0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #120 -: Септември 26, 2008, 22:31:10 pm »
Това за оксилокоцинума и аз го знам от моето педи. Когато ми боледуват давам и на двамата, та дори и единият само да е болен. Днес дадох два пъти коризалия на Мишето, като че ли не му тече носа, ама е кисел и ревлив има разтройство, та си мисля дали не му избива зъб отгоре, така беше с Хриси преди. А и ако беше вирус, едва ли щеше да подмине Хриси.  :?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #121 -: Септември 26, 2008, 23:01:31 pm »
Фреш, по-добре виж как ще стоят нещата с кърменето със сигурност. И ако наистина няма да се кърми, питай най-добре в кърмаческия в бг-мама. Ще ти дадат съвети по които да се водиш. Според мен изброените от Мини зелеви листа и Салвия. В никакъв случай не стягай, може да си докараш някой мастит, аз в началото само от по-стегнат сутиен и веднага правих бучка. Другото е при напрежение да стоиш в банята под топъл душ и да оставяш кърмата да тече, колкото изтече. Въпросът е с болницата, така че там ако нямаш топла вода на разположение, цеди на ръка или с помпа съвсем малко, колкото да облекчиш напрежението. Така няма да предизвикаш кой знае каква лактация, но поне няма да си докараш проблеми. Тези неща + хапчета задължително, надали ще се разминеш без тях.

Джоши, Андрея някъде на вашата възраст мина на едно спане.

...Психолога им беше казал че ще го израсте и че това е символ на несигурност, т.е. когато се чуства неспокоен, несигурен прави този жест.
...

 :lol: Моят мъж още не го е израстнал. Вярно от както се оженихме доста рядко си смуче пръста, но е факт.

Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #122 -: Септември 27, 2008, 12:19:15 pm »
Хаиде и ние в отбора на болните! Вчера Юлия се прибра с течащ нос, а днес вече има гъсти зелени сополи. Не знам дали да виня яслата, защото и баща и от няколко дни е с хрема. Да видим дали ще успея да опазая бебето!
Юлия както и Стефи на mini не може без косата ми, особено опашката. От няколко дни спи с бяща си в спалнята, но често се буди посред нощ и ме търси, понякога дори с истеричен рев. Тя е емоционално дете, това се е случвало и преди, но сега зачести почти всяка нощ. А тая нощ направо ме срази. Към 4 през ноща се събудила и казала на баща си: "Иди дръж бебето, мама да дойде".Откакто тръгна на ясла доста си обогато речника и непрекъснато пее песнички, които учат в яслата. Като цяло яслата и се отразява добре, поне за сега.


*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #123 -: Септември 27, 2008, 12:47:29 pm »
Моля, споделете какви свещички ползвате за понижаване на температурата
Боян от снощи е с 39,3. Сваля за малко и бързо наваксва с градусите пак.
Ни нурофен действа, ни дявол. Пробвах и мокри кърпи и мокри кърпи с оцет, единствено второто за малко подейства.
Сега е с 38,7 и се покачва.
През колко време редувате Нурофена със свещички, ако правите така.
Педиатърката каза 6часа, ама как да го държа толкова време с висока температура  :?
Уши, гърди и гърло са Ок. Естествено температурата съвпадна с първия зъб, който изби вчера и за лекарката това е най-вероятната причина  :?

Спомням си, че Фуси беше споменавала за едни свещички със странно име, ама какви бяха...

П.П. Стефи, благодаря за радиаторите.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #124 -: Септември 27, 2008, 13:07:26 pm »
Коки, преди няколко дни и Алекс вдигна висока т-ра( заради зъбите), нурофена не му помогна, но свещичките ben-u-ron 125mg  спасиха положението.
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #125 -: Септември 27, 2008, 13:23:42 pm »
Момичета, не се заблуждавайте Т - 39.5 от зъби са си чисти глупости. Пипнало е някакъв вирус детето, обикновено така става, първия ден висока Т, която се смъква за кратко и пак се повишава :(
Аз свещички не съм ползвала, но при Деси действа нурофена и хексалгин (пречистен аналгин на капки за деца).
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #126 -: Септември 27, 2008, 13:35:36 pm »
Хайде и ние да не останем по-назад. Рая е с такива сополи, че нямам думи.
Не може да спи нощно време, и е ад. Взех Низита и мазах, дано помогне.

Бързо да оздравяват всички болни деца!
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #127 -: Септември 27, 2008, 13:40:27 pm »
За температура, който не е чел да чете тук,тук и тук

Ние сме на инжекции, но положението не е добро. Слава богу температура няма Тони, но ако намяме подобрение и утре, ще ни хоспитализирато отново. :( :x
« Последна редакция: Септември 27, 2008, 14:22:45 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #128 -: Септември 27, 2008, 14:16:28 pm »
Перде  :(
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #129 -: Септември 27, 2008, 14:47:59 pm »
Ех, Перде, силно се надявам да се разминете с болницата :(
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #130 -: Септември 27, 2008, 14:52:26 pm »
Стискам палци болните деца да оздравяват скоро. Перденце, дано не се наложи пак в болница.

коки, ефералган??

От днес Хриси е с яки сополи, Мишо вече е добре....  :?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #131 -: Септември 27, 2008, 15:01:25 pm »
Брей кво става бе, то не остана ни едно хлапе здраво  :( :( :(
Ние още летните вируси оправяме, не ми се мисли после за сополивите. :x :( :?

Бързо оздравяване на мало и голямо.
Стискам палци и се надявам да няма още попълнения в тези редици.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #132 -: Септември 27, 2008, 17:49:06 pm »
Пердита, да се оправя бързо Тонито,
а на теб къде ти е душата, просто незнам!
 :bighug:

Митака днес е значително по-добре!
Сополите по-малко, както Джоши каза - за 3 дни и 2 нощи минава!

Коки, когато боледува Митака, аз бях взела свещички Ефералган 150мг за деца,
но не ги ползвах защото той беше и с много силно разстройство.

 yahoo_17Да оздравяват децата, та малко мира за майките им да има!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #133 -: Септември 27, 2008, 18:23:21 pm »
Коки, подкрепям за свещичките Ефералган, но мисля, че трябва да се консултираш с лекар от колко мг.
Наде, дано успеете да го овладеете положението. Стискам палци.
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #134 -: Септември 27, 2008, 19:33:59 pm »
Мда, и педката каза Ефералган от 150мг, но по мое настояване. Тя си твърди, че е от зъби и от нурофена ще мине.
В интерес на истината ефералгана свали температурата, вярно много бавно но за около два часа почти беше 37,5.
Сега отново е 39  :( Компресите не помагат, ако ефералгана не помогне този път ще дам Хексалгин.

Перде, благодаря за линковете. Всичко прочетох, ако можеше и така лесно да става това, което пишат...
И аз съм със стиснати палци Тони бързо да се оправи и да не се наложи хоспитализация.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #135 -: Септември 27, 2008, 22:00:15 pm »
Мда, и педката каза Ефералган от 150мг, но по мое настояване. Тя си твърди, че е от зъби и от нурофена ще мине.
В интерес на истината ефералгана свали температурата, вярно много бавно но за около два часа почти беше 37,5.
Сега отново е 39  :( Компресите не помагат, ако ефералгана не помогне този път ще дам Хексалгин.

Лично мое мнение - Хексалгин при 39.5. Тия пет десети до 40с и риск от температурен гърч могат да се случат за минути. Мерси съм.

Всички болни деца да оздравяват /включително и моето/. Перде, дано се разминете без болница, стискам палци.

За оксилококниуцима съм скептична. Както и към самия хомеопатичен метод на лечение. "Лекувай с подобното" - Да ама после - като няма ефект, точно това "подобно" не било за "твоето дете". Пето, десето и прочие... Не знам как черния дроб на незнам кво си /което се съдържаше в оксило-то/ при все че била потенцирана ще помогне. Да взема да го нахраня направо със съответната карантия, пък както съветва и Бърди да прибавя настойка от котешки нокът и 20 годишно уиски. :D
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #136 -: Септември 28, 2008, 09:10:53 am »
Абсолютно съм съгласна за хексалгина, незнам защо се притеснявате да го давате, когато е в правилната дозировка действа безотказно. Само трябва да се знае, че се дава мах 2 пъти в денонощие и не повече от 2-3 денонощия. Деси пи за първи път на 1 г. антиперетици, бяхме пипнали някакъв вирус, след това друг и така 3 седмици, панадола спря да й действа, нурофен беше изпила почти 1 шише нурофен, та тогава минахме на хексалгин, сваляше за минути тепературата.
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #137 -: Септември 28, 2008, 11:03:13 am »
Леле,тази рязка смяна на времето разболя децата.
Мари_Пз,Коки,Веселина,благодаря за споделения опит относно спането през деня.Каси и ние в момента сме като с вашия режим.Хич не ми се нрави :?.
Перде,дано се разминете с болницата.
Моето дете се отпуска да ходи вече и аз съм неотлъчно зад него,защото е страшно.Още е много нестабилен.Сега осъзнавам колко опасно място е един дом за детето.Толкова много ръбове има,които няма как да махна,че ми настръхват косите.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #138 -: Септември 28, 2008, 11:22:08 am »
Мале, всички дечица болни  :(
Кристна вече е добре, мина само с темп. 38.5 макс. и то за един ден и една нощ. Точно около срещата в Таласъмчета. Но не кашляше, нямаше хрема. Дано толкова бързо мине на всички дечица. Вече има и апетит. Добре е.
Перде, хайде стига, бе! Гонете ги тези болежки. Горкият Тони, жал ми е за детето, измъчи се по тези болници, а и на теб съчувствам искрено  :( Дано се оправи и да не ходите в болница!

Задрве на всички!
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #139 -: Септември 28, 2008, 12:09:03 pm »
Мдаааааа  :D  :D :D :D Тони е вече по добре, даже хапва е много по малко , но хапва.
Крив е мрънка си, ама ще мине, важното е че няма (пу,пу- чук,чук)да се ходи в болницата.

Бъдете здрави и се пазете.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!