0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, днес си правих кръвет тест за бременност след два положителни теста в домашни условия. Трябваше да ми дойде на 22, от този ден нататък имам нещо като цикъл но много оскъден , тъмно кафяв. На моменти се усилва на моменти намалява. На 25 петък ходих на кинеколог, който ми каза че все още няма нищо в матката. Аз обаче продължавам да усещам неразположение, както и да ми прицапва. Реших днес 27 на си направя кръвен тест. Стойността която ми отчете е 401 IU/L. Някой би ли ми казал какво означава това. Много ми е притеснено. Разбрахме се с докторката в четвъртък пак да ходя при нея, но с тези положителни резултати и това кървене..просто незнам какво да правя  :(.
Предварително благодаря!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #1 -: Октомври 27, 2008, 11:02:16 am »
ageorgieva, резултата ти е положителен, а ако апаратурата на твоята лекарка не е много добра може и още да не може да се види сакче в матката. Това прицапване не е много хубаво и трябва да предприемеш нещо по въпроса. Обикновено се риема прогестеронов препарат и се почива повече докато отшуми. Препоръчвам ти да не чакаш до четвъртък, а още днес заедно с резултата от кръвния тест да посетиш лекарката ти, за да ти назначи терапия.
Честито и успех до края!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #2 -: Октомври 27, 2008, 11:33:28 am »
Много ти благодаря nikitali, ще гледам днес да отида на доктор, само незнам как да се вмъкна при моята, там е много тромава историята чака се по седмица, и се чудя кой път да хващам и при кой да ходя. Но все ще измисля нещо...Още веднъж благодарности за отговора. И на теб всичко хубаво!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #3 -: Октомври 27, 2008, 13:45:14 pm »
Здравейте отново, ходих на доктор преди малко и показах резултата. Докторката каза че все още са ниски тези стойности и за нея това не е категоричен положителен резултат. Тя разчитала повече на тестовете с урина отколкото на кръвните. Гледа ме и на видеозон. Отново нищо не се видя в матката. Каза ми че от едната страна съм имала малка киста, която небила страшна. Изписа ми да пия дуфастон две седмици и ме накара да си направя още един уринен тест за бременност. Извикаме след две седмици.
Какво е вашето мнение по въпроса?
Благодаря
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #4 -: Октомври 27, 2008, 14:15:53 pm »
Няма защо да правиш още един уринен. Пусни още един кръвен 48 часа след първия. Ако се удвоява резултата, всичко е наред, но ако е по-нисък и това че не се вижда нищо в матката + кървенето, са знак че може бременността да е извънматочна.
Стискам палци всичко да е наред.
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #5 -: Октомври 27, 2008, 15:00:43 pm »
Съвсем нормално е да не се вижда нищо в матката. Чак при стойност над 1000 на кръвния тест може да се види плоден сак.
Докторката ти е май за смяна...
Повтори теста след 48 часа, за да си спокойна. И си приемай дуфастона.
късмет и здраво бебе след 9 месеца.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #6 -: Октомври 27, 2008, 15:24:08 pm »
Благодаря ви момича, много ме успокоявате. Целувам ви и ви прегръщам всичките!! :blowingdust:
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #7 -: Октомври 27, 2008, 16:58:52 pm »
Както вече са те посъветвали вече момичетата повтори изледването след 48 часа. И лекарката ти наистина е за смяна. Кистата, която тя вижда е най-вероятно т.нар. "жълто тяло на бременността" и е съвсем нормално да я има.
Успех и пиши след теста пак!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #8 -: Октомври 29, 2008, 07:14:42 am »
Тази киста  е жълто тяло. При бременност то е малко по-голямо и е един от най-ранните признаци за бременност.
Тихичко честито!
Лека и спокойна бременност  :D


Подкрепям White - сменяй лекарката

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #9 -: Октомври 29, 2008, 08:24:14 am »
От това по-положителен резултат накъде?!За пръв път чувам някой да предпочита резултат от уринарен тест пред резултат от кръвен,смени докторката и успех!

Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #10 -: Октомври 29, 2008, 09:06:28 am »
Здравейте отново момичета. Днес си направих вторият кръвен тест за бременност и резлутата е 584.4IU/L. Покачило се е нивото на хормона , но не е ли много малко..?
Много ми е притеснено, и зацапването продължава вече 8 ден  :(...кажете какво да правя?
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #11 -: Октомври 29, 2008, 09:18:15 am »
Здравей ageorgieva!
Не искам да те плаша излишно, но ако можеш още сега отиди на друг лекар да те види. Не ми харесва темпа на покачване на хормона и дай-боже да не е извънматочна бременност! 
Успех ти желая!
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #12 -: Ноември 03, 2008, 16:55:42 pm »
Ageorgieva, мила, какво стана? Ходи ли на друг доктор? Има ли резултати?
Стискам палци много ама много да нямаш проблеми!

Успех мила :)


*

    Tina_M

Beta HCG Гестационна седмица: Референтни стойности при бременност : 1 5.8 – 71.2 2 9.5 – 750 3 217 – 7 138 4 158 – 31 795 5 31697 – 163 563 6 32 065 – 149 571 7 63 803 – 151 410 8 46 509 – 186 977 13 27 832 – 210 612 14 13 950 – 62 530 16 9 040 – 56 451 17 8 175 – 55 868 18 8 099 – 58 176 *
   


Резултат
68.62 IU/L


Здравейте!Някой може ли да ми каже какво точно означават тези резултати?Положителни ли са или не?!
Благодаря ви предварително!
Поздрави!
Smile
*
На кой ден е правен тестът? Иначе това е положителен резултат. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Здравейте закъснява ми със седмица правих си тест и е положителен но имам едно кафеникаво зацапване и докторите твърдят че или е цикъл или може да изхвърлям плода но на видеозон нищо не се видя било рано правих си кръвен тест и резултатите са    

Единици
Beta HCG   
1380.00 mIU/ml

Референтни граници
0 - 1 (при небременни)   

Значи ли това че съм бременна или е нормално
*
Миличка, това означава, че си бременна някъде между 4 и 5 г.с. Желая ти успех и дано всичко е наред от тук нататък  :D
*
При ЧХГ над 1000 трябва да се види на вагинален УЗИ. Честито! Кървене по време на бременост, колкото и да е често, не е нормално. 2 дни след кръвния тест, направи нов, за да се види какво е покачването на хормона.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Много си бременна даже!Пусни втори кръвен,но по стойността е ясно,че е добре.Това кървене обаче не е шега и трябва да се спре!Настоявай за прогестеронов препарат - утрогестан или дуфастон!На доктора ти вероятно техниката е стара и за това не се вижда още.
Желая ти успех,но си помисли да идеш и при друг лекар.Не вдъхва доверие факта,че кървиш,а те оставят на произвола на съдбата....
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #19 -: Ноември 12, 2011, 09:44:53 am »
Здравей те! Искам да попитам колко дни след акта може да се разбере дали бременноста е положителна и с какъв тест? Спешно е! :( Благодаря!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #20 -: Ноември 14, 2011, 15:57:12 pm »
Здравей те! Искам да попитам колко дни след акта може да се разбере дали бременноста е положителна и с какъв тест? Спешно е! :( Благодаря!
Един ден след закъснение на цикъл с тест за бременност от аптеката, или с кръвен тест в лаборатория ! Успех
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #21 -: Ноември 20, 2011, 22:54:46 pm »
 Zdraveite! molq pomognete mi da razbera  ot koi den zapo4va da se poka4vat stoinostite na kravniq test. ste pokajeli nesto oste predi da e nastapil denq na tsikala .zastoto rabotata mi e s mnogo tejesti.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #22 -: Ноември 20, 2011, 23:12:10 pm »
кръвният тест ще покаже положителен резултат около 10 дни след оплождането.
тоест, още преди датата на следващия цикъл.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #23 -: Ноември 29, 2011, 19:10:55 pm »
 Здравейте, днес си правих кръвен тест за бременност. Предполагам резултата е отрицателен, но все пак:
 HCG+B   < 2.0 mIU/mL

 референтни стойности: от ..... до 5
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #24 -: Ноември 29, 2011, 19:53:03 pm »
За съжаление, да! Кураж :bighug:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #25 -: Ноември 29, 2011, 21:30:39 pm »
За съжаление, да! Кураж :bighug:

Много ти благодаря за бързия отговор  :)
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #26 -: Февруари 06, 2012, 21:40:17 pm »
 Да побутна малко темичката, че имам въпрос.В  събота резултат 220 mcIU/ml , днес, т.е.48 ч.по-късно- 600 mcIU/ml, нали трябва да се удвоява, а тук разликата е повече  :?
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #27 -: Февруари 06, 2012, 22:33:42 pm »
Всичко е перфектно!
Не се притеснявай, много добре си нараства чхг-то.


*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #28 -: Февруари 06, 2012, 22:39:41 pm »
 Благодаря, спокойно ще чакам прегледа
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #29 -: Февруари 07, 2012, 13:38:20 pm »
Всив, трябва поне да се удвоява. Твоето на близнаци ми прилича. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #30 -: Февруари 08, 2012, 21:21:01 pm »
Ех, близнаци  :D.... . Мислех и днес да направя тест, но реших да вярвам, че всичко ще е наред
Здравейте :) total Бета ЧХГ

<0.100

mU/ml

Ж: пременопаузални небрем.<1, постменоп.<7; М: <2

Не съм бременна нали ?
*
Не, не си.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #33 -: Август 22, 2012, 11:36:56 am »
Здравейте!С резултат 177,400 mU/ml от кръвен тест 11 дни след закъснение на цикъла и абсолютно всички симптоми за ПМС се чудя дали да не изчакам още преди да отида на лекар.След две години опити е направо невероятно,никога не съм имала закъснение повече от 3 дни и се чудя дали при киста не са същите симптомите :?
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #34 -: Август 22, 2012, 13:13:50 pm »
при киста кръвния тест не е положителен.
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #35 -: Август 22, 2012, 16:40:53 pm »
 :)Благодаря Pop4o наистина нищо не знам по темата ...четох тука някакви неща.Малко ми е притеснено.Незнам колко още да чакам преди да отида на лекар и да има какво да се види на ехографа... :oops:
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #36 -: Август 23, 2012, 08:02:53 am »
с 11 закъснение съвсем спокойно можеш да отидеш на лекар, вече сигурно си в 5-6 г.с. Честито и спокойни 9 месеца със здрав,щастлив и пухкав край.
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #37 -: Август 23, 2012, 08:58:16 am »
Не искам да те плаша, но моят съвет е веднага да отидеш на лекар! За 11 дневно закъснение ЧХГ-то ти не е много добро. Особено ако имаш болки в ляво или дясно си трябва незабавен преглед!
Успех и дано скоро се похвалиш че всичко е наред, а аз само малко да съм те постреснала!
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #38 -: Август 26, 2012, 16:26:28 pm »
Здравеите.Чак днес видях,че сте писали за което благодаря.Ходих на лекар,но нищо не се видя.Докторката каза ,че е рано и се разбрахме за 05.09. Получих кървенисто течение днес .... Още утре трябва отида пак....Много ми е притеснено,защото незнам какво се случва  :(
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #39 -: Септември 30, 2012, 00:05:01 am »
nqkoi moje li da mi kaje kolko stryva kruvniq test.ot 1 sed mi zakusnqva,test otricatelen.pieh dufaston i lekarkata mi kaza 4e ima li zakusnenie ima i bremennost...ama mai ne...molq vi
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #40 -: Септември 30, 2012, 00:14:37 am »
1. Пиши на кирилица..
2. Кръвният тест струва различно в различните лаборатории, може да провериш, в тези, които имат на сайта си цени, но средно да речем около 20 лв
3. Лекарката ти май е за смяна... Не може да твърди, че има бременност, само защото ти е закъсняло. Може да има хиляди причини на една жена да и закъснява цикъла.


Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #41 -: Септември 30, 2012, 00:48:47 am »
мерси,тя че е за смяна и аз знам,обаче не ми го е казала сега,а като ми го изписа,че от дуфастона ще забременея и закъснее ли ми значи е почти сиг.може би защото съм с нередовен цикъл,а хапчетата уж го оправят :wink:
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #42 -: Септември 30, 2012, 11:21:14 am »
Но сигурно е пропуснала да ти обясни, че от Дуфастона също може да ти закъснее..
Най-добре е да не гадаем, а щом имаш доверие на лекарката си, обади и се.
Успех!


*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #43 -: Октомври 02, 2012, 10:19:41 am »
Момичета, ако кръвният тест показва число, различно от 0.0, но все пак под референтната граница за положителен тест, това какво означава? Освен, че няма бременност, разбира се. Показва ли нещо специфично или просто означава, че има някаква концентрация на хормона?
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #44 -: Октомври 02, 2012, 13:53:54 pm »
По-скоро е от хормона!! :(Ти след процедура ли си?
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #45 -: Октомври 02, 2012, 14:05:47 pm »
Правих процедура и за съжаление резултатът е отрицателен. Има време до следващата ми среща с доктора и затова се чудех дали пък като не е твърда 0, може да показва, че е имало имплантация все пак. Би било полезна информация, ако е така.
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #46 -: Октомври 02, 2012, 19:38:53 pm »
За съжаление, :(,много от стимулиращите медикаменти или Прегнила/мисля по спомен/ съдържат хоромон,чиито остатъчни стойности повишават нивата на ЧХГ,но колкото да заблудят.Много съжалявам  :?!

п.п. предполагам,че скоро ще се включат и момчета с по-добри "научни" познания,но в общи линии това е отговора.Наистина съжалявам за резултата ви!! :(
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    lusiq

  • *
  • 41
  • Ако Господ не ме иска, Дявола дава рушвет за мен!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #47 -: Декември 07, 2012, 13:11:41 pm »
Момичета, моля ви помогнете ми да си разчета кръвния тест:))))
total Бета ЧХГ   <0.1000   mU/ml   жени преди менопауза <5,3;жени след менопауза<8,3; мъже<2,6 ..... Мисля, че няма бременност! А вие?
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #48 -: Декември 07, 2012, 13:34:38 pm »
Отрицателен е, съжалявам!
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #49 -: Декември 07, 2012, 13:55:24 pm »
Момичета, моля ви помогнете ми да си разчета кръвния тест:))))
total Бета ЧХГ   <0.1000   mU/ml   жени преди менопауза <5,3;жени след менопауза<8,3; мъже<2,6 ..... Мисля, че няма бременност! А вие?
За съжаление ...  :bighug:


*

    lusiq

  • *
  • 41
  • Ако Господ не ме иска, Дявола дава рушвет за мен!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #50 -: Януари 09, 2013, 11:06:48 am »
момичета, този месец пак правих кръвен тест ... я си дайте мнението :)
total Бета ЧХГ   327.5000   mU/ml   жени преди менопауза <5,3;жени след менопауза<8,3; мъже<2,6 :)))))))))) май този път сме свършили работата. Ще съм благодарна, ако потвърдите
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #51 -: Януари 09, 2013, 11:10:42 am »
Да, така е:) Тови е си е много положителен резултат.
Тихичко честито:)
« Последна редакция: Януари 09, 2013, 11:14:54 am от - zuzeto- »
  
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #52 -: Януари 09, 2013, 11:14:07 am »
хе,че то по-добро от това ЧХГ-здраве му кажи!!Няма как да си по-бременна!! :lol: :lol:Честито ви и без проблеми до края! Много ви завиждам! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    lusiq

  • *
  • 41
  • Ако Господ не ме иска, Дявола дава рушвет за мен!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #53 -: Януари 09, 2013, 12:15:41 pm »
многооо ви благодаря момичета:)само още 1 въпросче ще ви задам:) Утре НЕ трябва да ми дойде:) Кога според вас да ида на лекар при тия стойности на ЧХГ? И мога ли да пия нещо като витамини или нещо безвредно за задържане на бебчо:) Нещо ми е притеснено да не стане нещо докато ида на лекар :)
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #54 -: Януари 09, 2013, 13:53:44 pm »
Доколкото знам, при стойност на ЧХГ над 1000 единици, вече може да се види на ехограф. За да се успокоиш преди самия преглед, може да повториш кръвния тест 48 часа след като си правила първия. Така ще видиш дали хормона расте правилно. Относно някакви медикаменти не мисля, че трябва да си самоназначаваш каквото и да било, преди да те види лекар.
Успокой се и ще видиш, че всичко ще бъде наред :)
  
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #55 -: Януари 09, 2013, 14:26:42 pm »
lusiq, вземи си фолиева киселина, това е важно за развитието на бебето, а за други лекарства вече след прегледа лекаря ще прецени.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    lusiq

