0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #160 -: Ноември 03, 2009, 22:00:20 pm »
благодаря ви момичета :)
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #161 -: Ноември 03, 2009, 22:02:37 pm »
скарлет не сме следили с ултразвук.
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #162 -: Ноември 05, 2009, 12:25:00 pm »
Момичета, благодаря ви много за отговорите, още не съм ходила на гинеколог, защото имам още едни хормини сега да правя и след тях ще отида.И аз се съмнявах,че може да имам  ПКЯ от прочетеното във форума,но исках и някои да ми го каже.А високия тестостерон и високия ми пролактин допълнително влошават нещата, но както и да е благодаря ви пак за отговора и успех на всички.
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #163 -: Ноември 05, 2009, 20:51:58 pm »
Ще коментирате ли и моите хормонални изследвания :wink:

ЛХ - 11.60 (фол. до 12.60)  (ов. до 95.60)  (лут. до 11.40)  (мено. до 58.50)

ФСХ - 6.84 (фол. до 12.50)  (ов. до 21.50)  (лут. до 7.70)  (мено. до 134.80)

До тук ми е ясно, не за първи път виждам такъв резултат, имам ПКЯ :?

Естрадиол - 141.00 (фол. 24.50 - 195)  (ов. 66.10-411)  (лут. 40-81)  (мено<10-39)

ДХЕАС - 3.90  (1.80-7.70)  (мено. 0.50-2.60)

Тестостерон - 0.76 ( 0.06-0.82)

Тези предполагам са добре, само Тестостерона е близо до горната граница, ами и това май е нормално при ПКЯ.

Прогестерон - 2.20 (фол. 0.20-1.50)  (ов. 0.80-3.0)  (лут. 1.70-27.00)

Тук имам нужда от помощ, изследвам го за втори път, първия път беше по време на прием на противозачатъчни. Тогава беше под долна граница за лут. фаза, защото го изследвах на 21 ден. Коментара беше, че е нисък дори и на фона на противозачатъчните, което на мен не ми е ясно до колко може да е показателно. Но тогава референтните граници бяха само фоликулярна и лутеална фаза, а сега са три.
Ако за този ден на цикъла стойностите са високи, какво значи това? Няма да има О, или ....?

Пролактин - 48.55  (72.00-511.00)

Ей тук тотално се изненадах 8O. Аз съм с висок Пролактин, или поне преди години бях, от три години и нещо пия Бромокриптин по 1/2 на ден, за да е в норми, защото беше леко завишен, последно го изследвах в края на Август и тогава беше 462 при граници 90-523, но не сме променяли дозата на Бромокриптина, а сега изведнъж...
Спазила съм всички изисквания - нищо мазно не съм яла предния ден, не са пипани гърдите, не е правен секс, сутринта не съм пила кафе, стоях 10тина минути пред лабораторията, седнала в чакалнята на топло, после още толкова ме накараха да стоя и вътре преди да ми вземат кръв.

Съжалявам, че стана дълго, ама като съм Мара Подробната :lol:
Ще се радвам на всеки коментар :)



« Последна редакция: Ноември 05, 2009, 21:28:15 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #164 -: Ноември 05, 2009, 21:51:21 pm »
Радостче, писах в другата тема, но и тук да нахвърля моето мнение:
Прогестерона когато е висок във фоликулярната фаза, означава че няма да има овулация. Дори четох, че в повечето държави "на запад" този хормон се изследва по-скоро във фоликулярната фаза (не ме питай защо). Тъй като и аз изследвах скоро прогестерон, се рових в нета и четох, че и в някои клиники (май при д-р Стаменов) по време на стимулация непрекъснато следят този хормон (т.е. отново във фоликулярната фаза) и ако надвиши единица (дано не се лъжа) май спират стимулациите, защото сочи някакъв проблем с яйцеклетките (може би пак, че няма да узреят достатъчно, няма да има ову и т.н.)
Това, че в лутеалната ти фаза е бил нисък (в месеца, когато си го изследвала) пък означава, че пак не е имало овулация и затова не се е повишило нивото му.
Изобщо всички тези неща с ненастъпването на овулация пак са от проблемите с ПКЯ.
За пролактина мисля, че не е бил никак висок август месец и явно тази дозичка на лекарството ти идва висока, затова сега е паднал толкова много. Мисля, че трябва да се посъветваш с ендокринолог. Знам, че вече си говорила с лекар, но посети ако трябва още един. В случай, че нивата на този хормон не са много високи, може да няма нужда чак от лекарства ? Не се сърди - само си разсъждавам, понеже каза, че ще се радваш на всеки коментар. На мнение съм, че само лекар може да даде компетентно мнение, но от всичко изчетено по въпроса с хормоните - това са моите заключения (но аз не съм лекар, де  :wink: ) За пролактина - имам приятелка, която си забременя с пролактин над горната граница, така че съм склонна да вярвам, че само когато е много висок прави проблеми. Но тогава има проблеми с настъпването на МЦ и т.н., т.е. не вярвам твоят пролактин да се нуждае от лечение. Потърси второ мнение от ендокринолог (освен последното през лятото).
 Успех в петък и все пак знам, че тези хормони са доста разбутани и заради няколкото стимулации, които направи в последно време.
 Целувки !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #165 -: Ноември 05, 2009, 22:03:40 pm »
Гардже, това за Прогестерона и аз го прочетох днес някъде из темита, като търсех инфо за тези стойности :? и именно това ме притесни :(, но не намерих повече информация. Разбрах само, че го следят, гледах и по дневниците на момичета, които са при Стаменов, варира в рамките на 0.60- 0.75 нещо такова и преди пункция е много важно да е около 1. Ако в началото на цикъла е по-висок изчакват още няколко дни и ако не падне, не почват стимулация.
Затова исках някой да ми обясни повече, да не би от тук да излезе проблема за провалените ми стимулации.

