0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Каква марка перална
« Отговор #20 -: Януари 24, 2009, 22:33:28 pm »
Нашата е Аристон Маргарита. Вече 11 години ни служи вярно. :D Много е безшумна, абе въобще...без забележки.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Каква марка перална
« Отговор #21 -: Октомври 28, 2009, 20:10:26 pm »
Момичета може ли да подновя темичката със същият въпрос! Моля приемам предложения за нова пералня  :oops: за сега сме събрали около 600 лв.
Споделяйте опит и какви функции да търся???
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Каква марка перална
« Отговор #22 -: Октомври 29, 2009, 09:44:01 am »
SANG - турска марка на Беко, с характеристиките на всички по-рекламирани техники, но с 100-200лв по-евтини. У дома пералня, хладилник, прахосмукачка - всичко е на Санг, купено преди 6 години най-малко и работят без отказ. Пупу да не ги урочасам :) Като тръгнахме да купуваме, питахме техници и ни обясниха, че разликата е предимно в цената, която пък отива за реклама. Имаме и приятели привърженици на Санг/Беко - също нямат оплаквания. Единственото при пералнята, което ми липсва е отложеният старт, но все пак е модел поне на 6 години. Вече гледам, че имат нови модели с нови екстри.
Малко като реклама пиша, ама мисля, че не е нужно да робуваме на широко рекламираните марки, щом и по-малко известните вършат същата работа ;)


Re: Каква марка перална
« Отговор #23 -: Октомври 30, 2009, 09:44:30 am »
Аз съм фен на Уърпул 6-то чувство  :wink:. и цената ѝ е някъде около 600лв.
Има всички необходими програми, и отложен старт има (никога не съм го ползвала  :oops:)
Сладващата ми пералня обаче ще е със сушилня  :wink: .
Сега в квартирата имаме сушилня и направо се родих  :D :D :D - голямо предимство е
(сори за спама)

*
Re: Каква марка перална
« Отговор #24 -: Октомври 30, 2009, 09:59:06 am »
Аз мисля, че е хубаво да гледаш енергийния клас да е поне А и да има по-голям капацитет - около 5-6 килограма. Има май перални и с по 7 килограма.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Каква марка перална
« Отговор #25 -: Октомври 30, 2009, 10:07:35 am »
Уърпул с горно зареждане много съм доволна вече близо 7г. я ползвам и не е мръднала.
Re: Каква марка перална
« Отговор #26 -: Октомври 30, 2009, 15:35:21 pm »
Моята пералня е ЕДЕСА - испанска.Много съм доволна от тази марка. Имам я от 6 г и милата сигурно съжалява ,че е попаднала в моите ръце :D.По принцип в къщи всички ел. уреди са или ЕДЕСА или ФАГОР .


Re: Каква марка перална
« Отговор #27 -: Ноември 03, 2009, 00:08:56 am »
Има май перални и с по 7 килограма.

Вече има и за 10 кг пране :)



Сладващата ми пералня обаче ще е със сушилня  :wink: .

По- добре да НЕ е 2 в 1. Пералня отделно, сушилня също.
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #28 -: Ноември 03, 2009, 08:33:14 am »
Купихме си преди 6 месеца-Индезит.Имам забележка към шума.На майка ми Елетролукс-а от 10г. пере по безшумно :wink:

*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Каква марка перална
« Отговор #29 -: Ноември 03, 2009, 08:34:24 am »
Аз съм фен на Уърпул 6-то чувство  :wink:. и цената ѝ е някъде около 600лв.
Има всички необходими програми, и отложен старт има (никога не съм го ползвала  :oops:)
И аз съм с такава и подкрепям Надеж. Само един недостатък - като центрофугира е много шумна - направо свири.  :( Уж е нивелирана както трябва, ама...Имам позната със същата и тя се оплаква от този проблем. Не знам, чувала съм за някакви подложки, които се слагали под пералнята, за да омекотят шума.
А относно отложения старт е много полезна програма. Измислили са я най-вече, за да пускаш пералнята през нощта, за да ползваш по-икономичният "нощен ток", ама аз не съм я пускала така, че трябва да икономисвам и от сън :lol:. Ползвала съм отложен старт и е много удобно - сутрин си я нагласям и пускам да се включи след колкото искам часа, така че като се върна от работа тъкмо да е спряла и да си простирам.  :D