  • *
  • 41
  • Ако Господ не ме иска, Дявола дава рушвет за мен!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #56 -: Януари 09, 2013, 19:34:08 pm »
ФК си пия от 2 месеца и си продължавам:) благодаря ви много момичета, много сте мили и ме поуспокояввате
*

    lusiq

  • *
  • 41
  • Ако Господ не ме иска, Дявола дава рушвет за мен!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #57 -: Януари 14, 2013, 11:43:51 am »
Е момичета, сега ми излезе резултата от 2-рия кръвен тест....
1-ви кръвен тест - 327.5000
2-ри кръвен тест - 1256.0000
Двата теста са направени през 3 дни:)
Та въпроса ми е следния...в калкулатора на зачатие ми излиза, че се удвоява на всеки 1.5 дена и на 37.1 часа...та мисълта ми беше не трябва ли да е от 48 до 72 часа удвояването?? Мойто удвояване малко не е ли по бързичко? Хич не съм наясно еййй...Ще откача до петък аз....Дайте си мнението защо мислите, че е така и дали това е нормално??? Благодаря Ви предварително :)
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #58 -: Януари 14, 2013, 11:47:28 am »
Дай Боже всекиму такъв резултат! :D ЧХГто трябва ПОНЕ да се удвоява за това време,така че твоето е с перфектна скорост.Не го мисли,ама записвай час при доктора!! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #59 -: Януари 14, 2013, 12:18:18 pm »
lusiq, доколкото аз съм запозната, на мамите бременни с повече от 1 бебе им нараства по-бързо ЧХГ-то. :D Според мен проблем е обратният вариант, ако не нараства добре. Но както и ra4o ти е казал - записвай си час за лекар и не се притеснявай. :D Успех!
*

    lusiq

  • *
  • 41
  • Ако Господ не ме иска, Дявола дава рушвет за мен!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #60 -: Януари 14, 2013, 13:07:11 pm »
ооо благодаря Ви, ще си чакам петъка на прегледа да видим как е положението :))) Ако е дал Господ и с 2 бебченца ще се справим :)
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #61 -: Януари 21, 2013, 03:36:23 am »
възможно ли е при нормално нарастващо ЧХГ да има вероятност от извънматочна?
споделете как се покачваше ЧХГ при вас и дали бременността ви беше нормална след това  osi_10
Още не си знам  точния резултат от второто ЧХГ, първото беше 873 на 6 ти ден закъснение, след 48 часа пак пуснахме , за второто доки ми е оставила гласова поща, че се е удвоило, но толкова.. Утре ще им звъня да питам колко точно е..
« Последна редакция: Януари 21, 2013, 03:43:43 am от Гальонди »

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #62 -: Януари 21, 2013, 04:33:57 am »
възможно ли е при нормално нарастващо ЧХГ да има вероятност от извънматочна?
споделете как се покачваше ЧХГ при вас и дали бременността ви беше нормална след това  osi_10
Още не си знам  точния резултат от второто ЧХГ, първото беше 873 на 6 ти ден закъснение, след 48 часа пак пуснахме , за второто доки ми е оставила гласова поща, че се е удвоило, но толкова.. Утре ще им звъня да питам колко точно е..

Гале, какво те кара да се съмняваш за извънматочна бременност?
Сигурно си чела тази страница, но за всеки случай  :) http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=542&Itemid=82
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #63 -: Януари 21, 2013, 06:16:41 am »
Явно имам страхова невроза, не знам и аз.. Много силно напрежение отдясно в по-ранните часове днес. Притесних се много!

*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #64 -: Януари 21, 2013, 10:07:20 am »
Гальонди, малко е извън темата, но да споделя все пак. И при двете ми извънматочни бременности освен болки имаше и нещо като зацапване, по-скоро течение/кръвотечение.
Аз за съжаление тогава не бях наясно изобщо с ЧХГ/кръвния тест (докторите пък още по-малко) и дори и да са ми пускали, то е било в болницата непосредствено преди операциите. Мисля обаче, че щом се удвоява, това е най-сигурния белег, че нещата се развиват както трябва. Отпусни се малко, поговори с лекарката и смело напред. Успех ти желая! :D
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #65 -: Януари 21, 2013, 10:19:36 am »
Споко,права е Мириам-щом ЧХГ расте правилно,значи всичко е ОК.Няма силни ,резки болки,няма зацапване,така че не се безпокой.
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #66 -: Януари 23, 2013, 19:47:08 pm »
Здравейте,
на мен не ми закъснява,но умишлено правихме опити 2 дни преди и 2 дни след овулацията, която със сигурност усетих.
Така, днес си  направих кръвен тест и резултата е 0.16, т.е под 5= не съм бременна.
Възможно ли е още да не се засече в кръвта -овуто ми беше на 11.01?
Освен това имам разстройство, болки в таза,изтръпване на пръстите на дясната ръка почти 10ч на ден, набъбване на вените на гърдите.
Въобразявам ли си?
Споделете ако сте преживели подобна ситуация:
*

    lusiq

  • *
  • 41
  • Ако Господ не ме иска, Дявола дава рушвет за мен!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #67 -: Януари 24, 2013, 08:41:38 am »
princesaIrulan според мен би трябвало кръвния тест да отчете при минали 13 дни от О. Все пак не съм сигурна, трябва малко да поизчакаш. На мен и уринен и кръвен тест ми отчетоха положителен резултат 3 дни преди да ми дойде МЦ. При всеки е индивидуално. Успех ти пожелавам, ако не този месец, другия месец да успеете
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #68 -: Януари 24, 2013, 11:13:59 am »
princesaIrulan висях, че си писала и в друга тема и там разказваш цялата история.Възможно е всичко което описваш да е в следствие на соро настъпилото ти раждане.Мисля, че лекарят ти е обяснил колко време трябва да се пазите, и колко време да мине преди следващо забременяване.Разбирам, че имаш голямо желание да си бременна, но първо ай шанс на организма ти да се възстанови.

Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #69 -: Януари 24, 2013, 11:18:11 am »
лекарите ме посъветваха да изчакам 3 менструални цикъла. Симптомите са от седмица, преди това не съм имала, едва ли се появяват след 2 месеца.. аз лично не вярвам,че съм бременна, но ми стана странно какви са тези симптоми, след като 2 месеца след раждането нямах никакви оплаквания.
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #70 -: Януари 24, 2013, 11:23:34 am »
Наместват ти се хормоните.Лекарите казват, че на една жена и трябват 6 месеца след раждането, за да се оправят хормоните, все пак всичко се е било разбъркало в организма ти и сега трябва да си дойде на мястото.

Успех!

*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #71 -: Януари 25, 2013, 07:24:17 am »
възможно ли е при нормално нарастващо ЧХГ да има вероятност от извънматочна?
споделете как се покачваше ЧХГ при вас и дали бременността ви беше нормална след това  osi_10
Още не си знам  точния резултат от второто ЧХГ, първото беше 873 на 6 ти ден закъснение, след 48 часа пак пуснахме , за второто доки ми е оставила гласова поща, че се е удвоило, но толкова.. Утре ще им звъня да питам колко точно е..

И само за уточнение, извънматочна бременност е напълно възможна с нормално увеличаващо се ЧХГ, без кървене, зацапване и т.н Имате ли съмнения, настоявайте за ехограф, независимо какво ви се казва.  Ако се хване навреме, може да се третира с метотрексат и да се спести операцията.  Съжалявам, че отклоних темата..

Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #72 -: Февруари 05, 2013, 16:31:16 pm »
На втори ден закъснение пуснах кръвен тест (вчера)днес звънях до лабораторията за резултата който е 14 и нещо като отрицателния е до 5,утре ще пусна и втори.До днес всички уринарни тестове бяха отрицателни,а този на обяд е с  бледа втора черта теста е ВВ.Момичета резултата от кръвния не ви ли се вижда нисък.Моят доки каза че е положителен да пусна и втори и че най вероятно е в началото.Имах и зацапване точно на дата когато трябваше да ми дойде

*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #73 -: Февруари 05, 2013, 16:35:26 pm »
ЧХГ 14 си  е положителен тест,от където и да го погледнеш. При тази цифра,уринарните трудно ще ти дадат индикация. Утре ще е важният тест и искрено ти пожелавам числото да е якоооо нагоре. :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #74 -: Февруари 07, 2013, 17:33:40 pm »
Първо ЧХГ-14,15(понеделник)  Второ ЧХГ-18,59(сряда) как ви се струват резултати те?

Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #75 -: Февруари 07, 2013, 23:22:29 pm »
Според мен не са добри... дано да греша


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #76 -: Февруари 08, 2013, 00:01:49 am »
И според мен не са добри. Мисля, че трябва да посетиш лекаря си възможно най-скоро, за да се изключи от съмнение извънматочна бременност. Все пак, ние тук не сме доктори и можем само да предполагаме. Може и просто бременността да нараства бавно....
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #77 -: Февруари 08, 2013, 00:07:44 am »
Направи нов кръвен тест на друго място и отиди на лекар.
Стискам палци да е грешка или просто да нараства по-бавно на този етап, но всичко да е наред!
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 00:15:06 am от Meme »
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #78 -: Февруари 08, 2013, 00:36:15 am »
Ох много се претесних и аз като прочетох коментарите ви,представям си марина как ще е.
marina vdb Моля се от сърце и душа всичко да е наред и просто на този етап да расте бавно ЧХГ :bighug:
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #79 -: Февруари 08, 2013, 08:10:54 am »
Направи нов тест в друга лаборатория,но задължително и възможно най-скоро уведоми своя лекар! честно казано -цифрите не са въобще добри. :(
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    lusiq

  • *
  • 41
  • Ако Господ не ме иска, Дявола дава рушвет за мен!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #80 -: Февруари 08, 2013, 09:43:35 am »
и според мен не са добри резултатите, но един нов тест в друга лаборатория няма да ти коства нищо. Стискаме палци да е някаква лабораторна грешка :))))
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #81 -: Февруари 08, 2013, 10:23:28 am »
Честно казано и на мен резултата не ми хареса.Още днеска ще отида при доки и ще пиша какво е станало.Дано наистина е грешка от лабораторията която е "Рамос" някой имали някакви наблюдения за нея.Цяла нощ не съм спала от мисли и притеснения но днес следобяд всичко ще се разбере.Благодаря  :bighug: :bighug: :bighug:

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #82 -: Февруари 08, 2013, 16:18:11 pm »
Първо ЧХГ-14,15(понеделник)  Второ ЧХГ-18,59(сряда) как ви се струват резултати те?
Не нараства правилно :?
Тука някъде из библиотеката мисля :? имаше една табличка или ЧХГ калкулатор, да си изчислиш как нараства ЧХГ-то. Нали в една и съща лаборатория са пускани ЧХГ-тата? Стискам палци за положителен развой :P


Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #83 -: Февруари 09, 2013, 12:10:53 pm »
Здравейте, момичета. Имам следния въпрос-терзание. В понеделник вечерта ЧХГ- 587, днес сутринта - 1954. и двата са при референтни стойности- 0-5 за небременни. Калкулаторът показва, че ЧХГ се удвоява на всеки 2.3 дена, а не трябва ли да е на всеки 1 ден? Моля за коментар.
 В понеделник съм на доктор, но от вчера нямам никакви усещания- не ме болят гърдите, не ми е лошо, не ме боли корема, абе повярвайте- нищичко и това направо ме побърква. Какво ли не си мисля вече.
*

    lusiq

  • *
  • 41
  • Ако Господ не ме иска, Дявола дава рушвет за мен!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #84 -: Февруари 09, 2013, 12:16:12 pm »
Afroditas нарастването на ЧХГ-то ти е убиец :) трябва да се удвоява на 48часа. Мисля, че се удвоява правилно :) Хайде Честито от мен и лека бременост ти желая :)))
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #85 -: Февруари 09, 2013, 12:35:35 pm »
Благодаря. Според калкулатора на зачатие се удвоява на 55 часа, а не на 48 и затова се притеснявам
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #86 -: Февруари 09, 2013, 14:02:30 pm »
Благодаря. Според калкулатора на зачатие се удвоява на 55 часа, а не на 48 и затова се притеснявам
"При около 85% от нормално протичащите бременности хормонът ЧХГ удвоява своите стойности на всеки 48-72 часа. С напредване на бременността нивата на ЧХГ стават по–високи, като времето за удвояване на стойността може да нарасне до 96 часа."
Чудесно ти се удвоява ЧХГ-то. Спокойна бременност и здраво бебче около термин. :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #87 -: Февруари 09, 2013, 15:53:52 pm »
Здравейте, момичета. Имам следния въпрос-терзание. В понеделник вечерта ЧХГ- 587, днес сутринта - 1954. и двата са при референтни стойности- 0-5 за небременни. Калкулаторът показва, че ЧХГ се удвоява на всеки 2.3 дена, а не трябва ли да е на всеки 1 ден? Моля за коментар.
 В понеделник съм на доктор, но от вчера нямам никакви усещания- не ме болят гърдите, не ми е лошо, не ме боли корема, абе повярвайте- нищичко и това направо ме побърква. Какво ли не си мисля вече.
резултата ти е перфектен, а симптоми може и да нямаш никакви, което ти пожелавам от сърце.
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #88 -: Февруари 09, 2013, 19:42:17 pm »
Благодаря. Според калкулатора на зачатие се удвоява на 55 часа, а не на 48 и затова се притеснявам
Момичетата са прави :D удвоява се съвсем правилно от 48-72 часа. Споко! Лека и безпроблемна бременност!


*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #89 -: Февруари 10, 2013, 09:36:25 am »
Ама като забременеете и спирате да четете,еее :x Ами има много инфо в библиотеката на сайта ,даже и калкулатор   :wink:!!! Айде,честито и лека бременност!  :(
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #90 -: Февруари 18, 2013, 12:17:20 pm »
Момичета,кръвният тест влияе ли се от храна,вода и други такива? Т.е.мога ли да го направя по някое време през деня,или трябва да е сутрин на гладно и жадно? С два положителни уринарни тестове съм - на датата на предполагаемия цикъл и вчера(2 дена закъснение), но днес (3 дена закъснение) леко прокървих,имам ПМС, сякаш ще ми дойде, възможно ли е уринарните тестове да грешат или нещо не е наред?
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #91 -: Февруари 18, 2013, 12:27:06 pm »
Влияят само някои хормонални препарати. Ако не си приемала такива, можеш да си направиш тест. Ето подробна информация:

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=542&Itemid=82
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #92 -: Февруари 22, 2013, 06:03:55 am »
Момичета,кръвният тест влияе ли се от храна,вода и други такива? Т.е.мога ли да го направя по някое време през деня,или трябва да е сутрин на гладно и жадно? С два положителни уринарни тестове съм - на датата на предполагаемия цикъл и вчера(2 дена закъснение), но днес (3 дена закъснение) леко прокървих,имам ПМС, сякаш ще ми дойде, възможно ли е уринарните тестове да грешат или нещо не е наред?

Единствено може да грешат, ако си взимала ЧХГ , като например за овулация. Иначе не, тестът не реагира на друго. Тези тестове са по-малко чувствителни, така че положителен тест ( ако не си взимала ЧХГ)означава, че е намерил ЧХГ  т.е. имало е имплантация. Не си губи времето с кръвни тестове, имаш положителен, а по-добре направо отиди на гинеколог да видиш за това кървене дали не трябва да ти дадат нещо. А той вече вероятно може да те прати на кръвен и без това, по негова преценка. Стискам палци всичко да е наред.
« Последна редакция: Февруари 22, 2013, 06:14:27 am от Bobbie »


  
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #93 -: Март 04, 2013, 15:50:07 pm »
Момичета, днес си пуснах кръвен тест. Резултата е 314,15. На доктор съм в сряда (6.03), но има много време до тогава. По мои изчисления съм в 4 г.с. ЧХГ нормално ли е?
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #94 -: Март 05, 2013, 09:44:17 am »
ozif, ето малко инфо по въпроса ти:
Насочващи ЧХГ нива по време на бременността:

ЧХГ нива по седмици от първия ден на последния менструален период (ПРМ) или в гестационни седмици*:

• 3 седмици от ПРМ: 5 - 50 mIU/ml
• 4 седмици от ПРМ: 5 - 426 mIU/ml
• 5 седмици от ПРМ: 18 – 7 340 mIU/ml
• 6 седмици от ПРМ: 1 080 – 56 500 mIU/ml
• 7 - 8 седмици от ПРМ: 7 650 – 229 000 mIU/ml
• 9 - 12 седмици от ПРМ: 25 700 – 288 000 mIU/ml
• 13 - 16 седмици от ПМП: 13 300 – 254 000 mIU/ml
• 17 - 24 седмици от ПМП: 4 060 – 165 400 mIU/ml
• 25 - 40 седмици от ПМП: 3 640 – 117 000 mIU/ml
• не бременни: <5.0 mIU/ml
• След менопауза: <9.5 mIU/ml

* Тези стойности са само НАСОЧВАЩИ – при всяка жена новата на ЧХГ могат да нарастват различно.

Разбира се, най-сигурно си е като отидеш на лекар, видите точица, после чуете сърчице и т.н. Но засега според мен и тази таблица, нещата при теб са БРЕМЕННИ. :) :) :) Успех ти желая!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #95 -: Март 19, 2013, 19:44:49 pm »
Здравейте!! Имам един огромен вупрос, на който се опитвам да намеря отговор от 1 седмица и все още нищо... Трябваше да ми дойде на 8 марти при закуснение от 3 4 дни рещих да си направя уринен тест, при което получих полужителен резултат. Отидох на видеозон при което лекарят ми каза че не вижда бременност, съответно си направих втори уринен тест, който съшо беше положителен! Объркана от двете мнения потурсих информация за кръвен тест и веднага си направих !! Получих резултатите ,но отново не получих информацията, коятоо търсих, тъй като никой не мойе да ми ги разчете.. Резултатите от кръвния ми тест е 846.900 mU/ml при референтни стойности до 1,о за жени до 2,0 за мъже и до 7,0 за жени в менопауза.. Званях на куп лекари за да разбера поне малко за резултатите .. Двама от които ми казаха,Че съм бременна  а другите казаха , че не могът да ми дадат информация.. Моля ви ако можете да ми помогнете направете го!! Благодаря предварително
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #96 -: Март 19, 2013, 20:02:27 pm »
Здравейте!! Имам един огромен вупрос, на който се опитвам да намеря отговор от 1 седмица и все още нищо... Трябваше да ми дойде на 8 марти при закуснение от 3 4 дни рещих да си направя уринен тест, при което получих полужителен резултат. Отидох на видеозон при което лекарят ми каза че не вижда бременност, съответно си направих втори уринен тест, който съшо беше положителен! Объркана от двете мнения потурсих информация за кръвен тест и веднага си направих !! Получих резултатите ,но отново не получих информацията, коятоо търсих, тъй като никой не мойе да ми ги разчете.. Резултатите от кръвния ми тест е 846.900 mU/ml при референтни стойности до 1,о за жени до 2,0 за мъже и до 7,0 за жени в менопауза.. Званях на куп лекари за да разбера поне малко за резултатите .. Двама от които ми казаха,Че съм бременна  а другите казаха , че не могът да ми дадат информация.. Моля ви ако можете да ми помогнете направете го!! Благодаря предварително
Лекарят може да не види бременност в първите дни. Отиди пак, вече са станали почти 2 седмици от закъснението. СЪс сигурност е имало имплантация, сега нека да го видят и на УЗ, че да си спокойна, че всичко е наред.


  
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #97 -: Март 19, 2013, 21:52:38 pm »
И в крайна сметка мислите , че има бременност ли ? :oops:
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #98 -: Март 19, 2013, 21:59:21 pm »
3 поста по нагоре са дадени нивата на ЧХГ по седмици. Погледни ги.
Твоето ЧХГ - 846.900 mU/ml отговаря на 4-5 гестационна седмица. За да се види плоден сак с УЗ, нивото на ЧХГ трябва да е над 1000.
« Последна редакция: Март 19, 2013, 23:53:17 pm от Мецани »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #99 -: Март 19, 2013, 23:43:01 pm »
И в крайна сметка мислите , че има бременност ли ? :oops:

да.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #100 -: Март 20, 2013, 08:48:41 am »
Благодаря ви  :oops: Така си и мислех но не бях сигурна ..
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #101 -: Октомври 20, 2013, 23:24:30 pm »
Здравейте! Правих си кръвен тест за бременност, но бях последен ден в цикъл (съмнявах се за цветна бременност и не можех да издържа). После се появиха съмненията ии отидох на гинеколог, който ми каза, че няма бременност, а резултатът от кръвния тест беше отрицателен. Ситуацията е такава, че ако съм бременна вече трябва да съм в 3ти месец и се предполага, че трябва да може да се види на видеозон.. (прегледа при гинеколога ми беше скоро)  Въпреки отрицателните резултати си направих и тест в домашни условия, който също беше отрицателен ( направих го 1 седмица след овулацията ми този месец). Въпросът ми е кога трябва да си направя нов кръвен тест - колко дни след менструацията ако има такава, или преди нея? И още един въпрос - възможно ли е 1вият ми кръвен тест за бременност да не е бил верен, защото бях в цикъл? Благодаря за отговорите предварително! 
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #102 -: Октомври 21, 2013, 10:10:29 am »
Здравейте! Правих си кръвен тест за бременност, но бях последен ден в цикъл (съмнявах се за цветна бременност и не можех да издържа). После се появиха съмненията ии отидох на гинеколог, който ми каза, че няма бременност, а резултатът от кръвния тест беше отрицателен. Ситуацията е такава, че ако съм бременна вече трябва да съм в 3ти месец и се предполага, че трябва да може да се види на видеозон.. (прегледа при гинеколога ми беше скоро)  Въпреки отрицателните резултати си направих и тест в домашни условия, който също беше отрицателен ( направих го 1 седмица след овулацията ми този месец). Въпросът ми е кога трябва да си направя нов кръвен тест - колко дни след менструацията ако има такава, или преди нея? И още един въпрос - възможно ли е 1вият ми кръвен тест за бременност да не е бил верен, защото бях в цикъл? Благодаря за отговорите предварително!
При всички отрицателни тестове и потвърждение от гинеколог, че бременност няма, защо изобщо ще продължаваш с тестовете?  :ask:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #103 -: Октомври 21, 2013, 10:13:16 am »
Не, не е възможно първия ти кръвен тест да не е бил верен.Кръвния тест отчита хормон, който не се съдържа по принцип в тялото на жената, той започва да се отделя само при наличие на бременност, без значение каква - цветна, нормална и т.н.В твоя случай бременност няма и няма смисъл от нови тестове.

*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #104 -: Ноември 12, 2013, 12:31:30 pm »
Здравейте! Правих си кръвен тест за бременност, но бях последен ден в цикъл (съмнявах се за цветна бременност и не можех да издържа). После се появиха съмненията ии отидох на гинеколог, който ми каза, че няма бременност, а резултатът от кръвния тест беше отрицателен. Ситуацията е такава, че ако съм бременна вече трябва да съм в 3ти месец и се предполага, че трябва да може да се види на видеозон.. (прегледа при гинеколога ми беше скоро)  Въпреки отрицателните резултати си направих и тест в домашни условия, който също беше отрицателен ( направих го 1 седмица след овулацията ми този месец). Въпросът ми е кога трябва да си направя нов кръвен тест - колко дни след менструацията ако има такава, или преди нея? И още един въпрос - възможно ли е 1вият ми кръвен тест за бременност да не е бил верен, защото бях в цикъл? Благодаря за отговорите предварително!
При всички отрицателни тестове и потвърждение от гинеколог, че бременност няма, защо изобщо ще продължаваш с тестовете?  :ask:


 8O и аз това се чудя?????
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #105 -: Септември 30, 2014, 09:02:13 am »
Здр момичета,нова съм тук,но след дълго очакване и 9 дена закъснение на МЦ си направих уринен тест-положителен. Днес смятам да си пусна и кръвен. Стискайте палци. :-)
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #106 -: Април 18, 2015, 16:34:54 pm »
Здравейте...
на седми ден след инсеминация си направих кръвен тест...отчете 11,41.. Някой може ли да ми каже..този резулт може ли да се приема за верен...гинеколожката ми каза - положителен..въпреки, че е малко рано... Благодаря ви предварително!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #107 -: Април 18, 2015, 21:17:34 pm »
Положителен е, но наистина е рано.
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #108 -: Април 18, 2015, 22:19:52 pm »
утре ми е първоначално насрочената дата за кръвен тест - пада се 10 ден след инсеминацията. Предполагам утре каквото покаже вече...ще се счита за вярно! Предполагам, ако всичко е ок..тази стойност сега трябва да е удвоена...Стискайте ми палци!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #109 -: Април 19, 2015, 06:58:14 am »
Стискам палци, мила!
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #110 -: Април 19, 2015, 08:45:08 am »
Котанце,чакаме.... :crossfingers: :crossfingers: :D
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #111 -: Април 19, 2015, 10:57:30 am »
Благодаря момичета...
за съжаление...котаната има лоши ношини....Днес теста показа 2,81...питах как е възможно така да падне чхг...вдигнаха рамене..казаха, че не се е задържал ембриона.....
Продължавам напред..отново...
...дано не се счупи надеждата...и накрая да имао успех!
пожелавам успех на всички, които опитват като мен..и очакват!
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #112 -: Май 05, 2015, 08:12:36 am »
Благодаря момичета...
за съжаление...котаната има лоши ношини....Днес теста показа 2,81...питах как е възможно така да падне чхг...вдигнаха рамене..казаха, че не се е задържал ембриона.....
Продължавам напред..отново...
...дано не се счупи надеждата...и накрая да имао успех!
пожелавам успех на всички, които опитват като мен..и очакват!
Щом си видяла + тест веднъж, ще го видиш пак :crossfingers:
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #113 -: Март 10, 2017, 22:01:13 pm »
Здравейте момичета, съвсем нова съм във форума, надявам се да следвам правилно правилата. И аз имам въпрос при разчитане на резултатите. След 8 дни закъснение на цикъла си направих кръвен тест, който има следния резултат 3254.63 mlU/ml, чудя се дали трябва да направя отново втори тест... от прочетеното предполагам резултатът е положителен, но може ли малко помощ и съвет :) Благодаря ви :)
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #114 -: Март 10, 2017, 22:14:14 pm »
Здравейте момичета, съвсем нова съм във форума, надявам се да следвам правилно правилата. И аз имам въпрос при разчитане на резултатите. След 8 дни закъснение на цикъла си направих кръвен тест, който има следния резултат 3254.63 mlU/ml, чудя се дали трябва да направя отново втори тест... от прочетеното предполагам резултатът е положителен, но може ли малко помощ и съвет :) Благодаря ви :)
Честито мила. Направо в понеделник отивай на лекър. Трябва вече да се види плоден сак :) Късмет и лека бременност
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #115 -: Март 10, 2017, 22:15:02 pm »
Да, положителен е, честито :)
Повтори теста след 48 часа, ако се удвоява всичко е наред, след като резултата е такъв вече може спокойно и на преглед да отидеш....Лека бременност  :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #116 -: Март 10, 2017, 22:17:13 pm »
Здравейте момичета, съвсем нова съм във форума, надявам се да следвам правилно правилата. И аз имам въпрос при разчитане на резултатите. След 8 дни закъснение на цикъла си направих кръвен тест, който има следния резултат 3254.63 mlU/ml, чудя се дали трябва да направя отново втори тест... от прочетеното предполагам резултатът е положителен, но може ли малко помощ и съвет :) Благодаря ви :)

здравей!

тестът е силно положителен - честито! :)
препоръчвам да направиш втори тест след 48 часа, за да се види дали стойността се покачва правилно.
виж тази статия за ЧХГ: http://zachatie.org/2013-08-13-18-56-55

след около 21 дни закъснение е време да посетиш гинеколог за първи ултразвуков преглед и да се види пулса на зародиша.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #117 -: Март 10, 2017, 22:52:49 pm »
Благодаря за бързите отговори, успокоихте ме, че бях доста напрегната. А някоя от вас има ли наблюдения за д-р Илиев от Токуда или може ли да ми препоръча друг лекар, който да има опит с високорискови бременности, тъй като моята се очертава да е такава и съм доста притеснена. Благодаря :)
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #118 -: Март 23, 2017, 11:41:27 am »
Здравейте и от мен, възможно ли е на 11 ден от инсеминация кръвен тест да покаже 0.116 отрицателен, а на 17 ден положителен? И защо много от лекарите препоръчват тест след 17 ден?
По късна имплантация или друго обяснение?
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #119 -: Март 23, 2017, 13:45:02 pm »
Станислава, няма нужда да задаваш един и същи въпрос в няколко теми. Още в първата получи отговора.
Да възможно е.
Повтори теста просто. Всичко останало са едни хипотези.
Успех!
« Последна редакция: Март 23, 2017, 13:46:35 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #120 -: Юли 04, 2017, 13:40:16 pm »
1.

HCG total - (HCG+beta)
Серум / ECLIA

< 0.1
mUI/mL

Мъже: <2.6
Жени, които не са бременни:
- пред менопауза - <5.3
- след менопауза - <8.3
При бременните стойностите ще се тълкуват в зависимост от етапа на бременността.



Здравейте момичета
Бихте ли помогнали с теста , тъй като последното изречение ме обърка
Теста е правен след 5 дена закъснение , като 3 дни преди дата на МЦ имах кафеникаво слабо течение.
Сега вече имам 9 дена закъснение ... а за болки и думи да не става изобщо никакви този месец..
Симптоми...по-скоро бих казала внушение .
Някакви съвети ?
Благодаря :)
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #121 -: Юли 04, 2017, 16:03:20 pm »
Резултата е <0,1, така ли?
Последното изречение взима в предвид различните седмици през който преминава бременността и от там стойността на ЧХГ е различна.