0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« -: Октомври 20, 2008, 09:21:58 am »
Ами, да е слънчева и усмихната.
Здрави дечица и спокойни родители  :)

Мен ме е обхванала пред рождена треска, много са приятни всички тези приготовления  :lol:
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #1 -: Октомври 20, 2008, 09:50:46 am »
Здрава и слънчева седмица и от нас!

Коки, наистина е много вълнуващо, тези спомени остават завинаги!
Много хубаво да си изкарате :D
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #2 -: Октомври 20, 2008, 10:24:06 am »
привет в новата седмична!

мерси за съветите, сиропа го давах със спринцовката от Панадола. Криско е пушка вече. много лекичко премина настинката пу-пу.

Наде, мноу убав аватар имаш :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #3 -: Октомври 20, 2008, 10:27:37 am »
:sunshine: ва, усмихната и здрава седмица за Майки, Бебета и Татковци!

Тази седмица завършва с Димитровден и нашия именник ще бъде кръстен!
Много пъти сме писали за Кръщаването, аз самата съм била кръстница,
но ще ми бъде полезно да ми кажете- какво носехте вие, Майките в Църквата!

 :flower:Хубав ден!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #4 -: Октомври 20, 2008, 10:37:28 am »
Наде, мноу убав аватар имаш :D

Благодаря, Ман! И твоя хич не е лош :wink:

п.п.ей, забрави ни ти...щеше да се обаждаш..лятото :lol:
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #5 -: Октомври 20, 2008, 10:45:18 am »
ха, добър ден  :D
Мише в църквата за кръщенето носех мед, питка, една голяма хавлия за Деси и една малка, в която попа си избърсва ръцете след като я понамокри и си остава в църквата, китка със здравец и червено цвете в нея, НО не трябвало здравеца да го купуваш, ако имаш в къщи или някой комшия, набери си от там. И една бутилка вино, въпреки че го нямаше в списъка от църквата :)
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #6 -: Октомври 20, 2008, 10:58:05 am »
Слънчева и здрава седмичка от нас!
На именниците и рождениците да им е честито, само хубави мигове да имат в живота си!

За кръщенето:
ние: 2 бели хавлийки,1 сапунче, пликче за отрязаната косичка,  специално изработена, голяма свещ (голяма - за да се пали във важните моменти на човечето и да стига за по-дълго), червено вино за църквата;
кумове: синджирче с Богородичка (кръстче за момченца), китка здравец с червен конец и червено цвете, нови дрешки за обличане след кръщенето

Момичета, мен пак ме е обхванало шубето от земетресение в София. Направих грешката да гледам в петък по НТВ интервю с някаква жена, която предсказа до 2 седмици  такова в БГ и имам чувството, че съм на път да се побъркам от шубе  :oops: Все си повтарям, че каквото има да става-ще стане, че не мога да контролирам природните катаклизми, ама не помага  :?
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #7 -: Октомври 20, 2008, 11:34:14 am »
Аничка, не съм гледала това, за което говориш, но какво значи предсказа - жената е учен и говори на база някакви данни и изследвания ли? Щото гадатели дето предсказват катаклизми, апокалипсис и прочие е имало и винаги ще има, нали не ги приемаш насериозно...

Хубава седмица на всички и от нас, на нас от 4 никнещи кучешки проби само едно зъбче и сега нещата се кротнаха...временно :wink: взехме си и ние глътка въздух, пак си е моето детенце, чак ми е гузно дето така се оплаквах от него миналата седмица, ама наистина беше станала нетърпима, явно зъбите са я мъчели много.

Мини, много жалко за снимките. Aма здраве да е наистина, ще направим нови. Много бяха сладки двете, жалко че нямахме повече време, но аз ще си изпълня прословутото обещание за идване до Ст Загора някой ден :wink:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #8 -: Октомври 20, 2008, 13:20:52 pm »
Веселе седмица!

Мише,да си направите незабравим празник!

Каси,страхотни сте цялото семейство-много слънчеви и красиви!Тортите също са много хубави!Видях и други познати сладурчета и хубави мами!
<br />
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #9 -: Октомври 20, 2008, 13:59:45 pm »
Слънчева седмица и от нас. Има ли тази седмица ученици, май Мартин трябваше днес да дебютира?  :D

коки, треската е приятна и лудницата си заслужава. Приятни приготовления.  :lol:

Незабравим Димитровден и за Мишанта, Митаче и сие. Ще чакаме снимки от сладкия юнак.  :D

Мерси за хубавите думи и пожелания още веднъж. Хриси от вчера ходи за една ръчичка, много ме изненада, защото е доста едър, но ето че има желание и се справя много добре. Мишо също стои сам изправен и много се радва на това си умение, но само с придържане от двете страни щъпурка.  :D

Взех ботуши на КК, нищо друго от сорта на обувка не става на дебелото краче на Хриси. Да потърся ли маратонки или от тези по-спортните обувки за този сезон, че с ботушите им е трудно още, а и е топло за тях.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #10 -: Октомври 20, 2008, 14:28:39 pm »
Първо да поспамя, но се надявам да ме извинят модераторите, но имам от няколко дни проблем с нета. Писах и на Каси три пъти на ЛС, ама ... :x

Честит 1-ви рожден ден на малките сладунчета Хриси и Мишо  :D :D
Честит 2-ри рожден ден на прекрасната и очерователна Деси  :P

Маменца желая ви вашите съкровища, да ви носят само усмивки и гордост.
Да ви обичат и целуват, от игри да се не налудуват :wink:
Да ви носят в къщи топлина, уют и красота.


Днес Тони бой беше на първи учебен ден. Първоначално ревна щом влезнахме в яслата, явно си е помислил, че е в болница, защто лелите са с бели престилки, но после си влезе при децата без да каже гък. Поревал е малко, но малко, явно заради другите дечица, защото сега сме на такава вълна, да копира това което прави другарчето. Взех го на обяд, като беше ИЗЯЛ цялата супа и малко от лещата. Звънях на всеки час, а когато го взех беше неуписуемо доволен и щастлив.
Дано така да продължи и занапред, макар и да ме предупредиха от постреакция сле два, три дни.
Водата от шишето му си седя отвън непокътната и памперс гащите не бяха сменени, макар и само напишкани.
Опитали са да го сложат на гърне, но е направил същото както у дома. Хвърляне със засилка хе-хе-хе. Иначе веднага сподели лелята, че Тони е много емоционално дете, какво имаше в предвид нямахме време да си кажем. :?

Здрава и приятна седмица за мало и голямо. :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #11 -: Октомври 20, 2008, 14:55:29 pm »
О, Перденце, добър старт сте направили, браво :D
Сега чакаме и Марти да се отчете :wink:

Симеон е болен :( Температура, разстройство и повръщане. Не иска да яде и пие, но е учудващо весел и енергичен (ама и при предишни неразположения беше така). Явно е тръгнало от яслата, защото групата им била наполовина днес. Странно обаче защо чак в неделя вечерта се разболя...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #12 -: Октомври 20, 2008, 15:02:06 pm »
Хм този гастроентеровирус в момента е и в нашите ясли от около 2-3 седмици.
Баси направо немога да ги разбера тез родители, вчера или оня ден повръщало и дрискало и днес на ясла. Директорката пък искала вече бележка от личен лекар, ама като знам мойта ква е, ми става ясно за остоверността на бележките.
Да чукам само на дърво да не ни потрети, че ей ги 15 дни неяде, ако се разболее незнам :x, отиде още 10 дни  :(

Чакаме новини от Марти  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #13 -: Октомври 20, 2008, 15:03:14 pm »
добър ден и от нас.

Мартин днес направи своята дебютна поява в яслата. заведохме го сутринта, сестрата го въведе вътре кротко и каза да дойда след 2 часа. аз не издържах и толкова, та дебюта беше само час и половина.
човека беше доволен, стискаше една кола в ръка, правил бил апликация от есенни листа под ръководството на сестрата. не е плакал, отказал закуска, но той беше ял у дома. не го сложили на гърне, че да не се стресирал от първия ден, но пък ми го върнаха с наакан памперс. като им казах, че е наакан, сестрата се извини и предложи да повика лелята да го смени, но отказах. шишето му за вода беше почти празно, но не знам дали го е изпил той, защото като тръгна да ми връща шишето, сестрата донесе чуждо шише, въпреки, че нашето е надписано. но пък пампата беше пълна, та може и да е пил.
утре мисля да го оставя по-дълго и да го взема преди обяда точно. ясно ми е, че първият ден не е показателен. той си мислеше човека, че на детски клуб отива и се поинтересува дали ще има торта  :lol: :lol:

вътре в стаите миришеше яко на дезинфектант...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #14 -: Октомври 20, 2008, 15:06:52 pm »
Касси, хубаво е да помислиш за обувки докато проходят стабилно. В ботушките често шава петичката нагоре-надолу и даже може и да си ги събуват. Но най-важното е, че ботушките не обхващат хубаво глезенчето според мен. Макар че са стегнати там.

Наде, браво на Тони бой. Неподозиран лъч светлина в неговото поведение  :wink:. Да го нацелуваш от мен този малък разбойник.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #15 -: Октомври 20, 2008, 15:37:50 pm »
Васи, мерси за съвета, аз също исках обувки, но както казах, на Хриси нищо не може да се обуе, а пък да взема само на Миша  :?.

Пожелавам все така да са учениците Марти и Тони бой. Иначе е ясно, че не може всичко да е на шест в българските ОДЗ-ата, но по-важно е да са здрави и щастливи децата ни.  :D
« Последна редакция: Октомври 20, 2008, 15:40:32 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #16 -: Октомври 20, 2008, 18:02:32 pm »
kassi, честит рожден на Хриси и Мишо! Да са все така жизнени и игриви!

Поздравления и за първия учебен ден на Марти и Тони!
Jam, в нашата ясла съдовете за хранене се изваряват в прах за пране, белина и сода за хляб! Мъжа ми като по-знаещ като го чу се втрещи! При затопляне се отделял свободен хлор!Е не било изваряването в стаята на децата ама нали е в същата сграда и като е затворено, хлора тръгва из помещенията. Като се поинтересувах ми казаха, че това се прави по изискване на ХЕИ! 8O


*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #17 -: Октомври 20, 2008, 18:05:36 pm »
Забравих да питам: Знае ли някой кой е вносителят на Преванар? Щото в аптеката от която пазарувам не можаха да я открият тази ваксина. Но пък обещаха ако им кажа кой я внася да ми я доставят за да не обикалям аз цяла София.


Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #18 -: Октомври 20, 2008, 20:01:48 pm »
Здравейте и от нас! :)
Ултра,
да оздравява Симеон!

Успех на Марти и на Тони!

Габи,
аз я имам в къщи в хладилника ваксината, та сега погледнах - вносителят е Wyeth-Lederle Pharma GmbH. Странното е, че телефоните, които са дадени, не са български. Всъщност, Wyeth е производителят, а Wyeth-Lederle Pharma GmbH пише, че са представител  за България.
Утре ще питам в аптеката, от която купих Превенар-а и ще ти пиша. Те са ми близки.


Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #19 -: Октомври 20, 2008, 20:20:57 pm »
Момичета,имам въпрос:
какво мислите за противогрипните ваксини при бременност?Сега им е сезона,а аз се колебая-кое е повече - плюсовете или минусите?Какъв е Вашият опит?Благодаря!
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #20 -: Октомври 20, 2008, 20:29:43 pm »
Весела седмичка и от нас!И за нас тя ще е рожденска седмица!Трепетите и вълненията са много :).

Момичета,имам въпрос:
какво мислите за противогрипните ваксини при бременност?Сега им е сезона,а аз се колебая-кое е повече - плюсовете или минусите?Какъв е Вашият опит?Благодаря!

Нямам представа дали може да се поставя такава ваксина по време на бременност :?.Със сигурност трябва да се консултираш с гинеколога си..

Всички болни бързо да оздравяват :balk_77:
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #21 -: Октомври 20, 2008, 21:27:50 pm »
Весела и слън4ева седмица на вси4ки деца и майки,
нека болни4ките оздравяват бързо

МиШанта весел ви празник
за църквата, аз носих кърпа и сапун за попа, питка, сладки и бонбони, който остават там. Здравец, за да поръси попа с него, кърпа за Митака, нови дрекиШ и памперс (4е аз забравих папперс 4ист :lol:и сложихме пак напиШкания :)голям срам).
И иконка купена от църквата или ти си носиШ, за да ти я осветят.

joshi весел ви рожден ден, нека е незабравим

даниски аз съм против тях по време на бременност, а пък и лякаря ме посъветва така.
Все пак консулт с лекаря ти

касси страхотни сте, пу пу пу
бъдете здрави4ки вси4ки



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #22 -: Октомври 20, 2008, 21:44:51 pm »
kassi,страхотни сте цялото семейство както и гостите ви,нооо Хриси и Мишо са големи сладури пу пу пу.Да сте все така щастливи ви пожелавам.Целувки.
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #23 -: Октомври 21, 2008, 15:38:39 pm »
Ей влизам за минутка да ви прочета в почивката ами то никой не писал.Къде сте се пръснали бе хора.То май ще е заради топличкото време.

Ние днес сутринта ходихме да дава малката кръв и урина следобед ще са готови резултатите,ама дали ще стигнем  до тях са незнае,пусто все време не стига.Хайде като се върнете от разходките докладвайте. :wink:
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #24 -: Октомври 21, 2008, 17:09:39 pm »
...
Габи,
аз я имам в къщи в хладилника ваксината, та сега погледнах - вносителят е Wyeth-Lederle Pharma GmbH. Странното е, че телефоните, които са дадени, не са български. Всъщност, Wyeth е производителят, а Wyeth-Lederle Pharma GmbH пише, че са представител  за България.
Утре ще питам в аптеката, от която купих Превенар-а и ще ти пиша. Те са ми близки.



Милена, благодаря, но аз вече ги намерих. Значи вносител е Трейдконсулт http://www.tradeconsultbg.com/bg/contacts.php, но не работят с крайни клиенти. Ако на някой му трябва, трябва да помоли в някоя аптека да му я поръчат.


*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #25 -: Октомври 21, 2008, 17:55:28 pm »
Препоръчайте ми моля хубав строител за нашата възраст.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #26 -: Октомври 22, 2008, 06:09:44 am »
Привет от нас в този ранен час!
Ако няма рима, трала ла...

Ей, трала ла ла, съм вече...
Ние ревем през има, няма 2 часа през ноща, без право на занимавка...
Спи и плаче, подули са се едни венци, едно чудо!
Да избиват тея зъби, че да се кротнем семейно!
Благодаря на всички за коментарите на Кръщенето, да видим как ще е в неделя!
Има два варианта, добър и лош-
да реве от попа, или да не иска да излиза от казана!
Да видим...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #27 -: Октомври 22, 2008, 08:21:39 am »
Трала ла ла не е само Мишаната :wink:.

Тоже самъй сценарии тази нощ,бях принудена да взема Борислава на спалнята при нас,но пробужданията и мрънкането не спряха.Сутринта се чуствах все едно са ме газили.Нито аз нито таткото поспахме.Иначе много съм доволна от лабораторият в която ходихме вчера за кръв и урина казва се Писанец,добре че погледнах талона за взимане на резултата,там имаше ID и парола и си изтеглих резултата от нета.Ходих до личния всичко е наред а хубавото е че и на неговото ID са качени резултатите на всичките му пациенти та и той има достъп веднага до резултата.