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Re: Каква марка перална
« Отговор #30 -: Ноември 03, 2009, 15:21:24 pm »
Момичета, след дълго обикаляне по магазини и консултиране с кой ли не /Продавачи, майстори и т.н./ се спряхме на Електролукс - има отложен старт, регулиране на температура и обороти, бутон половин пране, кратка програма и бутон заключване за деца
/ :oops: :D бях написала "заключване на деца :D добре, че видях/ дай боже да го ползвам този бутон.... цената й също е прилична, а гаранцията е 5 години! Като я купим - вероятно края на седмицата ще кажа дали е шумна...
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Каква марка перална
« Отговор #31 -: Ноември 06, 2009, 09:51:58 am »
Цитат
Уърпул с горно зареждане много съм доволна вече близо 7г. я ползвам и не е мръднала.

 :balk_50: :good_post:  :balk_103: нямах място и затова избрахме такъв модел! Страшно съм доволна!
Сега в новия апартамент обаче още не съм решила какво да взема дали Уърпул 6-тото чувство или едно Електролуксче съм си харесала?!  :ask: :ask: :ask:
Re: Каква марка перална
« Отговор #32 -: Февруари 24, 2010, 12:37:05 pm »
Ние заложихме на Whirpool и сме изключително доволни. Много е икономична и ти дават 6 год. гаранция.
Re: Каква марка перална
« Отговор #33 -: Февруари 24, 2010, 13:11:46 pm »
Нашата пералня след дълги години ползване май ще ни "напуска" в най-неподходящия момент :( Вчера изпрах две перални и чух, че издава много странен шум- леко като скърцане  8O За това ще следя с интерес темата, и без това скоро се очертава да се местим в нов апартамент, така че няма да е лошо да подновим техниката ;)


Re: Каква марка перална
« Отговор #34 -: Февруари 24, 2010, 13:52:48 pm »
Нашата е Сануси с горно и също съм доволна от нея. Малкият недостатък беше, че малко стана по-шумна и се чуваше и от улицата, че пере. Сменихме й лагера за 2 дена и сега е невероятна.   :lol:
Re: Каква марка перална
« Отговор #35 -: Март 03, 2010, 21:24:27 pm »
Уърпул
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #36 -: Март 10, 2010, 13:49:34 pm »
У дома имаме перална Фагор. Мого съм доволна от нея. Не мачка дрехите, пере с малко вода, има везна разпределяне на теглото на прането, за да не се счупи барабана.
Фагор имат и скъпи модели с много хубави функции.


*
Re: Каква марка перална
« Отговор #37 -: Април 17, 2010, 17:50:53 pm »
Имам и Бош и Самсунг!
Бош е много здрава машина  :wink:
Много съм доволна!
Re: Каква марка перална
« Отговор #38 -: Април 18, 2010, 09:57:45 am »
Момичета, бихте ли дали мнения за перални на Аристон напр. ARXF-145,  ARXD-129  /цените им са до 700 лв./. С доста екстри са и на добра цена, но ми казаха, че ремонтът им е много скъп. Дали е вярно?  :?
Няма невъзможни неща!
Re: Каква марка перална
« Отговор #39 -: Април 18, 2010, 10:16:50 am »
Ние сме с   Ariston ARXL-105. Вече почти 2 години я ползваме и не е дала дефект. Много съм доволна, изпира добре дрехите, досега не ми е съсипала нищо, сравнително тиха е. Има програма Бебе, забелязах я чак след като я купихме и въпреки, че тогава не ми трябваше, сега ми върши чудна работа. Единственият й кусур според мен е, че няма програма за ръчно пране, но ползвам някои от другите програми за пране на деликатни тъкани. Държахме обаче да е без електронен диспей и т.н. електронни екстри, защото ни казаха, че чисто механична пералня е най-добрият избор за да си спестим разходи по ремонти на тази деликатна част. Купихме я от Технополис за 550 лв.
  09.11.2007