0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Каква марка перална
« Отговор #40 -: Април 18, 2010, 10:31:56 am »
Ние сме с   Ariston ARXL-105.
Жабче, а може ли да си правиш произволни комбинации от обороти на центрофугата и температурата т.е. по твоя преценка?
Няма невъзможни неща!
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #41 -: Април 18, 2010, 10:51:50 am »
Моята пералня е Ariston AVSF-109, приятелката ми си купи същата, препоръча ни я познат управител във верига за бяла и черна техника. Той самият също имал такава и ние му се доверихме. И двете перални засега (около 2 години) не са давали дефекти. Моделът е с дисплей, много функции и различни комбинации между тях - деликатно пране, пране на плетива, деликатна центрофуга, бърза 30 минутна програма... Уникално тиха е, понякога забравям, че съм я пуснала :)
Re: Каква марка перална
« Отговор #42 -: Април 19, 2010, 09:55:09 am »
Синева, има опция за нагласяне на температура и обороти на центрофугата. Избираш си програма и си нагласяш желаната температура и обороти на центрофугата, може и без центрофуга. Всяка програма обаче има зададени максимални стойности и ако посочиш стойност над тях, просто ще пере според фабрично зададеното. Например не мога да пусна програма Бебе на повече от 40 градуса.
Има две кратки програми, които са много удобни - 15 и 30 минути, има програма за вълна, за ризи - също много сполучлива, защото се гладят много лесно и почти не се мачкат.
  09.11.2007
Re: Каква марка перална
« Отговор #43 -: Април 19, 2010, 18:08:55 pm »
Жабче, Meme, благодаря Ви за съветите!  :laundry:
Няма невъзможни неща!
Re: Каква марка перална
« Отговор #44 -: Април 21, 2010, 19:17:05 pm »
Момичета, имам такъв въпрос, но е малко като спам. :oops:

Имам пералня Индезит, която беше купена за 600лв. в края на 2001г. Въпросът ми е на колко да я оценя към днешна дата? Тъй като, сега бившата ми наемателка иска да я купи, та се чудя каква цена да и кажа.

Същото се чудя и за комбиниран хладилник с фризер, марка Едеса, купен през 1999г.
Колко ли би струвал сега?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Каква марка перална
« Отговор #45 -: Април 10, 2011, 21:51:27 pm »
В темата виждам , че не е писано отдавна , но искам да си сменим пералнята и съм се спряла на италианската марка "Candy" ,някой дали има такава и доволен ли е ?
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Каква марка перална
« Отговор #46 -: Април 10, 2011, 22:09:40 pm »
Аз съм с Whirlpool - шесто чувство с отложен старт. Много съм доволна, особенно от отложения старт.

Аз съм с такава, пере си хубаво пералнята, обаче имам сериозни забележки към нея! Пластмасовите й части пожълтяха ужасно от слънцето и започна доста да ръждясва!
Следващата, която ще си купя ще е Миеле.


*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Каква марка перална
« Отговор #47 -: Април 11, 2011, 09:13:36 am »
В темата виждам , че не е писано отдавна , но искам да си сменим пералнята и съм се спряла на италианската марка "Candy" ,някой дали има такава и доволен ли е ?
Ползвам пералня с горно зареждане Candy от около 2 години и половина. Пере добре, досега не е имало никакви проблеми. Единственият недостатък е, че всичките й програми са с фиксирани температури, включително и кратката - пере само на 50 градуса. 
Re: Каква марка перална
« Отговор #48 -: Април 11, 2011, 09:35:35 am »
Пералнята на моя съседка и приятелка е Candy, но като тръгне да центрофугира я чувам чак в къщи , живеем една над друга. :lol:
Незнам обаче кой модел е. Миналата година си я взеха.
Аз имам Аристон Маргарита 2000, купена през 2002, доволна съм. Сега има вече доста нови модели на Аристон.
« Последна редакция: Април 11, 2011, 09:38:51 am от kartiche »
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Каква марка перална
« Отговор #49 -: Април 11, 2011, 09:43:00 am »
Пералнята на моя съседка и приятелка е Candy, но като тръгне да центрофугира я чувам чак в къщи , живеем една над друга. :lol:
На мен също ми се струва, че доста шумно центрофугира нашата, но съм питала съседите под нас и до нас - казват, че досега не са я чули.
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #50 -: Април 11, 2011, 09:51:45 am »
Пералнята на моя съседка и приятелка е Candy, но като тръгне да центрофугира я чувам чак в къщи , живеем една над друга. :lol:
А може и да не е поставена правилно.
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #51 -: Април 11, 2011, 11:49:40 am »
Аз съм с Whirlpool - шесто чувство с отложен старт. Много съм доволна, особенно от отложения старт.

Аз съм с такава, пере си хубаво пералнята, обаче имам сериозни забележки към нея! Пластмасовите й части пожълтяха ужасно от слънцето и започна доста да ръждясва!
Следващата, която ще си купя ще е Миеле.
Аз моята я имам от 5 години, но такова нещо при мен няма. Явно си зависи от мястото, където стои. Моята е в кухнята. Ако пералнята е на влажно място, без значение от марката, пак ще ръждяса.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Каква марка перална
« Отговор #52 -: Април 11, 2011, 12:10:26 pm »
Момичета, имам такъв въпрос, но е малко като спам. :oops:

Имам пералня Индезит, която беше купена за 600лв. в края на 2001г. Въпросът ми е на колко да я оценя към днешна дата? Тъй като, сега бившата ми наемателка иска да я купи, та се чудя каква цена да и кажа.

Същото се чудя и за комбиниран хладилник с фризер, марка Едеса, купен през 1999г.
Колко ли би струвал сега?

трудно може да се отговори. струват толкова, колкото някой е навит да плати за тях. няма формула, по която да изчислиш. все пак, уредите са над 10 годишни. но пък от друга страна, вероятно работят изправно и биха спестили нуждата от инвестиране в нови уреди. с наемателката ти трябва да намерите цената заедно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Каква марка перална
« Отговор #53 -: Април 11, 2011, 13:55:05 pm »
За пералнята към 150лв,а за хладилник-фризера поне 200/само един агрегат е 180лв/. :wink:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Каква марка перална
« Отговор #54 -: Април 11, 2011, 14:01:14 pm »
[ Ние също сме се спряли на Miele за цялото кухненско обзавеждане. [/quote]
Една приятелка скоро се обзаведе с всичко от тази марка. По-скъпички са уредите, но тя е възхитена, особено от пералнята - безшумна била, със сумата ти програми, не и повреждала деликатните тъкани /разни ризи от коприна и пр./, а белия и хавлиен халат излязъл по-бял от всякога и много мек /с добавка на калгонит и без никакви омекотители/.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Каква марка перална
« Отговор #55 -: Април 11, 2011, 14:49:48 pm »
Честно казано не знам защо ръждясва пералнята, стои и винаги е стояла в кухнята. Относно пожълтяването, то е от слънцето, апартамента е южен. Миеле ново не мога да си позволя, леля ми има много близки познати, които носят уреди с транспортни дефекти и такива втора употреба, такава смятам да купя. Сега съм си поръчала сушилня Миеле, неръждавейка, надявам се да остана доволна.


Re: Каква марка перална
« Отговор #56 -: Април 11, 2011, 14:58:08 pm »
А моята пералня е немска Korting /пише се с онова немското, удареното "о"/ и вече 11-та година ми служи перфектно. Само веднъж е ремонтирана - изпрегна някакъв клапан, който смениха на 10 минути и пак работи безотказно. Но не съм сигурна дали още се продават уреди с тази марка. Чувах нещо, че май са се слели с Bosh, но не съм убедена. На нас когато избирахме, изрично ни препоръчаха да е немска, вместо италианските, които тогава бяха доста нашумели, предимно заради по приятния си дизайн.
Re: Каква марка перална
« Отговор #57 -: Април 11, 2011, 23:28:47 pm »
Момичета, имам такъв въпрос, но е малко като спам. :oops:

Имам пералня Индезит, която беше купена за 600лв. в края на 2001г. Въпросът ми е на колко да я оценя към днешна дата? Тъй като, сега бившата ми наемателка иска да я купи, та се чудя каква цена да и кажа.

Същото се чудя и за комбиниран хладилник с фризер, марка Едеса, купен през 1999г.
Колко ли би струвал сега?

трудно може да се отговори. струват толкова, колкото някой е навит да плати за тях. няма формула, по която да изчислиш. все пак, уредите са над 10 годишни. но пък от друга страна, вероятно работят изправно и биха спестили нуждата от инвестиране в нови уреди. с наемателката ти трябва да намерите цената заедно.

Джам, мила, :D
много ти благодаря за отговора, но цитатът е от април месец, миналата година. :wink:
Аз отдааааавна ги продадох! :lol:

Вали,
благодаря ти и на теб. Но момичето отдаван си ги ползва с удоволствие. :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #58 -: Май 02, 2011, 22:42:27 pm »
Качвам един сайт, който много ми помогна да си избера пералня:
http://www.appliance-reviews.co.uk/




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Каква марка перална
« Отговор #59 -: Май 03, 2011, 22:32:20 pm »
Ние сме на Аристон, вече 4 година, пере без проблеми, еми ... доволна съм  :D