0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    veni_I_koci

  • ****
  • 609
  • Няма невъзможни неща, когото има желание за тях.
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #100 -: Септември 26, 2008, 13:38:41 pm »
Ох милички прочетох че сте отказали бибероните, ние сме на 1г 6м и бибата ни е все в устата няма начин да я откажем, дайте ми някакъв съвет да пробвам че незнам, след 4 месеца ще се появи бебо и тогава какво ще правя, ние и памперсите не сме отказали още как ще е незнам. Тя моята малка зверка като види биберон в друго дете и му го взима ужас е кажете какво да правя.


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #101 -: Септември 26, 2008, 14:13:43 pm »
Фуси, единия ни кръщелник вече е 2 клас, но също от бебе пръстите са му в стойка :rockon:.
Опитваха от бебе какво ли не, горчив лак, по-късно люта чушка и т.н., но уви. Психолога им беше казал че ще го израсте и че това е символ на несигурност, т.е. когато се чуства неспокоен, несигурен прави този жест.
Пръстите вече са му доста загрубели от смукането, дори има нещо като изкривяване или мъртва кост (не знам какво е точно).
Психолога им казал че всеки си има нещо от сорта, едни си пипат носовете, друг си суче косата, аз си барам ушите :lol:.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #102 -: Септември 26, 2008, 14:17:46 pm »
Ох, в петък май не върви да кажа весела и успешна седмица, а :oops:
Пожелавам игрив и спокоен уикенд  :)

Джоши, Боян беше на девет, девет и половина като започна да спи по веднъж. Но и той като Мики повече от седмица си менеше часовете докато закове - 2ч време за сън.
Сега пък друго ми прави впечатление - от известно време с час си издърпва на пред графика. Става с час по-рано, на обед огладнява с час по-рано и преди малко докато му измия лицето след храна беше направо заспал.
Кога ще сменяме часа? Дали няма нещо общо с това...

Пръста в устата е единствената ми грижа покрай Боян. Бях писала преди няколко теми  :?
Като чета, обаче за връзката с приятелчетата за сън, си мисля че аз съм виновна.
Той си имаше 2 такиви - с глава на животинче и надолу като кърпа и едно Йори с дълга опашка - но започна да си навира почти цялата кърпа в устата или цялата опашка на Йори и така да спи и мен ме хвана страх, понеже той има тесни и къси носни канали и понякога не може да диша през носа.
За това извадих от употреба другарчетата за сън и тогава той започна да си смуче палеца. До 9м и половина не беше използвал биберон и ми изискваше доста усилия да го науча да го смуче, обаче, това не го отказа от пръста  :?
Сега зверчето използва палеца, за да ми привлече вниманието. Ако случайно върша друго и просто му хвърлям по един поглед, той издебва да го погледна и си вкарва пръста в устата. Не го смуче, просто го държи в устата и се смее, защото знае че обикновено оставям всичко и се захващам с това да го убедя да извади пръста  :lol:
За това сега не му, обръщам внимание и той сам го вади след няколко секунди.
Като си легне, ако му го няма биберона смуче пръста, понякога нарочно изхвърля биберона и смуче палеца, а веднъж го хванах да смуче и двете едновременно  :lol:

Фреши, стана ми интересно това за заспиването сам с млякото, понеже и Боян така заспива. Не съм го чела, но ще го потърся.
Съвет за спиране на кърмата не мога да дам. Мога само да кажа, че при мен три дни след секциото изведнъж слезе толкова много кърма, че направо се уплаших. Мисля си, ч е няма да е зле предварително да се вземат някакви кхапчета. И аз съм чувала за кратък прием на Достинекс - 2-3 пъти само.

А, да не забравя да кажа, че снимките на малките са страхотни. От видяното много харесах клубчето на Цветелина - поздравления!

Мише, Митачето много е порастнал.
Искаше ми се да видя и героите на Касси, Касси ако нямаш нищо против покажи някоя снимка в съответната тема  :)

П.П. Стефи не ми е удобно да те притеснявам на лични за това ще питам тук
Имам спомен, че ти разказваше за радиаторите, които ползвате у дома. Даже си бях записала къде във Варна фирмата има офис, но не мога да намеря къде съм го записала  :oops: Моля те да кажеш каква марка бяха пак!
Благодаря ти предварително и, ако бъркам извинявай.
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #103 -: Септември 26, 2008, 14:51:53 pm »
Относно смучането на пръстите,синът на една приятелка няма още 10м но страшно много си смуче пръстите особенно палеца преди сън.Тя питала педиатъра и той и казал да му вържат картон като фуния на ръката та като посегне с палец към устата да не може да го стигне.Тя живее в др град и скоро не съм я чувала дали е приложила този метод.Като се чуем ще я питам и ще дам отчет.
Иначе ние биберон търсим за сън само.Няколко пъти като ходим на село сме го забравяли ,малката заспива ама с голям зор.След нова година ни предстои ясла живот и здраве и там лелките категорично ми казаха че това с бибата бързо ще го забравим.Ще поживеем ще видим.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #104 -: Септември 26, 2008, 16:15:44 pm »
Привет от нас  :( :(Хремавите!
Митака от сряда вечер с хрема, аз също вървя натам!
Не може да диша, не може да спи нощем, река тече от носа и така...
Спи при нас да го повдигам като се запуши носа, и едва гледаме "семейно".
Днес да не кажа голяма дума, по-добре....
Търсим Низита по-съвет на Мини, ама нещо не го намита Тате ни!
Та действам с помпа, Стеримар и Виброцил!
Ще преборим и тая гад само дето на детето нослето, като камбичка стана!

Коки  :hug2:, къде се загубихте с Боби,
пусни някоя снимка в темата с Фотосите да го видим колко е пораснал набора сладък!

Фреши, чувала съм за това с шишето, но Митака също само така заспива.
Не обича да го гушкат преди сън(освен кучето Додо), каквото и да казва Чичо Спок, практиката при нас е такава!
А преди два месеца сам отказа залагалката, на  :balk_95:русата му майка и бяха нужни две седмици даване на биба и меткане и, за да го осъзнае, но това е друга тема! :lol:

Пожелаваме Ви, весели почивни дни и здрави майки и деца!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #105 -: Септември 26, 2008, 16:42:51 pm »
Явно си има нещо, щом на всички приятелки децата са сополиви.  :?

Коки, ще пусна снимки, благодаря за вниманието.

  И нашият режим отиде по дяволите. Аз искам да спят под час като преди горе-долу, еее, не става и това си е. Сутрин ако заспят е към 11.00 и оттам отива на кино следобедния сън, та чак към 17.00 и вечер купон, и танци. На всичкото отгоре спят по 30 минути вече, нищо не мога да свърша през това време и съм гроги. И това, че близнаците се занимават сами и не са глезени, е пълна лъжа. Търсят ме, бият по вратата на стаята си, особено Михаил е невъзможен. Пищи, дере се, захласва се. И още един номер - на ревност, гушна ли единия, та ако ще, за да го занеса за секунди в другата стая, другият плаче и иска и той. Отделно се удрят и бутат, карат за играчки.
Мишо заспива с биба, Християн не я тачи, той обича нещо, което пуска нещо :lol:.

 А пусна ли ги, като щипалки из всички стаи и само бели правят. Не знам как ще се оправям сама като проходят, а навън не ми се мисли.
 Децата са различни хора, все пак, и всичко отминава-тези две мисли :wink: ме успокояват. Иначе досега да липсвам от форума :lol:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #106 -: Септември 26, 2008, 16:52:25 pm »
Коки, радиаторите са Адакс, вече 3 зими се топлим с тях и нямам забележки, не съм платила повече от 200 лв. ток и то в най-студените месеци, като всичко ни е на ток (2 бойлера, миялна, пералня, печка...). Топлим почти 100 кв.м., държа 21 градуса.

Каси, явно момчетата си сменят режима, скоро ще започнат да спят по веднъж на ден.
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #107 -: Септември 26, 2008, 17:05:25 pm »
Аз вчера бях на пазар в Одрин...

Ам, дааа...До преди да забременея прескачах до Одрин от време на време. След това юрках мъжа ми редовно за зеленчуци и цитрусови плодове. През зимата доматите бяха около 1-1,50лв. Тези от 1,50лв. бяха с вкус на летен домат (просто ги карат от Анталия). Пък незнаете киселото мляко с какъв вкус е! Просто хората си слагат мляко.
Ще ми се и сега да отида, но сме още много малки. Пък нали и Одрин ми е на 30км.  :lol: ...

*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #108 -: Септември 26, 2008, 17:09:28 pm »
Аблой, ти да не живееш в Свиленград?
сори че любопитствам ама и аз съм от там по принцип :lol:
вече не познавам никой, защото от 16 г. не живея там де...
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #109 -: Септември 26, 2008, 17:19:09 pm »
 :lol: Аз пък от 13г. съм в Свиленград.


*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #110 -: Септември 26, 2008, 17:36:32 pm »
И ние от 2 дена сме сополиви :( През деня положението е ОК, но вечер като заспи Ронката, се почва едно яко хъркане...като я сложа да суче пък съвсем се измъчва горката!
Днес бяхме на профилактичен преглед при ортопед в Г.Баня, по чиста случайност се оказа, че болницата се намира до офиса на мъжа ми, а аз бях при него на гости  :) и се шмугнахме между приемните часове, докато нямаше пациенти! Много съм доволна, защото си спестих едно излишно разкарване по студовете. Остана да ходим само до белодробния диспансер, ама това ще е другия месец чак.
Пожелавам на всички болни да оздравяват, за да се насладят на предстоящите слънчеви дни от неделя...!
« Последна редакция: Септември 26, 2008, 17:38:05 pm от ani4ka »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #111 -: Септември 26, 2008, 18:10:31 pm »

Каси, явно момчетата си сменят режима, скоро ще започнат да спят по веднъж на ден.

Стефи, кажи него успокоително де, ако ли не ще викам на помощ кака Деси.  :D Абе, поне следобяда да спят по два-три часа.  :lol:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #112 -: Септември 26, 2008, 18:42:28 pm »
ЗДравейте моми4ета,
липсваШе ми форума, компито  ми беШе на ремонт, но сега съм на линия и по4вам да 4ета пропуснатите теми :)

Така отностно режима, Беа пък до преди месец нямаШе такъв и много рядко се слу4ваШе да заспи по 1 път на ден, а през ноЩа беШе ужас, през 2 4аса се будеШе и т. н. Но понеже тя е глезанка :P и заспива само на ръце :oops: и ве4ер съЩо със млякото, какво да направя, надявам се скоро сама да се оту4и :oops:
За биберона немога да кажа, заЩото така и не го хареса.

Касита,а при вас е весело, и мойта красавица е като твойте младежи, не ме изпуска от поглед и е като "торпедо"с паяка из цялата къЩа, от къде вади тази енергия това дете незнам, но ве4е спи по 2 4аса следобед(това успях да постигна за 8 месеца :lol:)и ве4ер заспива  към 22 и се буди само по 2 пъти.

Дано болни4ките деца оздравяват бързо



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #113 -: Септември 26, 2008, 19:17:22 pm »
Ами Каси, к'во да ти кажа, като започнат да спът по веднъж поне няма да е 30 мин. :wink:
А Деси не ти трябва, такава е беля, че твоите двамата ще ти се сторят песен :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #114 -: Септември 26, 2008, 19:43:23 pm »
Ами Каси, к'во да ти кажа, като започнат да спът по веднъж поне няма да е 30 мин. :wink:
А Деси не ти трябва, такава е беля, че твоите двамата ще ти се сторят песен :lol:

Айде да си ги менкаме след една година :wink:. Аз се успокоявам само "поне да могат да ходят", а после, ще са други двеста  :lol:....

Все забравям да ти кажа, че на морето се припознах в Деси.  :D
« Последна редакция: Септември 26, 2008, 19:45:25 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #115 -: Септември 26, 2008, 19:57:27 pm »

Все забравям да ти кажа, че на морето се припознах в Деси.  :D

е ама как може, няма втора такава прелест :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #116 -: Септември 26, 2008, 20:45:09 pm »

Все забравям да ти кажа, че на морето се припознах в Деси.  :D

е ама как може, няма втора такава прелест :lol:

край на спама! ти да не се обиди сега, няма - много ясно по-хубава от Деси.   :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #117 -: Септември 26, 2008, 20:54:37 pm »
как ще се обидя бе, шегувам се  :lol: 8)
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #118 -: Септември 26, 2008, 21:25:08 pm »
Мише, аз се разболях много - вече 10-и ден се влача. Малката като я усетих веднага започнах осцилококцинум, коризалия (за хремата), стодал (за кашлицата). Колкото и да отричат хомеопатията дадох и взе че детето за 3 дни почти нищо вече й няма. Низита само веднъж мазах докато се втвърди секрета. Ако искаш пробвай. Не мисял, че ще му навредят, а и на теб също.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #119 -: Септември 26, 2008, 22:05:04 pm »
Мари :hug2:, много благодаря за съветите!
Низита (мас и шпрей) намерхме, Миташа е вече третиран.
Ползваме се ние от хомеопатията, макар че и аз много вяра нямам, но поне не вреди!
Години наред с надеждата да не съм бременнна и за да не пия лекарства, само така се лекувах.
А и личната ни лекарка, която е и негова педиатърка е хомеопат.
Миналата седмица като бяхме на консултация ми каза, точно заради вирусите
да си избера ден от седмицата и да му давам по една доза Оксцилококцинум профилактично.
Той взе, че не изчака да бъде профилактиран и се разболя! 8) :?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)