0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #40 -: Септември 30, 2012, 00:14:37 am »
1. Пиши на кирилица..
2. Кръвният тест струва различно в различните лаборатории, може да провериш, в тези, които имат на сайта си цени, но средно да речем около 20 лв
3. Лекарката ти май е за смяна... Не може да твърди, че има бременност, само защото ти е закъсняло. Може да има хиляди причини на една жена да и закъснява цикъла.


Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #41 -: Септември 30, 2012, 00:48:47 am »
мерси,тя че е за смяна и аз знам,обаче не ми го е казала сега,а като ми го изписа,че от дуфастона ще забременея и закъснее ли ми значи е почти сиг.може би защото съм с нередовен цикъл,а хапчетата уж го оправят :wink:
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #42 -: Септември 30, 2012, 11:21:14 am »
Но сигурно е пропуснала да ти обясни, че от Дуфастона също може да ти закъснее..
Най-добре е да не гадаем, а щом имаш доверие на лекарката си, обади и се.
Успех!


*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #43 -: Октомври 02, 2012, 10:19:41 am »
Момичета, ако кръвният тест показва число, различно от 0.0, но все пак под референтната граница за положителен тест, това какво означава? Освен, че няма бременност, разбира се. Показва ли нещо специфично или просто означава, че има някаква концентрация на хормона?
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #44 -: Октомври 02, 2012, 13:53:54 pm »
По-скоро е от хормона!! :(Ти след процедура ли си?
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #45 -: Октомври 02, 2012, 14:05:47 pm »
Правих процедура и за съжаление резултатът е отрицателен. Има време до следващата ми среща с доктора и затова се чудех дали пък като не е твърда 0, може да показва, че е имало имплантация все пак. Би било полезна информация, ако е така.
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #46 -: Октомври 02, 2012, 19:38:53 pm »
За съжаление, :(,много от стимулиращите медикаменти или Прегнила/мисля по спомен/ съдържат хоромон,чиито остатъчни стойности повишават нивата на ЧХГ,но колкото да заблудят.Много съжалявам  :?!

п.п. предполагам,че скоро ще се включат и момчета с по-добри "научни" познания,но в общи линии това е отговора.Наистина съжалявам за резултата ви!! :(
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    lusiq

  • *
  • 41
  • Ако Господ не ме иска, Дявола дава рушвет за мен!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #47 -: Декември 07, 2012, 13:11:41 pm »
Момичета, моля ви помогнете ми да си разчета кръвния тест:))))
total Бета ЧХГ   <0.1000   mU/ml   жени преди менопауза <5,3;жени след менопауза<8,3; мъже<2,6 ..... Мисля, че няма бременност! А вие?
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #48 -: Декември 07, 2012, 13:34:38 pm »
Отрицателен е, съжалявам!
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #49 -: Декември 07, 2012, 13:55:24 pm »
Момичета, моля ви помогнете ми да си разчета кръвния тест:))))
total Бета ЧХГ   <0.1000   mU/ml   жени преди менопауза <5,3;жени след менопауза<8,3; мъже<2,6 ..... Мисля, че няма бременност! А вие?
За съжаление ...  :bighug:


*

    lusiq

  • *
  • 41
  • Ако Господ не ме иска, Дявола дава рушвет за мен!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #50 -: Януари 09, 2013, 11:06:48 am »
момичета, този месец пак правих кръвен тест ... я си дайте мнението :)
total Бета ЧХГ   327.5000   mU/ml   жени преди менопауза <5,3;жени след менопауза<8,3; мъже<2,6 :)))))))))) май този път сме свършили работата. Ще съм благодарна, ако потвърдите
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #51 -: Януари 09, 2013, 11:10:42 am »
Да, така е:) Тови е си е много положителен резултат.
Тихичко честито:)
« Последна редакция: Януари 09, 2013, 11:14:54 am от - zuzeto- »
  
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #52 -: Януари 09, 2013, 11:14:07 am »
хе,че то по-добро от това ЧХГ-здраве му кажи!!Няма как да си по-бременна!! :lol: :lol:Честито ви и без проблеми до края! Много ви завиждам! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    lusiq

  • *
  • 41
  • Ако Господ не ме иска, Дявола дава рушвет за мен!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #53 -: Януари 09, 2013, 12:15:41 pm »
многооо ви благодаря момичета:)само още 1 въпросче ще ви задам:) Утре НЕ трябва да ми дойде:) Кога според вас да ида на лекар при тия стойности на ЧХГ? И мога ли да пия нещо като витамини или нещо безвредно за задържане на бебчо:) Нещо ми е притеснено да не стане нещо докато ида на лекар :)
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #54 -: Януари 09, 2013, 13:53:44 pm »
Доколкото знам, при стойност на ЧХГ над 1000 единици, вече може да се види на ехограф. За да се успокоиш преди самия преглед, може да повториш кръвния тест 48 часа след като си правила първия. Така ще видиш дали хормона расте правилно. Относно някакви медикаменти не мисля, че трябва да си самоназначаваш каквото и да било, преди да те види лекар.
Успокой се и ще видиш, че всичко ще бъде наред :)
  
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #55 -: Януари 09, 2013, 14:26:42 pm »
lusiq, вземи си фолиева киселина, това е важно за развитието на бебето, а за други лекарства вече след прегледа лекаря ще прецени.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    lusiq

  • *
  • 41
  • Ако Господ не ме иска, Дявола дава рушвет за мен!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #56 -: Януари 09, 2013, 19:34:08 pm »
ФК си пия от 2 месеца и си продължавам:) благодаря ви много момичета, много сте мили и ме поуспокояввате
*

    lusiq

  • *
  • 41
  • Ако Господ не ме иска, Дявола дава рушвет за мен!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #57 -: Януари 14, 2013, 11:43:51 am »
Е момичета, сега ми излезе резултата от 2-рия кръвен тест....
1-ви кръвен тест - 327.5000
2-ри кръвен тест - 1256.0000
Двата теста са направени през 3 дни:)
Та въпроса ми е следния...в калкулатора на зачатие ми излиза, че се удвоява на всеки 1.5 дена и на 37.1 часа...та мисълта ми беше не трябва ли да е от 48 до 72 часа удвояването?? Мойто удвояване малко не е ли по бързичко? Хич не съм наясно еййй...Ще откача до петък аз....Дайте си мнението защо мислите, че е така и дали това е нормално??? Благодаря Ви предварително :)
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #58 -: Януари 14, 2013, 11:47:28 am »
Дай Боже всекиму такъв резултат! :D ЧХГто трябва ПОНЕ да се удвоява за това време,така че твоето е с перфектна скорост.Не го мисли,ама записвай час при доктора!! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #59 -: Януари 14, 2013, 12:18:18 pm »
lusiq, доколкото аз съм запозната, на мамите бременни с повече от 1 бебе им нараства по-бързо ЧХГ-то. :D Според мен проблем е обратният вариант, ако не нараства добре. Но както и ra4o ти е казал - записвай си час за лекар и не се притеснявай. :D Успех!