0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lusiq

  • *
  • 41
  • Ако Господ не ме иска, Дявола дава рушвет за мен!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #80 -: Февруари 08, 2013, 09:43:35 am »
и според мен не са добри резултатите, но един нов тест в друга лаборатория няма да ти коства нищо. Стискаме палци да е някаква лабораторна грешка :))))
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #81 -: Февруари 08, 2013, 10:23:28 am »
Честно казано и на мен резултата не ми хареса.Още днеска ще отида при доки и ще пиша какво е станало.Дано наистина е грешка от лабораторията която е "Рамос" някой имали някакви наблюдения за нея.Цяла нощ не съм спала от мисли и притеснения но днес следобяд всичко ще се разбере.Благодаря  :bighug: :bighug: :bighug:

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #82 -: Февруари 08, 2013, 16:18:11 pm »
Първо ЧХГ-14,15(понеделник)  Второ ЧХГ-18,59(сряда) как ви се струват резултати те?
Не нараства правилно :?
Тука някъде из библиотеката мисля :? имаше една табличка или ЧХГ калкулатор, да си изчислиш как нараства ЧХГ-то. Нали в една и съща лаборатория са пускани ЧХГ-тата? Стискам палци за положителен развой :P


Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #83 -: Февруари 09, 2013, 12:10:53 pm »
Здравейте, момичета. Имам следния въпрос-терзание. В понеделник вечерта ЧХГ- 587, днес сутринта - 1954. и двата са при референтни стойности- 0-5 за небременни. Калкулаторът показва, че ЧХГ се удвоява на всеки 2.3 дена, а не трябва ли да е на всеки 1 ден? Моля за коментар.
 В понеделник съм на доктор, но от вчера нямам никакви усещания- не ме болят гърдите, не ми е лошо, не ме боли корема, абе повярвайте- нищичко и това направо ме побърква. Какво ли не си мисля вече.
*

    lusiq

  • *
  • 41
  • Ако Господ не ме иска, Дявола дава рушвет за мен!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #84 -: Февруари 09, 2013, 12:16:12 pm »
Afroditas нарастването на ЧХГ-то ти е убиец :) трябва да се удвоява на 48часа. Мисля, че се удвоява правилно :) Хайде Честито от мен и лека бременост ти желая :)))
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #85 -: Февруари 09, 2013, 12:35:35 pm »
Благодаря. Според калкулатора на зачатие се удвоява на 55 часа, а не на 48 и затова се притеснявам
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #86 -: Февруари 09, 2013, 14:02:30 pm »
Благодаря. Според калкулатора на зачатие се удвоява на 55 часа, а не на 48 и затова се притеснявам
"При около 85% от нормално протичащите бременности хормонът ЧХГ удвоява своите стойности на всеки 48-72 часа. С напредване на бременността нивата на ЧХГ стават по–високи, като времето за удвояване на стойността може да нарасне до 96 часа."
Чудесно ти се удвоява ЧХГ-то. Спокойна бременност и здраво бебче около термин. :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #87 -: Февруари 09, 2013, 15:53:52 pm »
Здравейте, момичета. Имам следния въпрос-терзание. В понеделник вечерта ЧХГ- 587, днес сутринта - 1954. и двата са при референтни стойности- 0-5 за небременни. Калкулаторът показва, че ЧХГ се удвоява на всеки 2.3 дена, а не трябва ли да е на всеки 1 ден? Моля за коментар.
 В понеделник съм на доктор, но от вчера нямам никакви усещания- не ме болят гърдите, не ми е лошо, не ме боли корема, абе повярвайте- нищичко и това направо ме побърква. Какво ли не си мисля вече.
резултата ти е перфектен, а симптоми може и да нямаш никакви, което ти пожелавам от сърце.
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #88 -: Февруари 09, 2013, 19:42:17 pm »
Благодаря. Според калкулатора на зачатие се удвоява на 55 часа, а не на 48 и затова се притеснявам
Момичетата са прави :D удвоява се съвсем правилно от 48-72 часа. Споко! Лека и безпроблемна бременност!


*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #89 -: Февруари 10, 2013, 09:36:25 am »
Ама като забременеете и спирате да четете,еее :x Ами има много инфо в библиотеката на сайта ,даже и калкулатор   :wink:!!! Айде,честито и лека бременност!  :(
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #90 -: Февруари 18, 2013, 12:17:20 pm »
Момичета,кръвният тест влияе ли се от храна,вода и други такива? Т.е.мога ли да го направя по някое време през деня,или трябва да е сутрин на гладно и жадно? С два положителни уринарни тестове съм - на датата на предполагаемия цикъл и вчера(2 дена закъснение), но днес (3 дена закъснение) леко прокървих,имам ПМС, сякаш ще ми дойде, възможно ли е уринарните тестове да грешат или нещо не е наред?
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #91 -: Февруари 18, 2013, 12:27:06 pm »
Влияят само някои хормонални препарати. Ако не си приемала такива, можеш да си направиш тест. Ето подробна информация:

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=542&Itemid=82
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #92 -: Февруари 22, 2013, 06:03:55 am »
Момичета,кръвният тест влияе ли се от храна,вода и други такива? Т.е.мога ли да го направя по някое време през деня,или трябва да е сутрин на гладно и жадно? С два положителни уринарни тестове съм - на датата на предполагаемия цикъл и вчера(2 дена закъснение), но днес (3 дена закъснение) леко прокървих,имам ПМС, сякаш ще ми дойде, възможно ли е уринарните тестове да грешат или нещо не е наред?

Единствено може да грешат, ако си взимала ЧХГ , като например за овулация. Иначе не, тестът не реагира на друго. Тези тестове са по-малко чувствителни, така че положителен тест ( ако не си взимала ЧХГ)означава, че е намерил ЧХГ  т.е. имало е имплантация. Не си губи времето с кръвни тестове, имаш положителен, а по-добре направо отиди на гинеколог да видиш за това кървене дали не трябва да ти дадат нещо. А той вече вероятно може да те прати на кръвен и без това, по негова преценка. Стискам палци всичко да е наред.
« Последна редакция: Февруари 22, 2013, 06:14:27 am от Bobbie »


  
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #93 -: Март 04, 2013, 15:50:07 pm »
Момичета, днес си пуснах кръвен тест. Резултата е 314,15. На доктор съм в сряда (6.03), но има много време до тогава. По мои изчисления съм в 4 г.с. ЧХГ нормално ли е?
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #94 -: Март 05, 2013, 09:44:17 am »
ozif, ето малко инфо по въпроса ти:
Насочващи ЧХГ нива по време на бременността:

ЧХГ нива по седмици от първия ден на последния менструален период (ПРМ) или в гестационни седмици*:

• 3 седмици от ПРМ: 5 - 50 mIU/ml
• 4 седмици от ПРМ: 5 - 426 mIU/ml
• 5 седмици от ПРМ: 18 – 7 340 mIU/ml
• 6 седмици от ПРМ: 1 080 – 56 500 mIU/ml
• 7 - 8 седмици от ПРМ: 7 650 – 229 000 mIU/ml
• 9 - 12 седмици от ПРМ: 25 700 – 288 000 mIU/ml
• 13 - 16 седмици от ПМП: 13 300 – 254 000 mIU/ml
• 17 - 24 седмици от ПМП: 4 060 – 165 400 mIU/ml
• 25 - 40 седмици от ПМП: 3 640 – 117 000 mIU/ml
• не бременни: <5.0 mIU/ml
• След менопауза: <9.5 mIU/ml

* Тези стойности са само НАСОЧВАЩИ – при всяка жена новата на ЧХГ могат да нарастват различно.

Разбира се, най-сигурно си е като отидеш на лекар, видите точица, после чуете сърчице и т.н. Но засега според мен и тази таблица, нещата при теб са БРЕМЕННИ. :) :) :) Успех ти желая!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #95 -: Март 19, 2013, 19:44:49 pm »
Здравейте!! Имам един огромен вупрос, на който се опитвам да намеря отговор от 1 седмица и все още нищо... Трябваше да ми дойде на 8 марти при закуснение от 3 4 дни рещих да си направя уринен тест, при което получих полужителен резултат. Отидох на видеозон при което лекарят ми каза че не вижда бременност, съответно си направих втори уринен тест, който съшо беше положителен! Объркана от двете мнения потурсих информация за кръвен тест и веднага си направих !! Получих резултатите ,но отново не получих информацията, коятоо търсих, тъй като никой не мойе да ми ги разчете.. Резултатите от кръвния ми тест е 846.900 mU/ml при референтни стойности до 1,о за жени до 2,0 за мъже и до 7,0 за жени в менопауза.. Званях на куп лекари за да разбера поне малко за резултатите .. Двама от които ми казаха,Че съм бременна  а другите казаха , че не могът да ми дадат информация.. Моля ви ако можете да ми помогнете направете го!! Благодаря предварително
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #96 -: Март 19, 2013, 20:02:27 pm »
Здравейте!! Имам един огромен вупрос, на който се опитвам да намеря отговор от 1 седмица и все още нищо... Трябваше да ми дойде на 8 марти при закуснение от 3 4 дни рещих да си направя уринен тест, при което получих полужителен резултат. Отидох на видеозон при което лекарят ми каза че не вижда бременност, съответно си направих втори уринен тест, който съшо беше положителен! Объркана от двете мнения потурсих информация за кръвен тест и веднага си направих !! Получих резултатите ,но отново не получих информацията, коятоо търсих, тъй като никой не мойе да ми ги разчете.. Резултатите от кръвния ми тест е 846.900 mU/ml при референтни стойности до 1,о за жени до 2,0 за мъже и до 7,0 за жени в менопауза.. Званях на куп лекари за да разбера поне малко за резултатите .. Двама от които ми казаха,Че съм бременна  а другите казаха , че не могът да ми дадат информация.. Моля ви ако можете да ми помогнете направете го!! Благодаря предварително
Лекарят може да не види бременност в първите дни. Отиди пак, вече са станали почти 2 седмици от закъснението. СЪс сигурност е имало имплантация, сега нека да го видят и на УЗ, че да си спокойна, че всичко е наред.


  
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #97 -: Март 19, 2013, 21:52:38 pm »
И в крайна сметка мислите , че има бременност ли ? :oops:
*
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #98 -: Март 19, 2013, 21:59:21 pm »
3 поста по нагоре са дадени нивата на ЧХГ по седмици. Погледни ги.
Твоето ЧХГ - 846.900 mU/ml отговаря на 4-5 гестационна седмица. За да се види плоден сак с УЗ, нивото на ЧХГ трябва да е над 1000.
« Последна редакция: Март 19, 2013, 23:53:17 pm от Мецани »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помощ за разултат от кръвен тест за бременност!
« Отговор #99 -: Март 19, 2013, 23:43:01 pm »
И в крайна сметка мислите , че има бременност ли ? :oops:

да.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!