0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #200 -: Ноември 27, 2008, 18:59:24 pm »
Здравейте момичета,
Благодаря ви за съветите. Как се развиха нещата при нас. До вчера бяхме само на оризова каша и днес реших да му дам малко пюре от ябълка готово от бурканче. Милият опита една лъжичка само и започна да му се гади, отказа да приеме втора лъжичка. Ябълката си киселее леко. Пюренцето е от тези на Гербер, после си му дадох каша, хапна 3-4 лъжички и нея я отказа и почна да хленчи. Сега незнам, моето първо виждане е че нехареса ябълката. Какво да направя да продължавам ли да пробвам всеки дем по малко ябълка или да пробвам круша или да изчакам няколко дни и да продължа само с кашата. Притеснявам се че все още нищо друго не съм въвела.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #201 -: Ноември 27, 2008, 19:08:07 pm »
Аз бих продължила още поне 2 дни с по 2-3 лъжички ябълка, поне да знам, че съм я въвела. А иначе не бързай - захранването е бавен процес лека-полека ще почне да хапва по повече.

А за килограмите като стана въпрос - ние вече трети месец сме 7,200 - 7,300 и не качваме грам. То и не ядем де, пък и вършеем из къщата, как да качваме.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #202 -: Ноември 27, 2008, 21:06:25 pm »

А за килограмите като стана въпрос - ние вече трети месец сме 7,200 - 7,300 и не качваме грам. То и не ядем де, пък и вършеем из къщата, как да качваме.
И ние сме в тия граници 7.130кг при последната консултация преди седмица.Бях се попритеснила,че не качваме.Наборчетата ни около нас гонят 10кг.
За жълтъка,преди две седмици започнах да я захранвам и копувам яицата от магазина.Имам и домашни,но не искам да рискувам.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #203 -: Ноември 28, 2008, 16:36:33 pm »
И ние сме в тия граници 7.130кг при последната консултация преди седмица.Бях се попритеснила,че не качваме.Наборчетата ни около нас гонят 10кг.
[/quote]

Хич и не гледай наборчетата, това си е до ген, аз поне вече се успокоих на тази тема, колкото толкова!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #204 -: Ноември 28, 2008, 23:25:27 pm »
sunnyflower ,продължи с ябълката - може да я слагаш в кашата,така сигурно ще я яде.

Жори на 8,5м. беше 9,9 кг. ,обаче си е слабичък - крачетата му нямат гривнички,като на повечето бебета.Той на 2,5м. беше 6.400 ,но после забави качването.Но той е такава фурия,че изразходва много енергия.

Я да питам нещо - Жори не иска да яде пюретата,ако имат големи частици и се чудя,какво да правя.Трябва ли да му давам всеки ден по малко или да пробвам по-натам.
<br />
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #205 -: Ноември 28, 2008, 23:43:11 pm »
Зори, явно не е готов още за по-едни парчета. Изчакай.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #206 -: Ноември 29, 2008, 10:36:50 am »
Зори, Рая прояде по-едро някъде към 11.5 месеца.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #207 -: Ноември 29, 2008, 15:09:24 pm »
А Тони прояде по големи парчета едва на 1 год.и 5 месеца, като все още когато изпитва някакъв дискомфорт предпочита смялана пред намачкана храна.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #208 -: Ноември 29, 2008, 15:25:42 pm »
Зори, не се притеснявай. Давай му пасирани щом не иска другите. Александра повръщаше до преди 3-4 месеца винаги щом имаше нещо едро и непасирано. А пък сега маа леща със зеленчуци една идея по-наситно нарязани от колкото за нас.
И аз да питам - от кога може нормална леща без да я претривам през сито?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #209 -: Ноември 29, 2008, 15:28:28 pm »
Аз леща без сито рядко съм давала, защото диването не я тачи много, много, но мисля след 18 месечна възраст пробвах.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #210 -: Ноември 29, 2008, 17:04:42 pm »
И аз да питам - от кога може нормална леща без да я претривам през сито?

Сията, направо ме хвърли в чуденка 8O. Аз никога не съм претривала :?
За червената леща ли става въпрос?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #211 -: Ноември 29, 2008, 20:39:28 pm »
Я да питам нещо - Жори не иска да яде пюретата,ако имат големи частици и се чудя,какво да правя.Трябва ли да му давам всеки ден по малко или да пробвам по-натам.
Зори,пробвай по-натам .Не се притеснявай за това.Мики започна с по-едра храна около 10мес,когато тръгна на кухня.
И аз да питам - от кога може нормална леща без да я претривам през сито?
Ами аз днес направих червена леща.Тя си е финна.С нея няма нужда от претриване.
А , иначе от детската кухня като има си я ядем такава,каквато ни я поднасят :wink:.Не вярвам да я претриват.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #212 -: Ноември 30, 2008, 09:55:55 am »
Червената е без люспи и не се претрива. Питам за обикновената, защото Алекс е голям фен на лещата и се чудя от кога може да яде от нашата.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #213 -: Ноември 30, 2008, 23:02:46 pm »
Уф, а Кристина не яде леща. Сега открих, че Семпер имат пюре с леща и ще купя, да видим.

Да питам по-старщите. Бабата на Криси днес вечерта сготви супа от домашна патица и ни си взехме един буркан. Супата е чудна, обаче се чудя мога ли да дам на Криси да опита? Ако и хареса как да процедирам, като при захранване ли? Малко количество? Патицата не е тлъста, а и бабата е отбрала хубаво месенце.
Благодаря.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #214 -: Ноември 30, 2008, 23:05:36 pm »
пюрето с леща е след 18 месеца, но пък май вие ядете едро
Стефи много я харесва, има вътре и картофки и месце
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #215 -: Ноември 30, 2008, 23:09:52 pm »
Благодаря, mini, за информацията. Не знаех, че даже е за по-големи месеци. Няма проблем с по-едри парчета, дъвче и предпочита едро, като за нас почти. Предполагам, че ще й хареса. Кристина и зелен фасул не яде домашен, но на Хип със заека го яде, та така ще процедирам и с лещата, ще купувам готова ако й хареса, за да я опита и нея, пък по натам се надявам да прояде домашна.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #216 -: Ноември 30, 2008, 23:12:41 pm »
и аз поради същата причина купувам Семперската  :wink:
нищо, че е 4,40 буркана  :?
http://www.papa-bebe.com/piuretasemper6.html- нали за това говорим и двете
« Последна редакция: Ноември 30, 2008, 23:15:44 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #217 -: Ноември 30, 2008, 23:20:17 pm »
Да, затова и аз говоря, същото пюре. Ууу, грамажа е есктра  :lol: То май няма друго с леща. Кефи ме, че Семпер имат неща, с които допълват Хип-а. Гледах и една постна лазаня с гъби. Знам, че гъбите са тежки, но пък едва ли чак толкова и то в бебешко пюре. Поне ще захраня с готово. Имат доста неща на Сепер, които Хип нямат.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #218 -: Декември 01, 2008, 05:21:27 am »
метнахте ме у длиБоки размисли тая заран...

Леща Митака само червена 8) не е ял...
Това е една от гозбите дето готвя общо за трима ни, като няма кухня събота и неделя.
И както Джошкта писа по-горе, в Бъкстонската кухня, ама хич не я претриват.
Виж бобеца е претрит, яли сме го и него еднаж, дваж!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #219 -: Декември 01, 2008, 10:00:18 am »
Мише, бобовите се претриват, за да не правят газове люспичките и да не би детето да не ги яде, щом Миташки няма грижи не се притеснявай, нека си яде леща.
Ей я кака Деси муа всичко без оглед на големината на парчетата, но боба ако не е прекаран през цедка не ще и да го види, а недай боже да е паднала и една люспичка, започва да плюе, да я вади и да вика "мани люпичкитеее" :lol: