0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #140 -: Септември 28, 2008, 12:25:32 pm »
Много се радвам за вас,Перде!Браво!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #141 -: Септември 28, 2008, 15:21:43 pm »
Абсолютно съм съгласна за хексалгина, незнам защо се притеснявате да го давате, когато е в правилната дозировка действа безотказно.

Стефи , аз се убедих в това!
Когато Миташа дигна 39.9 преди месец, веднага дадох Хексалгин.
Заедно с това, го увих във влажено чаршаче и за 20 мин я свали до 37.9!
Като цяло тогава ползвах схемата на Ултра, беше я написала в една от седмичните.
Сега ще я постна, може да е в помощ на някого.

Схемата на Ултра, за дейтвие при висока температура-

"До 38 наблюдаваш, евентуално ползваш охлаждащи компреси.
От 38 до 39.2 редуване на Панадол и Нурофен през 4 часа-
(при инфекции пика на температурата се покачвал на 4 часа)!
Над 39.2 почваш с течен аналгин (Хексалгин)- 9 капки до 2 пъти за 24 часа!"

Пердита :P, много се радвам на добрите новини от вас!

Приятен следобед на всички!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #142 -: Септември 28, 2008, 15:24:51 pm »
Някъде бях чела, че ако имаш алергия към нещо, много вероятно е да се прехвърли и върху детето. Това важи ли и за лекарствата? Аз съм алергична към аналгин, като алергията я предизвиках именно с течен аналгин. Та ме е страх такова нещо да дам на детето.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #143 -: Септември 28, 2008, 17:14:34 pm »
Схемата на Ултра, за дейтвие при висока температура-

"До 38 наблюдаваш, евентуално ползваш охлаждащи компреси.
От 38 до 39.2 редуване на Панадол и Нурофен през 4 часа-
(при инфекции пика на температурата се покачвал на 4 часа)!
Над 39.2 почваш с течен аналгин (Хексалгин)- 9 капки до 2 пъти за 24 часа!"


искам да обърна внимание на д-р mishanta, че схемата на д-р ultra не се препоръчва точно в този си вид от педиатрите с диплома, на които вярвам. по-конкретно става дума за редуването на Панадол с Нурофен и то на 4 часа, на всичкото отгоре. нашият педиатър д-р Масларски (предполагам, че ви е познато това име) изрично не препоръча такова редуване на тези два различни по действие и състав антипиретика. освен това, няма такава азбучна истина като "вдигане на температурата през 4 часа при инфекции", което да налага да даваш антипиретика през 4 часа. различно е, бе хора! всяка болест и всяко дете са си различни!

истината е друга (айде сега, вадете молива и пишете рецептата на д-р jam):

при Т над 38 даваш антипиретик и следиш постоянно температурата. Панадолът действа по-слабо от Нурофена, затова, ако си хванала температурата вече на ниво над 38.3-38.5, даваш направо Нурофен, а не Панадол. СЛЕДИШ ТЕМПЕРАТУРАТА! АКО температурата не спадне до 30-40 минути от Нурофена, а продължи да се покачва - прилагаш Хексалгин по указанията на лекаря. АКО температурата спадне - СЛЕДИШ. АКО няма покачване - НЕ ДАВАШ НОВА ДОЗА!!! обикновено, Нурофен действа за период от около 8 часа. колкото по-често се дава, толкова този период се скъсява. но Нурофен не може да се дава на интервали, по-кратки от 6 часа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #144 -: Септември 28, 2008, 17:23:58 pm »
д-р jam, тая схема и моята педи я дава и от личен опит знам, че действа и поддържаме ниската. Особено ако детето е правило гърч никога не бих експериментирала да чакам да се вдигне над 38 и после да чакам да подейства антипиретика.
П.П. Само дето аз редувам нурофен със свещички ефералган
« Последна редакция: Септември 28, 2008, 17:27:11 pm от cygnus »
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #145 -: Септември 28, 2008, 17:50:12 pm »
Аз досега темпратурата на Тони от над 39.5 съм я сваляла само с обтриване на ръце, крака и чело с вода на стайна температура. Случвало ми се е два пъти, но бях заредена и с Хексалгина. Използвам предимно свещички, тъй като Тони трудно приема лекарства особено ако се чувства зле, насилствено се дави и повръща, та затова имам поглед над Ефералган, който наистина при нас действа по бавно.
Всяко дете е различно и наистина различно реагира, аз съм давала и Панадол сироп при температура 37.5, поради общо неразположение на детето.
Първите няколко пъти при повишение на температура съм се шашкала, но с времето ставам по уверена и спокойна, както и вече си усещам детето.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #146 -: Септември 28, 2008, 17:57:38 pm »
при Т над 38 даваш антипиретик и следиш постоянно температурата. Панадолът действа по-слабо от Нурофена, затова, ако си хванала температурата вече на ниво над 38.3-38.5, даваш направо Нурофен, а не Панадол. СЛЕДИШ ТЕМПЕРАТУРАТА! АКО температурата не спадне до 30-40 минути от Нурофена, а продължи да се покачва - прилагаш Хексалгин по указанията на лекаря. АКО температурата спадне - СЛЕДИШ. АКО няма покачване - НЕ ДАВАШ НОВА ДОЗА!!! обикновено, Нурофен действа за период от около 8 часа. колкото по-често се дава, толкова този период се скъсява. но Нурофен не може да се дава на интервали, по-кратки от 6 часа.

ЕВАЛА НА Д-Р ДЖАМ!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #147 -: Септември 28, 2008, 18:58:27 pm »
д-р Cygnus, аз вашата педи отдавна съм я хванала, че не е в час. ти също - спомни си ваксините.

за да подкрепя Пердето, аз също съм сваляла инцидентно температура от 40 градуса без лекарства. вдигна се внезапно, имах само Панадол, той не подейства, бяхме сами и нямаше кой да тича до аптека. съблякох го гол и го потопих във ваничката, пълна с вода с температура 35-36 градуса, т.е. няколко градуса под телесната. поседя там малко и след 10 минути температурата беше спаднала. този метод си го пише дори и на листовката на Панадола.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #148 -: Септември 28, 2008, 19:53:03 pm »
абсолютно подкрепям казаното от джам, едно че не се дава антиперитик при Т под 38 градуса, второ че не се и дава на 4 часа, защо ако няма нужда??? това да не е АБ да се дава под час :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #149 -: Септември 28, 2008, 20:01:37 pm »
И аз съм много против това редуване на Нурофен и Панадол през 4 часа,но май доста педиатри го препоръчват,защото често в аптеката са идвали такива рецепти.
Perdeto ,радвам се,че Тони бонбони е добре вече!

На нас ни остава само един ден в БГ ,а така не ми се прибира в Белгия.
<br />
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #150 -: Септември 28, 2008, 20:37:59 pm »
абсолютно подкрепям казаното от джам, едно че не се дава антиперитик при Т под 38 градуса, второ че не се и дава на 4 часа, защо ако няма нужда??? това да не е АБ да се дава под час :)
Мисля, че тази тема е дискутирана многократно, можем да питаме и д-р Бърди като арбитър.
Не мога да се съглася, че е редно да чакам да мине 38 градуса температурата за дам антипиретик при положение, че знам, че действа чак след половин един час. Освен това Мели имаше много хубав подпис под аватара преди време "Уважаеми пациенти не си обменяйте диагнозите". Все пак не си ли мислите, че една терапия е изписана на дадено дете по някакви показания, а на друго при други. И само да добавя че риска от температурен гърч при децата до 4 години е съвсем реален.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #151 -: Септември 28, 2008, 20:45:37 pm »
Гледам ви, че спорите - аз изобщо не я чакам да ми се вдига повече от 38. След няколко температурни гърча и качване на температура от 37.3 до 41 в рамките на 20 минути - т.е. до отиването в болницата, мерси съм на изчакването. Всяко дете реагира индивидуално на различните лекарства, така че схема няма, за жалост. Борим се с подръчни материали и се надяваме да ни се получи това, дето сме го намислили. Алекс ми поддържа от 2 дни температура - върви между 37.7 и 38.7 и изобщо не чакам да стане по-зле - дадох си доза нурофен, сложих и ефералган свещичка. Не искам да изчаквам да видя как ще ми се развие проблема. За късмет днес вече няма или поне до сега още не ми е вдигнал, надявам се да е отминал кофти периода.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #152 -: Септември 28, 2008, 20:51:49 pm »
Освен това Мели имаше много хубав подпис под аватара преди време "Уважаеми пациенти не си обменяйте диагнозите". Все пак не си ли мислите, че една терапия е изписана на дадено дете по някакви показания, а на друго при други.

тук мога само да се съглася. затова и написах, че всяка болест е различна и при всяко дете протича различно. това правило за 38-те градуса не е абсолютно. ако детето е жизнено, весело, храни се нормално - тогава не се дава антипиретик. но ако детето е вяло, отпуснато, отказва вода и храна - ще се даде и при по-ниска температура. и все пак - не забравяйте, че температурата е израз на борбата на организма с болестта.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #153 -: Септември 28, 2008, 21:00:23 pm »
пфуу, като ви слушам само  настръхвам
да не ме чуе дявола, не съм изпадала в такива състояния /Стефи веднъж ми е вдигала 38 градуса, по-надолу не е чак толкова притеснително за мен/ и дано да няма
евала на всички, които се справят в такива моменти
а дали има някаква връзка с родителите и детето- аз Т вдигам много трудно, при пневмонии само например
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #154 -: Септември 28, 2008, 21:02:04 pm »
Няма връзка, аз също вдигам трудно, но Алекс я вдига дето се вика за секунди.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #155 -: Септември 28, 2008, 21:15:38 pm »
Момичета,  наистина е много неприятно, дано по-бързо се оправят малчуганите. Ние засега само сополи имаме, дано да се разминем с температурите.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #156 -: Септември 28, 2008, 22:49:36 pm »
Я какъв хубав диспут спретна д-р mishanta!  :wink:

д-р jam :P, ситуацията и обстановката понякога е в изключителен разрез с това да ползваш
педиатри с диплома, на които аз и ти вярваме!
Особенно, ако ти се случва за първи път, детето ти се излива в ръцете и си в друг град!
Действаш с помощ от интернет приятел, и те така!
« Последна редакция: Септември 28, 2008, 22:52:20 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)