0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #200 -: Февруари 10, 2009, 13:29:28 pm »
Аз моите ги усетих още в 16-та седмица, но те си вървяха големички, а това е от значение. Отначало е точно като бълбукане и все едно пеперуда пърха с крилца. Много е нежно и почти неусетно, но с времето ще получавате яки ритници  :lol:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #201 -: Февруари 10, 2009, 18:49:30 pm »
Ех че хубаво - още едни тризначета! Ваня, пожелавам ти всичко да бъде наред и да родиш 3 големи здрави бебчета :)


*

    Vanya1972

  • **
  • 51
  • Моите три слънчица
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #202 -: Февруари 11, 2009, 10:24:24 am »
Благодаря bebe_2009 - дано всичко до края е ок. Пожелавам ти и на теб лека и безпроблемна до 9 месец
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #203 -: Февруари 11, 2009, 12:56:54 pm »
...
Все се страхувам да не би да го пропусна този момент - макар, че сега също усещам нещо като движение - като преобръщане на кореме и някакво бълбукане, а бе не мога да го определя.
...
Те това е! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #204 -: Февруари 13, 2009, 15:18:31 pm »
Привет маминки. Много отдавна не съм се включвала. Нямам нет и затова. Днес докопах компа на една приятелка и набързо да видя какво става. Моите бебоци са Ок. Ще си имам 2 дъщерички. Гледам, че си говорите за усещането...Аз честно казано досега май нищо не съм усетила. Само един път ми се разбълбука корема но беше много кратичко. Знам ли....

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #205 -: Февруари 13, 2009, 21:34:24 pm »
Обещах нещо, мацки и изпълнявам.  :D

Списък с необходимите неща:
количка               1бр. 740лв.
ваничка за къпане         1бр. 48.00
стойка за ваничката         1бр. 40.00
лигени за баня            2бр. 8.00
кош за прането             1бр. 20.00
сушилня за дрешките         1бр. 12.00
столчета за кола            2бр. 140.00
легло                  2бр. 450.00
матрак               2бр. 130.00
протектор за матрак         2бр. 40.00
обиколници            2бр. 50.00
спални комплекти         2бр. 45.00
спални к-ти с олекотени      2бр. 50.00
спален чувал            2бр. 30.00
одеялца тип порт бебе/изписв./          2бр. 70.00
одеялца стандартни         2бр. 40.00
кенгуру               2бр. 50.00
козметика комплект         30.00
/шампоан, душгел, сапун, олио, крем подсичане, мляко за тяло, пудра/
хавлии за баня            2бр. 20.00
комплекти пелени         4к-та 24.00      
стерилизатор             1бр. 30.00
шишета к-т Авент, 6бр.              1бр. 48.00
помпа кърма Авент         1бр. 80.00
преовивалник            1бр. 35.00
биберони, залъгалки         4бр. 16.00
мокри кърпички            2бр. 7.00
памперси   2-5кг.                  2 пакета по 44бр.
прах за пране            1пак. 3.00
термометър бебе             1бр. 5.00
термометър ваничка          1бр. 5.00
ножичка за маникюр          1бр. 5.00
носов аспиратор             1бр. 5.00
капки за колики             1бр. 10.00
к-т за изписването          2бр. 40лв.
космонавт                                2бр. 70.00
      

дрехи на първо време: най-удобни ми бяха бодитата с къс и дълъг ръкав, и тези к-ти с ръкави и крачоли с копченца отпред. От тях поне по 4-5 на бебе, защото се цапат много.От Захи напазарувах в началото почти всичко. Може и боди с дълъг ръкав примерно и ританки. Също ползвахме блузки с ръкавче с копченца пак на Захи и ританки надолу, пак по 4-5 на бебе, а отдолу боди с къс ръкав. Аз имах много повече, някои така си и останаха. Към дрешките: чорапки, шапчици, за навън якета, гащеризони, или горе съм писала космонавти. Аз ги ползвах два пъти, нещо не им свикнах, и си ги обличак в якета и панталони, издокарьосвах ги. Това се сещам засега. В хода на гледането, ще видите кое ви е удобно, кое ползвате, и ще си докупувате. И не забравйте, ще получавате много подаръци, масово се подаряват дрехи, така че не се оливайте като мен.


п.с. не знам що така разбъркан ми излиза списъка на нещата и цените, дано съм ви от полза. :) Ако се сетя нещо, ще дописвам. Някои цени са ориентировъчни, а и сигурно са се вдигнали  8). Писала и съм дребни неща, но пък са си нужни.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #206 -: Февруари 13, 2009, 22:25:40 pm »
Каси,благодаря много за списъка - определено ще ни е от полза! :D

 :thankyousign: :thankyousign: :thankyousign:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #207 -: Февруари 13, 2009, 22:48:12 pm »
Благодаря Каси :)
Много ще ми / ни е полезно :)
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #208 -: Февруари 14, 2009, 12:47:50 pm »
Само да ви кажа, че много от нещата можете да ги намерите на по-ниска цена.
Повивалника на Метро е най-евтин.
Има ванички за къпане - големи по 13-14лв и допълнително стойка за вътре за бебето за около 7-10лв.
Аз купих стерилизатор за микровълнова на Бейби лукс за 11лв. побира 6 шишета на Авент и големите шишета на Чико също влизат легнали.
Кенгуру не съм ползвала, не бързайте с покупката му, ако си гледате сами бебетата няма как да си ги сложите и двете едновременно.
Ако можете да се уредите да пазарите дрешките от скалд на едро, ще ви излезе доста по-евтино. Така аз взех портбебетата за по 11.50, хавлийките за 5.80 и малки одеалца за по 5.80лв. Космонавтите ги взех пак от там за по 15.90лв.
Купих си и контейнерчета на Авент 10бр 22лв. Страшно удобни са както за кърма, така и за храненето.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #209 -: Февруари 14, 2009, 13:14:23 pm »
Касси, благодаря и аз. То е ясно, че не всичко ще ми трябва и цените ще се различават, но по-важното за мен специално е, че ги има артикулите изброени на едно място. Мерси :D

*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #210 -: Февруари 14, 2009, 20:35:07 pm »
Каси, списъкът е много интересен, аз към моя имам още няколко неща като лепенки за пъпче, олио за мазане,бебешки сапун или гел , физиологичен разтвор и спирт, марли, клечки за уши с ограничител, помпа за кърма, памперси, мокри кърпички, залъгалки, абе сигурно има и още много дреболии ,които ще излязат тепърва, но понеже виждам,че пишеш всичко реших да добавя и тези.
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #211 -: Февруари 14, 2009, 21:38:32 pm »
Каси, благодаря. Виждам, че почти съм се справила, останали са ми разни дреболии за донабавяне.
Иначе аз не съм включила някои от изброените от теб неща (например космонавти, защото бебетата ще са пролетни), но за сметка на това си имам други:
кофа - за по-лесно пренасяне на водата, защото ще ги къпем в стаята на първо време
малки хавлиени кърпи ( в Захитекс има комплект от 3 броя с различен размер за 10,80 лв)
лигавници - има едни комплекти от 7 броя за цялата седмица за 6-8 лв
малки памучни одеалца и памучни пелени - за количката и ползване из вкъщи
музикална играчка за кошарата
термометър за стая
малки непромокаеми подложки - 2 бр

Това се сещам сега, сигурно има и още, че аз обикновено се оливам.  :oops:
  09.11.2007
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #212 -: Февруари 15, 2009, 09:30:23 am »
Момичета, само да допълня, защото няма значение едно или две са бебенцата, но тензухени пелени вършат чудесна работа, но не се лъжете да си ги купувате, по-добре малко тензух и се поръбва, безумно евтин е :) В началото се ползват да се сгъне под главичката, да се сложи върху хавлийката след къпане, защото попива много по-лесно и е по-мекичко, както и малките тензухени кърпички.

Сега да докладвам, вчера ходихме в бебешката борса Даяна и Ники, има доста неща на прилични цени. Има бодита по 5 лв., много са хубави, има комплекти за исписване с пелени порт бебе, не ги видях колко струват, но едно семейство преди нас пазаруваше за близнаци, накупиха доста неща включително и два комплекта за изписване, бодита, хащеризончета, комплектчета от две части, хавлийки и платиха някъде към 120-130 лв.
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #213 -: Февруари 15, 2009, 09:31:38 am »
На мен най много работа ми вършеха пелените.Още ги ползвам,продават се комплект от 6 бр.С тях много по лесно се подсушават бебетата.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #214 -: Февруари 15, 2009, 13:09:23 pm »
Ухаа :) Добре че е този списък - имам чувството, че все нещо ще забравим. Мерси, Каси! И на другите момичета, които са добавили по нещо. За тези лепенки за пъпчета пък хич не съм и чувала  :oops: Колко има още да се уча... Само да са ми живи и здрави мъниците. Тази седмица се бяха разшавали и доста силно ги усещах, ама вчера и днес нищо не усещам и взех да се притеснявам защо не мърдат :( В сряда сме на ЖК и вече нямам търпение да ги видя и да съм спокойна, че са добре. Освен цитонамазка и микробиология сещате ли се нещо друго дали ви пускаха в 20та седмица? Да идва вече сряда.


*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #215 -: Февруари 15, 2009, 13:48:58 pm »
лепенки за пъпче изобщо не е нужно да купуваш предварително, защото може да не се наложи да се ползват, а ако се наложи, то не е от самото начало :wink:
а и да ви предупредя още нещо, не купувайте бодита които се обличат през главата, а само такива, които се разкопчват отпред и нацяло, защото е почти мисия невъзможна да облечете бебе на 5 дни с боди през главата :lol:
« Последна редакция: Февруари 15, 2009, 18:16:49 pm от StefiZ »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #216 -: Февруари 15, 2009, 14:26:41 pm »
Аз дребните неща не съм писала, ще си ги купите после, то е ясно. Муз. играчки, първите седмици не трябват, поне аз не съм ги слагала веднага, а понатам.
Непромокаеми подложки не съм ползвала, така си стоят, ненужна покупка ми беше.
Понатам и две столчета за хранене ще ви трябват. Но затова има време.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #217 -: Февруари 15, 2009, 15:54:07 pm »
лепенки за пъпче изобщо не е нужно да купуваш предварително, защото може да не се наложи да се ползват, а ако се наложи, то не е от самото начало :wink:
а и да ви предопредя още нещо, не купувайте бодите които се обличат през главата, а само такива, които се разкопчват отпред и нацяло, защото е почти мисия невъзможна да облечете бебе на 5 дни с боди през главата :lol:
Мда абсолютно ,аз имах едно такова боди (кой дявол тогава ме накра да го облиЧам) и се опитах  и така се уплаших като взе да поЧервен и да реве без глас за няколко секунди ,абеее тогава ми се скъси животеца ,оЩе не мога да забравя гледката ....За малки бебета само такива дето отпреде се разкопЧават ...
Лепенки не съм ползвала ,много бързо ни падна пъпЧето
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #218 -: Февруари 15, 2009, 16:00:53 pm »
Бебе, хапни малко шоколад или нещо сладко и легни по гръб.  :wink:

Аз имам и от двата вида бодита, уж най-малките са ми повечето с копчета отпред, но съм взела и такива през главата - някои са толкова сладки, че не им устоях... дано не се бия с тях по главата...  :oops: Иначе съм заложила предимно на гащеризончета с копчета отпред и на крачолите, нещо тези комплекти от две части не ми допадат особено. 
  09.11.2007
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #219 -: Февруари 15, 2009, 18:17:57 pm »
Абе и комплектчетата са удобни, особено ако бебето връща, Деси го правеше след всяко ядене и така сменях само блузката :)