0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #60 -: Октомври 23, 2008, 18:52:41 pm »
еее Стефи ,женско царство значи-супер. :D
И аз си мечтаех за такова,но май няма да я бъде-даже котарака е мъжки. :lol:Ама пък Жораче не си го давам за нищо на света.

Мими 26, ние започнахме на 5,5м. с оризова каша - и Жори е предразположен към алергии.
<br />
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #61 -: Октомври 23, 2008, 19:01:59 pm »
абе то имаше и предположение за момче преди 2 седмици, ама доктора не беше сигурен, но вчера доц. Томова каза момиче. А днес Деси я кръсти Пипи :lol:

Каси, за сега е доказано само, че аз познавам :wink: :P
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #62 -: Октомври 23, 2008, 19:03:14 pm »

Каси, за сега е доказано само, че аз познавам :wink: :P

Я, ми врачувай на мен тогава  :wink:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #63 -: Октомври 23, 2008, 19:36:40 pm »
Миленка, z22, педи каза че като отида на консултацията на 5м. ще ми разкаже, може наистина да каже на 5,5 да почнем. Ще видим... Благодаря ви за отговорите, ще го имам предвид.
Каси, и на мен позна  :) Само ти ми казваше, че са 2 мъжки, нищо че ме убеждаваха лекарите че виждат момиче  :wink: А на теб що да ти врачуват, да не чакаш трето ?
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #64 -: Октомври 23, 2008, 19:51:25 pm »
Мише, ние също сме в отбора на неспящите и нон стоп мрънкащите. Мъчат ги зъби децата, тва е положението. Ще им мине :lol:
Весел празник и дано Миташки не плаче много.
Забравих да кажа, че миналата седмица правихме прощъпулник и Стилияна ще става зъболекар.
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #65 -: Октомври 23, 2008, 20:07:35 pm »
Каси, като забременееш ще ти кажа :wink:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #66 -: Октомври 23, 2008, 20:23:08 pm »
Каси, като забременееш ще ти кажа :wink:

 :balk_600:
Мими, бях забравила за теб, явно мъжките уцелвам  :lol:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #67 -: Октомври 23, 2008, 21:18:17 pm »
хе-хе, Мари, какъв инструмент му сложихте на детето за този зъболекар, виж аз за това не се бях сетила...Честито официално проходило Стилиянче :)

Стефи, Томова каквото каже - става :wink:
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #68 -: Октомври 23, 2008, 21:24:58 pm »
Цвети, четка за зъби :lol:
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #69 -: Октомври 23, 2008, 22:12:34 pm »
Е,как може да не ги извеждат тези деца при това хубаво време 8O. Егати!Възмутена съм и все повече се замислям за гледане на детето от баба,колкото и да не ми харесва :(!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #70 -: Октомври 23, 2008, 22:20:00 pm »
Много ги мъчат тез зъби малчовците. Кристина както винаги и със зъбите е на терсене - имаме 4 резци + 2 кътника отгоре, но отдолу има само 3 зъбчета  :lol: Кътниците излязоха преди четвъртото предно долно зъбче  :?

И Криси имаше прощъпулник. Тя обожава музика. Просто у нас непрекъснато се слуша музика, като се качим в колата и веднага иска музика. Думата и е "мума"  :lol:
Пее си непрекъснато. Слуша предимно на баща и рок/метълчета балади, детски песнични и особено много обича български фолклор. Луда е по народна музика.
На прощъпулника и сложихме много предмети и все такива, които не е виждала - е, хвана се за касетофона на колата, който бяхме нарекли за музиката  :o Остави се, човек на изкуството, ужас  :D  После разгеле се хвана за калкулатор, та една майка я ориса да стане много известна певица с добри финанси. А, дано.
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #71 -: Октомври 23, 2008, 22:35:22 pm »
Весела седмица и от нас макар и в края и!
Джоши, да ти е жив и здрав рожденника, да го нацелуваш от нас с Ели!
Мише, успех с кръщенето! :)
Дано и учениците се адаптират бързо!

Нас ни изписаха днес в късния следобед, след голямо мрънкане от моя страна и търчане на Никола до частнат клиника на пластичния хирург. Всичко това се наложи след като 8 часа на визитация сестрата каза че доцента още не е дошъл, а като замъкнах към 10 и нещо Ели за превръзка се оказа, че вече си е тръгнал и така и не разбрах защо не е дошъл да ни види. Иначе операцията мина добре. Излизането от упойката беше най-кошмарното, Ели се дра в продължение на половин час въпреки моите усилия да я успокоя, а една темерутеста сестра се скъса да мрънка и да ми се кара, че ако не я успокоя ще и се разкъсът шевовете и ще и се отвори раната. По едно време същата тая се сети да ми каже да и сложа свещичка защото детето го боляло. В крайна сметка Ели заспа и след 2 часа сън се събуди мойто дете, жизнено, енергично, неудържимо и умряло от глад дете. И въпреки, че бяхме в интезивно отделение, едвам намерих кого да питам мога ли да и дам да яде. Никой нищо не ти обяснява и не ти казва, пратиха ме да и купя лекарства в последните няколко минути преди да я извадят от оперционната, после никой не ме светна, че едното е антибиотик и че трябва да почна да и го давам в еди колко си часа. Добре, че нощната смяна се случи по свястна. Освен това в интензивното сложиха Ели на легло за големи, без прегради и не смеех да се отдалеча от нея дори като спи, защото тя се върти можеше да падне, ноща прекарах с едно отворено око и с ръка върху нея, от страх да не падне. Иначе в детското отделение си имаше детско креватче а стаята беше изрисувана с къщички и тя много им се радваше. Е там пък проблема беше, че стаята беше студена, чак тая сутрин се сетиха да донесат радиатор и нямаше и топла вода, въпреки че в стаята имаше мивка. Ама стига съм мрънкала явно така е в държавните болници, пък били те и Софийски Признавам си че първоначално си мислех, че операцията ще е в частната пластична клиника на хирурга, но сигурно там няма условия за операция на бебе, изобщо не мислехме да минаваме през държавна болница по здравна каса. Но както и да е важното е че детето ми е добре, сега остава да мине вторника когато ще и махат конците, пак с пълна упойка. Много дълго стана, ама толкова много съм им насъбрала на тия болници...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #72 -: Октомври 23, 2008, 22:45:37 pm »
гери, милото детенце  :( Много ми стана жал. Дано всичко е наред, тя ще забрави. Дано по-леко е следващото излизане от упойка и повече никога не ви се налага подобно нещо.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #73 -: Октомври 23, 2008, 22:48:11 pm »
Гери, мила, радвам се, че се прибрахте!
Вярвам, че всичко ще е наред след махането на конците, как е Ели сега?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #74 -: Октомври 23, 2008, 22:57:02 pm »
Гери, нацелувай малкото геройче. И ти си герой, мамо! Как е Ели сега?
Кошмарни са ни болниците :x, не веднъж е ставало на въпрос. Дано никога повече не ви се налага да бъдете там, а Ели да е едно сладко и усмихнато дете, каквото го видях.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #75 -: Октомври 23, 2008, 22:58:57 pm »
Гери,радвам се,че всичко е приключило и вече сте у дома.Дано всичко е наред ,след махането на конците!
<br />
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #76 -: Октомври 23, 2008, 23:05:49 pm »
Благодаря ви момичета!  :bighug:

Ели е добре, сега спи. Няма температура от деня на операцията и не е вдигала, там едва се свърташе в стаята. Иначе като се прибрахме и се видя в огледалото и реши че не се харесва с лепенка и тръгна да я сваля, сега ще стоим далеч от него че сме мноооого суетни ;) По нататък ще пускам снимки "преди" и "след" "пълна промяна".


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #77 -: Октомври 23, 2008, 23:14:20 pm »
Гери, браво че си успяла да преодолееш всичко това
Надявам се да е последната интервенция на която се подлага Еличка
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #78 -: Октомври 23, 2008, 23:23:28 pm »
абе то имаше и предположение за момче преди 2 седмици, ама доктора не беше сигурен, но вчера доц. Томова каза момиче. А днес Деси я кръсти Пипи :lol:

Каси, за сега е доказано само, че аз познавам :wink: :P

Абе Стефи, аз не че нещо, ама според доц. Томова и Валери беше момиче :wink: Тъй че пари не давам до категорично доказване :)

Гери, тъкмо мислех за вас днес. Браво че всичко е минало все пак и дано бързо забравите, че изобщо се е случвало!

Аз като една далновидна майка днес резервирах клубчето на Цветелина за коледния рожден ден на Валери.  8)

И да ви кажа, предавам се вече с яденето на Валери. Днес е хапнал 100гр. пюре сутринта едва едва. Пи мляко и след като се наспа в рамките на 2 часа ме подлуди докато изяде още 100 гр. Проблемът е, че може само на мляко да кара. В случая сме привилегировани, щото не ще само Хип-ски пюрета като Марти на Джам, но ме гони непрекъснато с "пай мяко". В 8 ч. след поредното такова изречение си отвори хладилника, каза "канка и кишкиал" и омете солидно парче кашкавал като истински гладен и не особено културен мъж :oops: Оригна се и пак започна "пай мяко".... Ама може ли дете на почти 2 години да живее само с мляко?!


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #79 -: Октомври 23, 2008, 23:26:51 pm »
ох, Виа, Стефи от известно време колкото пъти мине покрай шкафа, където й държа млякото и го отваря и се почва- мляяяяко, мляяяякооо, вади кутията, мерителната лъжичка, шише, бисквитите и ги оставя на кухненския плот  :x добре, че не е по цял ден вкъщи, ако трябва да й правя всеки път мляко не зная една кутия Хип дали ще ми стига на ден  :x
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит