0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #80 -: Октомври 24, 2008, 07:25:45 am »
Хайде след дълго отсъствие да се разпиша и аз в тази седмична тема.
Много неща са се случили откакто не съм влизала да Ви чета и страшно съжалявам, че съм изпуснала възможността да честитя хубави събития, но ще наваксам.
Аз тръгнах за малко на бачкане и сега до края на месеца съм отпуска, като страшно се надявам в това време да успея с реализацията на една голяма моя мечта да започна нова работа на място, за което бленувам от доста време.Дано стане пък тогава направо ще разцелувам целия свят, като Габи която раздава сериозно целувки.
Ние вчера отбелязахме втората годинка.За сега се оправяме, че дружно се борим с новите вируси цялото семейство и затова тържеството беше скромно без много народ и дечурлига(за последното ме е много яд, ама не ми се иска да разболяваме приятелчетата).
Като Ви чета за яслите почвам донякъде да се успокоявам, че не само при нас е така с излизане, ядене и т.н., не че е за успокоение.
При нас свикването с яслата стана много бързо и за моя голяма изненада Габи става и с кеф иска да ходи, дори се сърди че не бързаме достатъчно, а като стигнем толкова бърза да влезе, че е направо като вятър.
А сега с честитките заочвам:
Стефи, честито за предстоящото бъдещо попълнение!Извинявай, че като се видяхме не честитих лично, но така се бяхме омотали с разни неща, че чак като тръгнахме почнах да си мисля, че нещо май си брееннна, а като не съм чела нямаше как да знам:).Но това е страхотна новина .
Честито на всички минали рожденници, на всички кръстени, на всички бременеещи.Да са живи здрави и да не се отърват от късмет и хубави преживявания.По-малко проблеми на мамите, които се борят със зъбоникнене.
Хей, усмихвайте се на и бъдете щастливи.От сърце желая на всички да им се случват много чудеса.За мен някой там горе се погрижи наистина добре чудесата да са много и съм страшно щастлива.
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #81 -: Октомври 24, 2008, 08:54:49 am »
Гери, браво на смелото момиченце, те децата толкова бързо се възстановяват, така че не му мисли вече, гледай и ти да позабравиш неприятните преживявания :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #82 -: Октомври 24, 2008, 10:30:12 am »
:hug2:Герииии, боже как ви мислех!
Добре е, че всичко е минало....опитай се сега да се оттърсиш от спомените!
А бонбонка Ели е прекрасна и преди, и след! :balk_21:

Мари Пз, толкова закъсах със зъбите и искренно съжалявам, но няма да мога да дочакам Стиляна да вземе диплом :wink:!
Правя някаква безумна организация по-пазене на Митака и спешно тръгвам на зъболекър :?!

Хубав ден от нас, да оздравяват болните малчовци и лесна адапртация на студентите в яслата!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #83 -: Октомври 24, 2008, 10:38:31 am »
Гери, браво, че всичко вече е минало. Дано не ви се налага повече, знам колко е гадно.
Стефи, май само аз не съм разбрала прекрасната новина, ама едно голямо Честито на теб и на таткото и прекрасна бременност до края! :D Този път по-лесно ли стана? Потвърди ли се и при вас правилото, че с второто дете нещата стават без проблеми? Извинявам се за въпросите, но понеже и аз се замислям все повече в тази посока, та затова.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #84 -: Октомври 24, 2008, 10:49:47 am »
Гери, браво на твоето юначе! Важното е, че всичко е зад гърба ви и всичко ще остане само в спомените ви!
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #85 -: Октомври 24, 2008, 10:55:16 am »
Гери,много се радвам,че вече сте си у дома.Вкъщи всичко се понася по-леко.И за теб и за детето е по-спокойно.Много целувки на Ели от нас с Мики :).
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #86 -: Октомври 24, 2008, 11:28:12 am »
Silwi25, да ти е жива и здрава рожденничката! И цялото семейство бързо да оздравявате!

Благодаря за подкрепата на всички, благодаря ви че ви има!  :bighug:

А в къщи определено е по спокойно, най малкото не трябва да викам през две минути да стане от не до там чистия балатум и да не търка пода с играчката с която спи. Малко ни се е разстроил и режима с буденето в болницата в 6, но се надявам до няколко дена нещата да си станат постарому.

Мише, успех със зъболечението! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #87 -: Октомври 24, 2008, 12:10:55 pm »
Гери, нямаше ни известно време и не съм чела предната тема, и дори не съм разбрала какво ви предстои - за какво бяхте в болница, за коригиране на заешката устичка ли? Радвам се, че вече сте си у дома и ти е по-спокойно! Знам какъв ужас е да си с детенце в нашенска болница :x Бързо да се възстановява сладката Ели!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #88 -: Октомври 24, 2008, 15:18:24 pm »
Гери, дано при махането ан конците понесете по-леко несгодите!
Стефи, мома, а :lol: Ще я видим тази работа след няколко месеца :wink:
(Съжаявам, че Деси се е разболяла, Мони нямаше симптоми близо 2 дни след предполагаемото заразяване, после пък за 2 дни се оправи :wink: )
Джам, първата седмица е така с кошмарите и болезнената привързаност, май почти всички минават оттам.

Симеон тази седмица е вкъщи. Понеделник и вторник беше болен, сряда го гледа майка ми, докато бях на кръглата маса - ял, дивял и играл на чалга за мой ужас 8O
Тези дни е добре, ама не го пуснах на ясла, че да не вземе да се разболее пак преди рождения си ден. Пак сме на фаза мляко - и той си взима кутията и държи да си го прави сам, разнообразяваме с кисело мляко. Отслабна с едно кило и сега пак е 11,300.

Няма да пътуваме засега към Естония :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #89 -: Октомври 24, 2008, 15:32:32 pm »
баси писах, писах и нищо...

Днес моето момче, беше вече по различно в яслата от вчера например. Щом зърна сградата още в колата помрънка, на влизане имаше сърцераздирателна сцена. бързо отмина, защото се замотах да му оправям дрешките, та чух. Днес не искал да яде и затова пак е ревнал на обяд пък и аз като се появих сърцераздирателна сцена се засили, но пак за кратко. След това се почнаха мамунджелъците и лигнята.

Гери добре дошли у дома и бързо възстановяване физическо и психическо.

Стеляна ще оправя зъбите на бате си Тони при това с връзки, ама като му дойде времето  :wink:

Стефи честита ти мома, но до последно не се знае  :lol:

Ултра добре дошли отново в отбора на капризните   :( :? Надявам се да отмине бързо.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #90 -: Октомври 24, 2008, 15:39:27 pm »
Гери, радвам се, че всичко е минало добре! Абсолютно ли е наложително и махането на конците да стане с пълна упойка? Доколкото знам на такива малки деца не се препоръчва слагането на пълна упойка, освен ако не е абсолютно наложително.

Стефи, момче, момиче, каквото дойде. Няма да му правите рекламация, тъй де! Аз лично съм доволна, че съм с две момичета(за разлика от таткото). Освен това която по-възрастна жена ме види с двете момичета все ми обяснява, че така било по-добре. Щяло да има кой да ме гледа на старини :).

В нашата ясла пък извеждат децата навън. Е, не всеки ден. Сестрата мери температурата навън и преценява дали да излязат.В някой дни излизаха само по-големите деца, но тази седмица извеждаха всички. Само за днес не знам още. Само не съм наясно с критериите им.

Искам да ви питам за цената на Преванар-а. Останал ми е някакъв спомен, че сте споменавали цена от около 120 лв., а сега на мен ми искат 143 лв. Аз ли не съм запомнила добре или в нашата аптека им е голяма надценката? Милена, ти за колко го купи? Jam, май и вие слагахте наскоро?


*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #91 -: Октомври 24, 2008, 16:42:39 pm »
А Габи, при нас пък таткото е по-доволен, аз в началото се бях настроила за момиченце, ама като казаха момченце и малко се шашнах, щото нали съм свикнала на момиченце, но се настроих, та сега вече май всички сме доволни :lol: Превенара струваше 152 лв. :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #92 -: Октомври 24, 2008, 16:53:11 pm »
142.50 лв. ми струваше Превенара.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #93 -: Октомври 24, 2008, 16:55:21 pm »
Ох, момичета, големи неволи с тези ясли. Плаша се. Добре че имаме още време.
Габи, ние взехме "Превенар" за 135 лв.
*
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #94 -: Октомври 24, 2008, 17:17:43 pm »
Габи, ние платихме 143 лв за Преванар.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #95 -: Октомври 24, 2008, 18:23:15 pm »
Гери, радвам се 4е вси4ко е минало и дано като махате конците детенце е по_спокойно.

Мими26
ниЩо не казваШ, малките по _спокойни ли са ве4е като се храните с АМ, спинкат ли дълго?

Фокси дано Дара е добре и намериШ добра жена детегледа4ка.

Весел уикенд на вси4ки мами и деца :wink:




Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #96 -: Октомври 24, 2008, 19:10:57 pm »
Габи,
аз за 134лв го купих.

Гери,
бързо възстановяване и на двете ви с Ели! :)

Всички мрънкащи да се стягат
и бързо адаптиране на ясладжиите! :lol:

Мими26,
и аз с каша ориз захраних Миша.
« Последна редакция: Октомври 24, 2008, 19:14:07 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #97 -: Октомври 24, 2008, 20:01:00 pm »
Гери, браво на вас двете с Ели. Ще отмине всичко и всичко ще е наред :bighug:
Мише, дано бързо се оправите със зъбите.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #98 -: Октомври 25, 2008, 09:59:32 am »
гери, радвам се че всичко е минало и сте добре. дано свалянето на конците не ви е такава драма.



ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 20.10 - 26.10. 08
« Отговор #99 -: Октомври 25, 2008, 11:33:10 am »
Писах вчера писах, но така и не успях да го публикувам.
Jam това което описваш с Марти се случи и с нас. Почти месец плачеше и се будеше през 10 мин. Плачеше за мама и ме стискаше. През деня беше като чичка. Не можех да я откача от мен. Сега това отмина, но сутрин като тръгнем цирка е страшен.

Нинка не съм от претенциозните родители които мрънкат за всичко. Но малката беше страшно прегрята. А и не бяха и разбрали, че е с температура изобщо.
Браво на Тони, дано да му хареса и да не се тормози детето. :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0