А сега за Пролактина. Пия Бромокриптина вече 3 години, тази година съм го изследвала още 2 пъти, винаги е бил в норма, веднъж 300 и нещо, и веднъж 400 и нещо. Не съм спирала хапчетата, нито съм променяла дозата, а и тя не голяма, аз почнах от 2х1 на ден. И това ме озадачава, как след като цяла година е бил ок, изведнъж е паднал толкова много. Иначе знам, че когато не е много над горна граница може да не е проблем. Що се отнася до цикъла, той винаги ми е бил много нередовен, ужасен направо, а ПКЯ-то ми го установиха тази година, а нередовния цикъл е от както се помня :?

В този ред на мисли се чудя следното - когато Пролактина е висок, той подтиска Прогестерона и съответно Прогестерона е нисък. Дали е възможно обратното - когато Пролактина е нисък, Прогестерона да е висок?

Иначе ще видим какво ще каже док утре, то ясно, че ние не сме компетентни, но да се ориентирам поне какви въпроси да задавам. А за ендокринолог - друг - съм мислила, но искам първо да си направя и тест за инсулинова резистнетност, та като отида да има какво да си говорим :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #166 -: Ноември 05, 2009, 22:09:23 pm »
Радост, хубаво ще е ако ендокринолог те посъветва да спреш всякакви лекарства и след няколко месеца без никакви лекарства повторите изследванията. Тогава ще са по-достоверни. Някак се надявам и този Бромо.. (не мога да го кажа  :oops: ) и за него решат да ти дадат почивка. Колко над нормата е бил пролактина ти в началото, че са решили да пиеш лекарства ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #167 -: Ноември 05, 2009, 22:32:11 pm »
Аз така и съм решила, другия цикъл пак да пусна всичко, защото сега все пак са след стимулация ( за тези които не знаят, стимулацията пропадна, фоликулите спряха да растат, на 16 ден от МЦ ми дойде, след това почнах да пия Дуфастон 10 дни и пак ми дойде, и направих изследванията)

Пролактина:
13.11.2006 - 547 пре горна 513
бромокриптин 2х1
12.12.2009 - 16.60 при горна 513
намалихме дозата не помня вече на колко
16.03.2007 - 565 при горна 513
тук май вече съм на 1/2 на ден
13.04.2007 - 120 при горна 513
и от там до сега си пия по 1/2
и изследванията тази година.
11.03.2009 - 358 при горна 523
27.08.2009 - 462 при горна 523

Не е бил много висок, но след консултация с ендокринолог започнах приема на Бромокрипина.

А как трябва да се справя с високия Прогестерон, никъде не намерих да е писал някой с такъв проблем :?
Много е объркано всичко :?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #168 -: Ноември 06, 2009, 10:42:48 am »


Пролактина:
13.11.2006 - 547 пре горна 513
бромокриптин 2х1


Как така горна граница на Пролактина ти е 513? Къде пускаш изследванията си?
Моят го изследвах преди 2 дни и е 577.7, а референтната горна граница е 840. Пускала съм ги както всички останали в Кандиларов.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #169 -: Ноември 06, 2009, 11:38:46 am »


Пролактина:
13.11.2006 - 547 пре горна 513
бромокриптин 2х1


Как така горна граница на Пролактина ти е 513? Къде пускаш изследванията си?
Моят го изследвах преди 2 дни и е 577.7, а референтната горна граница е 840. Пускала съм ги както всички останали в Кандиларов.

Натали, всички лаборатории работят с различни реактиви и съответно е нормално и референтните им граници да са различни. Но аз мисля, че "547 пре горна 513" не е кой знае какъв проблем, та чак да се пият лекарства.
 Радост - стискам палци за прегледа днес.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #170 -: Ноември 06, 2009, 12:08:47 pm »
Натали, изследванията съм ги правила в Сити Лаб Варна, но Гарджето е права :wink:

Сега след прегледа при док да кажа нейния коментар за хормоните.

Тестостерона бил добре, това че близо до горна граница не било фатално, важно е да не е много над горната граница.

ЛХ-то - там ясто, аз така и си знаех.

Прогестерона - не било проблем, а за него специално питах като е висок какво значи. Не знам..., много искам някой с повече информация за този Прогестерон да се включи. Факт е, че май на малко места го изследват в първите дни на цикъла, все се говори за Прогестерон на 21 ден, а не за това в началото на МЦ. И хем ме притеснява това, че е малко висок, хем нямам достатъчно информация за проблема, за да знам изобщо имали смисъл да се притеснявам.

Пролактина - наистина е нисък, и трябва да намаля дозата на Бромокритнина. Минавам на 1/4 на ден. И тук питах не мога ли да го спра изцяло, но така драстично е невъзможно, по-малка доза и след месец пак изследване, но е и изведнъж тотално спиране.

Е това е, въпроса с този Прогестерон си е отворен, ако някой знае повече за него, моля да сподели :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #171 -: Ноември 06, 2009, 12:33:55 pm »
Лекарката какво каза за прогестерона ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #172 -: Ноември 06, 2009, 12:59:30 pm »
Ами, че тези стойности не били проблем...по-големия проблем било ако е под долната граница.
Тотално се обърках :? :(
Не спомена нищо, за липса на Ову, ако има висок Прогестерон в началото на МЦ, нито че им има нещо на стойностите.
Това хормоните са луда работа!
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Хормонални изследвания
« Отговор #173 -: Ноември 06, 2009, 13:58:11 pm »
Момичета може ли коментар на моите изследвания,за пръв път си правя?
FSN-7.62(Fol.3.4 - 7.7)
        (Lut.1.4 -06.1)
        (midcycle(5.6-18.8)
        (postmenopausal(4.8-78.4)
LH-11.94 (Fol.2.9-12.4)
         (Ovul.6.9-166)
         (Lut. 06-9.7)   
         ( postmenopausal 13.5-55.5)
Eстрадиол-37.04 (Fol.30-120)
           (Lut.22-174)
            (midcycle.119-417)
            ( postmenopausal 10-45)
Пролактин-501.27
              pre-menopausal 10-526
              post           22-811
              males          8.0-201
Тестостерон-0.49             <0.6
                 postmenopausal 0.8
Мисля,че по грешка ми пуснаха и прогестерона, защото ще ходя за него след 7дни след доказана ову.,няма да го считам ,но ето сегашните му стойности преди ову-Прог-0.63>0.19-0.90   
http:
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #174 -: Ноември 07, 2009, 14:30:04 pm »
Здравейте, момичета!
След около 16-17 дни трябва да си пусна изследвания за LH, FSH, Ez, Testosteron. За първи път ми е и въпросът ми е на гладно ли се правят, сутрин ли, мога ли да премам някакви течности преди тях?
И най-важното 5 дена до вчера вкл. пих Detralex - хапчета за хемороиди. Могат ли да повлияят на резултатите ми?
Забравих да кажа на гинеколога за тези хапчета  :oops: Просто от нещата, които ми наговори тогава, съвсем изключих да питам за тях.
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #175 -: Ноември 07, 2009, 14:37:39 pm »
petin_ka,ако имаш изследване за пролактин(не видях да си споменала,но)трябва да е на гладно и да не си пила кафе.Иначе няма проблем за останалите.
След като изследванията са ти след 16-17 дни,организмът ще се е изчистил от Detralex-а. yahoo_33

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #176 -: Ноември 07, 2009, 15:14:04 pm »
Нямам за пролактин, мамче. Само тези 4 хормона са ми написали. Иначе ще спазя препоръките и ще ги направя на гладно за всеки случай.  :thankyousign:
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #177 -: Ноември 08, 2009, 16:51:16 pm »
здравеите,някои знае ли нещо за нисък прогестерон :(
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #178 -: Ноември 08, 2009, 16:55:28 pm »
здравеите,някои знае ли нещо за нисък прогестерон :(

За нисък прогестерон се изписва прогестеронова терапия по схема. Не е сериозно, но трябва да му се обърне внимание!
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #179 -: Ноември 08, 2009, 18:17:30 pm »
криска,много ти благодаря  :)