0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #200 -: Ноември 19, 2009, 16:00:23 pm »
amby , единствено пролактина ти е завишен. Не зная дали в лабораторията са те предупредили преди изследването да не си бързала, да не си правила секс предния ден, да не си пипала гърдите и т.н. Това е хормона на стреса и често може да бъде завишен, ако не са спазени условията за спокойствие. Коментирай резултатите с лекарят си за най-сигурно. Всичко друго изглежда добре. На 3 ден от МЦ ли са правени ?
 
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #201 -: Ноември 19, 2009, 18:57:41 pm »
на четвъртия ден ги направих. Иначе уж не бързах, но при мен стресът е нещо обикновено  :(
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #202 -: Ноември 19, 2009, 19:10:05 pm »
Здравейте, ........
Пролактина ти е висок.
ЛХ е повече от ФСХ - може да показва, че или няма да има О. или има повече от 1 фоликул.
На кой ден са правени изследванията?

За да пуснеш Прогестерон трябва да си сигучна, че има О.  и да се знае точно на кой ден е.
Прогестерон се пуска на 7 ден след доказана О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #203 -: Ноември 19, 2009, 22:31:38 pm »
amby  Денис правилно ти е казала
Моят съвет е да пуснеш пролактина наново и ако пак е висок тогава търси ендокринолог да ти назначи лечение !
Пиши какво е казал док за резултатите!
[/url]
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #204 -: Ноември 20, 2009, 11:21:24 am »
Здравейте отново от мен  :)
Днес бях при доки за резултатите - каза, че пролактина ми е висок и най-вероятно ще пия лекарства, за да го стабилизираме, но първо ще видим как е овулацията и Прогеснерона. Стискайте палци  :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #205 -: Ноември 21, 2009, 18:26:10 pm »
Здравейте отново от мен  :)
Днес бях при доки за резултатите - каза, че пролактина ми е висок и най-вероятно ще пия лекарства, за да го стабилизираме, но първо ще видим как е овулацията и Прогеснерона. Стискайте палци  :)

Ако пролактина ти е висок - може да няма О. и от там да няма и Прогестерон.
Да не се притесниш ако няма О.?! :D
Когато се нормализират нивата на Пролактина ще има О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #206 -: Ноември 24, 2009, 13:21:27 pm »
Преди няколко месеца имах проблеми с цикъла. След редовно вземане на витамини и минерали нещата се нормализираха до някъде - идва ми всеки месец, но циклите варират около 28-33 дни.

Днес си пуснах хормони на 4-я ден от цикъла са. А ето ги и резултатите:
LH - 3,70 ulU/ml (норма - ф.ф1-18; лут.ф0,4-20; постмено15-62;м.2-12)
FSH - 6,28 ulU/ml (норма - ф.ф4-13; лут.ф2-13; постмено20-138; м.1-8)
Prolactin - 11,51 ng/ml (норма - ж. 1,39-24,20)
Estradiol - 29 pg/ml (норма - ф.ф39-189; лут.ф48-309; постмено<20-40)

Чак след 3 дни ще ходя при лекарката си.
Притесняваме съотношението между LH и FSH, както и много ниските стойности на Estradiol.
Моля Ви за коментар!!! Каква може да е евентуалната причина? Някой имал ли е подобен проблем?
Благодаря!


Re: Хормонални изследвания
« Отговор #207 -: Ноември 25, 2009, 23:43:55 pm »
Здравейте!
дано има някой буден все още. утре сутрин ще ходя да си пусна хормони,не съобразих и сега пийнахме с мъжа по 1-2 уйскита, проблем ли ще е? :oops:
 а и може ли да изпия 1 аулин, защото точно днес ми е най-болезненият ден и не издържам вече?
ще се отрази ли на резултатите? не съм правила хорм. изсл. до сега.
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #208 -: Ноември 26, 2009, 00:11:16 am »
аз не мисля,че ще има проблем...все пак ще преспиш тази вечер..
а и не пий според мен аулин,доста е силен,пробвай да си затоплиш кръста с нещо,но според мен не пий аулин,въпреки че няма много връзка да ти повлияе..ама да си се застраховаш
« Последна редакция: Ноември 26, 2009, 00:14:32 am от chin »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #209 -: Ноември 26, 2009, 09:22:25 am »
Преди ...
Ако имаш проблем с МЦ витамините и минералите няма да ти помогнат.
ЛХ е ниско, ФСХ е добре, Е2 е ниско.
Хормоните ти показват че може да има проблем с О. или да е много, много късна.
Мери БТ и прави тестове за О.
Много е важно при тези нива на хормоните да се види дали ще има О.
Хормоните ти показвт че този МЦ може да има проблем, а не че по принцип има проблем.
Може да е нещо инцидентно.
За да се каже че има проблем с МЦ, трябва да се направят няколко поредни МЦ ФМ и изследване на хормони.
Рано е да се притесняваш , може да е нещо инцидентно.

Средната дължина на МЦ се изчислява така:
дължината на МЦ за 12 МЦ. Махаш единичните - най-къс и най-дълъг, ако са само по 1 път в годината.
И пресмяташ останалите.
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #210 -: Ноември 26, 2009, 09:24:11 am »
Здравейте!
дано има някой .....
Алкохола не ти пречи , аулина - също

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #211 -: Ноември 26, 2009, 18:18:19 pm »
Здравейте, мили момичета! Днес си взех хормоналните изследвания и понеже за първи път правя такива, а до часа при лекаря имам доста време, се надявам вие да ми помогнете с разшифроването на резултатите  :wink:
Причината да пусна хормоните е съмнение за ПКЯ и липса на Ову. Качих снимка на резултатите ТУК
Благодаря предварително :)
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #212 -: Ноември 27, 2009, 17:27:33 pm »
Здравейте момичета! Имам един малко глупав въпрос, но днес бях на първият си преглед и от притеснение не запомних какво ми каза лекарката. Назначи ми следните изследвания - LH, FSH, Estradiol, Prolactin, Hlamidia Ig E, CYE, TSH, FT4, TAT, MAT. Сега проблемат е, че някое/и трябва да ги направя между 2-5 ден на цикъла. Някой може ли да каже кое/и точно. Благодаря ви предварително. Горда съм, че вече съм част от вас.
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #213 -: Ноември 27, 2009, 17:45:20 pm »
Eli_Meli, мога да ти кажа за тези изследвания, които аз правих. ЛХ, ФСХ, Естрадиол и Тестостерон се правят между 2 и 4 ден на цикъла. За останалите надявам се, че другите момичета ще се включат.
Успех!  :wink:
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #214 -: Ноември 27, 2009, 17:45:53 pm »
Здравейте момичета! Имам един малко глупав въпрос, но днес бях на първият си преглед и от притеснение не запомних какво ми каза лекарката. Назначи ми следните изследвания - LH, FSH, Estradiol, Prolactin, Hlamidia Ig E, CYE, TSH, FT4, TAT, MAT. Сега проблемат е, че някое/и трябва да ги направя между 2-5 ден на цикъла. Някой може ли да каже кое/и точно. Благодаря ви предварително. Горда съм, че вече съм част от вас.

LH, FSH, Estradiol, Prolactin - тези хормони трябва да ги пуснеш на 2-3 ден от МЦ. Някои казват до 5 ден от МЦ.
За другите хормони TSH, FT4, TAT, MAT няма значение кога.
Hlamidia Ig E, CYE - за тези изследвания също няма значение на кой ден от МЦ.
Успех!  :D
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #215 -: Ноември 27, 2009, 17:52:07 pm »
anmar, можеш ли да разтълкуваш моите изследвания? Вчера побликувах сника на тях в 1 по-горен мой коментар, но никой не се е включил до момента :( А аз изоообщо не съм наясно с нещата.
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #216 -: Ноември 27, 2009, 17:54:18 pm »
anmar, можеш ли да разтълкуваш моите изследвания? Вчера побликувах сника на тях в 1 по-горен мой коментар, но никой не се е включил до момента :( А аз изоообщо не съм наясно с нещата.

Миличка, не съм толкоз добра да тълкувам изследвания  :(
Видях ги, но не писах защото не знам. Дано Денис или някой друг с опит ти отговори!  :D
Късмет!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #217 -: Ноември 27, 2009, 17:58:23 pm »
anmar, можеш ли да разтълкуваш моите изследвания? Вчера побликувах сника на тях в 1 по-горен мой коментар, но никой не се е включил до момента :( А аз изоообщо не съм наясно с нещата.
Според мен хормоните ти са добре. ФСХ е леко завишено. На колко години си ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #218 -: Ноември 27, 2009, 18:33:15 pm »
на 25. Това са ми първите изследвания. Искам и цветна снимка да направя. Предполагам, че и още някой хормон ще искат да ми видят... Фсх има ли връзка с годините? Олекна ми като знам, че другите хормони са добре :) Благодаря ти  :hug2:
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #219 -: Ноември 27, 2009, 19:03:50 pm »
Петин-ка за по-голяма яснота се обърни към лекар. Той най-добре ще разчете изследванията ти.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.