Мишанче аз залагам на втория вариант за Митачето,да не иска да излезе от казана  :lol:
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #28 -: Октомври 22, 2008, 09:11:20 am »
хе-хе, тея наште мъници да не са се наговорили снощи  :D я проверете в чата  :lol:
ние бяхме подобна картинка - върху нас, под нас, в леглото, ха пак на спалнята, уж спи, а се катери...
иначе днес трябваше да слагаме първия превенар, ама ще почакаме - още не сме напълно здрави
на всички други - здраве и хубав сън!
А Миташки, да си прекара страхотно именния ден и кръщенето!
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #29 -: Октомври 22, 2008, 12:38:44 pm »
Мише, всичко да мине по вода на кръщенето!

Искам да помоля за една услуга момичетата от Пловдив - в неделя бяхме в едно заведение, намиращо се в парка до клиниката, в която практикува д-р Даскалов - Медикус Алфа и там забравих якето на Мона. Ако някой живее на близо или има път натам, и може да провери (предполагам са го прибрали в очакване някой да си го вземе), ще съм му много признателна!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #30 -: Октомври 22, 2008, 13:48:44 pm »
как сте, майки на ясленичета? при нас се потвърди обичайното развитие - първи ден ОК, втори ден плач на излизане, трети ден - плач и на влизане и на излизане.

Перде, при вас какво е дереджето?

знаете ли дали и с какво занимават децата във вашите ясли? а извеждат ли ги навън?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #31 -: Октомври 22, 2008, 14:10:48 pm »
Цветенце,аз не живея близо,но ако никой не се отзове след работа мога да мина да го потърся,но в кое заведение бяхте като име помниш ли и да ми опишеш якето,че може да не ми го дадът ако незнам как изглежда.Ще следя ако никой друг не поеме ангажимента след работа ще го потърся но ти дай инфо.
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #32 -: Октомври 22, 2008, 14:15:35 pm »
Delica, благодаря ти за предложението, ще ти пратя на лични повече информация.
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #33 -: Октомври 22, 2008, 14:40:04 pm »
При Тони дереждето е следното.
1-ви ден супер ОК, даже ял супа, ама тя пък 100 гр., ама карай важното е, че е хапнал.
2-ри ден нищо не искал да хапне, но пък седял с децата на гърне. Нищо не е свършил, но пък е седял, което в къщи по никакъв начин немога да го накарам да направи. Рев на излизане, така правели когато не искали да ядат дечурлигата.
3-ти ден тръшкане на влизане за кратко, бързо се успокоил, явно копира от децата. Наакал се ама как, нещо не ми стана ясно, защото памперс гащите не сменени и си го взех със същите от сутринта, а долнището изцапано, та чак го запрали. 8O Може някак си да се е наакал седейки  :o :? Изял цялата супа и половин ястие, което е геройство от страна на лелята, при все че вкъщи не яде готвено вече 16 дни.
Излезе с рев, но защото така правели по принцип, това е обяснението. Сравнително бързо се успокои и ме нацелува.
Като цяло е спокоен, играе си, пее и танцува при това доста емоционално. :D

Това което ме шокира е, че в спалното имало 17 легла и 3 в "изолатора" това пък за кво е идея си нямам. Да обаче в момента детското заведение се посещав от 24 деца и кво прайм ся викам аз ... 8O когато били готови тогава ще са и с преспиване. Това ставаше въпрос за друго дете, което още неможе да свикне (18 дни) та покрай него и ние новите засега ще сме до обяд.


Джам, а вие храните ли се поне там или плачка и не желае?

Това от нас, а за зъбоникненето съм казала, когато ни наизлязат всички зъби ще дам голям банкет. :lol:

П.П. В нашата ясла има изнесено седмична програма по която работят с децата. Тони значително е подобрил бърборенето си и пеенето. Днес са имали опознаване на прибори за хранене и миене със сапун. Имаше резултат, защото като се прибрахме веднага си извади купичката и симулираше ядене с две лъжици (малка, голяма)През целият път си пее и ми показва, че е гладен. Днес даже изяде половин рогче и едно малко кексче, това след супата и ястието. Виждам, промяна която засега само ме радва.
За съжаление не ги извеждат навън. Плодове дават само един път в обедното меню като десерт и това е банан.
« Последна редакция: Октомври 22, 2008, 14:46:31 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #34 -: Октомври 22, 2008, 15:20:32 pm »
Ние сме още малки за ясла, но пък днес ще празнуваме последната си единадесета месечинка. И после ще започнем трескава подготовка за първия рожден ден, когато мисля и да се кръщаваме. Е, надявам се Мишанта да сподели опита си в понеделник.

Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #35 -: Октомври 22, 2008, 16:17:52 pm »
Момичета, търся си детегледачка - на 4 декември трябва да се върна на работа. Тази, която наех днес я оставих сама с децата и е изпуснала бебето от скута си. Ако някой има познати от Дианабад или близките квартали или може да ми препоръча човек, който се е грижил за 9-месечно бебе, ще бъда много благодарна. Както и ако някой е ползвал агенция или сайт за детегледачки, от който е доволен. Благодаря.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #36 -: Октомври 22, 2008, 17:11:17 pm »
Фоксче, а как е Дара :(?
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #37 -: Октомври 22, 2008, 17:24:40 pm »
Ох Фокси мила, дано не те отчаям, но аз от вашата възраст започнах търсенето на детегледачки. Повечето не одобрявах, други пък "не харесваха" Тони, на трети пък не им се понрави възнаграждението/стълбите и т.н. и така стигнахме до яслата. :?


Успех мила, дано имаш късмет, силно стискам палци за което. :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #38 -: Октомври 22, 2008, 19:10:04 pm »
Габи,
радвам се, че си се оправила.

Стефи, :D
честита бременност! Нека да е лека и живо и здраво бебе на финала! :D
Аз едва сега изчетох предната седмична тема, та от там се информирах. :)

Фокси,
надявам се, че Дара е добре.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #39 -: Октомври 22, 2008, 21:14:09 pm »
Благодаря, Дара има една драскотина и лека цицина, надявам се да е добре - няма признаци да я боли. Обаче големия даде друга версия за изпускането - оставила ги на дивана двамата и му възложила да я пази, а тя била в спалнята  8O. Цицината подкрепя неговата история. Така че дано намеря свестна жена, стискайте палци.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #40 -: Октомври 22, 2008, 21:31:03 pm »
Успех на всички ученици, да е леко и безаварийно адаптирането им към новите условия.
Хубава и слънчева седмица от нас.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #41 -: Октомври 22, 2008, 23:15:35 pm »
Мише,дано избият вече тия зъбки и ви оставят на мира.
 И при нас е подобна ситуация-даже откога се мъча да напиша нещо,но вече няколко пъти ходя,че реве.При него е за минута -две,но аз не заспивам веднага и като ставам по няколко пъти. :?
Фокси,дано намериш някоя добра,че направо изтръпнах - как така е изпуснала Дари,ужас.
<br />
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #42 -: Октомври 23, 2008, 00:22:49 am »
Фокси, според мен тази детегледачка не я е изпуснала, а по-скоро я е оставила сама и тя е паднала, почти съм сигурна, че така е станало, иначе егати изпускането на 9 месечно бебе, хайде моля ви се, лъже те.

Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #43 -: Октомври 23, 2008, 00:31:33 am »
Каси, щом си намерила ботушки, 100% ще намериш и обувки за дебели краченца. Даже очудващо си намерила ботушки, което по принцип е по-трудно. А пък Андрея с нейното сравнително нормално краче, даже са й тясни някои модели на КиК.

Наде, да кажа за изолатора, не от личен опит, но от споделен. Та това чудо се използвало, когато има болно дете в групата, докато го вземат или плачещо по време на обедния сън, за да не буди останалите. Само звучи страшно - изолатор, биваше да измислят някоя по-мека дума.

Фоксче, не искам да оправдавам детегледачката ти. Но си мисля, че докато човек се нагоди към привичките и действията на едно бебе се иска малко време. Макар че незнам как бих реагирала, ако ставаше дума за моето дете, сигурно щях да се ядосам много.
Иначе аз така на кумувете детето преди няколко години като беше бебе щях да го пребия за норматив. Първо държа го в скута ми. Тръгна да се навежда, но аз от къде да се усетя, че няма да се спре преди да стигне ръба на масата (да не говорим, че майчински инстинтк никакъв нямах), после гледайки че й дават зрънчо, питах баща й дали й дават чипс (на 8 месеца) и той каза Да. Аз й дадох, но голямо парче естествено  :oops: и тя се задави с него. По късно същия ден седнахме в едно барче и тя изведнъж се протегна към врялото ми кафе, което обърна и си попари ръцете. На следващия ден пък детето си удари главичката в моите зъби... Е верно аз не съм детегледачка все пак.
Сега ако ми се наложи да държа чуждо дете обикновено не мога да отреагирам бързо и адекватно на действията му. Макар че съм майка. А може пък изобщо да нямам майчински инстинкт или той е само към собственото ти дете.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #44 -: Октомври 23, 2008, 08:48:32 am »
Каси, щом си намерила ботушки, 100% ще намериш и обувки за дебели краченца. Даже очудващо си намерила ботушки, което по принцип е по-трудно. А пък Андрея с нейното сравнително нормално краче, даже са й тясни някои модели на КиК.

Е, не намерих в КК нещо, което да му става, а сама с двамата нямам възможност да обикалям, да н говорим че ботушите им струват 130лв. на двамата. Ботушите са с ципове до долу, затова някакси успявам да ги обуя, но освен че му е пълно стъпалото, той свива пръстите и не иска да се обуе. Все още ползваме обувките за ядене и игра.  :?

Фоксче, много е трудно с бавачките, нямам позната, която да ти препоръчам, защото при мен пък само като чуят близнаци и бягат надалеч.  :lol: Дано намериш добра жена, която да се грижи за сладурите и да няма повече инциденти с Дара.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #45 -: Октомври 23, 2008, 11:49:59 am »
Здравейте мами!
Честито на всички,отпразнували годинката на бебоците!
Ние с Андреа направихме първото пътуване с гостуване за месец в провинцията.Понесе й добре.Обаче се върнахме болнички-нещо вирусно с кашлица и сополи.педиатърът каза,че гърдите й са чисти,че кашля от секретите.Предписа антибиотик,който аз не дадох.Но вече шести ден сополите и кашлицата не минават.Посъветвайте ме -да удържа ли още без антибиотик и какво ще рискувам ако не го дам?
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #46 -: Октомври 23, 2008, 14:16:13 pm »
Фокси, дано само Дара е добре! Аз преди 2г намерих нашата детегледачка (даже не ми звучи добре тази дума за нея, тя е много грижовна жена и вече ни е по-скоро член на семейството) чрез агенция БоБокей. Пусни google, излизат телефоните им, както и мнения на други техни клиенти. Не всички мнения са положителни, затова прецени сама. Аз бях много доволна от услугите им и явно уцелихме някакъв джакпот с нашата леличка, но пък това беше преди цели 2г, не знам как са сега.

Мише, весел празник и по-мъничко плачкане, то е ясно, че няма да се разминете без хич!

Ние заминаваме за Пловдив, ще правим имен ден и прощъпулник на Диманчето в неделя, ще докладвам каква ще става по професия :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #47 -: Октомври 23, 2008, 15:03:36 pm »
:hug2:Фокси, как е Дари днес!?
Дано успееш да намериш точната Жена, да я гледа!
Стискам палци!

:(Миташа е много неспокоен, вече не само нощем!
Сега спи от 13 ч, а вече три пъти се буди със силен плач! :?
Венеца горе поддут много, зъб обаче още не пробива!
Зори, Дели, на един хал сме!  :hug2:

Мормотче, весела прощъпулка на Димана!
Ще избере тя, я някоя книга или нещо което с ръце се прави, много е ловка.
Пъргавелка е тя, кога се отпусна самичка?
Ние ходим като Мече и сме далече от този ритуал....поне още месец ще сме за ръчичка!

Fia , обещавам да разкажа в понеделник, как е минало в Кръщенето!Но все повече си мисля, че ще плаче.
И да го мисля, ще мине и замине...
Бори, Цвете, благодаря за пожеланията, дано всичко мине спокойно!
 
 :PПриятен следобед на всички!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #48 -: Октомври 23, 2008, 15:19:48 pm »
Фоксче, направо нямам думи как може да остави децата без надзор тази жена. Дано малката да се размине само с цицината.
Ние днес бяхме на консултация и резултата е Криси 6600гр; 63,5 см, а Дани 6700 гр; 63см. Биха ни и ваксини и сега сме много криви, от сутринта чак сега заспаха, да видим колко ще спят. педиатърът каза че ще се захранваме на 5м, заради предразположеността им към алергии и атопичен дерматит (таткото ни е с такъв). Много съм доволна от нея, много е адекватна спрямо всяко дете, а не по книга. На моя приятелка и казали да дава сок от ябълки и моркови на бебе на 2м  8O Направо останах като трясната. Аман от "лекари".
« Последна редакция: Октомври 23, 2008, 15:34:47 pm от mimi26 »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #49 -: Октомври 23, 2008, 15:47:15 pm »
В понеделник си прибрах девойката от яслата с 38 и отгоре температура. Факт е обаче, че никой не е и разбрал 8O, а лелята я беше гушнала защото тя много плачеше. Бяха на терасата, защо там а не на парзалките и люлките като имат страхотен двор незнам. Сигурно ги е страх с толкова малки дечица. Беше навън в жегата с шапка и закопчано дебело яке. Милата направо вреше и кипеше. Направо си ги попитах добре ли са. Ще сварят децата. Преди 5 минути казаха, че майка е направила скандал защо нейното е без шапка и им сложили и капелите 8O.
Та сме на антибиотик и капки в уши,нос и сто сиропа. В къщи стана аптека направо :(.
Както и да е, вече уж е по добре, но наистина не ги разбирам тез родители. Е как в тая жега ще ги навличат така  8O

Дано Мартин и Тони свикнат бързичко и не плачкат много. Моята девойка влиза вътре с обувки и кански рев. Опита се персонала в понеделник да и обуе пантофите и тя им ги взе най-демонстративно и ги запрати по тях за мой ужас :oops:.
Хич не я харесва тая градина  :(

Напоследък нямам много време, но ви чета когато си открадна някоя минутка.
Бързо оздравяване на болните дечица, приятно изкарване и много здраве и усмивки на празнуващите. Много положителни тестове и здрави бебета  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #50 -: Октомври 23, 2008, 16:09:40 pm »
lidia, ти се радвай, че ги извеждат. при нас не се излиза навън в това разкошно време.
вече 4 дни на ясла, при това само за по 2 часа на ден. резултат - стресирано дете, което не смее да остане само без майка си и за 1 минута. буди се от сън и повтаря - "мама, мама", при положение, че никога не ме е търсил и в детските клубове го оставям спокойно за по два часа. не мога да си обясня - какво ТОЛКОВА стресиращо намери в тая ясла и то толкова бързо...

аз се учудвам на Тони бой, дето уж бил глезен, своенравен и залепнал за майка си, пък колко бързо свикна. а Мартин, дето уж тарикат...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #51 -: Октомври 23, 2008, 16:30:45 pm »
Да ви кажа моето мнение, като човек, който само наблюдава. Децата и в най-перфектната ясла да попаднат, с най-перфектния персонал и грижи, пак може да се стресират. Тази среда за тях е нова и непозната, дори и при комфорт. Кристина, която е свикнала с много хора, когато дори и за малко я остава сама без мен на баба си и дядо си, които иначе обожава, започва да ме търси и майка ми казва, че погледът и ставал един такъв леко стреснат, търсещ. Гипсира се, въпреки, че привидно си играе. Просто промяната си е промяна и тя се отразва не едни деца стресиращо, на други стимулиращо.

Не разбирам защо не извеждат децата поне за малко на вън, ако е хубаво времето. Не ми се струва редно дете да се е наакало или напишкало и да не го сменят. Но честно казано, за да си преподавател/персонал в такова заведение, освен призание и умение за работа с деца се изискват и здрави нерви. Един се дразни що му било детето с шапка, друг що без шапка, трети що е с шал, четрвъти що е по блуза....Очевидно е, че децата не могат да бъдат гледани точно както ше ги гледа майка им у дома и не може да им се обръща внимание персонално, демек за всяко дете или на 2-3 да им човек..., поради липса на персонал, примерно. Много кофти е да се опъват нерви заради това. От друга страна могат да възникнат и опасни ситуации.
Естествено за това не са виновни нито майките, нито лелките.

Признавам си, че сега така казвам, щото гледам отстрани, сигурно и Кристина като тръгне на ясла, ще се чудя що не са и облекли яке или друго нещо, което аз бих направила. 
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #52 -: Октомври 23, 2008, 17:22:22 pm »
Фокси, дано само Дара е добре! Аз преди 2г намерих нашата детегледачка (даже не ми звучи добре тази дума за нея, тя е много грижовна жена и вече ни е по-скоро член на семейството) чрез агенция БоБокей.
Наистина ви е страхотна детегледачката, а майка ми даже дълго време смяташе, че е истинската баба на Дани. :)
Фоксче, късмет и ако приемеш съвет -оставай първата седмица заедно с детегледачката вкъщи. Мисля, че и за децата ще е по-лесно така да свикнат с нея.
Много работа имам напоследък и не ми остава време за форума, но поздравления на всички, които са имали празник и съм ги пропуснала!
За яслените неволи -много ви съчувствам и ми става адски мъчно всеки път като чета подобни разкази...Дано дечицата успеят все пак да се адаптират някакси.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #53 -: Октомври 23, 2008, 17:32:30 pm »
аз се учудвам на Тони бой, дето уж бил глезен, своенравен и залепнал за майка си, пък колко бързо свикна. а Мартин, дето уж тарикат...

Ей на това се чудим всички, днес даже въобще не е плакал и ми го похвалиха. Празнували са РД и Тони много се е забавлавал, яде по малко, но важното е че го прави. Същото е и положението с гърнето. У дома са капризи и прищявки за всичко, а гърнето е вечно зафучено на някъде.
Това с болестите мен много ме стресира, защото Тони когато е болен отказва и вода и АМ и всякаква храна и то не ден, два, става кожа и кости, та чак залита.
И нашите деца не се извеждат навън, макар и не чак толкова слънчево да е времето през последните дни, но факт е че не го правят.
Като цяло тази ясла се слави с много добро реноме, но си зависи и от детето. Докато тръгне Тони там съм ходила 5-6 пъти по различно време, е как не чух ни едно дете да плаче. Явно се стараят лелите и всичко заради директорката, която много ги държи изкъсо, а на мен лично тя много ми допада.

Аз все си мисля, че Тони още не се е усетил, това ще проличи идната седмица. Дано сме само здрави, че и РД идва.

П.П. И какъв е извода или съм омръзнала на дете си или аз не ставам за родител.
« Последна редакция: Октомври 23, 2008, 17:34:55 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #54 -: Октомври 23, 2008, 17:44:10 pm »
Ние пък с яслата не се знае как ще свикнем, постоянно се разболява. Първият път когато тръгна беше за 3 дни и след това 10 не ходи. След като се оправи ходи 8 дни и пак сме болни. :x Незнам вече какво да кажа.
Първите дни плачеше много, но се успокои, започна и да се храни, даже имаме и три дни през които е бил по цял ден. Това което за мен е необеснимо е че постоянно се напишква, а е научен, дори през ноща не слагаме памперс. Попитах леличките и те ми казаха че не си казвал/да вметна само че предварително сме си говорили като има "пиш" да казва на леличките и дори на мен е казвал като му се пишка "леличка пиш"/. Когато ги помолих да не го чакат да си каже, а да го слагат с другите , ми се троснаха че всички ги слагали периодично на гърне. Факт е обаче че след като обърнах внимание на това, не се беше изпускал.

*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #55 -: Октомври 23, 2008, 18:09:39 pm »
абе като чета за преживяванията по яслите и май 400-те лв. дето ги давам за нашата направо ми се виждат като песен вече :lol:
ще свикнат децата, няма начин.
И Деси е малко болна от 2-3 дни, но е факт, че ходи почти 2 м. без отсъствие и днес като ходихме да вземем храната питах за други болни дечица-нямаше. Ние сме си го пипнали от Монката в неделя, че и още едно момиченце от гостенчетата :wink:
Незнам, явно много неща са от значение за адаптацията. Малката група в нашата ясла в момента е от 8 деца, като максимума им е 12, просто нямат креватчета за повече :wink:
Извеждат ги сутрин към 10-10.30 до 11.30 и след обед ги извеждат в 16.00 докато си ги вземем. Хубавото е че си имат двор, не е голям, но е достатъчен, разделен е на две - за малките и големите, с хубави нови играчки и е заслан с изкуствена трева. В понеделник носихме торта за РД и апарата, за да снимат, ами толкова весели дечица. И друг път са ми давали снимки, защото си ги снимат периодично и клипчета им правят, особено на бисерите на Деси :lol: Аз съм доста мнителна, все пак няма как да аранжираш постоянно и децата да са засмяни и да се забавляват само за снимките.
ПП. забравих, залаганията приключиха, който е заложил на момиченце печели, аз със сигурност, така че плащайте. Въпреки че на джам не й се вярва, ама не става за врачка :lol:
« Последна редакция: Октомври 23, 2008, 18:17:25 pm от StefiZ »
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #56 -: Октомври 23, 2008, 18:19:46 pm »
Коя е тази градина? :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #57 -: Октомври 23, 2008, 18:36:23 pm »
Стефу- видя ли, даде ми женско, върнах ти го такова  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #58 -: Октомври 23, 2008, 18:41:55 pm »
А, Стефи, и аз не вярвам все още, твърдо съм за момче като Джам. Иначе подавам оставка, то ще излезе, че само на Мери и засега на Гането познах  :wink:.
Но няма лошо, ще имам богат избор за снахи.  :lol:

Аз вчера записах Християн официално на ясла, като специален случай, бясна съм  :x, след като беше приет оше на първо класиране. Аман от неграмотни директори, които управляват от Татово време без грам напредък в практиката си.
Но ще видим напролет как ще сме, засега съм положително настроена и съм оптимист :D. Иначе е абсолютно нормално да ги гледат през пръсти, след като в смяна са по две, а децата са 40  :x, защото е пълно със специални случаи уверих се вчера лично. Случайно да знаете децата на служителите на ОДЗ-ата влизат ли с предимство, защото в нашата май е пълно с такива, и как пък всички са с малки деца :lol:.



