0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Каква марка перална
« -: Декември 12, 2008, 13:36:06 pm »
Трябва да си купя нова перална какво ще ме посъветвате
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #1 -: Декември 12, 2008, 13:47:09 pm »
Винаги съм вярвала,че с придобивките в къщи е до късмета/както във всичко :)/,но за пералня съм доволна от Candy.Използвах я в продължение на 15год.,беше със сушилня и я подарих,защото си взехме по-нов модел за новия дом :)
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #2 -: Декември 12, 2008, 14:03:37 pm »
Аз съм с Whirlpool - шесто чувство с отложен старт. Много съм доволна, особенно от отложения старт.
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #3 -: Декември 18, 2008, 10:34:06 am »
Моята е Zanussi. Също съм много доволна. Когато я купувахме, търсехме нещо хубаво, но и на прилична цена. Ходихме в 2-3 магазина за техника, и във всеки ни я препоръчаха. А отложения старт - просто е страхотна тази екстра.  :D
Но каквото и да купи човек - дали по-скъпо, или по-евтино, няма никаква гаранция колко качествено ще се окаже Имам познати с пералня от 300 лв., някаква измислена марка и нямат никакви проблеми. Други, които имаха пералня от 1000 лв. в първия месец от експлоатацията й, беше вече на ремонт.
Гаранция - Франция казали хората :D
Всичко е до късмет  :wink:
Re: Каква марка перална
« Отговор #4 -: Декември 18, 2008, 10:49:14 am »
Ние също смятаме да си купуваме пералня и от една седмица съм се зачела.Колкото повече чета,толкова повече не зная на какво да се спра.Първоначално смятахме да бъде или Ariston или Whirlool.После един познат техник ни сподели че има много лоши отзиви за точно тези две марки-обяснява къде били произведени за България и т.н.В крайна сметка ни посъветва да вземем AEG или Bosh,обаче и за тях да сме знаели,че за България се произвеждали в Турция...
Абе в крайна сметка всичко си е на късмет.Смятам да отида утре в магазина и да купя първото що ми се появи пред очите :)
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Каква марка перална
« Отговор #5 -: Декември 18, 2008, 10:53:06 am »
Ние си купихме Самсунг от която за сега съм супер доволна, предишната ни беше такава марка и я дадохме на сестрата на Ник, която е на квартира, за да не купува нова сега. Нашата има отложен старт, нагласяш си Т, обороти, вода, изпиране със сребърни йони /които били пречиствали дрехите/, лесно гладене, отложен старт до 24 часа, защита от деца. Купихме я за 570 лева, ако си я поръчаш в момента от сайта на Техномаркет ти излиза заедно с доставката 550 лева.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #6 -: Декември 18, 2008, 13:55:40 pm »
Ariston  е моя избор. Имам я от 4 години, безшумна и икономична е. Препоръчвам горещо.
Пристрастена към д-р Хаус!
Re: Каква марка перална
« Отговор #7 -: Декември 18, 2008, 15:10:03 pm »
Купих си Самсунг за 520лв ще по работя и ще споделя мнение за сега съм много доволнаБлагодаря ви
Re: Каква марка перална
« Отговор #8 -: Декември 30, 2008, 19:33:35 pm »
Ние наскоро си купихме нова-Аристон Хотпоинт с отложен старт,безчумна,електронен дисплей,можеш всичко да си настрожваш ти,а и има програма за пране на бебешки дрехи /надявам се за следващата година да ни потрябва/.Много съм доволна за сега от нея,пере страхотно
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Каква марка перална
« Отговор #9 -: Януари 09, 2009, 14:24:20 pm »
Нашата е Elektrolux, с отложен старт, много си я харесва, и най-много уважавам момента с отложения старт. Не се налага да чакам да стае 11 часа, че да я пусна да пере на нощна тарифа например :). Сега AEG и Elektrolux са едно. Когато купувахме нашата ни казваха че това е марката компромис между добро качество и приемлива цена :) За сега повече от година не ни е създавала проблеми да чкна надърво някъде :) А и сега покрай бебка пере почти всеки ден :) Освен това е енергиен клас А и има и икономичен режим на работа. Егати рекламата стана, ама да кажа и аз, пък всичко си е до късмет и личен избор :) Успех
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #10 -: Януари 09, 2009, 16:51:44 pm »
Gorenje-дълги години ни служи без грешка.Сега се отделяме на гориня етаж и пак такава ще си купим
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #11 -: Януари 10, 2009, 17:45:59 pm »
Gorenje-дълги години ни служи без грешка.
И на нас, и на нас.
Затова настоявах и сушилнята ни да е с тази марка. Сравнително евтини, но добри електроуреди!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Каква марка перална
« Отговор #12 -: Януари 13, 2009, 09:19:25 am »
Ние след дълго избиране се спряхме на MIELE.Не че ги бях чувала до скоро,ама били едни от най-добрите перални уж.Засега съм доволна-много е тиха.Проблема е само,че всичко и е на немски,пък ние немския много го разбираме :wink: От вчера се потя да превеждам инструкциите и доникъде не съм я докарала :( Ама така ще е -като оставям на мъж да избира пералня...
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Каква марка перална
« Отговор #13 -: Януари 13, 2009, 11:38:43 am »
Хапливка, а от къде я закупихте тази пералня.НЕ знаех че ги има в Бг.Търсих, но не намерих. И аз знам, че са едни отнай-добрите
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #14 -: Януари 13, 2009, 13:48:51 pm »
Gorenje-дълги години ни служи без грешка.
И на нас, и на нас.
Затова настоявах и сушилнята ни да е с тази марка. Сравнително евтини, но добри електроуреди!

 :balk_50: :good_post:
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #15 -: Януари 13, 2009, 14:04:22 pm »
Хапливка, длъжни са да имат инструкции на български, иначе нямат право да ги предлагат на бг пазар. Обади се в магазина да питаш!

Re: Каква марка перална
« Отговор #16 -: Януари 13, 2009, 15:47:38 pm »
Добре съм запозната,че нямат право да ги продават без инструкции на български.Ама там е работата че не е купувана от БГ :)
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Каква марка перална
« Отговор #17 -: Януари 13, 2009, 18:03:53 pm »
Аааа, това е друг въпрос. Търси в нета упътването на някой по-разбираем език!

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Каква марка перална
« Отговор #18 -: Януари 17, 2009, 00:37:40 am »
Хапливка, кой модел е пералнята ви? Ние също сме се спряли на Miele за цялото кухненско обзавеждане. А преалнята ни е W 3985 WPS :balk_602:.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Каква марка перална
« Отговор #19 -: Януари 24, 2009, 22:22:38 pm »
Сега сме с Канди - горно зареждане. Доволна съм засега, но я ползвам отскоро.
Преди това бях с Индезит пак с горно зареждане - 4 години ми служи, но за тия години бая ремонти и бели направи :o, докато накрая ме предаде точно в най-подходящия момент - Виктория беше на 10 дни. Та по сервизи напред-назад, останах без пералня за 3 седмици и накрая си купих нова :o
Re: Каква марка перална
« Отговор #20 -: Януари 24, 2009, 22:33:28 pm »
Нашата е Аристон Маргарита. Вече 11 години ни служи вярно. :D Много е безшумна, абе въобще...без забележки.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Каква марка перална
« Отговор #21 -: Октомври 28, 2009, 20:10:26 pm »
Момичета може ли да подновя темичката със същият въпрос! Моля приемам предложения за нова пералня  :oops: за сега сме събрали около 600 лв.
Споделяйте опит и какви функции да търся???
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Каква марка перална
« Отговор #22 -: Октомври 29, 2009, 09:44:01 am »
SANG - турска марка на Беко, с характеристиките на всички по-рекламирани техники, но с 100-200лв по-евтини. У дома пералня, хладилник, прахосмукачка - всичко е на Санг, купено преди 6 години най-малко и работят без отказ. Пупу да не ги урочасам :) Като тръгнахме да купуваме, питахме техници и ни обясниха, че разликата е предимно в цената, която пък отива за реклама. Имаме и приятели привърженици на Санг/Беко - също нямат оплаквания. Единственото при пералнята, което ми липсва е отложеният старт, но все пак е модел поне на 6 години. Вече гледам, че имат нови модели с нови екстри.
Малко като реклама пиша, ама мисля, че не е нужно да робуваме на широко рекламираните марки, щом и по-малко известните вършат същата работа ;)


Re: Каква марка перална
« Отговор #23 -: Октомври 30, 2009, 09:44:30 am »
Аз съм фен на Уърпул 6-то чувство  :wink:. и цената ѝ е някъде около 600лв.
Има всички необходими програми, и отложен старт има (никога не съм го ползвала  :oops:)
Сладващата ми пералня обаче ще е със сушилня  :wink: .
Сега в квартирата имаме сушилня и направо се родих  :D :D :D - голямо предимство е
(сори за спама)

*
Re: Каква марка перална
« Отговор #24 -: Октомври 30, 2009, 09:59:06 am »
Аз мисля, че е хубаво да гледаш енергийния клас да е поне А и да има по-голям капацитет - около 5-6 килограма. Има май перални и с по 7 килограма.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Каква марка перална
« Отговор #25 -: Октомври 30, 2009, 10:07:35 am »
Уърпул с горно зареждане много съм доволна вече близо 7г. я ползвам и не е мръднала.
Re: Каква марка перална
« Отговор #26 -: Октомври 30, 2009, 15:35:21 pm »
Моята пералня е ЕДЕСА - испанска.Много съм доволна от тази марка. Имам я от 6 г и милата сигурно съжалява ,че е попаднала в моите ръце :D.По принцип в къщи всички ел. уреди са или ЕДЕСА или ФАГОР .


Re: Каква марка перална
« Отговор #27 -: Ноември 03, 2009, 00:08:56 am »
Има май перални и с по 7 килограма.

Вече има и за 10 кг пране :)



Сладващата ми пералня обаче ще е със сушилня  :wink: .

По- добре да НЕ е 2 в 1. Пералня отделно, сушилня също.
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #28 -: Ноември 03, 2009, 08:33:14 am »
Купихме си преди 6 месеца-Индезит.Имам забележка към шума.На майка ми Елетролукс-а от 10г. пере по безшумно :wink:

*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Каква марка перална
« Отговор #29 -: Ноември 03, 2009, 08:34:24 am »
Аз съм фен на Уърпул 6-то чувство  :wink:. и цената ѝ е някъде около 600лв.
Има всички необходими програми, и отложен старт има (никога не съм го ползвала  :oops:)
И аз съм с такава и подкрепям Надеж. Само един недостатък - като центрофугира е много шумна - направо свири.  :( Уж е нивелирана както трябва, ама...Имам позната със същата и тя се оплаква от този проблем. Не знам, чувала съм за някакви подложки, които се слагали под пералнята, за да омекотят шума.
А относно отложения старт е много полезна програма. Измислили са я най-вече, за да пускаш пералнята през нощта, за да ползваш по-икономичният "нощен ток", ама аз не съм я пускала така, че трябва да икономисвам и от сън :lol:. Ползвала съм отложен старт и е много удобно - сутрин си я нагласям и пускам да се включи след колкото искам часа, така че като се върна от работа тъкмо да е спряла и да си простирам.  :D


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Re: Каква марка перална
« Отговор #30 -: Ноември 03, 2009, 15:21:24 pm »
Момичета, след дълго обикаляне по магазини и консултиране с кой ли не /Продавачи, майстори и т.н./ се спряхме на Електролукс - има отложен старт, регулиране на температура и обороти, бутон половин пране, кратка програма и бутон заключване за деца
/ :oops: :D бях написала "заключване на деца :D добре, че видях/ дай боже да го ползвам този бутон.... цената й също е прилична, а гаранцията е 5 години! Като я купим - вероятно края на седмицата ще кажа дали е шумна...
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Каква марка перална
« Отговор #31 -: Ноември 06, 2009, 09:51:58 am »
Цитат
Уърпул с горно зареждане много съм доволна вече близо 7г. я ползвам и не е мръднала.

 :balk_50: :good_post:  :balk_103: нямах място и затова избрахме такъв модел! Страшно съм доволна!
Сега в новия апартамент обаче още не съм решила какво да взема дали Уърпул 6-тото чувство или едно Електролуксче съм си харесала?!  :ask: :ask: :ask:
Re: Каква марка перална
« Отговор #32 -: Февруари 24, 2010, 12:37:05 pm »
Ние заложихме на Whirpool и сме изключително доволни. Много е икономична и ти дават 6 год. гаранция.
Re: Каква марка перална
« Отговор #33 -: Февруари 24, 2010, 13:11:46 pm »
Нашата пералня след дълги години ползване май ще ни "напуска" в най-неподходящия момент :( Вчера изпрах две перални и чух, че издава много странен шум- леко като скърцане  8O За това ще следя с интерес темата, и без това скоро се очертава да се местим в нов апартамент, така че няма да е лошо да подновим техниката ;)


Re: Каква марка перална
« Отговор #34 -: Февруари 24, 2010, 13:52:48 pm »
Нашата е Сануси с горно и също съм доволна от нея. Малкият недостатък беше, че малко стана по-шумна и се чуваше и от улицата, че пере. Сменихме й лагера за 2 дена и сега е невероятна.   :lol:
Re: Каква марка перална
« Отговор #35 -: Март 03, 2010, 21:24:27 pm »
Уърпул
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #36 -: Март 10, 2010, 13:49:34 pm »
У дома имаме перална Фагор. Мого съм доволна от нея. Не мачка дрехите, пере с малко вода, има везна разпределяне на теглото на прането, за да не се счупи барабана.
Фагор имат и скъпи модели с много хубави функции.


*
Re: Каква марка перална
« Отговор #37 -: Април 17, 2010, 17:50:53 pm »
Имам и Бош и Самсунг!
Бош е много здрава машина  :wink:
Много съм доволна!
Re: Каква марка перална
« Отговор #38 -: Април 18, 2010, 09:57:45 am »
Момичета, бихте ли дали мнения за перални на Аристон напр. ARXF-145,  ARXD-129  /цените им са до 700 лв./. С доста екстри са и на добра цена, но ми казаха, че ремонтът им е много скъп. Дали е вярно?  :?
Няма невъзможни неща!
Re: Каква марка перална
« Отговор #39 -: Април 18, 2010, 10:16:50 am »
Ние сме с   Ariston ARXL-105. Вече почти 2 години я ползваме и не е дала дефект. Много съм доволна, изпира добре дрехите, досега не ми е съсипала нищо, сравнително тиха е. Има програма Бебе, забелязах я чак след като я купихме и въпреки, че тогава не ми трябваше, сега ми върши чудна работа. Единственият й кусур според мен е, че няма програма за ръчно пране, но ползвам някои от другите програми за пране на деликатни тъкани. Държахме обаче да е без електронен диспей и т.н. електронни екстри, защото ни казаха, че чисто механична пералня е най-добрият избор за да си спестим разходи по ремонти на тази деликатна част. Купихме я от Технополис за 550 лв.
  09.11.2007
Re: Каква марка перална
« Отговор #40 -: Април 18, 2010, 10:31:56 am »
Ние сме с   Ariston ARXL-105.
Жабче, а може ли да си правиш произволни комбинации от обороти на центрофугата и температурата т.е. по твоя преценка?
Няма невъзможни неща!
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #41 -: Април 18, 2010, 10:51:50 am »
Моята пералня е Ariston AVSF-109, приятелката ми си купи същата, препоръча ни я познат управител във верига за бяла и черна техника. Той самият също имал такава и ние му се доверихме. И двете перални засега (около 2 години) не са давали дефекти. Моделът е с дисплей, много функции и различни комбинации между тях - деликатно пране, пране на плетива, деликатна центрофуга, бърза 30 минутна програма... Уникално тиха е, понякога забравям, че съм я пуснала :)
Re: Каква марка перална
« Отговор #42 -: Април 19, 2010, 09:55:09 am »
Синева, има опция за нагласяне на температура и обороти на центрофугата. Избираш си програма и си нагласяш желаната температура и обороти на центрофугата, може и без центрофуга. Всяка програма обаче има зададени максимални стойности и ако посочиш стойност над тях, просто ще пере според фабрично зададеното. Например не мога да пусна програма Бебе на повече от 40 градуса.
Има две кратки програми, които са много удобни - 15 и 30 минути, има програма за вълна, за ризи - също много сполучлива, защото се гладят много лесно и почти не се мачкат.
  09.11.2007
Re: Каква марка перална
« Отговор #43 -: Април 19, 2010, 18:08:55 pm »
Жабче, Meme, благодаря Ви за съветите!  :laundry:
Няма невъзможни неща!
Re: Каква марка перална
« Отговор #44 -: Април 21, 2010, 19:17:05 pm »
Момичета, имам такъв въпрос, но е малко като спам. :oops:

Имам пералня Индезит, която беше купена за 600лв. в края на 2001г. Въпросът ми е на колко да я оценя към днешна дата? Тъй като, сега бившата ми наемателка иска да я купи, та се чудя каква цена да и кажа.

Същото се чудя и за комбиниран хладилник с фризер, марка Едеса, купен през 1999г.
Колко ли би струвал сега?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Каква марка перална
« Отговор #45 -: Април 10, 2011, 21:51:27 pm »
В темата виждам , че не е писано отдавна , но искам да си сменим пералнята и съм се спряла на италианската марка "Candy" ,някой дали има такава и доволен ли е ?
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Каква марка перална
« Отговор #46 -: Април 10, 2011, 22:09:40 pm »
Аз съм с Whirlpool - шесто чувство с отложен старт. Много съм доволна, особенно от отложения старт.

Аз съм с такава, пере си хубаво пералнята, обаче имам сериозни забележки към нея! Пластмасовите й части пожълтяха ужасно от слънцето и започна доста да ръждясва!
Следващата, която ще си купя ще е Миеле.


*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Каква марка перална
« Отговор #47 -: Април 11, 2011, 09:13:36 am »
В темата виждам , че не е писано отдавна , но искам да си сменим пералнята и съм се спряла на италианската марка "Candy" ,някой дали има такава и доволен ли е ?
Ползвам пералня с горно зареждане Candy от около 2 години и половина. Пере добре, досега не е имало никакви проблеми. Единственият недостатък е, че всичките й програми са с фиксирани температури, включително и кратката - пере само на 50 градуса. 
Re: Каква марка перална
« Отговор #48 -: Април 11, 2011, 09:35:35 am »
Пералнята на моя съседка и приятелка е Candy, но като тръгне да центрофугира я чувам чак в къщи , живеем една над друга. :lol:
Незнам обаче кой модел е. Миналата година си я взеха.
Аз имам Аристон Маргарита 2000, купена през 2002, доволна съм. Сега има вече доста нови модели на Аристон.
« Последна редакция: Април 11, 2011, 09:38:51 am от kartiche »
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Каква марка перална
« Отговор #49 -: Април 11, 2011, 09:43:00 am »
Пералнята на моя съседка и приятелка е Candy, но като тръгне да центрофугира я чувам чак в къщи , живеем една над друга. :lol:
На мен също ми се струва, че доста шумно центрофугира нашата, но съм питала съседите под нас и до нас - казват, че досега не са я чули.
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #50 -: Април 11, 2011, 09:51:45 am »
Пералнята на моя съседка и приятелка е Candy, но като тръгне да центрофугира я чувам чак в къщи , живеем една над друга. :lol:
А може и да не е поставена правилно.
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #51 -: Април 11, 2011, 11:49:40 am »
Аз съм с Whirlpool - шесто чувство с отложен старт. Много съм доволна, особенно от отложения старт.

Аз съм с такава, пере си хубаво пералнята, обаче имам сериозни забележки към нея! Пластмасовите й части пожълтяха ужасно от слънцето и започна доста да ръждясва!
Следващата, която ще си купя ще е Миеле.
Аз моята я имам от 5 години, но такова нещо при мен няма. Явно си зависи от мястото, където стои. Моята е в кухнята. Ако пералнята е на влажно място, без значение от марката, пак ще ръждяса.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Каква марка перална
« Отговор #52 -: Април 11, 2011, 12:10:26 pm »
Момичета, имам такъв въпрос, но е малко като спам. :oops:

Имам пералня Индезит, която беше купена за 600лв. в края на 2001г. Въпросът ми е на колко да я оценя към днешна дата? Тъй като, сега бившата ми наемателка иска да я купи, та се чудя каква цена да и кажа.

Същото се чудя и за комбиниран хладилник с фризер, марка Едеса, купен през 1999г.
Колко ли би струвал сега?

трудно може да се отговори. струват толкова, колкото някой е навит да плати за тях. няма формула, по която да изчислиш. все пак, уредите са над 10 годишни. но пък от друга страна, вероятно работят изправно и биха спестили нуждата от инвестиране в нови уреди. с наемателката ти трябва да намерите цената заедно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Каква марка перална
« Отговор #53 -: Април 11, 2011, 13:55:05 pm »
За пералнята към 150лв,а за хладилник-фризера поне 200/само един агрегат е 180лв/. :wink:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Каква марка перална
« Отговор #54 -: Април 11, 2011, 14:01:14 pm »
[ Ние също сме се спряли на Miele за цялото кухненско обзавеждане. [/quote]
Една приятелка скоро се обзаведе с всичко от тази марка. По-скъпички са уредите, но тя е възхитена, особено от пералнята - безшумна била, със сумата ти програми, не и повреждала деликатните тъкани /разни ризи от коприна и пр./, а белия и хавлиен халат излязъл по-бял от всякога и много мек /с добавка на калгонит и без никакви омекотители/.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Каква марка перална
« Отговор #55 -: Април 11, 2011, 14:49:48 pm »
Честно казано не знам защо ръждясва пералнята, стои и винаги е стояла в кухнята. Относно пожълтяването, то е от слънцето, апартамента е южен. Миеле ново не мога да си позволя, леля ми има много близки познати, които носят уреди с транспортни дефекти и такива втора употреба, такава смятам да купя. Сега съм си поръчала сушилня Миеле, неръждавейка, надявам се да остана доволна.


Re: Каква марка перална
« Отговор #56 -: Април 11, 2011, 14:58:08 pm »
А моята пералня е немска Korting /пише се с онова немското, удареното "о"/ и вече 11-та година ми служи перфектно. Само веднъж е ремонтирана - изпрегна някакъв клапан, който смениха на 10 минути и пак работи безотказно. Но не съм сигурна дали още се продават уреди с тази марка. Чувах нещо, че май са се слели с Bosh, но не съм убедена. На нас когато избирахме, изрично ни препоръчаха да е немска, вместо италианските, които тогава бяха доста нашумели, предимно заради по приятния си дизайн.
Re: Каква марка перална
« Отговор #57 -: Април 11, 2011, 23:28:47 pm »
Момичета, имам такъв въпрос, но е малко като спам. :oops:

Имам пералня Индезит, която беше купена за 600лв. в края на 2001г. Въпросът ми е на колко да я оценя към днешна дата? Тъй като, сега бившата ми наемателка иска да я купи, та се чудя каква цена да и кажа.

Същото се чудя и за комбиниран хладилник с фризер, марка Едеса, купен през 1999г.
Колко ли би струвал сега?

трудно може да се отговори. струват толкова, колкото някой е навит да плати за тях. няма формула, по която да изчислиш. все пак, уредите са над 10 годишни. но пък от друга страна, вероятно работят изправно и биха спестили нуждата от инвестиране в нови уреди. с наемателката ти трябва да намерите цената заедно.

Джам, мила, :D
много ти благодаря за отговора, но цитатът е от април месец, миналата година. :wink:
Аз отдааааавна ги продадох! :lol:

Вали,
благодаря ти и на теб. Но момичето отдаван си ги ползва с удоволствие. :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #58 -: Май 02, 2011, 22:42:27 pm »
Качвам един сайт, който много ми помогна да си избера пералня:
http://www.appliance-reviews.co.uk/




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Каква марка перална
« Отговор #59 -: Май 03, 2011, 22:32:20 pm »
Ние сме на Аристон, вече 4 година, пере без проблеми, еми ... доволна съм  :D


*
Re: Каква марка перална
« Отговор #60 -: Май 03, 2011, 23:13:01 pm »
Можете ли да ми препоръчате пералня, комбинирана със сушилня?

*
Re: Каква марка перална
« Отговор #61 -: Май 04, 2011, 08:48:49 am »
Деска, по-добре си ги купи като отделни уреди, ако имаш място, разбира се. :)
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #62 -: Май 04, 2011, 14:26:12 pm »
Място имам, но като ще се пренасяме след половин-една година на 800 км, хич не ми се ще да са заедно. А и не знам в бъдеще колко място ще имаме.

*
Re: Каква марка перална
« Отговор #63 -: Май 04, 2011, 17:07:57 pm »
Мда, това си е проблем. В такъв случай ако не ти е много спешно, защо не си купиш директно на новото място.
Моите уреди са отделно, много съм доволна, дрехите не се мачкат, напротив, меки и пухкави са, дори ако ги извадя веднага и ги нагъна нямат нужда и от гладене. За комбинираните уреди от споделено знам че много мачка сушилнята, защото се ползва един и същ барабан реално, и ако искаш да не се мачкат толкова делиш една пералня на 3 пъти, за да я изсуши.
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #64 -: Май 04, 2011, 21:49:05 pm »
Ще помисля още малко. Тук е сложно с простирането. Никога не мога да си простра прането навън. Толкова е скапано времето.  :?
А в спалнята няма да имам място. По-малка е от сегашната.

*
Re: Каква марка перална
« Отговор #65 -: Май 05, 2011, 15:08:47 pm »
Темата със сушилнята вълнува и мен и тъкмо се чудехме с мъжа ми комбиниран уред или два отделни да вземем. Ако се спрем на отделна сушилня каква марка ще препоръчате и какви параметри да има?
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #66 -: Май 05, 2011, 17:28:19 pm »
Можете ли да ми препоръчате пералня, комбинирана със сушилня?
Деси, купи си отделни уреди, чела съм доста отзиви за комбинираните - много малко бяха положителните.
Re: Каква марка перална
« Отговор #67 -: Май 05, 2011, 18:37:46 pm »
Наложи се да сменя старата ARISTON,кояти изкара 17 години и взех пералня и отделно сушилня http://www.techno-mix.com/product/243/ariston-aqcf-852-b-u.
Меко казано съм доволна.И двата уреда са с капацитет 8 кг.Стига да имаш място най-удачно е да са отделно.
Не мога да намеря пералнята,но е абсолютно същия дизайн като сушилнята ARISTON AQUALTIS.
« Последна редакция: Май 05, 2011, 18:43:09 pm от desinka71 »


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: Каква марка перална
« Отговор #68 -: Май 05, 2011, 20:46:27 pm »
Добре, елфи. За момента натам клоним, а и ще се спестят малко пари. Пък по-нататък, ако стане зор, ще вземем и сушилня.
Ще видя какво има утре на промоция и ще си поръчам. Иначе майка ми имаше 30 години Зануси, купена от Кореком някога. Не знам обаче дали и сегашните Зануси са толкова качествени. Иначе с удоволствие бих си купила.

*
Re: Каква марка перална
« Отговор #69 -: Май 05, 2011, 23:19:44 pm »
Ние си купихме Зануси - много съм доволна, за издържливост обаче нищо не мога да кажа, защото я купихме съвсем скоро: http://www.appliance-reviews.co.uk/p/Zanussi-Jetsystem-ZWF16581W-Washing-Machines-in-White-11720/specification




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #70 -: Май 06, 2011, 22:50:03 pm »
В крайна сметка поръчах пералня на Bauknecht. Беше на промоция и имаше доста функции като напр. отложен старт, аква стоп, а също така беше изключително икономична. Утре ще я доставят и монтират и тогава ще ви напиша и какъв модел е.

Re: Каква марка перална
« Отговор #71 -: Февруари 12, 2012, 17:39:11 pm »
здравейте. бихте ли помогнали за новата ми пералня.спрях се на тази http://www.technomarket.bg/products/09078135/electrolux-ewf-127440w и другата е тази http://www.technomarket.bg/products/09109113/ariston-aq7l-092  благодаря предварително за отзовалите се
Re: Каква марка перална
« Отговор #72 -: Февруари 12, 2012, 22:17:31 pm »
niakoii, ARISTON AQ7L-092 е по- добрия вариант.


Две предложения в този ценови клас:

http://www.technomarket.bg/products/09099121/bosch-wae-20467me

http://www.technomarket.bg/products/09040415/bosch-wae-20361by-20362by
Re: Каква марка перална
« Отговор #73 -: Март 08, 2012, 15:53:45 pm »
Моята пералня е такава:
http://electron.bg/images/Ariston_AWM108EU.gif
Доволна съм от нея. В началото и ние искахме комбиниран уред - пералня и сушилня в едно по простата причина, че нямаме място за два отделни, но продавач - консултантите категорично ни отказаха. Причината е, че когато е един уреда, той не е толкова ефективен и живота му е по - кратък. Поне така ни обясниха, а и попрочетох тук там :)
Re: Каква марка перална
« Отговор #74 -: Октомври 23, 2012, 18:08:26 pm »
Моята пералня е gorenje и съм много доволна. Ползвам я вече 3-та година и да чукна на дърво не ми е правила до сега проблеми.

http://www.gorenjedesignstudio.com/uploads/projects/images/simplicity7_large_102.jpg

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Каква марка перална
« Отговор #75 -: Октомври 24, 2012, 11:42:28 am »
Още един глас за Аристон  :D Ползвам я вече аз  :wink: 5 година, без проблеми! :P


*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Каква марка перална
« Отговор #76 -: Октомври 25, 2012, 10:01:57 am »
Аз пък ще дам един глас за AEG Elektrolux - ние сменихме старата пералня, с комбинирана такава, миналата година, преди да се роди Вико. Старата си е екстра, дадохме я на свеки да се перат - беше Elektrolux, но след као се наложи ние да спим в хола(който е и трапезария/бокс - ново строителство) ми стана шумна и всъщност невъзможно ми стана да я пускам през ноща, защото ни будеше. Като обикаляхме да търсим по-тих вариант, много гледахме Аристон, и понеже там се оказа пералнята с около 200лв. по-ефтина о пералня със сушилня, решихме че ще търсим комбиниран уред(нямам място за отделни). Гледахме, гледахме и накрая се решихме на AEG super silent нещо си :D Изключително доволна съм - за сега 1 година нямам забележка. Сушилнята я пускам предимно зимата и се родих, особено миналата зима, когато перях всеки ден. Капацитета й е 8кг. пране и 5 сушене. Вярно че трябва да деля прането, преди да пусна сушилнята, но за около 3 часа приключвам с цялата хамалогия и почти не съм гладила миналата зима. Честно казано лятото гладих много повече :)
Re: Каква марка перална
« Отговор #77 -: Октомври 25, 2012, 12:13:49 pm »
Фен съм на "Korting", заради 13-годишната вярна служба на мойта пералня. Но тази марка уреди от доста време ги няма на пазара. Мисля, че причината е сливането с друга фирам /марка/, май че с Bosh. Някой знае ли нещо по въпроса. Поради липсата си на опит с други перални не мога да препоръчам нищо друго. А се замислям, че самата аз бих се затруднила, ако ми се наложи все пак да сменя моята мила пералничка.
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #78 -: Октомври 25, 2012, 12:26:15 pm »
Повече от 8 години ползвам Ariston (Margerita), пералня със сушилня. До сега се държи прекрасно.  Свекърва ми не ще да се раздели с едно AEG, което е на почтенната възраст от 26 години и няма котлен камък , няма твърди и меки води и прочие - дето ни облъчват постоянно. След сливания и премествания на производства на световни концерни съм се убедила, че всичко де що се включва в контакта е въпрос на късмет колко време ще издържи. Имам в офиса един турски климатик (мидеа) - е това чудо работи като .... животно, докато домашния марков (и една чанта пари), работи кога си иска.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Каква марка перална
« Отговор #79 -: Октомври 28, 2012, 11:51:27 am »
Имам в офиса един турски климатик (мидеа) - е това чудо работи като .... животно, докато домашния марков (и една чанта пари), работи кога си иска.

Само малка поправка Midea са китайски климатици, гледала съм проспекти на завода им и в интерес на истина изглежда доста добре (завода) а и в интерес на истината съм стигнала до извода, че нещо колкото е по-просто, толкова е по-здраво ... но в условията на технически прогрес просто е невъзможно вече да си купиш прост ел.уред. Когато избирахме нашата пералня четохме, четохме... навсякъде пишеше да се търси пералня с мех. програматор, а то просто вече такова животно никой не прави, всички а бъкани яко с електроники и такива разни. Така че пак всичко опира до късмет :)
Re: Каква марка перална
« Отговор #80 -: Ноември 30, 2012, 07:21:13 am »
Здравейте, не отварям нова тема тай като тази е това което търся. Искам да попитам какво ви е мнението за пералня http://www.technomarket.bg/products/09109113/ariston-aq7l-092. С мъжа ми се чудим дали си заслужава понеже тези модели имат лентов кабел, който минава през самата вратичка и отива кам пералнята опасяваме се да не би след време на много често отваряне на вратичката да замине този лентов кабел. И другото моляви да пишат хора които имат перални поне от 3 год. а не от преди 10 год. има огромна разлика от предишните до сегашните изработки. Благодаря ви предварително! :)
Re: Каква марка перална
« Отговор #81 -: Декември 03, 2012, 01:28:39 am »
Тази пералня е супер! има я и в червено! мои приятели в манастир имат такава и от там са ми впечатленията. ползват я почти всеки ден вече няколко години и не е мръднала. ние имаме индезит и не ти я препоръчвам - няколко пъти я ремонтирахме и е страшно шумна. при майка има самсунг от няколко години и също е страхотна и почти безшумна на 1400 оборота. успех в избора!
Re: Каква марка перална
« Отговор #82 -: Ноември 12, 2014, 06:25:11 am »
Добро утро момичета!!!!
Много спешно ми трябва съвет. От вчера останахме без пералня- само за 3,5год се скапа старата Whirlpool и сега спешно трябва да решим този огромен проблем. Сведох избора до тези 2 модела, защото имат по 5г гаранция, пасват ни като размери в кухнята и имат поне 1200 оборота центрфуга.
и не на последно място отложен старт.
Единият модел е на Candy
http://www.technopolis.bg/b2c/details/688785/P11100101/Peralnya-CANDY-GV-137D3/1-S

а другият е на ВЕКО
http://www.technopolis.bg/b2c/details/680589/P11100101/Peralnya-BEKO-WMY-71233-LMB3
 
според вас коя марка ще е по-добра или може би по-издържлива
благодаря ви предварително
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Каква марка перална
« Отговор #83 -: Ноември 12, 2014, 07:49:01 am »
Отложения старт не е нужно да е  сред  основните критериите - има си отделно се продават таймери,включват се в контакта,в тях щепсела на уреда и така настроиваш кога да се вкл ,даже и изключи уреда.Сруват 20- тина лева ,механични и електронни вече има.Аз ползвах такъв със старата ми пералня .
Задругото нямам мнение,май е до късмет .


*
Re: Каква марка перална
« Отговор #84 -: Ноември 12, 2014, 17:33:32 pm »
papilio, за BEKO - нямам лични наблюдения. Candy обаче са бая здравички си мисля. До тази пролет, на къщата на село имах една такава, доста стара, към 20-годишна - переше си безпроблемно и преди да дойде на къщата - ползвана е много интензивно също. Смених я с едно друго Candy по-нов модел, понеже ми стоеше на тавана в града, баба ми си я беше купувала и е ползвана по-малко от година. Та си казах, че няма защо да гние на тавана, ами бива да си я ползвам. Само по тази причина смених предишната. По-старата я подарих на едни съседи - още си пере. Та към днешна дата и двете си работят безотказно. Ако това те ориентира за здравината...  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Каква марка перална
« Отговор #85 -: Ноември 12, 2014, 19:55:20 pm »
Благодаря, ние решихме и взехме канди, сега я изпробвам.