0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #360 -: Април 30, 2009, 15:17:26 pm »
Здравей те на всички!Аз също съм пациентка на д-р Бойчев вече повече от година.Пърмо ми прави цветна снимка след това лапароскопия,а през месец март и инсиминация.За съжаление се оказа неуспешна и сега този месец ще направим втори опит.Надявам се първия опит да е бил подготовка на тялото ми и сегашния да е успешен.Нали всички казват, че трябва да сме силни и да не се отчайваме и предаваме!Дано тази година за всички да бъде успешна в бебеправенето!
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #361 -: Април 30, 2009, 17:26:39 pm »
Lady браво на теб, всичко добре си описала. Само като се сетя колко беше притеснена преди твоето лапаро  :wink: Браво че има и Овулация. Много се радвам че има ефект от операцията.

И аз вече стремглаво се втурвам към заветната цел....
Само така Деси. Имаш ли вече час за преглед?

6o6i съжелявам за абортите.
Тази доцентка ми направи цветна снимка на която ясно се виждаше,че тръбите ми са запушени.Благодарение на нея открих причината за абортите,но се надявам,че не е прекалено късно.
Да разбирам ли, че от това написано - проблема за абортите са запушени тръби? Мисля, че това не може да е причина, а по скоро причина за невъзможност за забременяване, а не за износване на бебе.
Дано лапарото даде по-вече яснота за твоя случай? Пиши ни как се развиват нещата при теб.

ivkon  не се отказвай лесно. Успех ти желая и на теб?

АА сега моя въпрос до моми4етата които слагат Утрогестан. Някъде прочетох, че от прогестерона се повишава телесната температура. Аз съм през деня със 37 градуса. Да се притеснявам ли? Вие с каква темп. сте?
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #362 -: Април 30, 2009, 19:08:51 pm »

АА сега моя въпрос до моми4етата които слагат Утрогестан. Някъде прочетох, че от прогестерона се повишава телесната температура. Аз съм през деня със 37 градуса. Да се притеснявам ли? Вие с каква темп. сте?

Ами Калимерче,да ти кажа аз спрях отдавна да си меря БТ,и немога да ти помогна с отговор.Доста графики разгледах във форума и по тях се ориентирах.Дано и към края се задържи висока температурата ти  :wink:

 Браво на Лейди за овулацията.Стискам палци на всички.

Приятна почивка на всички. :)

*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #363 -: Април 30, 2009, 23:40:19 pm »
Шоши, много ме трогна с твоя разказ. За съжаление не само разказ, а и твоя лична съдба. Искрено ти съчувствам и разбирам страха ти. Както и преди пак ще те посъветвам да мислиш позитивно. За щастливо бебе трябват щастливи родители :) Ако нещо за операцията те мъчи, не се притеснявай да питаш :)
Тази доцентка ми направи цветна снимка на която ясно се виждаше,че тръбите ми са запушени.Благодарение на нея открих причината за абортите,но се надявам,че не е прекалено късно.
Да разбирам ли, че от това написано - проблема за абортите са запушени тръби? Мисля, че това не може да е причина, а по скоро причина за невъзможност за забременяване, а не за износване на бебе.
Ами и аз не съм сигурна но примерно преди инвитро май се отстраняват запушени тръби защото в тях се събира течност, която може да попречи на бременноста. Шоши, обаче и аз си мисля че може би не са запушени и двете тръби. Все пак си имала  бременности. Лапарото е добро решение. Всичко ще проличи и ще знаеш срещу какво се бориш.

Ивкон, добре дошла в отбора.

А за целия отбор-> yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 :party:
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #364 -: Май 01, 2009, 03:01:30 am »
добре дошли на 6o6i и ivkon. Кураж момичета и смело напред.
Lady, супер че имаш спонтанна овулация. Това е много добър признак мисля.
Цитат
Аз съм през деня със 37 градуса. Да се притеснявам ли? Вие с каква темп. сте?
Аз също си слагам Утрогестан след инсеминацията и реших спонтанно да си измеря няколко сутрини БТ и съответно беше все около 37,2-37,3. Незнам доколко и на какво точно може да се дължи. Надявам се, че не е проблем.Ти всеки ден ли си мериш температурата?

[/url]
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #365 -: Май 01, 2009, 10:23:45 am »
Надявам се, че не е проблем.Ти всеки ден ли си мериш температурата?
Ами не! Нещо се присетих и ей така я измерих. Но по съвет на Мая разгледах няколко овулационни календара и след О. момичетата имат подобна темп. и се успокоих. Не се бях сещала да погледна в другия подфорум.
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #366 -: Май 01, 2009, 11:55:34 am »
Здравейте момичета,аз съм чувала че в начална бременност температурата е над 37 градуса и после се нормализира.Така че мисля че няма място за притеснение.
Мартео,мисля да си запиша час когато ми дойде през май,да ида към 12 ден да видим овулацията как е,да направим план за следващия цикъл за инсе.
*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #367 -: Май 01, 2009, 22:13:54 pm »
Здравейте и честит празник на всички трудещите се бъдещи майки  :)
толкова много искам да ви кажа, но ще почна едно по едно:
- много ми хареса обяснението на Lady за лапароскопията, точно защото и аз като Kalimera се сетих за нейните притеснения преди нейното лапаро. Сега си станала експертка, а?  :D Честито, че си имаш овулация, сега остана да се похвалиш и с "+"
:welcome_1: на новите момичета! Да знаете, че всички ще си имаме бебета, само не се отказвайте бързо!
- maya_20 нали ти казах, че аз все още слагам "утрогестана",а съм в края на 3-я месец. Ти в коя г.с. ще бъдеш като отидеш на следвашия преглед? А относно плащането - никога не съм била с направление при него, защото знам, че за тези, които имат направление дават други часове. Но ако си на ЖК при Бойчев би трябвало да ти е всичко безплатно  :wink:
- Калимерче, аз да ти кажа никога не съм си мерила БТ просто защото гледах възможно най-много да опростявам нещата и да не мисля само за това. Но искам да ти кажа (и на другите, които слагат "Утрогестан"), че има и други странични реакции от него: на мен ми се повръщаше (и се радвах, мислейки, че съм бременна, даже на мъжа ми не казвах, за да не го разочаровам ако се окаже, че не съм права), губех ориентация, спи ми се от него (вече по-малко, понеже от повече от половин година го слагам и явно организма е привикнал). Изобщо си леко като дрогирана (така си представям аз че са дрогитата :D ) но Бойчев потвърди, че това са нормални реакции.
Хайде целувки на всички и чакам с нетърпение 08.05 - някой ще прави тест тогава  :lol: и успех на всички! Чакам много +++++++++++++++++++
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #368 -: Май 02, 2009, 16:43:07 pm »
Момичета,много сте мили и готини.Да причината за абортите ми са запушените тръби.Д-р Бойчев ми обясни,че тази течност,която е в тръбите съдържала някакви си неща не се сещам точно за научния термин отива към матката и убива плода.Лявата ми тръба е напълно запушена и ще ми я прекъснат а дясната евентуално може да се спаси.Доктора каза,че досега съм забременявала от дясната тръба а лявата е убивала плода.Защото при мен не падаше бебчето а не се развиваше нормално,т.е било е по-малко и в последствие нямало сърдечен пулс.
 Аз си мислех,че веднага след лапарото ще ме пуснат да си ходя,защото сестрата ми каза да съм в болницата най-късно в 8:00ч.да не съм яля и пила нищо ама май съм се излъгала.Добре,че ми казахте, че се остава няколко дни зада се подготвя психически,че много ме е страх.
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #369 -: Май 02, 2009, 20:19:23 pm »
Бойчев ми обясни,че тази течност,която е в тръбите съдържала някакви си неща не се сещам точно за научния термин отива към матката и убива плода.
ААА това е друга работа-хидросалпингс. Това си е голяма причина (то за тези години половин доктори ще станем).
А лапарото може да е на същия ден на приемане, но изписването ако се чувстваш добре ще е най-рано на следващия ден. Не се страхувай... наистина. Ще спиш и после ще изтърпиш леко да ти е лошо... аз болка нямах никаква. Има друго много по-страшни неща.

marteo  аз когато пиех утрогестана много ми се виеше свят, лошо ми беше, но от както го слагам вагинално (а с това си поддържах цикъла) проблеми нямам.
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #370 -: Май 02, 2009, 22:36:05 pm »
kalimera,този хидросалпингс може ли да се отстрани при лапарото и може ли да се забременее нормално или е необходимо инвитро?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #371 -: Май 02, 2009, 22:55:04 pm »
6o6i , точно затова правиха моето лапаро, за да прекъснем тръбата с хидросалпингс. Това е начина за справяне с него. Има доколкото знам и друга практика, просто да се клампира тръбата, но според мен не е много сигурен метод. Ако ти прекъснат тръбата, не може да разчиташ на нея за забременяване. Но ти казваш, че другата е наред, значи не е проблем да забременееш естествено с една тръба. Не се плаши от операцията, минава бързо и възстановяването е лесно.
Успех.
*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #372 -: Май 02, 2009, 23:34:26 pm »
marteo  аз когато пиех утрогестана много ми се виеше свят, лошо ми беше, но от както го слагам вагинално (а с това си поддържах цикъла) проблеми нямам.
Аз вечер го слагам вагинално, но сутрин го пия. Бойчев ми каза, че така ще ми бъде по-лесно, а и аз нямам сили да ставам 1 час по-рано за да си сложа "Утрогестана" и да го чакам да действа.
Може и да не съм права, но както ви казах и друг път, не исках да мисля само за бебеправенето.. нито БТ съм мерила някога, нито тестове за овулация.. защото според мен психическата нагласа играе много голяма роля  :wink:
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #373 -: Май 03, 2009, 15:09:05 pm »
6o6i всичко ти е обяснила Pesheck  :balk_103:

Може и да не съм права, но както ви казах и друг път, не исках да мисля само за бебеправенето.. нито БТ съм мерила някога, нито тестове за овулация.. защото според мен психическата нагласа играе много голяма роля  :wink:
Мартео многоооо си права. Аз къде я измерих тази температура да ме питаш. До сега никога не съм я мерила, даже немога да я тълкувам добре....... и на края уж да съм по-спокойна само се вкарах предварително в разни филми и кофти мисли. Ама стопирах всякакво съмнение и ще си чакам датата за теста без да търся и други "показатели". :oops:
В Тутракан в болницата правят ли кръвен тест?
*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #374 -: Май 03, 2009, 15:54:00 pm »
В Тутракан мисля че вземат кръв, но я пращат някъде и резултатите са след 3-4 дена (ако се пада и събота и неделя просто не ми се мисли). В Русе също казват, че на 3-я ден ще е готов резултата, но аз проверявах постоянно в нета и се появи на следващия ден  :wink:
Във Варна (и София, разбира се) има лаборатории, които са готови с резултата в същия ден.
08.05 се пада петък, ако имате възможност се разходете до Варна :bighug:
« Последна редакция: Май 03, 2009, 15:55:55 pm от marteo »
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #375 -: Май 03, 2009, 20:55:34 pm »
- много ми хареса обяснението на Lady за лапароскопията, точно защото и аз като Kalimera се сетих за нейните притеснения преди нейното лапаро. Сега си станала експертка, а?  :D Честито, че си имаш овулация, сега остана да се похвалиш и с "+"
Бладодаря, момичета. И аз като си спомня каква паника бях си представям как се чувстват всички момичета на които предстои и разбира се каква силна подкрепа получих от вас! Благодаря ви че ви има!

Калимера, ами то не останало до 8ми! Всъщност кой ден след овулация ти се пада 8ми? Не може ли да опиташ и с тест за бременност? До колкото зная те отчитат още на 14ти ден след овулация? yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17.
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #376 -: Май 04, 2009, 11:05:06 am »
Здравейте момичета. Днес си правих тест и за съжаление "-----------". Малко съм разочарована, но поне не съм така разтроена като предния път.
Каква информация имате относно препоръчителният брой инсеминации, които могат да се правят?
Късмет на всички, които са в очакване, а и на всички остнали! yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17

[/url]
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #377 -: Май 04, 2009, 11:56:28 am »
Ralitka съжалявам че има отново разочарование,но вярвай че ще стане,за препоръчителния брой инсета съм чувала най-много 5 или 6.Мале косата ми настръхва като си помисля че и мен това ме чака,дано да съм силна колкото теб да преодолея разочарованието.Първия път ми беше ужасно тежко.Сега като ми дойде ще ида около овулацията да види док. как е и да обмислим евентуално за следващия месец стимулиране и инсе.
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #378 -: Май 04, 2009, 15:07:30 pm »
И другата ми тръба не е много на ред,защото и тя е пълна с течност,но по-малко и евентуално може да се спаси,за което силно се надявам.Ако ли не остава ин витрото,дори и доктора съм си избрала.
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #379 -: Май 04, 2009, 16:08:16 pm »
Здравейте момичета,
Аз също съвсем отскоро съм пациентка на д-р Любомир Бойчев. След направена цветна снимка се оказа че едната ми тръба е запушена ( или както доктора се изрази - положението е тревожно ) , а дясната пропуска контрастно вещество само при много силно налягане. Записана съм на 29.06.2009 за постъпване за лапароскопия. Можете ли да ми кажете има ли от какво да се притеснявам . Ще има ли още някоя от вас която е записана за тогава . Иска ми се да обменя малко информация с някой , преди да е дошъл моментът - доста ми е притеснено.