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #59 -: Октомври 23, 2008, 18:43:27 pm »
Мими26,
според мен 5мес. е рано за зхранване, щом са предразположени към алергии и АД. Аз на твое място, бих изчакала до 6мес. Бърди по принцип препоръчва захранване на 5,5мес.
Аз също съм много доволна от нашата педиатърка, като цяло. Но по въпросите за захранването имаме разногласия. Но тя милата вече разбра, че си имам свои виждания относно храненето на детето и спря да ми дава насоки, защото разбра, че няма да ги следвам.

Джам,
извини ме за любопитството, а на колко точно е Марти? На 2 и...? Че така лесно се е адаптирал.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #60 -: Октомври 23, 2008, 18:52:41 pm »
еее Стефи ,женско царство значи-супер. :D
И аз си мечтаех за такова,но май няма да я бъде-даже котарака е мъжки. :lol:Ама пък Жораче не си го давам за нищо на света.

Мими 26, ние започнахме на 5,5м. с оризова каша - и Жори е предразположен към алергии.
<br />
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #61 -: Октомври 23, 2008, 19:01:59 pm »
абе то имаше и предположение за момче преди 2 седмици, ама доктора не беше сигурен, но вчера доц. Томова каза момиче. А днес Деси я кръсти Пипи :lol:

Каси, за сега е доказано само, че аз познавам :wink: :P
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #62 -: Октомври 23, 2008, 19:03:14 pm »

Каси, за сега е доказано само, че аз познавам :wink: :P

Я, ми врачувай на мен тогава  :wink:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #63 -: Октомври 23, 2008, 19:36:40 pm »
Миленка, z22, педи каза че като отида на консултацията на 5м. ще ми разкаже, може наистина да каже на 5,5 да почнем. Ще видим... Благодаря ви за отговорите, ще го имам предвид.
Каси, и на мен позна  :) Само ти ми казваше, че са 2 мъжки, нищо че ме убеждаваха лекарите че виждат момиче  :wink: А на теб що да ти врачуват, да не чакаш трето ?
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #64 -: Октомври 23, 2008, 19:51:25 pm »
Мише, ние също сме в отбора на неспящите и нон стоп мрънкащите. Мъчат ги зъби децата, тва е положението. Ще им мине :lol:
Весел празник и дано Миташки не плаче много.
Забравих да кажа, че миналата седмица правихме прощъпулник и Стилияна ще става зъболекар.
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #65 -: Октомври 23, 2008, 20:07:35 pm »
Каси, като забременееш ще ти кажа :wink:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #66 -: Октомври 23, 2008, 20:23:08 pm »
Каси, като забременееш ще ти кажа :wink:

 :balk_600:
Мими, бях забравила за теб, явно мъжките уцелвам  :lol:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #67 -: Октомври 23, 2008, 21:18:17 pm »
хе-хе, Мари, какъв инструмент му сложихте на детето за този зъболекар, виж аз за това не се бях сетила...Честито официално проходило Стилиянче :)

Стефи, Томова каквото каже - става :wink:
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #68 -: Октомври 23, 2008, 21:24:58 pm »
Цвети, четка за зъби :lol:
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #69 -: Октомври 23, 2008, 22:12:34 pm »
Е,как може да не ги извеждат тези деца при това хубаво време 8O. Егати!Възмутена съм и все повече се замислям за гледане на детето от баба,колкото и да не ми харесва :(!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #70 -: Октомври 23, 2008, 22:20:00 pm »
Много ги мъчат тез зъби малчовците. Кристина както винаги и със зъбите е на терсене - имаме 4 резци + 2 кътника отгоре, но отдолу има само 3 зъбчета  :lol: Кътниците излязоха преди четвъртото предно долно зъбче  :?

И Криси имаше прощъпулник. Тя обожава музика. Просто у нас непрекъснато се слуша музика, като се качим в колата и веднага иска музика. Думата и е "мума"  :lol:
Пее си непрекъснато. Слуша предимно на баща и рок/метълчета балади, детски песнични и особено много обича български фолклор. Луда е по народна музика.
На прощъпулника и сложихме много предмети и все такива, които не е виждала - е, хвана се за касетофона на колата, който бяхме нарекли за музиката  :o Остави се, човек на изкуството, ужас  :D  После разгеле се хвана за калкулатор, та една майка я ориса да стане много известна певица с добри финанси. А, дано.
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #71 -: Октомври 23, 2008, 22:35:22 pm »
Весела седмица и от нас макар и в края и!
Джоши, да ти е жив и здрав рожденника, да го нацелуваш от нас с Ели!
Мише, успех с кръщенето! :)
Дано и учениците се адаптират бързо!

Нас ни изписаха днес в късния следобед, след голямо мрънкане от моя страна и търчане на Никола до частнат клиника на пластичния хирург. Всичко това се наложи след като 8 часа на визитация сестрата каза че доцента още не е дошъл, а като замъкнах към 10 и нещо Ели за превръзка се оказа, че вече си е тръгнал и така и не разбрах защо не е дошъл да ни види. Иначе операцията мина добре. Излизането от упойката беше най-кошмарното, Ели се дра в продължение на половин час въпреки моите усилия да я успокоя, а една темерутеста сестра се скъса да мрънка и да ми се кара, че ако не я успокоя ще и се разкъсът шевовете и ще и се отвори раната. По едно време същата тая се сети да ми каже да и сложа свещичка защото детето го боляло. В крайна сметка Ели заспа и след 2 часа сън се събуди мойто дете, жизнено, енергично, неудържимо и умряло от глад дете. И въпреки, че бяхме в интезивно отделение, едвам намерих кого да питам мога ли да и дам да яде. Никой нищо не ти обяснява и не ти казва, пратиха ме да и купя лекарства в последните няколко минути преди да я извадят от оперционната, после никой не ме светна, че едното е антибиотик и че трябва да почна да и го давам в еди колко си часа. Добре, че нощната смяна се случи по свястна. Освен това в интензивното сложиха Ели на легло за големи, без прегради и не смеех да се отдалеча от нея дори като спи, защото тя се върти можеше да падне, ноща прекарах с едно отворено око и с ръка върху нея, от страх да не падне. Иначе в детското отделение си имаше детско креватче а стаята беше изрисувана с къщички и тя много им се радваше. Е там пък проблема беше, че стаята беше студена, чак тая сутрин се сетиха да донесат радиатор и нямаше и топла вода, въпреки че в стаята имаше мивка. Ама стига съм мрънкала явно така е в държавните болници, пък били те и Софийски Признавам си че първоначално си мислех, че операцията ще е в частната пластична клиника на хирурга, но сигурно там няма условия за операция на бебе, изобщо не мислехме да минаваме през държавна болница по здравна каса. Но както и да е важното е че детето ми е добре, сега остава да мине вторника когато ще и махат конците, пак с пълна упойка. Много дълго стана, ама толкова много съм им насъбрала на тия болници...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #72 -: Октомври 23, 2008, 22:45:37 pm »
гери, милото детенце  :( Много ми стана жал. Дано всичко е наред, тя ще забрави. Дано по-леко е следващото излизане от упойка и повече никога не ви се налага подобно нещо.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #73 -: Октомври 23, 2008, 22:48:11 pm »
Гери, мила, радвам се, че се прибрахте!
Вярвам, че всичко ще е наред след махането на конците, как е Ели сега?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #74 -: Октомври 23, 2008, 22:57:02 pm »
Гери, нацелувай малкото геройче. И ти си герой, мамо! Как е Ели сега?
Кошмарни са ни болниците :x, не веднъж е ставало на въпрос. Дано никога повече не ви се налага да бъдете там, а Ели да е едно сладко и усмихнато дете, каквото го видях.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #75 -: Октомври 23, 2008, 22:58:57 pm »
Гери,радвам се,че всичко е приключило и вече сте у дома.Дано всичко е наред ,след махането на конците!
<br />
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #76 -: Октомври 23, 2008, 23:05:49 pm »
Благодаря ви момичета!  :bighug:

Ели е добре, сега спи. Няма температура от деня на операцията и не е вдигала, там едва се свърташе в стаята. Иначе като се прибрахме и се видя в огледалото и реши че не се харесва с лепенка и тръгна да я сваля, сега ще стоим далеч от него че сме мноооого суетни ;) По нататък ще пускам снимки "преди" и "след" "пълна промяна".


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #77 -: Октомври 23, 2008, 23:14:20 pm »
Гери, браво че си успяла да преодолееш всичко това
Надявам се да е последната интервенция на която се подлага Еличка
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #78 -: Октомври 23, 2008, 23:23:28 pm »
абе то имаше и предположение за момче преди 2 седмици, ама доктора не беше сигурен, но вчера доц. Томова каза момиче. А днес Деси я кръсти Пипи :lol:

Каси, за сега е доказано само, че аз познавам :wink: :P

Абе Стефи, аз не че нещо, ама според доц. Томова и Валери беше момиче :wink: Тъй че пари не давам до категорично доказване :)

Гери, тъкмо мислех за вас днес. Браво че всичко е минало все пак и дано бързо забравите, че изобщо се е случвало!

Аз като една далновидна майка днес резервирах клубчето на Цветелина за коледния рожден ден на Валери.  8)

И да ви кажа, предавам се вече с яденето на Валери. Днес е хапнал 100гр. пюре сутринта едва едва. Пи мляко и след като се наспа в рамките на 2 часа ме подлуди докато изяде още 100 гр. Проблемът е, че може само на мляко да кара. В случая сме привилегировани, щото не ще само Хип-ски пюрета като Марти на Джам, но ме гони непрекъснато с "пай мяко". В 8 ч. след поредното такова изречение си отвори хладилника, каза "канка и кишкиал" и омете солидно парче кашкавал като истински гладен и не особено културен мъж :oops: Оригна се и пак започна "пай мяко".... Ама може ли дете на почти 2 години да живее само с мляко?!


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #79 -: Октомври 23, 2008, 23:26:51 pm »
ох, Виа, Стефи от известно време колкото пъти мине покрай шкафа, където й държа млякото и го отваря и се почва- мляяяяко, мляяяякооо, вади кутията, мерителната лъжичка, шише, бисквитите и ги оставя на кухненския плот  :x добре, че не е по цял ден вкъщи, ако трябва да й правя всеки път мляко не зная една кутия Хип дали ще ми стига на ден  :x
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #80 -: Октомври 24, 2008, 07:25:45 am »
Хайде след дълго отсъствие да се разпиша и аз в тази седмична тема.
Много неща са се случили откакто не съм влизала да Ви чета и страшно съжалявам, че съм изпуснала възможността да честитя хубави събития, но ще наваксам.
Аз тръгнах за малко на бачкане и сега до края на месеца съм отпуска, като страшно се надявам в това време да успея с реализацията на една голяма моя мечта да започна нова работа на място, за което бленувам от доста време.Дано стане пък тогава направо ще разцелувам целия свят, като Габи която раздава сериозно целувки.
Ние вчера отбелязахме втората годинка.За сега се оправяме, че дружно се борим с новите вируси цялото семейство и затова тържеството беше скромно без много народ и дечурлига(за последното ме е много яд, ама не ми се иска да разболяваме приятелчетата).
Като Ви чета за яслите почвам донякъде да се успокоявам, че не само при нас е така с излизане, ядене и т.н., не че е за успокоение.
При нас свикването с яслата стана много бързо и за моя голяма изненада Габи става и с кеф иска да ходи, дори се сърди че не бързаме достатъчно, а като стигнем толкова бърза да влезе, че е направо като вятър.
А сега с честитките заочвам:
Стефи, честито за предстоящото бъдещо попълнение!Извинявай, че като се видяхме не честитих лично, но така се бяхме омотали с разни неща, че чак като тръгнахме почнах да си мисля, че нещо май си брееннна, а като не съм чела нямаше как да знам:).Но това е страхотна новина .
Честито на всички минали рожденници, на всички кръстени, на всички бременеещи.Да са живи здрави и да не се отърват от късмет и хубави преживявания.По-малко проблеми на мамите, които се борят със зъбоникнене.
Хей, усмихвайте се на и бъдете щастливи.От сърце желая на всички да им се случват много чудеса.За мен някой там горе се погрижи наистина добре чудесата да са много и съм страшно щастлива.
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #81 -: Октомври 24, 2008, 08:54:49 am »
Гери, браво на смелото момиченце, те децата толкова бързо се възстановяват, така че не му мисли вече, гледай и ти да позабравиш неприятните преживявания :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #82 -: Октомври 24, 2008, 10:30:12 am »
:hug2:Герииии, боже как ви мислех!
Добре е, че всичко е минало....опитай се сега да се оттърсиш от спомените!
А бонбонка Ели е прекрасна и преди, и след! :balk_21:

Мари Пз, толкова закъсах със зъбите и искренно съжалявам, но няма да мога да дочакам Стиляна да вземе диплом :wink:!
Правя някаква безумна организация по-пазене на Митака и спешно тръгвам на зъболекър :?!

Хубав ден от нас, да оздравяват болните малчовци и лесна адапртация на студентите в яслата!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #83 -: Октомври 24, 2008, 10:38:31 am »
Гери, браво, че всичко вече е минало. Дано не ви се налага повече, знам колко е гадно.
Стефи, май само аз не съм разбрала прекрасната новина, ама едно голямо Честито на теб и на таткото и прекрасна бременност до края! :D Този път по-лесно ли стана? Потвърди ли се и при вас правилото, че с второто дете нещата стават без проблеми? Извинявам се за въпросите, но понеже и аз се замислям все повече в тази посока, та затова.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #84 -: Октомври 24, 2008, 10:49:47 am »
Гери, браво на твоето юначе! Важното е, че всичко е зад гърба ви и всичко ще остане само в спомените ви!
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #85 -: Октомври 24, 2008, 10:55:16 am »
Гери,много се радвам,че вече сте си у дома.Вкъщи всичко се понася по-леко.И за теб и за детето е по-спокойно.Много целувки на Ели от нас с Мики :).
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #86 -: Октомври 24, 2008, 11:28:12 am »
Silwi25, да ти е жива и здрава рожденничката! И цялото семейство бързо да оздравявате!

Благодаря за подкрепата на всички, благодаря ви че ви има!  :bighug:

А в къщи определено е по спокойно, най малкото не трябва да викам през две минути да стане от не до там чистия балатум и да не търка пода с играчката с която спи. Малко ни се е разстроил и режима с буденето в болницата в 6, но се надявам до няколко дена нещата да си станат постарому.

Мише, успех със зъболечението! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #87 -: Октомври 24, 2008, 12:10:55 pm »
Гери, нямаше ни известно време и не съм чела предната тема, и дори не съм разбрала какво ви предстои - за какво бяхте в болница, за коригиране на заешката устичка ли? Радвам се, че вече сте си у дома и ти е по-спокойно! Знам какъв ужас е да си с детенце в нашенска болница :x Бързо да се възстановява сладката Ели!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #88 -: Октомври 24, 2008, 15:18:24 pm »
Гери, дано при махането ан конците понесете по-леко несгодите!
Стефи, мома, а :lol: Ще я видим тази работа след няколко месеца :wink:
(Съжаявам, че Деси се е разболяла, Мони нямаше симптоми близо 2 дни след предполагаемото заразяване, после пък за 2 дни се оправи :wink: )
Джам, първата седмица е така с кошмарите и болезнената привързаност, май почти всички минават оттам.

