три години и половина?
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #253 -: Февруари 17, 2009, 15:30:46 pm »
Да, може спокойно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #254 -: Февруари 17, 2009, 15:45:05 pm »
Да, можете да продължите.
Да, ако витамините са добри-да, съгласен съм.
А вие можете ли да ни препоръчате някакви витамини

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #255 -: Февруари 17, 2009, 15:46:32 pm »
Влизам само да ви БЛАГОДАРЯ и да ви се похваля, че снощи спахме сравнително добре. Дадох му както ме посъветвахте малко оризова каша преди да го накърмя. Пак се събуди както обикновено, но почти неплака и бързичко заспа отново. Мисля скоро да му дам друга каша-например бананова. Мога ли и от нея да му давам 4-5 л. преди последното кърмене или за рефлукса най-добре е да е оризова ?
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #256 -: Февруари 17, 2009, 16:15:23 pm »
Здравейте,д-р Birdie!Съжалявам ако вече сте отговаряли на този въпрос,но нямам много време да изчета всички теми.Искам само да ви питам: в момента храним с Фризолак,защото с това ни захраниха в родилния дом.Понася го добре,въпреки,че ми се струва,че рядко се изхожда.На 21 дни сме.Аз искам да я храня с Хумана 1.Имах изградено мнение,че е една от най-добрите храни за бебета.За съжаление,четейки по форумите видях,че се недолюбва в Бг и много рядко се открива.Затова ви моля за мнение,ако Хумана 1 / видях че тя е за от 0 месеца / ни понася добре има ли проблем да храня с нея?Или ми препоръчайте АМ!Само да добавя,че не кърмя.Изцяло на АМ сме.Знам,че не е хубаво да се сменя АМ ако се понася добре от детето,но все пак искам да избера най-доброто за нея,а не това което дават в родилния дом.
А аз обещавам когато имам време да прегледам всички Ваши теми,за да не Ви затрупвам с въпроси на който вече сте отговаряли.
Лек ден Ви желая!
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 16:26:33 pm от naiema »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #257 -: Февруари 17, 2009, 18:09:56 pm »
Влизам само да ви БЛАГОДАРЯ и да ви се похваля, че снощи спахме сравнително добре. Дадох му както ме посъветвахте малко оризова каша преди да го накърмя. Пак се събуди както обикновено, но почти неплака и бързичко заспа отново. Мисля скоро да му дам друга каша-например бананова. Мога ли и от нея да му давам 4-5 л. преди последното кърмене или за рефлукса най-добре е да е оризова ?
Не сменяйте нищо. Не давайте друго!
Така,както снощи. Ще минат дни за да се ликвидира рефлукса и детето да се успокои.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #258 -: Февруари 17, 2009, 18:11:18 pm »
Да, можете да продължите.
Да, ако витамините са добри-да, съгласен съм.
А вие можете ли да ни препоръчате някакви витамини

"Минадекс", "Видайлин", "Киндер-Витал". Въобще оригиналните немски витамини за деца.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #259 -: Февруари 17, 2009, 18:17:26 pm »
Здравейте,д-р Birdie!Съжалявам ако вече сте отговаряли на този въпрос,но нямам много време да изчета всички теми.Искам само да ви питам: в момента храним с Фризолак,защото с това ни захраниха в родилния дом.Понася го добре,въпреки,че ми се струва,че рядко се изхожда.На 21 дни сме.Аз искам да я храня с Хумана 1.Имах изградено мнение,че е една от най-добрите храни за бебета.За съжаление,четейки по форумите видях,че се недолюбва в Бг и много рядко се открива.Затова ви моля за мнение,ако Хумана 1 / видях че тя е за от 0 месеца / ни понася добре има ли проблем да храня с нея?Или ми препоръчайте АМ!Само да добавя,че не кърмя.Изцяло на АМ сме.Знам,че не е хубаво да се сменя АМ ако се понася добре от детето,но все пак искам да избера най-доброто за нея,а не това което дават в родилния дом.
А аз обещавам когато имам време да прегледам всички Ваши теми,за да не Ви затрупвам с въпроси на който вече сте отговаряли.
Лек ден Ви желая!
"Качествените неща са малко познати."->> важи не само за АМ.
Без спор, Хумана е класове над всички АМ. Особено Аптамил, Фризо (Нутриция).
Но в Бг се действа по други критерии-виждате с този нещастен "Фризопеп" какво става.
Да, може да дадете Хумана без проблем. Надявам се да намерите-знам че има.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.