0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, днес си правих кръвет тест за бременност след два положителни теста в домашни условия. Трябваше да ми дойде на 22, от този ден нататък имам нещо като цикъл но много оскъден , тъмно кафяв. На моменти се усилва на моменти намалява. На 25 петък ходих на кинеколог, който ми каза че все още няма нищо в матката. Аз обаче продължавам да усещам неразположение, както и да ми прицапва. Реших днес 27 на си направя кръвен тест. Стойността която ми отчете е 401 IU/L. Някой би ли ми казал какво означава това. Много ми е притеснено. Разбрахме се с докторката в четвъртък пак да ходя при нея, но с тези положителни резултати и това кървене..просто незнам какво да правя  :(.
Предварително благодаря!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #1 -: Октомври 27, 2008, 11:02:16 am »
ageorgieva, резултата ти е положителен, а ако апаратурата на твоята лекарка не е много добра може и още да не може да се види сакче в матката. Това прицапване не е много хубаво и трябва да предприемеш нещо по въпроса. Обикновено се риема прогестеронов препарат и се почива повече докато отшуми. Препоръчвам ти да не чакаш до четвъртък, а още днес заедно с резултата от кръвния тест да посетиш лекарката ти, за да ти назначи терапия.
Честито и успех до края!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #2 -: Октомври 27, 2008, 11:33:28 am »
Много ти благодаря nikitali, ще гледам днес да отида на доктор, само незнам как да се вмъкна при моята, там е много тромава историята чака се по седмица, и се чудя кой път да хващам и при кой да ходя. Но все ще измисля нещо...Още веднъж благодарности за отговора. И на теб всичко хубаво!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #3 -: Октомври 27, 2008, 13:45:14 pm »
Здравейте отново, ходих на доктор преди малко и показах резултата. Докторката каза че все още са ниски тези стойности и за нея това не е категоричен положителен резултат. Тя разчитала повече на тестовете с урина отколкото на кръвните. Гледа ме и на видеозон. Отново нищо не се видя в матката. Каза ми че от едната страна съм имала малка киста, която небила страшна. Изписа ми да пия дуфастон две седмици и ме накара да си направя още един уринен тест за бременност. Извикаме след две седмици.
Какво е вашето мнение по въпроса?
Благодаря
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #4 -: Октомври 27, 2008, 14:15:53 pm »
Няма защо да правиш още един уринен. Пусни още един кръвен 48 часа след първия. Ако се удвоява резултата, всичко е наред, но ако е по-нисък и това че не се вижда нищо в матката + кървенето, са знак че може бременността да е извънматочна.
Стискам палци всичко да е наред.
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #5 -: Октомври 27, 2008, 15:00:43 pm »
Съвсем нормално е да не се вижда нищо в матката. Чак при стойност над 1000 на кръвния тест може да се види плоден сак.
Докторката ти е май за смяна...
Повтори теста след 48 часа, за да си спокойна. И си приемай дуфастона.
късмет и здраво бебе след 9 месеца.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #6 -: Октомври 27, 2008, 15:24:08 pm »
Благодаря ви момича, много ме успокоявате. Целувам ви и ви прегръщам всичките!! :blowingdust:
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #7 -: Октомври 27, 2008, 16:58:52 pm »
Както вече са те посъветвали вече момичетата повтори изледването след 48 часа. И лекарката ти наистина е за смяна. Кистата, която тя вижда е най-вероятно т.нар. "жълто тяло на бременността" и е съвсем нормално да я има.
Успех и пиши след теста пак!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #8 -: Октомври 29, 2008, 07:14:42 am »
Тази киста  е жълто тяло. При бременност то е малко по-голямо и е един от най-ранните признаци за бременност.
Тихичко честито!
Лека и спокойна бременност  :D


Подкрепям White - сменяй лекарката

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #9 -: Октомври 29, 2008, 08:24:14 am »
От това по-положителен резултат накъде?!За пръв път чувам някой да предпочита резултат от уринарен тест пред резултат от кръвен,смени докторката и успех!

Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #10 -: Октомври 29, 2008, 09:06:28 am »
Здравейте отново момичета. Днес си направих вторият кръвен тест за бременност и резлутата е 584.4IU/L. Покачило се е нивото на хормона , но не е ли много малко..?
Много ми е притеснено, и зацапването продължава вече 8 ден  :(...кажете какво да правя?
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #11 -: Октомври 29, 2008, 09:18:15 am »
Здравей ageorgieva!
Не искам да те плаша излишно, но ако можеш още сега отиди на друг лекар да те види. Не ми харесва темпа на покачване на хормона и дай-боже да не е извънматочна бременност! 
Успех ти желая!
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #12 -: Ноември 03, 2008, 16:55:42 pm »
Ageorgieva, мила, какво стана? Ходи ли на друг доктор? Има ли резултати?
Стискам палци много ама много да нямаш проблеми!

Успех мила :)


*

    Tina_M

Beta HCG Гестационна седмица: Референтни стойности при бременност : 1 5.8 – 71.2 2 9.5 – 750 3 217 – 7 138 4 158 – 31 795 5 31697 – 163 563 6 32 065 – 149 571 7 63 803 – 151 410 8 46 509 – 186 977 13 27 832 – 210 612 14 13 950 – 62 530 16 9 040 – 56 451 17 8 175 – 55 868 18 8 099 – 58 176 *
   


Резултат
68.62 IU/L


Здравейте!Някой може ли да ми каже какво точно означават тези резултати?Положителни ли са или не?!
Благодаря ви предварително!
Поздрави!
Smile
*
На кой ден е правен тестът? Иначе това е положителен резултат. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Здравейте закъснява ми със седмица правих си тест и е положителен но имам едно кафеникаво зацапване и докторите твърдят че или е цикъл или може да изхвърлям плода но на видеозон нищо не се видя било рано правих си кръвен тест и резултатите са    

Единици
Beta HCG   
1380.00 mIU/ml

Референтни граници
0 - 1 (при небременни)   

Значи ли това че съм бременна или е нормално
*
Миличка, това означава, че си бременна някъде между 4 и 5 г.с. Желая ти успех и дано всичко е наред от тук нататък  :D
*
При ЧХГ над 1000 трябва да се види на вагинален УЗИ. Честито! Кървене по време на бременост, колкото и да е често, не е нормално. 2 дни след кръвния тест, направи нов, за да се види какво е покачването на хормона.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Много си бременна даже!Пусни втори кръвен,но по стойността е ясно,че е добре.Това кървене обаче не е шега и трябва да се спре!Настоявай за прогестеронов препарат - утрогестан или дуфастон!На доктора ти вероятно техниката е стара и за това не се вижда още.
Желая ти успех,но си помисли да идеш и при друг лекар.Не вдъхва доверие факта,че кървиш,а те оставят на произвола на съдбата....
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #19 -: Ноември 12, 2011, 09:44:53 am »
Здравей те! Искам да попитам колко дни след акта може да се разбере дали бременноста е положителна и с какъв тест? Спешно е! :( Благодаря!