Симеон тази седмица е вкъщи. Понеделник и вторник беше болен, сряда го гледа майка ми, докато бях на кръглата маса - ял, дивял и играл на чалга за мой ужас 8O
Тези дни е добре, ама не го пуснах на ясла, че да не вземе да се разболее пак преди рождения си ден. Пак сме на фаза мляко - и той си взима кутията и държи да си го прави сам, разнообразяваме с кисело мляко. Отслабна с едно кило и сега пак е 11,300.

Няма да пътуваме засега към Естония :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #89 -: Октомври 24, 2008, 15:32:32 pm »
баси писах, писах и нищо...

Днес моето момче, беше вече по различно в яслата от вчера например. Щом зърна сградата още в колата помрънка, на влизане имаше сърцераздирателна сцена. бързо отмина, защото се замотах да му оправям дрешките, та чух. Днес не искал да яде и затова пак е ревнал на обяд пък и аз като се появих сърцераздирателна сцена се засили, но пак за кратко. След това се почнаха мамунджелъците и лигнята.

Гери добре дошли у дома и бързо възстановяване физическо и психическо.

Стеляна ще оправя зъбите на бате си Тони при това с връзки, ама като му дойде времето  :wink:

Стефи честита ти мома, но до последно не се знае  :lol:

Ултра добре дошли отново в отбора на капризните   :( :? Надявам се да отмине бързо.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #90 -: Октомври 24, 2008, 15:39:27 pm »
Гери, радвам се, че всичко е минало добре! Абсолютно ли е наложително и махането на конците да стане с пълна упойка? Доколкото знам на такива малки деца не се препоръчва слагането на пълна упойка, освен ако не е абсолютно наложително.

Стефи, момче, момиче, каквото дойде. Няма да му правите рекламация, тъй де! Аз лично съм доволна, че съм с две момичета(за разлика от таткото). Освен това която по-възрастна жена ме види с двете момичета все ми обяснява, че така било по-добре. Щяло да има кой да ме гледа на старини :).

В нашата ясла пък извеждат децата навън. Е, не всеки ден. Сестрата мери температурата навън и преценява дали да излязат.В някой дни излизаха само по-големите деца, но тази седмица извеждаха всички. Само за днес не знам още. Само не съм наясно с критериите им.

Искам да ви питам за цената на Преванар-а. Останал ми е някакъв спомен, че сте споменавали цена от около 120 лв., а сега на мен ми искат 143 лв. Аз ли не съм запомнила добре или в нашата аптека им е голяма надценката? Милена, ти за колко го купи? Jam, май и вие слагахте наскоро?


*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #91 -: Октомври 24, 2008, 16:42:39 pm »
А Габи, при нас пък таткото е по-доволен, аз в началото се бях настроила за момиченце, ама като казаха момченце и малко се шашнах, щото нали съм свикнала на момиченце, но се настроих, та сега вече май всички сме доволни :lol: Превенара струваше 152 лв. :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #92 -: Октомври 24, 2008, 16:53:11 pm »
142.50 лв. ми струваше Превенара.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #93 -: Октомври 24, 2008, 16:55:21 pm »
Ох, момичета, големи неволи с тези ясли. Плаша се. Добре че имаме още време.
Габи, ние взехме "Превенар" за 135 лв.
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #94 -: Октомври 24, 2008, 17:17:43 pm »
Габи, ние платихме 143 лв за Преванар.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #95 -: Октомври 24, 2008, 18:23:15 pm »
Гери, радвам се 4е вси4ко е минало и дано като махате конците детенце е по_спокойно.

Мими26
ниЩо не казваШ, малките по _спокойни ли са ве4е като се храните с АМ, спинкат ли дълго?

Фокси дано Дара е добре и намериШ добра жена детегледа4ка.

Весел уикенд на вси4ки мами и деца :wink:




Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #96 -: Октомври 24, 2008, 19:10:57 pm »
Габи,
аз за 134лв го купих.

Гери,
бързо възстановяване и на двете ви с Ели! :)

Всички мрънкащи да се стягат
и бързо адаптиране на ясладжиите! :lol:

Мими26,
и аз с каша ориз захраних Миша.
« Последна редакция: Октомври 24, 2008, 19:14:07 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #97 -: Октомври 24, 2008, 20:01:00 pm »
Гери, браво на вас двете с Ели. Ще отмине всичко и всичко ще е наред :bighug:
Мише, дано бързо се оправите със зъбите.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #98 -: Октомври 25, 2008, 09:59:32 am »
гери, радвам се че всичко е минало и сте добре. дано свалянето на конците не ви е такава драма.



ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #99 -: Октомври 25, 2008, 11:33:10 am »
Писах вчера писах, но така и не успях да го публикувам.
Jam това което описваш с Марти се случи и с нас. Почти месец плачеше и се будеше през 10 мин. Плачеше за мама и ме стискаше. През деня беше като чичка. Не можех да я откача от мен. Сега това отмина, но сутрин като тръгнем цирка е страшен.

Нинка не съм от претенциозните родители които мрънкат за всичко. Но малката беше страшно прегрята. А и не бяха и разбрали, че е с температура изобщо.
Браво на Тони, дано да му хареса и да не се тормози детето. :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #100 -: Октомври 25, 2008, 11:34:21 am »
Гери не мога да те пропусна  :) Страшно се радвам, че сте добре. Дано всичко мине леко. :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #101 -: Октомври 25, 2008, 14:28:14 pm »
Лиде, не съм имала изобщо предвид тебе и го казах съвсем добронамерено. И аз ще съм така, сигурна съм. Трудно е човек да е обективен, когато става въпрос за собственото му детенце. Иначе споделям мнението, че то у нас какво е наред, та и яслите и градините да са изрядни. Не са, то се вижда.
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #102 -: Октомври 25, 2008, 15:36:19 pm »
Мда Тони е с поредната диария  :x :x :x ще отложим за малко яслата, че да се стабилизираме за РД. Боже направо вече незнам какво да го правя това дете.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #103 -: Октомври 25, 2008, 17:15:16 pm »
Относно болестите и яслите - онзи ден играем пред блока и минава една съседка с детето (2 годишно,ходи на ясла, в момента болно), доктора й казал още една седмица да няма контакти с деца, а тя ми вика - ооо утре я пращам на ясла щото няма кой да я гледа....
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #104 -: Октомври 25, 2008, 17:23:27 pm »
Това с болните деца по градините и яслите не е от вчера.
На сестра ми малкото дете на 3год. почна градина сега, и е ходил точно 1 седмица.
В момента е болен, на вентолин и т.н. Аз не мога да го гледам, заради Рая,
и тя мисли всякакви схеми с майка ми и комшийките да и помогнат,
но не е на градина. Май всичко е до съзнанието на хората, трябва да ходят на работа, няма кой да ги гледа и ги пращат болни. Масово е за съжаление.
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #105 -: Октомври 26, 2008, 00:07:22 am »
Момичета, искам да питам някоя от вас има ли впечатление от тази книга - Тайната на щастливите деца - автор: Стив Бидълф
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #106 -: Октомври 26, 2008, 11:51:21 am »
Честит празник на всички, които носят името Димитър, Димитринка и техните производни! С пожелание за здраве и много късмет! :balk_9: :balk_9:
Честит професионален празник на всички строители "на съвременна България"  :D!
 :balk_14: :balk_15:

*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #107 -: Октомври 26, 2008, 12:39:30 pm »
sorry, чак сега виждам, че то си има отделна тема в рубриката "Честит празник"  :oops:, ако искат модераторите могат да преместят пожеланията ми

*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #108 -: Октомври 26, 2008, 19:22:53 pm »
Гери, сега прочетох, че при вас вече всичко е отминало. Дано Ели да забрави по-бързо тези ужасии, да е още по-лъчезарна и усмихната!
И вече спокойно да се настройвате за посрещането на новото бебче догодина! :wink: