0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Хормонални изследвания
« Отговор #220 -: Ноември 27, 2009, 21:00:59 pm »
Чудни сте! Много ви благодаря.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #221 -: Ноември 28, 2009, 08:30:18 am »
Здравейте, ....ТУК
Благодаря предварително :)
Според мен са добре
:)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #222 -: Ноември 30, 2009, 15:40:27 pm »
Здравейте,момичета,

Ето моите резултати на 4-ти ден при цикъл 25-26 дена:

ФСХ 16,57 (4 - 13) :(
ЛХ 5,38 (1 - 18)
Естрадиол 107 (39 - 189)
Прогестерон 4,68 (0,85 - 8,29) - прогестерона си го самоназначих, след като прегледах тук мнения, че е добре да се проследи и през ф.ф.

При док. съм чак утре вечер, а до тогава само ще го мисля този висок ФСХ и недоброто съотношение с ЛХ. Възможно ли е да влияе това, че направих изсл. на 4-ти ден?  А също така и това, че м. септември и октомври съм приемала Клостил, който обаче спрях, защото се образува киста, която при последния преглед вече се беше изчистила?
   

*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #223 -: Ноември 30, 2009, 16:11:40 pm »
Снежи,единствено мога да ти кажа за високото ФСХ.Чела съм,че при стойности над 12,5iU/L се говори за ограничен или изчерпан яйчников резерв. :? Но нека и други изкажат мнение.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #224 -: Ноември 30, 2009, 16:58:37 pm »
Доколкото аз зная, Прогестерона във фоликулярната фаза трябва да е под единица. Но за най-сигурно говори с лекаря си. Мисля, че на 4 ден е добре. Не се тревожи, че са на 4-ти ден. Хормоните се пускат от 3-5 ден от МЦ. ФСХ наистина е височко  :?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #225 -: Ноември 30, 2009, 17:04:02 pm »
Направо се скапах  :balk_136:
Мерси все пак.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #226 -: Ноември 30, 2009, 17:15:41 pm »
Не се скапвай де... Дали няма вероятност ФСХ да е високо поради Клостила предния месец ? А ти имаш ли доказана ову или такава липсва и затова е Клостила ? Мисля, че преди да ти изпишат Клостил е трябвало да изследваш хормоните, защото както знаеш Клостила кара яйчниците да произвеждат повече и ако резерва привършва си мисля, че идеята с Клостила може да не е много добра (при положение, че има спонтанна ову). Но това са мои разсъждения. Лекарят ти знае много по-добре от мен или всички нас във форума. Надявам се само да посещаваш доказан специалист, а не някой обикновен АГ ? Моят съвет към теб е да намерош специалист по стерилитет и да се консултираш е него.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #227 -: Ноември 30, 2009, 17:35:00 pm »
Аз не случайно питам тук, защото уви доста от вас са по-компетентни от някои лекари.
Ову си имах, дори Клостила я обърка. Аз реших да го пия, защото именно с него забременях първия път, след като бях опитвала какво ли не 6г. и просто реших, че ще имам дежа-ву.
Специалисти тук в провинцията няма. Ще трябва да решавам(е) от тук нататък накъде?
Мерси още веднъж.
Утре ще пиша все пак какво е становището на док.

 
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #228 -: Ноември 30, 2009, 19:36:26 pm »
Моля да ми помогнете... Не съм чела целия форум, но ако се повторя моля да ме извините! Искам да попитам, след като си изследваш дадените хормоните може ли от резултатите да се разбере дали си бременна? Мерси много предварително! Ще се надявам да ми помогнете.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #229 -: Ноември 30, 2009, 19:48:59 pm »
Snegina, няма начин да не знаеш, че Клостил се пие максимум 6 пъти в живота т.е. 6 месеца за целия живот. Ако за първото детенце си го пила и сега пак го пиеш - не е много добра идея :( Тъжно е, че някои АГ не ги вълнува много женския яйчников резерв и ги изписват на поразия. От нас не се изисква да знаем такива неща, но по невеля се учим - понякога на време, друг път вече е късно :( Този Клостил в добавка с възраст над 35г. може да е причина да е високо това ФСХ. Много ми се ще да е лабораторна грешка. Все пак не се отчайвай. Макар да сме чели много по форумите, знаем и за много лабораторни грешки (всички ние пишещите и четящите по тези форуми). Не зная от кой град си, но ако пишеш - може някое момиче да ти помогне за добър специалист в близък град. Много, много силно се надявам твоята малка, сладка дъщеричка да си има скоро братче или сестриче.

NNadia, половите хормони не могат да ти "покажат" дали си бременна, но все пак ако знаеш че си, има референтни стойности за бременност, по които можеш да разбреш дали всичко е наред. За да узнаеш дали си бременна - си пусни БЧХГ (кръвен тест). Все пак ти на кой ден от цикъла си пусна тези хормони ? Те се изследват на 3 ден от цикъла. Тогава се предполага, че вече не се съмняваш за бременност (понеже имаш цикъл). Но ако все пак имаш повод да си го мислиш - си пусни БЧХГ.
Дано резултатът е такъв, какъвто го искаш !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #230 -: Ноември 30, 2009, 21:09:14 pm »
Crow, мерси много. Питам защото този месец ми закъснява, а трябва да направя изследване на хормоните си тези дни. По принцип хормоните, които трябва да си изследвам са ми препоръчани от дерматолог, защото имам малко проблеми с кожата. Мерси още веднъж!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #231 -: Ноември 30, 2009, 21:40:14 pm »
Crow, мерси много. Питам защото този месец ми закъснява, а трябва да направя изследване на хормоните си тези дни. По принцип хормоните, които трябва да си изследвам са ми препоръчани от дерматолог, защото имам малко проблеми с кожата. Мерси още веднъж!
Ако говориш за полови хормони (ЛХ,ФСХ, Естрадиол, Пролактин) - те се пускат от 3 до 5 ден на МЦ. Ако искаш информацията, която носят да ти е полезна, според мен си изчакай МЦ и тогава ги пусни. За съмненията за бременност изследвай БЧХГ или направи уринен тест поне 14 дена след предполагаемата ти дата на зачеване (по-скоро датата на овулацията ти).
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #232 -: Декември 01, 2009, 14:12:52 pm »
ано питам в правилната тема :)
Предстои ми изследване на Прогестерон - какви са нормалните му стойности и какво се прави, ако се окаже, че не извън границите?
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #233 -: Декември 01, 2009, 14:24:08 pm »
nomine,всяка лаборатория си има референтни стойности.Направи ги и после ще коментираме. yahoo_33

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #234 -: Декември 01, 2009, 14:36:33 pm »
Благодаря! Има една седмица дотогава, а докато чакам мисля да почета. То така беше и с хламидиите, но само се шашках излишно - резултата ми беше оценен на 6+ от доки :)
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #235 -: Декември 02, 2009, 19:44:55 pm »
И така....
Освен всички останали хормони, бях пуснала и Пролактин, излезе по-късно от другите, защо не знам.
Ето стойностите: 11.06 ( 1.39 - 24.20 ).

Според док. не бива да съм толкова притеснена от нивата на ФСХ, да, високи са, но не чак толкова, че да мислим за изчерпан яйчников резерв. Каза ми, че за долна граница за ИЯР се смята 20. Препоръча ми да повторя ФСХ и Прогестерона на 11-ти ден, за да видим как се променят.
 
« Последна редакция: Декември 02, 2009, 21:05:07 pm от Snegina »
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #236 -: Декември 02, 2009, 22:45:41 pm »
Според док. не бива да съм толкова притеснена от нивата на ФСХ, да, високи са, но не чак толкова, че да мислим за изчерпан яйчников резерв. Каза ми, че за долна граница за ИЯР се смята 20.
Снежи, ще споделя моя опит - дано ти е от полза информацията.
През октомври направих т. нар. Clomid challenge test. При него се прави лека стимулация с кломифен, и се мери ФСХ преди и след това, т.е. в ден 2-3 и в ден 8-9. Ако ФСХ е под 10 и при двата теста, нищо тревожно. Но ако надвишава 10 се предприемат обстойни изследвания на яйчниковия резерв с по-прецизни методи. Логиката е, че ако при стимулиран цикъл организмът се форсира (и произвежда повече ФСХ), за да узреят фоликулите, значи положението с резерва не е розово. Категорично не отразява ИЯР, но е знак, че нещата не вървят на добре.
Може високото ФСХ при теб да е остатъчен ефект от стимулацията. Ако си изправена пред дилемата дали да продължиш опитите самосиндикално или да започнеш АРТ, на твое място бих си направила изследвания на инхибин, преброяване на антрални фоликули и останалите тестове, които могат да те ориентират има ли проблем.
Дано бебето дойде преди да разбереш.
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #237 -: Декември 03, 2009, 01:31:32 am »
Извинявам се за  въпроса но възможна ли е употребата на алкохол / в допустими разбира се количество / докато прилагам тези лекарства Gynazol – крем,Polygynax , Clotrimazol, Diflucan капсули .
Благодаря ви предварително :oops:
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #238 -: Декември 03, 2009, 09:49:00 am »
rum80,мисля че няма проблем, стига да е в допустимо количество.Единствено не бива да се употребява алкохол с прием на антибиотици.(а твоите не са такива) yahoo_33

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #239 -: Декември 03, 2009, 13:20:43 pm »
И аз мисля, че няма проблем. Те са вагинални глобули - не мисля, че алкохола им оказва влияние (за Полижинакс говоря)
« Последна редакция: Декември 03, 2009, 13:22:18 pm от crow »
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.