0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Каква марка перална
« Отговор #60 -: Май 03, 2011, 23:13:01 pm »
Можете ли да ми препоръчате пералня, комбинирана със сушилня?

*
Re: Каква марка перална
« Отговор #61 -: Май 04, 2011, 08:48:49 am »
Деска, по-добре си ги купи като отделни уреди, ако имаш място, разбира се. :)
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #62 -: Май 04, 2011, 14:26:12 pm »
Място имам, но като ще се пренасяме след половин-една година на 800 км, хич не ми се ще да са заедно. А и не знам в бъдеще колко място ще имаме.

*
Re: Каква марка перална
« Отговор #63 -: Май 04, 2011, 17:07:57 pm »
Мда, това си е проблем. В такъв случай ако не ти е много спешно, защо не си купиш директно на новото място.
Моите уреди са отделно, много съм доволна, дрехите не се мачкат, напротив, меки и пухкави са, дори ако ги извадя веднага и ги нагъна нямат нужда и от гладене. За комбинираните уреди от споделено знам че много мачка сушилнята, защото се ползва един и същ барабан реално, и ако искаш да не се мачкат толкова делиш една пералня на 3 пъти, за да я изсуши.
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #64 -: Май 04, 2011, 21:49:05 pm »
Ще помисля още малко. Тук е сложно с простирането. Никога не мога да си простра прането навън. Толкова е скапано времето.  :?
А в спалнята няма да имам място. По-малка е от сегашната.

*
Re: Каква марка перална
« Отговор #65 -: Май 05, 2011, 15:08:47 pm »
Темата със сушилнята вълнува и мен и тъкмо се чудехме с мъжа ми комбиниран уред или два отделни да вземем. Ако се спрем на отделна сушилня каква марка ще препоръчате и какви параметри да има?
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #66 -: Май 05, 2011, 17:28:19 pm »
Можете ли да ми препоръчате пералня, комбинирана със сушилня?
Деси, купи си отделни уреди, чела съм доста отзиви за комбинираните - много малко бяха положителните.
Re: Каква марка перална
« Отговор #67 -: Май 05, 2011, 18:37:46 pm »
Наложи се да сменя старата ARISTON,кояти изкара 17 години и взех пералня и отделно сушилня http://www.techno-mix.com/product/243/ariston-aqcf-852-b-u.
Меко казано съм доволна.И двата уреда са с капацитет 8 кг.Стига да имаш място най-удачно е да са отделно.
Не мога да намеря пералнята,но е абсолютно същия дизайн като сушилнята ARISTON AQUALTIS.
« Последна редакция: Май 05, 2011, 18:43:09 pm от desinka71 »


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: Каква марка перална
« Отговор #68 -: Май 05, 2011, 20:46:27 pm »
Добре, елфи. За момента натам клоним, а и ще се спестят малко пари. Пък по-нататък, ако стане зор, ще вземем и сушилня.
Ще видя какво има утре на промоция и ще си поръчам. Иначе майка ми имаше 30 години Зануси, купена от Кореком някога. Не знам обаче дали и сегашните Зануси са толкова качествени. Иначе с удоволствие бих си купила.

*
Re: Каква марка перална
« Отговор #69 -: Май 05, 2011, 23:19:44 pm »
Ние си купихме Зануси - много съм доволна, за издържливост обаче нищо не мога да кажа, защото я купихме съвсем скоро: http://www.appliance-reviews.co.uk/p/Zanussi-Jetsystem-ZWF16581W-Washing-Machines-in-White-11720/specification




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #70 -: Май 06, 2011, 22:50:03 pm »
В крайна сметка поръчах пералня на Bauknecht. Беше на промоция и имаше доста функции като напр. отложен старт, аква стоп, а също така беше изключително икономична. Утре ще я доставят и монтират и тогава ще ви напиша и какъв модел е.

Re: Каква марка перална
« Отговор #71 -: Февруари 12, 2012, 17:39:11 pm »
здравейте. бихте ли помогнали за новата ми пералня.спрях се на тази http://www.technomarket.bg/products/09078135/electrolux-ewf-127440w и другата е тази http://www.technomarket.bg/products/09109113/ariston-aq7l-092  благодаря предварително за отзовалите се
Re: Каква марка перална
« Отговор #72 -: Февруари 12, 2012, 22:17:31 pm »
niakoii, ARISTON AQ7L-092 е по- добрия вариант.


Две предложения в този ценови клас:

http://www.technomarket.bg/products/09099121/bosch-wae-20467me

http://www.technomarket.bg/products/09040415/bosch-wae-20361by-20362by
Re: Каква марка перална
« Отговор #73 -: Март 08, 2012, 15:53:45 pm »
Моята пералня е такава:
http://electron.bg/images/Ariston_AWM108EU.gif
Доволна съм от нея. В началото и ние искахме комбиниран уред - пералня и сушилня в едно по простата причина, че нямаме място за два отделни, но продавач - консултантите категорично ни отказаха. Причината е, че когато е един уреда, той не е толкова ефективен и живота му е по - кратък. Поне така ни обясниха, а и попрочетох тук там :)
Re: Каква марка перална
« Отговор #74 -: Октомври 23, 2012, 18:08:26 pm »
Моята пералня е gorenje и съм много доволна. Ползвам я вече 3-та година и да чукна на дърво не ми е правила до сега проблеми.

http://www.gorenjedesignstudio.com/uploads/projects/images/simplicity7_large_102.jpg

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Каква марка перална
« Отговор #75 -: Октомври 24, 2012, 11:42:28 am »
Още един глас за Аристон  :D Ползвам я вече аз  :wink: 5 година, без проблеми! :P


*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Каква марка перална
« Отговор #76 -: Октомври 25, 2012, 10:01:57 am »
Аз пък ще дам един глас за AEG Elektrolux - ние сменихме старата пералня, с комбинирана такава, миналата година, преди да се роди Вико. Старата си е екстра, дадохме я на свеки да се перат - беше Elektrolux, но след као се наложи ние да спим в хола(който е и трапезария/бокс - ново строителство) ми стана шумна и всъщност невъзможно ми стана да я пускам през ноща, защото ни будеше. Като обикаляхме да търсим по-тих вариант, много гледахме Аристон, и понеже там се оказа пералнята с около 200лв. по-ефтина о пералня със сушилня, решихме че ще търсим комбиниран уред(нямам място за отделни). Гледахме, гледахме и накрая се решихме на AEG super silent нещо си :D Изключително доволна съм - за сега 1 година нямам забележка. Сушилнята я пускам предимно зимата и се родих, особено миналата зима, когато перях всеки ден. Капацитета й е 8кг. пране и 5 сушене. Вярно че трябва да деля прането, преди да пусна сушилнята, но за около 3 часа приключвам с цялата хамалогия и почти не съм гладила миналата зима. Честно казано лятото гладих много повече :)
Re: Каква марка перална
« Отговор #77 -: Октомври 25, 2012, 12:13:49 pm »
Фен съм на "Korting", заради 13-годишната вярна служба на мойта пералня. Но тази марка уреди от доста време ги няма на пазара. Мисля, че причината е сливането с друга фирам /марка/, май че с Bosh. Някой знае ли нещо по въпроса. Поради липсата си на опит с други перални не мога да препоръчам нищо друго. А се замислям, че самата аз бих се затруднила, ако ми се наложи все пак да сменя моята мила пералничка.
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #78 -: Октомври 25, 2012, 12:26:15 pm »
Повече от 8 години ползвам Ariston (Margerita), пералня със сушилня. До сега се държи прекрасно.  Свекърва ми не ще да се раздели с едно AEG, което е на почтенната възраст от 26 години и няма котлен камък , няма твърди и меки води и прочие - дето ни облъчват постоянно. След сливания и премествания на производства на световни концерни съм се убедила, че всичко де що се включва в контакта е въпрос на късмет колко време ще издържи. Имам в офиса един турски климатик (мидеа) - е това чудо работи като .... животно, докато домашния марков (и една чанта пари), работи кога си иска.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Каква марка перална
« Отговор #79 -: Октомври 28, 2012, 11:51:27 am »
Имам в офиса един турски климатик (мидеа) - е това чудо работи като .... животно, докато домашния марков (и една чанта пари), работи кога си иска.

Само малка поправка Midea са китайски климатици, гледала съм проспекти на завода им и в интерес на истина изглежда доста добре (завода) а и в интерес на истината съм стигнала до извода, че нещо колкото е по-просто, толкова е по-здраво ... но в условията на технически прогрес просто е невъзможно вече да си купиш прост ел.уред. Когато избирахме нашата пералня четохме, четохме... навсякъде пишеше да се търси пералня с мех. програматор, а то просто вече такова животно никой не прави, всички а бъкани яко с електроники и такива разни. Така че пак всичко опира до късмет :)