0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Каква марка перална
« -: Декември 12, 2008, 13:36:06 pm »
Трябва да си купя нова перална какво ще ме посъветвате
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #1 -: Декември 12, 2008, 13:47:09 pm »
Винаги съм вярвала,че с придобивките в къщи е до късмета/както във всичко :)/,но за пералня съм доволна от Candy.Използвах я в продължение на 15год.,беше със сушилня и я подарих,защото си взехме по-нов модел за новия дом :)
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #2 -: Декември 12, 2008, 14:03:37 pm »
Аз съм с Whirlpool - шесто чувство с отложен старт. Много съм доволна, особенно от отложения старт.
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #3 -: Декември 18, 2008, 10:34:06 am »
Моята е Zanussi. Също съм много доволна. Когато я купувахме, търсехме нещо хубаво, но и на прилична цена. Ходихме в 2-3 магазина за техника, и във всеки ни я препоръчаха. А отложения старт - просто е страхотна тази екстра.  :D
Но каквото и да купи човек - дали по-скъпо, или по-евтино, няма никаква гаранция колко качествено ще се окаже Имам познати с пералня от 300 лв., някаква измислена марка и нямат никакви проблеми. Други, които имаха пералня от 1000 лв. в първия месец от експлоатацията й, беше вече на ремонт.
Гаранция - Франция казали хората :D
Всичко е до късмет  :wink:
Re: Каква марка перална
« Отговор #4 -: Декември 18, 2008, 10:49:14 am »
Ние също смятаме да си купуваме пералня и от една седмица съм се зачела.Колкото повече чета,толкова повече не зная на какво да се спра.Първоначално смятахме да бъде или Ariston или Whirlool.После един познат техник ни сподели че има много лоши отзиви за точно тези две марки-обяснява къде били произведени за България и т.н.В крайна сметка ни посъветва да вземем AEG или Bosh,обаче и за тях да сме знаели,че за България се произвеждали в Турция...
Абе в крайна сметка всичко си е на късмет.Смятам да отида утре в магазина и да купя първото що ми се появи пред очите :)
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Каква марка перална
« Отговор #5 -: Декември 18, 2008, 10:53:06 am »
Ние си купихме Самсунг от която за сега съм супер доволна, предишната ни беше такава марка и я дадохме на сестрата на Ник, която е на квартира, за да не купува нова сега. Нашата има отложен старт, нагласяш си Т, обороти, вода, изпиране със сребърни йони /които били пречиствали дрехите/, лесно гладене, отложен старт до 24 часа, защита от деца. Купихме я за 570 лева, ако си я поръчаш в момента от сайта на Техномаркет ти излиза заедно с доставката 550 лева.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #6 -: Декември 18, 2008, 13:55:40 pm »
Ariston  е моя избор. Имам я от 4 години, безшумна и икономична е. Препоръчвам горещо.
Пристрастена към д-р Хаус!
Re: Каква марка перална
« Отговор #7 -: Декември 18, 2008, 15:10:03 pm »
Купих си Самсунг за 520лв ще по работя и ще споделя мнение за сега съм много доволнаБлагодаря ви
Re: Каква марка перална
« Отговор #8 -: Декември 30, 2008, 19:33:35 pm »
Ние наскоро си купихме нова-Аристон Хотпоинт с отложен старт,безчумна,електронен дисплей,можеш всичко да си настрожваш ти,а и има програма за пране на бебешки дрехи /надявам се за следващата година да ни потрябва/.Много съм доволна за сега от нея,пере страхотно
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Каква марка перална
« Отговор #9 -: Януари 09, 2009, 14:24:20 pm »
Нашата е Elektrolux, с отложен старт, много си я харесва, и най-много уважавам момента с отложения старт. Не се налага да чакам да стае 11 часа, че да я пусна да пере на нощна тарифа например :). Сега AEG и Elektrolux са едно. Когато купувахме нашата ни казваха че това е марката компромис между добро качество и приемлива цена :) За сега повече от година не ни е създавала проблеми да чкна надърво някъде :) А и сега покрай бебка пере почти всеки ден :) Освен това е енергиен клас А и има и икономичен режим на работа. Егати рекламата стана, ама да кажа и аз, пък всичко си е до късмет и личен избор :) Успех
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #10 -: Януари 09, 2009, 16:51:44 pm »
Gorenje-дълги години ни служи без грешка.Сега се отделяме на гориня етаж и пак такава ще си купим
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #11 -: Януари 10, 2009, 17:45:59 pm »
Gorenje-дълги години ни служи без грешка.
И на нас, и на нас.
Затова настоявах и сушилнята ни да е с тази марка. Сравнително евтини, но добри електроуреди!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Каква марка перална
« Отговор #12 -: Януари 13, 2009, 09:19:25 am »
Ние след дълго избиране се спряхме на MIELE.Не че ги бях чувала до скоро,ама били едни от най-добрите перални уж.Засега съм доволна-много е тиха.Проблема е само,че всичко и е на немски,пък ние немския много го разбираме :wink: От вчера се потя да превеждам инструкциите и доникъде не съм я докарала :( Ама така ще е -като оставям на мъж да избира пералня...
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Каква марка перална
« Отговор #13 -: Януари 13, 2009, 11:38:43 am »
Хапливка, а от къде я закупихте тази пералня.НЕ знаех че ги има в Бг.Търсих, но не намерих. И аз знам, че са едни отнай-добрите
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #14 -: Януари 13, 2009, 13:48:51 pm »
Gorenje-дълги години ни служи без грешка.
И на нас, и на нас.
Затова настоявах и сушилнята ни да е с тази марка. Сравнително евтини, но добри електроуреди!

 :balk_50: :good_post:
*
Re: Каква марка перална
« Отговор #15 -: Януари 13, 2009, 14:04:22 pm »
Хапливка, длъжни са да имат инструкции на български, иначе нямат право да ги предлагат на бг пазар. Обади се в магазина да питаш!

Re: Каква марка перална
« Отговор #16 -: Януари 13, 2009, 15:47:38 pm »
Добре съм запозната,че нямат право да ги продават без инструкции на български.Ама там е работата че не е купувана от БГ :)
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Каква марка перална
« Отговор #17 -: Януари 13, 2009, 18:03:53 pm »
Аааа, това е друг въпрос. Търси в нета упътването на някой по-разбираем език!

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Каква марка перална
« Отговор #18 -: Януари 17, 2009, 00:37:40 am »
Хапливка, кой модел е пералнята ви? Ние също сме се спряли на Miele за цялото кухненско обзавеждане. А преалнята ни е W 3985 WPS :balk_602:.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Каква марка перална
« Отговор #19 -: Януари 24, 2009, 22:22:38 pm »
Сега сме с Канди - горно зареждане. Доволна съм засега, но я ползвам отскоро.
Преди това бях с Индезит пак с горно зареждане - 4 години ми служи, но за тия години бая ремонти и бели направи :o, докато накрая ме предаде точно в най-подходящия момент - Виктория беше на 10 дни. Та по сервизи напред-назад, останах без пералня за 3 седмици и накрая си купих нова :o