0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #100 -: Март 20, 2013, 08:48:41 am »
Благодаря ви  :oops: Така си и мислех но не бях сигурна ..
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #101 -: Октомври 20, 2013, 23:24:30 pm »
Здравейте! Правих си кръвен тест за бременност, но бях последен ден в цикъл (съмнявах се за цветна бременност и не можех да издържа). После се появиха съмненията ии отидох на гинеколог, който ми каза, че няма бременност, а резултатът от кръвния тест беше отрицателен. Ситуацията е такава, че ако съм бременна вече трябва да съм в 3ти месец и се предполага, че трябва да може да се види на видеозон.. (прегледа при гинеколога ми беше скоро)  Въпреки отрицателните резултати си направих и тест в домашни условия, който също беше отрицателен ( направих го 1 седмица след овулацията ми този месец). Въпросът ми е кога трябва да си направя нов кръвен тест - колко дни след менструацията ако има такава, или преди нея? И още един въпрос - възможно ли е 1вият ми кръвен тест за бременност да не е бил верен, защото бях в цикъл? Благодаря за отговорите предварително! 
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #102 -: Октомври 21, 2013, 10:10:29 am »
Здравейте! Правих си кръвен тест за бременност, но бях последен ден в цикъл (съмнявах се за цветна бременност и не можех да издържа). После се появиха съмненията ии отидох на гинеколог, който ми каза, че няма бременност, а резултатът от кръвния тест беше отрицателен. Ситуацията е такава, че ако съм бременна вече трябва да съм в 3ти месец и се предполага, че трябва да може да се види на видеозон.. (прегледа при гинеколога ми беше скоро)  Въпреки отрицателните резултати си направих и тест в домашни условия, който също беше отрицателен ( направих го 1 седмица след овулацията ми този месец). Въпросът ми е кога трябва да си направя нов кръвен тест - колко дни след менструацията ако има такава, или преди нея? И още един въпрос - възможно ли е 1вият ми кръвен тест за бременност да не е бил верен, защото бях в цикъл? Благодаря за отговорите предварително!
При всички отрицателни тестове и потвърждение от гинеколог, че бременност няма, защо изобщо ще продължаваш с тестовете?  :ask:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #103 -: Октомври 21, 2013, 10:13:16 am »
Не, не е възможно първия ти кръвен тест да не е бил верен.Кръвния тест отчита хормон, който не се съдържа по принцип в тялото на жената, той започва да се отделя само при наличие на бременност, без значение каква - цветна, нормална и т.н.В твоя случай бременност няма и няма смисъл от нови тестове.

*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #104 -: Ноември 12, 2013, 12:31:30 pm »
Здравейте! Правих си кръвен тест за бременност, но бях последен ден в цикъл (съмнявах се за цветна бременност и не можех да издържа). После се появиха съмненията ии отидох на гинеколог, който ми каза, че няма бременност, а резултатът от кръвния тест беше отрицателен. Ситуацията е такава, че ако съм бременна вече трябва да съм в 3ти месец и се предполага, че трябва да може да се види на видеозон.. (прегледа при гинеколога ми беше скоро)  Въпреки отрицателните резултати си направих и тест в домашни условия, който също беше отрицателен ( направих го 1 седмица след овулацията ми този месец). Въпросът ми е кога трябва да си направя нов кръвен тест - колко дни след менструацията ако има такава, или преди нея? И още един въпрос - възможно ли е 1вият ми кръвен тест за бременност да не е бил верен, защото бях в цикъл? Благодаря за отговорите предварително!
При всички отрицателни тестове и потвърждение от гинеколог, че бременност няма, защо изобщо ще продължаваш с тестовете?  :ask:


 8O и аз това се чудя?????
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #105 -: Септември 30, 2014, 09:02:13 am »
Здр момичета,нова съм тук,но след дълго очакване и 9 дена закъснение на МЦ си направих уринен тест-положителен. Днес смятам да си пусна и кръвен. Стискайте палци. :-)
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #106 -: Април 18, 2015, 16:34:54 pm »
Здравейте...
на седми ден след инсеминация си направих кръвен тест...отчете 11,41.. Някой може ли да ми каже..този резулт може ли да се приема за верен...гинеколожката ми каза - положителен..въпреки, че е малко рано... Благодаря ви предварително!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #107 -: Април 18, 2015, 21:17:34 pm »
Положителен е, но наистина е рано.
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #108 -: Април 18, 2015, 22:19:52 pm »
утре ми е първоначално насрочената дата за кръвен тест - пада се 10 ден след инсеминацията. Предполагам утре каквото покаже вече...ще се счита за вярно! Предполагам, ако всичко е ок..тази стойност сега трябва да е удвоена...Стискайте ми палци!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #109 -: Април 19, 2015, 06:58:14 am »
Стискам палци, мила!
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #110 -: Април 19, 2015, 08:45:08 am »
Котанце,чакаме.... :crossfingers: :crossfingers: :D
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #111 -: Април 19, 2015, 10:57:30 am »
Благодаря момичета...
за съжаление...котаната има лоши ношини....Днес теста показа 2,81...питах как е възможно така да падне чхг...вдигнаха рамене..казаха, че не се е задържал ембриона.....
Продължавам напред..отново...
...дано не се счупи надеждата...и накрая да имао успех!
пожелавам успех на всички, които опитват като мен..и очакват!
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #112 -: Май 05, 2015, 08:12:36 am »
Благодаря момичета...
за съжаление...котаната има лоши ношини....Днес теста показа 2,81...питах как е възможно така да падне чхг...вдигнаха рамене..казаха, че не се е задържал ембриона.....
Продължавам напред..отново...
...дано не се счупи надеждата...и накрая да имао успех!
пожелавам успех на всички, които опитват като мен..и очакват!
Щом си видяла + тест веднъж, ще го видиш пак :crossfingers:
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #113 -: Март 10, 2017, 22:01:13 pm »
Здравейте момичета, съвсем нова съм във форума, надявам се да следвам правилно правилата. И аз имам въпрос при разчитане на резултатите. След 8 дни закъснение на цикъла си направих кръвен тест, който има следния резултат 3254.63 mlU/ml, чудя се дали трябва да направя отново втори тест... от прочетеното предполагам резултатът е положителен, но може ли малко помощ и съвет :) Благодаря ви :)
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #114 -: Март 10, 2017, 22:14:14 pm »
Здравейте момичета, съвсем нова съм във форума, надявам се да следвам правилно правилата. И аз имам въпрос при разчитане на резултатите. След 8 дни закъснение на цикъла си направих кръвен тест, който има следния резултат 3254.63 mlU/ml, чудя се дали трябва да направя отново втори тест... от прочетеното предполагам резултатът е положителен, но може ли малко помощ и съвет :) Благодаря ви :)
Честито мила. Направо в понеделник отивай на лекър. Трябва вече да се види плоден сак :) Късмет и лека бременност
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #115 -: Март 10, 2017, 22:15:02 pm »
Да, положителен е, честито :)
Повтори теста след 48 часа, ако се удвоява всичко е наред, след като резултата е такъв вече може спокойно и на преглед да отидеш....Лека бременност  :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #116 -: Март 10, 2017, 22:17:13 pm »
Здравейте момичета, съвсем нова съм във форума, надявам се да следвам правилно правилата. И аз имам въпрос при разчитане на резултатите. След 8 дни закъснение на цикъла си направих кръвен тест, който има следния резултат 3254.63 mlU/ml, чудя се дали трябва да направя отново втори тест... от прочетеното предполагам резултатът е положителен, но може ли малко помощ и съвет :) Благодаря ви :)

здравей!

тестът е силно положителен - честито! :)
препоръчвам да направиш втори тест след 48 часа, за да се види дали стойността се покачва правилно.
виж тази статия за ЧХГ: http://zachatie.org/2013-08-13-18-56-55

след около 21 дни закъснение е време да посетиш гинеколог за първи ултразвуков преглед и да се види пулса на зародиша.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #117 -: Март 10, 2017, 22:52:49 pm »
Благодаря за бързите отговори, успокоихте ме, че бях доста напрегната. А някоя от вас има ли наблюдения за д-р Илиев от Токуда или може ли да ми препоръча друг лекар, който да има опит с високорискови бременности, тъй като моята се очертава да е такава и съм доста притеснена. Благодаря :)
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #118 -: Март 23, 2017, 11:41:27 am »
Здравейте и от мен, възможно ли е на 11 ден от инсеминация кръвен тест да покаже 0.116 отрицателен, а на 17 ден положителен? И защо много от лекарите препоръчват тест след 17 ден?
По късна имплантация или друго обяснение?
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #119 -: Март 23, 2017, 13:45:02 pm »
Станислава, няма нужда да задаваш един и същи въпрос в няколко теми. Още в първата получи отговора.
Да възможно е.
Повтори теста просто. Всичко останало са едни хипотези.
Успех!
« Последна редакция: Март 23, 2017, 13:46:35 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.