0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #20 -: Октомври 20, 2008, 20:29:43 pm »
Весела седмичка и от нас!И за нас тя ще е рожденска седмица!Трепетите и вълненията са много :).

Момичета,имам въпрос:
какво мислите за противогрипните ваксини при бременност?Сега им е сезона,а аз се колебая-кое е повече - плюсовете или минусите?Какъв е Вашият опит?Благодаря!

Нямам представа дали може да се поставя такава ваксина по време на бременност :?.Със сигурност трябва да се консултираш с гинеколога си..

Всички болни бързо да оздравяват :balk_77:
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #21 -: Октомври 20, 2008, 21:27:50 pm »
Весела и слън4ева седмица на вси4ки деца и майки,
нека болни4ките оздравяват бързо

МиШанта весел ви празник
за църквата, аз носих кърпа и сапун за попа, питка, сладки и бонбони, който остават там. Здравец, за да поръси попа с него, кърпа за Митака, нови дрекиШ и памперс (4е аз забравих папперс 4ист :lol:и сложихме пак напиШкания :)голям срам).
И иконка купена от църквата или ти си носиШ, за да ти я осветят.

joshi весел ви рожден ден, нека е незабравим

даниски аз съм против тях по време на бременност, а пък и лякаря ме посъветва така.
Все пак консулт с лекаря ти

касси страхотни сте, пу пу пу
бъдете здрави4ки вси4ки



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #22 -: Октомври 20, 2008, 21:44:51 pm »
kassi,страхотни сте цялото семейство както и гостите ви,нооо Хриси и Мишо са големи сладури пу пу пу.Да сте все така щастливи ви пожелавам.Целувки.
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #23 -: Октомври 21, 2008, 15:38:39 pm »
Ей влизам за минутка да ви прочета в почивката ами то никой не писал.Къде сте се пръснали бе хора.То май ще е заради топличкото време.

Ние днес сутринта ходихме да дава малката кръв и урина следобед ще са готови резултатите,ама дали ще стигнем  до тях са незнае,пусто все време не стига.Хайде като се върнете от разходките докладвайте. :wink:
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #24 -: Октомври 21, 2008, 17:09:39 pm »
...
Габи,
аз я имам в къщи в хладилника ваксината, та сега погледнах - вносителят е Wyeth-Lederle Pharma GmbH. Странното е, че телефоните, които са дадени, не са български. Всъщност, Wyeth е производителят, а Wyeth-Lederle Pharma GmbH пише, че са представител  за България.
Утре ще питам в аптеката, от която купих Превенар-а и ще ти пиша. Те са ми близки.



Милена, благодаря, но аз вече ги намерих. Значи вносител е Трейдконсулт http://www.tradeconsultbg.com/bg/contacts.php, но не работят с крайни клиенти. Ако на някой му трябва, трябва да помоли в някоя аптека да му я поръчат.


*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #25 -: Октомври 21, 2008, 17:55:28 pm »
Препоръчайте ми моля хубав строител за нашата възраст.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #26 -: Октомври 22, 2008, 06:09:44 am »
Привет от нас в този ранен час!
Ако няма рима, трала ла...

Ей, трала ла ла, съм вече...
Ние ревем през има, няма 2 часа през ноща, без право на занимавка...
Спи и плаче, подули са се едни венци, едно чудо!
Да избиват тея зъби, че да се кротнем семейно!
Благодаря на всички за коментарите на Кръщенето, да видим как ще е в неделя!
Има два варианта, добър и лош-
да реве от попа, или да не иска да излиза от казана!
Да видим...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #27 -: Октомври 22, 2008, 08:21:39 am »
Трала ла ла не е само Мишаната :wink:.

Тоже самъй сценарии тази нощ,бях принудена да взема Борислава на спалнята при нас,но пробужданията и мрънкането не спряха.Сутринта се чуствах все едно са ме газили.Нито аз нито таткото поспахме.Иначе много съм доволна от лабораторият в която ходихме вчера за кръв и урина казва се Писанец,добре че погледнах талона за взимане на резултата,там имаше ID и парола и си изтеглих резултата от нета.Ходих до личния всичко е наред а хубавото е че и на неговото ID са качени резултатите на всичките му пациенти та и той има достъп веднага до резултата.

Мишанче аз залагам на втория вариант за Митачето,да не иска да излезе от казана  :lol:
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #28 -: Октомври 22, 2008, 09:11:20 am »
хе-хе, тея наште мъници да не са се наговорили снощи  :D я проверете в чата  :lol:
ние бяхме подобна картинка - върху нас, под нас, в леглото, ха пак на спалнята, уж спи, а се катери...
иначе днес трябваше да слагаме първия превенар, ама ще почакаме - още не сме напълно здрави
на всички други - здраве и хубав сън!
А Миташки, да си прекара страхотно именния ден и кръщенето!
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #29 -: Октомври 22, 2008, 12:38:44 pm »
Мише, всичко да мине по вода на кръщенето!

Искам да помоля за една услуга момичетата от Пловдив - в неделя бяхме в едно заведение, намиращо се в парка до клиниката, в която практикува д-р Даскалов - Медикус Алфа и там забравих якето на Мона. Ако някой живее на близо или има път натам, и може да провери (предполагам са го прибрали в очакване някой да си го вземе), ще съм му много признателна!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #30 -: Октомври 22, 2008, 13:48:44 pm »
как сте, майки на ясленичета? при нас се потвърди обичайното развитие - първи ден ОК, втори ден плач на излизане, трети ден - плач и на влизане и на излизане.

Перде, при вас какво е дереджето?

знаете ли дали и с какво занимават децата във вашите ясли? а извеждат ли ги навън?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #31 -: Октомври 22, 2008, 14:10:48 pm »
Цветенце,аз не живея близо,но ако никой не се отзове след работа мога да мина да го потърся,но в кое заведение бяхте като име помниш ли и да ми опишеш якето,че може да не ми го дадът ако незнам как изглежда.Ще следя ако никой друг не поеме ангажимента след работа ще го потърся но ти дай инфо.
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #32 -: Октомври 22, 2008, 14:15:35 pm »
Delica, благодаря ти за предложението, ще ти пратя на лични повече информация.
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #33 -: Октомври 22, 2008, 14:40:04 pm »
При Тони дереждето е следното.
1-ви ден супер ОК, даже ял супа, ама тя пък 100 гр., ама карай важното е, че е хапнал.
2-ри ден нищо не искал да хапне, но пък седял с децата на гърне. Нищо не е свършил, но пък е седял, което в къщи по никакъв начин немога да го накарам да направи. Рев на излизане, така правели когато не искали да ядат дечурлигата.
3-ти ден тръшкане на влизане за кратко, бързо се успокоил, явно копира от децата. Наакал се ама как, нещо не ми стана ясно, защото памперс гащите не сменени и си го взех със същите от сутринта, а долнището изцапано, та чак го запрали. 8O Може някак си да се е наакал седейки  :o :? Изял цялата супа и половин ястие, което е геройство от страна на лелята, при все че вкъщи не яде готвено вече 16 дни.
Излезе с рев, но защото така правели по принцип, това е обяснението. Сравнително бързо се успокои и ме нацелува.
Като цяло е спокоен, играе си, пее и танцува при това доста емоционално. :D

Това което ме шокира е, че в спалното имало 17 легла и 3 в "изолатора" това пък за кво е идея си нямам. Да обаче в момента детското заведение се посещав от 24 деца и кво прайм ся викам аз ... 8O когато били готови тогава ще са и с преспиване. Това ставаше въпрос за друго дете, което още неможе да свикне (18 дни) та покрай него и ние новите засега ще сме до обяд.


Джам, а вие храните ли се поне там или плачка и не желае?

Това от нас, а за зъбоникненето съм казала, когато ни наизлязат всички зъби ще дам голям банкет. :lol:

П.П. В нашата ясла има изнесено седмична програма по която работят с децата. Тони значително е подобрил бърборенето си и пеенето. Днес са имали опознаване на прибори за хранене и миене със сапун. Имаше резултат, защото като се прибрахме веднага си извади купичката и симулираше ядене с две лъжици (малка, голяма)През целият път си пее и ми показва, че е гладен. Днес даже изяде половин рогче и едно малко кексче, това след супата и ястието. Виждам, промяна която засега само ме радва.
За съжаление не ги извеждат навън. Плодове дават само един път в обедното меню като десерт и това е банан.
« Последна редакция: Октомври 22, 2008, 14:46:31 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #34 -: Октомври 22, 2008, 15:20:32 pm »
Ние сме още малки за ясла, но пък днес ще празнуваме последната си единадесета месечинка. И после ще започнем трескава подготовка за първия рожден ден, когато мисля и да се кръщаваме. Е, надявам се Мишанта да сподели опита си в понеделник.

Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #35 -: Октомври 22, 2008, 16:17:52 pm »
Момичета, търся си детегледачка - на 4 декември трябва да се върна на работа. Тази, която наех днес я оставих сама с децата и е изпуснала бебето от скута си. Ако някой има познати от Дианабад или близките квартали или може да ми препоръча човек, който се е грижил за 9-месечно бебе, ще бъда много благодарна. Както и ако някой е ползвал агенция или сайт за детегледачки, от който е доволен. Благодаря.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #36 -: Октомври 22, 2008, 17:11:17 pm »
Фоксче, а как е Дара :(?
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #37 -: Октомври 22, 2008, 17:24:40 pm »
Ох Фокси мила, дано не те отчаям, но аз от вашата възраст започнах търсенето на детегледачки. Повечето не одобрявах, други пък "не харесваха" Тони, на трети пък не им се понрави възнаграждението/стълбите и т.н. и така стигнахме до яслата. :?


Успех мила, дано имаш късмет, силно стискам палци за което. :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #38 -: Октомври 22, 2008, 19:10:04 pm »
Габи,
радвам се, че си се оправила.

Стефи, :D
честита бременност! Нека да е лека и живо и здраво бебе на финала! :D
Аз едва сега изчетох предната седмична тема, та от там се информирах. :)

Фокси,
надявам се, че Дара е добре.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #39 -: Октомври 22, 2008, 21:14:09 pm »
Благодаря, Дара има една драскотина и лека цицина, надявам се да е добре - няма признаци да я боли. Обаче големия даде друга версия за изпускането - оставила ги на дивана двамата и му възложила да я пази, а тя била в спалнята  8O. Цицината подкрепя неговата история. Така че дано намеря свестна жена, стискайте палци.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.