0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #220 -: Декември 01, 2008, 16:14:21 pm »
Зори, не се притеснявай. Ще дойде време и затова. Пробвай през седмица или две и детето само ще покаже кога е готово. Радостина едва от миналата седмица прояде пюретата, които ги дават от 8-ми месец.

Момичета, мога ли вече да давам и червеното месо от пилето? Иска ми се да си направя домашна пилешка кайма и да пробвам преходна храна.
« Последна редакция: Декември 01, 2008, 16:20:36 pm от Роксана »
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #221 -: Декември 01, 2008, 19:14:06 pm »
Стилияна от 2 дни отказва да яде течна храна, направо в чудо съм се видяла. Помагайте! :?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #222 -: Декември 01, 2008, 19:54:12 pm »
Мари, супи не ще, така ли? течности пие ли - нали пиеше някакви чайчета - ако си поема нормалното кол-во течност за деня, не е такъв проблем, че не ще течна храна - важното е полезните съставки от храната да ги приема, пък дали е в течно или не толкова състояние, не е толкова важно.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #223 -: Декември 02, 2008, 09:56:22 am »
Марчела кво се шашкаш душко, ми дай мръвка с гарнитурка на детенце, явно това й душа сака. Пък щом пиете разни сокове, чайове никакъв проблем, явно е период и ще отмине.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #224 -: Декември 02, 2008, 16:31:39 pm »
Колко време продължава заместването на обедното АМ със зеленчуково пюре, т.е. кога се изключва АМ?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #225 -: Декември 02, 2008, 16:36:15 pm »
Когато количеството обедно пюре, което изяжда детето е задоволително. Т.е. стига на детето, то се е нахранило и може без добавки да издържи до следобедната закуска. Това си го знаеш, де. Ако питаш за количество, според д-р Бърди, когато изяжданото е не по-малко от 120-130 гр. Като дни, за които може да се постигне - около 5-7. Но все пак всичко е относително и зависи и от това колко е ящно детето, дали ще му хареса дадена храна и т.н. Но не е речено да се фиксира всичко. Дори и да си иска добавка от АМ за по-дълго време, не е проблем. 
Надявам се да съм помогнала.  :D
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #226 -: Декември 02, 2008, 16:41:38 pm »
Цвети, Наде, сокове не пие - пие само Детски чай на Хипп, все още. Да особено вечер изпива почти 2 шишета. А суха храна имам впредвид филия с нещо си.  Снощи малко ориз хапна.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #227 -: Декември 02, 2008, 17:20:20 pm »
Моля за помощ тези, които са започнали с ябълка захранването, как да я пасирам по-фино, все остават по-едрички парченца. Бърди съветва печена, ама не е ли по-добре сурова?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #228 -: Декември 02, 2008, 17:37:52 pm »
Абе аз за печена за пръв път чувам. Мен Бърди ме е съветвал да е сурова.
Та, на въпроса ти - настъргвам я на ренде, после я пасирам с пасатора и става идеално гладко.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #229 -: Декември 02, 2008, 17:38:36 pm »
не, в началото плодовете се дават термично обработени. иначе дразнят нежното стомахче. изобщо - сурови плодове по-нататък, след няколко месеца.
с добър пасатор не остават парченца. а като я изпечеш, няма проблем и с вилица да намачкаш.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #230 -: Декември 02, 2008, 17:42:32 pm »
st ,първо причината може да е в пасатора при мен беше така,аз почнах със сурова ябълка но пасаторът ми беше дълбок и не пасираше добре,за това си го смених с този на майка ми и вече нямаше проблем.Второ избирай по хлебни ябълки иначе другите по трудно се пасират,и трето може да добавяш малко вода за да се пасира по добре.Това е което мога да кажа от опит.Успех с бонбончетата :wink:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #231 -: Декември 02, 2008, 17:47:10 pm »
Когато количеството обедно пюре, което изяжда детето е задоволително. Т.е. стига на детето, то се е нахранило и може без добавки да издържи до следобедната закуска. Това си го знаеш, де. Ако питаш за количество, според д-р Бърди, когато изяжданото е не по-малко от 120-130 гр. Като дни, за които може да се постигне - около 5-7. Но все пак всичко е относително и зависи и от това колко е ящно детето, дали ще му хареса дадена храна и т.н. Но не е речено да се фиксира всичко. Дори и да си иска добавка от АМ за по-дълго време, не е проблем. 
Надявам се да съм помогнала.  :D
Значи при нас нещата не вървят. От 1 седмица давам домашно приготвено картофено пюре и днес на 7-мия ден вече го плюе.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #232 -: Декември 02, 2008, 20:42:06 pm »
Значи при нас нещата не вървят. От 1 седмица давам домашно приготвено картофено пюре и днес на 7-мия ден вече го плюе.

Не е съвсем ясно, че не вървят. Аз захраних с ябълка, круша, слива и още един плод, не помня какъв, разбира се постепено и един след друг. След това Кристина тотално отказа приготвено от мен картофено пюре. Под всякакви форми - мачкано, пасирано, с масло, с АМ, с морков, без....Просто не искаше картофи и то правени от мен, от майка ми и т.н. Така охлади ентусиазма ми за готвене, а и ме накара да преосмисля готовите пюрета. Не се отчайвай. По-късно прояде и по едно време вечеряше само картофи, всяка вечер. Т.е. на по-късен етап опитай пак. Но е факт, че има неща, които не се харесват от децата и няма смисъл да ги насилваме до краен предел. Опитай с тиква, с морковено пюре. Кристина и до сега тиква не яде, само по едно време тиква с пукйка, но вече не и аз не я карам.
Споко :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #233 -: Декември 03, 2008, 00:23:57 am »
не, в началото плодовете се дават термично обработени. иначе дразнят нежното стомахче. изобщо - сурови плодове по-нататък, след няколко месеца.
с добър пасатор не остават парченца. а като я изпечеш, няма проблем и с вилица да намачкаш.

Подкрепям казаното от Джам. Особено щом се касае за първи храни. Сурови плодове мисля към 8ми месец се въвеждаха.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #234 -: Декември 03, 2008, 11:11:54 am »
А как варите зеленчуците - във вода или на водна баня? И всичко ли се вари или нямои работи се пекат? Светнете ме, че съм в затъмнение нещо  :lol:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #235 -: Декември 03, 2008, 11:13:25 am »
може и на пара ако имаш подходящия съд, аз лично съм ги варила с малко водичка, след това пасираш и готово :D
плодовете предпочитах да ги пека - ябълка, круша, дюли също съм пекла...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #236 -: Декември 03, 2008, 11:44:18 am »
А как печеш дюлите? Направо във фурната или ги увиваш във фолио, примерно?

Винаги съм давала само пресни плодове, необработени. Не сме имали никакви проблеми.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #237 -: Декември 03, 2008, 11:51:51 am »
Ами аз пъвите дни, когато въведох ябълка, я варих. После спрях. Така направих и с крушата. То при варенето им убивам витамините и остава една фруктоза май само.
Затова и бързо се отказах от варенето на плодове.
А за зеленчуците си купих система за верене на пара и така ги приготвям.
Но разбира се, може и а се сварят в нормална тенджера с малко вода.

За печене с фолио - не ми се струва добра идея, защото от алуминиевото фолио се отделяше нещо вредно, ама какво беше - не помня.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #238 -: Декември 03, 2008, 12:53:22 pm »
не, обелвам, нарязвам на парчета, слагам малко водичка в тавата и пека, след това пасирам :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #239 -: Декември 03, 2008, 12:57:14 pm »
Стефи, благодаря! И аз така варя картофа сега (в микрото направо), ама ми стана чудно за тиквичките и чушките как ще е фокуса.