0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« -: Октомври 20, 2008, 09:21:58 am »
Ами, да е слънчева и усмихната.
Здрави дечица и спокойни родители  :)

Мен ме е обхванала пред рождена треска, много са приятни всички тези приготовления  :lol:
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #1 -: Октомври 20, 2008, 09:50:46 am »
Здрава и слънчева седмица и от нас!

Коки, наистина е много вълнуващо, тези спомени остават завинаги!
Много хубаво да си изкарате :D
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #2 -: Октомври 20, 2008, 10:24:06 am »
привет в новата седмична!

мерси за съветите, сиропа го давах със спринцовката от Панадола. Криско е пушка вече. много лекичко премина настинката пу-пу.

Наде, мноу убав аватар имаш :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #3 -: Октомври 20, 2008, 10:27:37 am »
:sunshine: ва, усмихната и здрава седмица за Майки, Бебета и Татковци!

Тази седмица завършва с Димитровден и нашия именник ще бъде кръстен!
Много пъти сме писали за Кръщаването, аз самата съм била кръстница,
но ще ми бъде полезно да ми кажете- какво носехте вие, Майките в Църквата!

 :flower:Хубав ден!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #4 -: Октомври 20, 2008, 10:37:28 am »
Наде, мноу убав аватар имаш :D

Благодаря, Ман! И твоя хич не е лош :wink:

п.п.ей, забрави ни ти...щеше да се обаждаш..лятото :lol:
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #5 -: Октомври 20, 2008, 10:45:18 am »
ха, добър ден  :D
Мише в църквата за кръщенето носех мед, питка, една голяма хавлия за Деси и една малка, в която попа си избърсва ръцете след като я понамокри и си остава в църквата, китка със здравец и червено цвете в нея, НО не трябвало здравеца да го купуваш, ако имаш в къщи или някой комшия, набери си от там. И една бутилка вино, въпреки че го нямаше в списъка от църквата :)
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #6 -: Октомври 20, 2008, 10:58:05 am »
Слънчева и здрава седмичка от нас!
На именниците и рождениците да им е честито, само хубави мигове да имат в живота си!

За кръщенето:
ние: 2 бели хавлийки,1 сапунче, пликче за отрязаната косичка,  специално изработена, голяма свещ (голяма - за да се пали във важните моменти на човечето и да стига за по-дълго), червено вино за църквата;
кумове: синджирче с Богородичка (кръстче за момченца), китка здравец с червен конец и червено цвете, нови дрешки за обличане след кръщенето

Момичета, мен пак ме е обхванало шубето от земетресение в София. Направих грешката да гледам в петък по НТВ интервю с някаква жена, която предсказа до 2 седмици  такова в БГ и имам чувството, че съм на път да се побъркам от шубе  :oops: Все си повтарям, че каквото има да става-ще стане, че не мога да контролирам природните катаклизми, ама не помага  :?
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #7 -: Октомври 20, 2008, 11:34:14 am »
Аничка, не съм гледала това, за което говориш, но какво значи предсказа - жената е учен и говори на база някакви данни и изследвания ли? Щото гадатели дето предсказват катаклизми, апокалипсис и прочие е имало и винаги ще има, нали не ги приемаш насериозно...

Хубава седмица на всички и от нас, на нас от 4 никнещи кучешки проби само едно зъбче и сега нещата се кротнаха...временно :wink: взехме си и ние глътка въздух, пак си е моето детенце, чак ми е гузно дето така се оплаквах от него миналата седмица, ама наистина беше станала нетърпима, явно зъбите са я мъчели много.

Мини, много жалко за снимките. Aма здраве да е наистина, ще направим нови. Много бяха сладки двете, жалко че нямахме повече време, но аз ще си изпълня прословутото обещание за идване до Ст Загора някой ден :wink:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #8 -: Октомври 20, 2008, 13:20:52 pm »
Веселе седмица!

Мише,да си направите незабравим празник!

Каси,страхотни сте цялото семейство-много слънчеви и красиви!Тортите също са много хубави!Видях и други познати сладурчета и хубави мами!
<br />
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #9 -: Октомври 20, 2008, 13:59:45 pm »
Слънчева седмица и от нас. Има ли тази седмица ученици, май Мартин трябваше днес да дебютира?  :D

коки, треската е приятна и лудницата си заслужава. Приятни приготовления.  :lol:

Незабравим Димитровден и за Мишанта, Митаче и сие. Ще чакаме снимки от сладкия юнак.  :D

Мерси за хубавите думи и пожелания още веднъж. Хриси от вчера ходи за една ръчичка, много ме изненада, защото е доста едър, но ето че има желание и се справя много добре. Мишо също стои сам изправен и много се радва на това си умение, но само с придържане от двете страни щъпурка.  :D

Взех ботуши на КК, нищо друго от сорта на обувка не става на дебелото краче на Хриси. Да потърся ли маратонки или от тези по-спортните обувки за този сезон, че с ботушите им е трудно още, а и е топло за тях.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #10 -: Октомври 20, 2008, 14:28:39 pm »
Първо да поспамя, но се надявам да ме извинят модераторите, но имам от няколко дни проблем с нета. Писах и на Каси три пъти на ЛС, ама ... :x

Честит 1-ви рожден ден на малките сладунчета Хриси и Мишо  :D :D
Честит 2-ри рожден ден на прекрасната и очерователна Деси  :P

Маменца желая ви вашите съкровища, да ви носят само усмивки и гордост.
Да ви обичат и целуват, от игри да се не налудуват :wink:
Да ви носят в къщи топлина, уют и красота.


Днес Тони бой беше на първи учебен ден. Първоначално ревна щом влезнахме в яслата, явно си е помислил, че е в болница, защто лелите са с бели престилки, но после си влезе при децата без да каже гък. Поревал е малко, но малко, явно заради другите дечица, защото сега сме на такава вълна, да копира това което прави другарчето. Взех го на обяд, като беше ИЗЯЛ цялата супа и малко от лещата. Звънях на всеки час, а когато го взех беше неуписуемо доволен и щастлив.
Дано така да продължи и занапред, макар и да ме предупредиха от постреакция сле два, три дни.
Водата от шишето му си седя отвън непокътната и памперс гащите не бяха сменени, макар и само напишкани.
Опитали са да го сложат на гърне, но е направил същото както у дома. Хвърляне със засилка хе-хе-хе. Иначе веднага сподели лелята, че Тони е много емоционално дете, какво имаше в предвид нямахме време да си кажем. :?

Здрава и приятна седмица за мало и голямо. :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #11 -: Октомври 20, 2008, 14:55:29 pm »
О, Перденце, добър старт сте направили, браво :D
Сега чакаме и Марти да се отчете :wink:

Симеон е болен :( Температура, разстройство и повръщане. Не иска да яде и пие, но е учудващо весел и енергичен (ама и при предишни неразположения беше така). Явно е тръгнало от яслата, защото групата им била наполовина днес. Странно обаче защо чак в неделя вечерта се разболя...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #12 -: Октомври 20, 2008, 15:02:06 pm »
Хм този гастроентеровирус в момента е и в нашите ясли от около 2-3 седмици.
Баси направо немога да ги разбера тез родители, вчера или оня ден повръщало и дрискало и днес на ясла. Директорката пък искала вече бележка от личен лекар, ама като знам мойта ква е, ми става ясно за остоверността на бележките.
Да чукам само на дърво да не ни потрети, че ей ги 15 дни неяде, ако се разболее незнам :x, отиде още 10 дни  :(

Чакаме новини от Марти  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #13 -: Октомври 20, 2008, 15:03:14 pm »
добър ден и от нас.

Мартин днес направи своята дебютна поява в яслата. заведохме го сутринта, сестрата го въведе вътре кротко и каза да дойда след 2 часа. аз не издържах и толкова, та дебюта беше само час и половина.
човека беше доволен, стискаше една кола в ръка, правил бил апликация от есенни листа под ръководството на сестрата. не е плакал, отказал закуска, но той беше ял у дома. не го сложили на гърне, че да не се стресирал от първия ден, но пък ми го върнаха с наакан памперс. като им казах, че е наакан, сестрата се извини и предложи да повика лелята да го смени, но отказах. шишето му за вода беше почти празно, но не знам дали го е изпил той, защото като тръгна да ми връща шишето, сестрата донесе чуждо шише, въпреки, че нашето е надписано. но пък пампата беше пълна, та може и да е пил.
утре мисля да го оставя по-дълго и да го взема преди обяда точно. ясно ми е, че първият ден не е показателен. той си мислеше човека, че на детски клуб отива и се поинтересува дали ще има торта  :lol: :lol:

вътре в стаите миришеше яко на дезинфектант...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #14 -: Октомври 20, 2008, 15:06:52 pm »
Касси, хубаво е да помислиш за обувки докато проходят стабилно. В ботушките често шава петичката нагоре-надолу и даже може и да си ги събуват. Но най-важното е, че ботушките не обхващат хубаво глезенчето според мен. Макар че са стегнати там.

Наде, браво на Тони бой. Неподозиран лъч светлина в неговото поведение  :wink:. Да го нацелуваш от мен този малък разбойник.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #15 -: Октомври 20, 2008, 15:37:50 pm »
Васи, мерси за съвета, аз също исках обувки, но както казах, на Хриси нищо не може да се обуе, а пък да взема само на Миша  :?.

Пожелавам все така да са учениците Марти и Тони бой. Иначе е ясно, че не може всичко да е на шест в българските ОДЗ-ата, но по-важно е да са здрави и щастливи децата ни.  :D
« Последна редакция: Октомври 20, 2008, 15:40:32 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #16 -: Октомври 20, 2008, 18:02:32 pm »
kassi, честит рожден на Хриси и Мишо! Да са все така жизнени и игриви!

Поздравления и за първия учебен ден на Марти и Тони!
Jam, в нашата ясла съдовете за хранене се изваряват в прах за пране, белина и сода за хляб! Мъжа ми като по-знаещ като го чу се втрещи! При затопляне се отделял свободен хлор!Е не било изваряването в стаята на децата ама нали е в същата сграда и като е затворено, хлора тръгва из помещенията. Като се поинтересувах ми казаха, че това се прави по изискване на ХЕИ! 8O


*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #17 -: Октомври 20, 2008, 18:05:36 pm »
Забравих да питам: Знае ли някой кой е вносителят на Преванар? Щото в аптеката от която пазарувам не можаха да я открият тази ваксина. Но пък обещаха ако им кажа кой я внася да ми я доставят за да не обикалям аз цяла София.


Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #18 -: Октомври 20, 2008, 20:01:48 pm »
Здравейте и от нас! :)
Ултра,
да оздравява Симеон!

Успех на Марти и на Тони!

Габи,
аз я имам в къщи в хладилника ваксината, та сега погледнах - вносителят е Wyeth-Lederle Pharma GmbH. Странното е, че телефоните, които са дадени, не са български. Всъщност, Wyeth е производителят, а Wyeth-Lederle Pharma GmbH пише, че са представител  за България.
Утре ще питам в аптеката, от която купих Превенар-а и ще ти пиша. Те са ми близки.


Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #19 -: Октомври 20, 2008, 20:20:57 pm »
Момичета,имам въпрос:
какво мислите за противогрипните ваксини при бременност?Сега им е сезона,а аз се колебая-кое е повече - плюсовете или минусите?Какъв е Вашият опит?Благодаря!