0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #80 -: Септември 25, 2008, 17:26:27 pm »
Цвети и Стефания си има фетиш- това е моята коса и мисля, че е голям проблем, за това и продължава да спи при нас, не е проблем да си спи в кошарата, но като се пробуди вечер иска задължително да ме милва по главата и ако не е при нас се започват ревове и тръшкания. През деня в рискови за нея ситуации също търси косата ми и само така се успокоява, нищо друго не й трябва.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #81 -: Септември 25, 2008, 17:27:17 pm »
ако нямаше мекичка пижамка, не си смучех пръста.


хм, от това, което ми пишете и двете със Стефи, май е по-добре да махна наистина играчката, колкото и да знам, че ще я търси и ще тъжи. трябваше да го направя по-рано, като беше по-малка и не разбираше още, по нямаше да усети липсата.
вие сте махнали бибата, но аз няма как да махна пръста, затова май да пробвам по обратния ред...
мъжът ми е убеден, че излишно ще стресирам детето.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #82 -: Септември 25, 2008, 18:21:41 pm »
Жори вечер заспива докато яде АМ .Ако не заспи така ,му давам бибата ,гася лампата и излизам.През деня този номер не минава и трябва да съм при него и да го галя и пея.От две седмици обаче,заспива през деня само на ръце и с много рев.

Много са сладки Мишето и Хриси ,страшни са фурии.Много добре се получи,че се оказахме съседи - иначе в това време,не знам как щяхме да се видим. :D
<br />
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #83 -: Септември 25, 2008, 18:46:54 pm »
Цвете, Криско си смуче пръстчето и аз нямам никакъв проблем с това. няма да го прави вечно. всичко, което съм прочела по темата отрича насилието над детето в посока отказване, защото освен, че е невероятен стрес за детето е и безрезултатно. според мен няма нищо лошо в това, едно дете да може да се успокоява и само, когато се събуди посред нощ, например.
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #84 -: Септември 25, 2008, 18:55:33 pm »
Манхатънче гледам от лентичката ти, че вчера сте били рожденници. Честито на малкият голям юнак Криско, макар и на патерици. Да расте здраво, послушно и начетено дете.

Мойто Тони е досущ, като Стефания на Мини.

Как махнахте бибата, това ми се струва мисия невъзможна за момента, но пък е крайно време. Ползваме е само при заспиване и си я търси като се пробуди.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #85 -: Септември 25, 2008, 19:18:06 pm »
И ние да се присъединим към компанията на ревящите. От известно време въобще не искат да спят през деня и ако не съм им в полезрението - голям рев. Вече се чуват и се надъхват един друг. Успокояват се само като сучат или ако ядат от шишето. Последното май върши работа повече. И вечер заспиват по-лесно със шишето отколкото в мен. Иначе за през нощта сукането не е проблем, обаче тогава като ги оставя в креватчетата се почва едно ръмжене... Май ще сме големи инати  :lol:
Аз си мисля, че може би тази рязка смяна на температурите им влияе в голяма степен и на малчовците. Знам ли...
Да се отчетем от последната консултация - Криси вече е 5900 гр., а Дани 6 кг. и са по 59см. За месец качиха по 900гр. Лакомии  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #86 -: Септември 25, 2008, 19:37:26 pm »
Перденце, ние пробвахме да махнем бибата преди около 3 м., но наистина беше мисия невъзможна и се отказахме. Сега преди месец стана спонтанно. Деси си слага бибата в кревата след като стане или го крие под нашите възглавници. Бяхме на планина и тя го беше скрила под възглавницата ми, но аз съм го затрупала с пижамката й, та се прибираме и ще ляга да спи на обед и вдига възглавницата обаче бибата я нямааа. Прозореца беше отворен и аз й казах, че е влязло лошото пиле и го е взело. Няколко вечери питаше по 30 пъти къде е бибата и си отговаряше - дошо пиле зело бибата :lol: и така, за седмица мина.
На детската се пробвала да си го иска, ако й мине номера, баба си също се опитала да изработи... :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #87 -: Септември 25, 2008, 21:27:17 pm »
Как махнахте бибата, това ми се струва мисия невъзможна за момента, но пък е крайно време. Ползваме е само при заспиване и си я търси като се пробуди.

и Мартин я ползваше по същия начин. като стана на 2 години, опитах номера да я подари на едно бебе и повече няма биба - след 15 минути крещене и скандали в леглото се предадохме.
махнах я като бяхме сега на море. един ден на обяд не му я дадох, а той не се разкрещя. чаках, чаках - трудно заспа, но заспа без бибата. оттогава не я даваме. отначало видимо нервничеше, вече не заспива така лесно, върти се повече, иска присъствие докато заспи - тоест, платихме си за махнатата биба с преустановяване на лесното заспиване сам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #88 -: Септември 25, 2008, 21:47:51 pm »
Перде, аз съм на мнение, че нещата се случват когато децата са готови за това, или поне скромния ми опит на майка от година и седем месеца. Реши, че ще отбивам Стефания- направих го на 15 дни, независимо че тя беше уж доста пристрастена, просто реших да не й давам биберон за заспиване, не го потърси /първоначално с дневните спанета, в последствие и преди вечерното заспиване/ и в рамките на 10-на дни забрави за какво се ползва. Всъщност, баба й от време на време й дава биберон, просто защото я няма моята коса да я успокоява и да се приспива. Та ние биберона го отказахме преди два месеца някъде, но пак повтарям- убедена съм, че тя е била готова за това.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #89 -: Септември 25, 2008, 22:16:47 pm »
Мони от както е на ясла спи при мен. Буди се по няколко пъти през ноща и плаче в съня си за мама. Направо ми къса сърцето. Ако ще и папата да седне да дрънка колко не е правилно, не ми пука.Достатъчно се тормози през деня, за да я държа в креватчето и през ноща а тя да се дере. Като отшуми стреса от градината, ще започнем малко по малко  да се справяме и с този проблем. На този етап нямам намерение да я тормозя.
Между другото, вече нещата придобиват нормален вид. Не плаче сутрин, влиза самичка, е мрънка, но не плаче. Спи на обяд, по малко, но спи. Храни се сама, опитва се и да се облича сама.  :D Памперса и на обяд вече почти винаги и е сух. Тази седмица не се е напиквала в яслата, в къщи също.
Днес бях и на първата родителска среща. Разгледахме яслата :D страшно ми хареса. Ех сега да бях Мони  :lol: Такива играчки, такива красоти  :)Телевизор, DVD Добри Госпожи. Разнообразна кухня. Има уроци по Английски, футбол, народни танци и гимнастика. Чудя се дали мога да я запиша на трите без футбола разбира се  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #90 -: Септември 25, 2008, 23:42:34 pm »
Бързата кучка, слепи ги ражда

...
В момента в Бургас върлува отново летния вирус, но аз вече бях повече от подготвена и за 3-4 дни овладях положението и при тримата (слава богу, че в болница не ми се влиза изобщо).
...

Така хич не сме овладяли положението при Тони и да ви кажа реве ми се и ще рева.
Дано успеем и не стигнем този път до това ужасно гадно и мръсно място-бг болница.
« Последна редакция: Септември 25, 2008, 23:44:42 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #91 -: Септември 26, 2008, 07:15:00 am »
Наде, дано се оправи бързо детенцето.
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #92 -: Септември 26, 2008, 09:41:19 am »
Наде, дано не стигнете до болница. Стискам палци.
Относно приспиването и спането - няма оправия при нас. Заспива докато лежим двете на спалнята, тя с двете ръце увила косата ми и я души и смуче. Бляк! Как не му се гади на това дете незнам! Иначе залъгалка почти не е ползвала.
После я местя в леглото й. Обаче по средата на нощта усеща че няма коса около нея и започва мрънкане и реване докато не я взема при нас. И естествено, за да спим всички я взимам. Така де - няма до 20 годишна да спи при нас.
« Последна редакция: Септември 26, 2008, 09:43:15 am от Mari_Pz »
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #93 -: Септември 26, 2008, 12:21:03 pm »
Привет от нас!
Все си мисля,че не им се заспива,защото са малки любопитковции :).Хем им се спи,хем да не изпуснат нещо.Моте дете май сменя режима през деня.Като че ли му идват вв повече две спанета и може би ще минава на едно през деня.Знам ли .Още не мога да разбера.От 5 дни всеки ден е различно положението.А така хубаво си му знаех по час почти кога ще заспи.Сега се водя от него,по точно се опитвам да го разбера.Ето сега спи от 11часа.За мен това е никое време.При вас децата кога минаха по едн път спане на ден?

*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #94 -: Септември 26, 2008, 12:22:45 pm »
Цветенце, долната снимка е илюстрация на обичайното място на пръстите на Никола. За мен това се превърна в проблем. Гледам да не се фиксирам, но ръката му нон стоп е там. Ако съм го гушнала или съм наблизо, другата му ръка е заровена в косата ми
В очакване ....
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #95 -: Септември 26, 2008, 13:06:43 pm »
ммм, за пръстите не мога да дам съвет, но за отказването от биба просто трябва да се оцели момента. нашата "кака" тая сутрин с отварянето на очите рече - мамооо, дай бибатааа. Смях, не забравят диването му с диването толкова лесно :lol:
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #96 -: Септември 26, 2008, 13:08:57 pm »
Не забравят, мамка им!!! Освен това пръстите са винаги наоколо  :D,бибата може и да се позагуби някъде... Освен това пръстите на Никола наистина са нон стоп в устата му  :x
В очакване ....
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #97 -: Септември 26, 2008, 13:12:11 pm »
е да, бибата изчезна в коша, а и бяхме й свели ползването до абсолютния минимум, само при спане, защото и тя имаше един период дето все й беше в устата. :x
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #98 -: Септември 26, 2008, 13:16:21 pm »
Джоши, при всеки е различно отпадането на сутрешния сън. Стилияна го отказа на 10,5 месеца, но съседчето е на 1,5 г. и все още спи по два пъти на ден.
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #99 -: Септември 26, 2008, 13:20:07 pm »
Ммммммм да май май болшинството от вас са на моя хал със нощното спане.

Малката ни госпожица си спеше сама във стаята от 1-вия ден,но от 2 месеца има не повече от 5 нощи непробудни.Заспива без проблем вечер е направо изцедена и до към 9 вече спим.Аз на свой ред взимам глътка въздух (понеже съм на работа до 5-6 после тя е само върху мен малката докато заспи),оправям играчки парцалки вечерям и така до към 11 и тамън да си легна и да си поспя и хоп зверо почва да реве.Така отивам при нея и почвам да се мъча да се унесе да ама не обаче как я взема на ръце и блаженно се отпуска в страната на сънищата.Стоим така известно време и как реча да я върна в леглото рев.В детската стая освен кошарката има и нормално легло и така влиза в действие план 2.Лягаме заедно на леглото и почва едно щипане ,тупане от нейна страна а аз вече съм на ръба да я ............(умирам за сън).Унася се някък си и аз се изнизвам по тарлъци тя остава на голямото легло подпряна с възглавници.Лягам си аз и подир час хоп зверо пак е на линия и така борих се 2 седмици да не я нося на спалнята ама на предадох се за да мога и аз да поспя.
А да не ви казвам че се буди с мен като ставам за работа и шоуто е пълно,зъби ли да мия нея ли да държа закуска ли да правя.Дано го изживеем.