0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #40 -: Септември 23, 2008, 18:09:23 pm »
Вчерашната среща беше прекрасна, Симеон си тръгна много трудно :lol:
Аз обаче днес съм болна, Мони засега е добре. Вчера гушках една розова прелест, дано не съм й предала нещо :( През деня бях добре, чак вечерта ми стана зле, дано сме опазили бебешорите...
Купих днес Превенар, ще видя утре дали ще можем да го сложим или трябва да изчакаме 2-3 дни да се пооправя. Може да иска да се застрахова педиатърът...
Симеон отказа категорично АМ :lol: Преди две седмици само това ядеше, сега не иска да го погледне даже. Ще видим кога ще му омръзне попарата сутрин, че друга закуска засега не ще :?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #41 -: Септември 23, 2008, 22:20:44 pm »
Адаш, Ронката (да чукна на дърво) е добре, не знам дали нея имаш предвид... Гледах снимките и от вашата фамилия има само един представител ( ама най-важния ;) ).
За Преванара - не си ли го взимаш директно от кабинета? И ние в петък сме с втора доза.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #42 -: Септември 23, 2008, 23:35:01 pm »
манхатъне, има ли детски столчета и придружител в бусчето?

ултра, нашето педи винаги пита дали има болен в контакт с детето, преди да сложи ваксина - именно с идеята за предаване на заразата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #43 -: Септември 24, 2008, 08:37:34 am »
Ох, това возенето на толкова малки деца и по много винаги ме е притеснявало :? Като знам Десислава какво прави като й омръзне да седи в стола...
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #44 -: Септември 24, 2008, 09:18:07 am »
Привет и от нас с Мишка! :)

И аз ви разгледах снимките, много се радвам! Виждам, че страхотно сте си изкарали, най-вече - децата! Един от младежите го познавам лично, но и аз като Мешко, някои ги разпознах от линийките и аватарите.

Момичета, искам да ви питам, кога правите Превенар-а? Аз сега поръчах и другия месец ще ваксинираме Миша. Интересува ме след Пентаксима ли и с колко дни разлика между двете ваксинации?
Благодаря.


Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #45 -: Септември 24, 2008, 09:20:53 am »
Миленче, Бърди е писал, че дори го слага заедно с пентаксима, т.е. не е задължително да има 1м. разлика, както с другите ваксини. Нашата педиатърка обаче искаше да има 1 м. разлика, защото жената се притесняваше, все пка за първи път поставяше превенар.
Дано Зори да се включи да каже как е бит нс Жори в Белгия :)
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #46 -: Септември 24, 2008, 09:41:14 am »
Ние първо минахме Пентаксима, като последната доза я дадохме заедно с Ротарикса, на следващия месец пак Ротарикс, а Преванар при последното ни посещение миналия месец. Сега следва втора доза.
« Последна редакция: Септември 24, 2008, 09:42:55 am от ani4ka »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #47 -: Септември 24, 2008, 10:01:04 am »
биха му я и двата пъти с другата ваксина и Ротатеята.
<br />
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #48 -: Септември 24, 2008, 10:03:07 am »
Момичета, тъй като четох за идващият грип тази зима се сетих, че не съм питала педиатърката слага ли се на бебе противогрипна ваксина, как е при вас? Моят бебо е на 10 месеца.
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #49 -: Септември 24, 2008, 10:08:00 am »
Доколкото знам противогрипна ваксина се слага след 3 годишна възраст.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #50 -: Септември 24, 2008, 10:29:30 am »
Някой да каже къде няма грип, да мигрираме като прелетни птици. Много ме е страх, като знам аз колко много боледувам.
А Кристина снощи и темп. вдигна. Не кашля, няма хрема, апетитът е идеален, весела е. Ясно ми е, че има нещо, за да има температура. За сега не е висока, Панадол давам. Дано е лека настинка или неразположение.  :? Но от няколко дни се подготвяше за събитието с температурата.

mini, мерси за инфото за "Марикуита" или както там се пише. Има дъждобрани, гумени ботуши и всякакви "дъждовни" пособия в този магазин. Ако някой се интересува - намира се при "Кошарите" магазинчето. Подариха ни дъждобранче, напролет само бутушки ще вземем. Не си правя илюзии, че едно почти две годишно дете, ако не е в количка, ще иска да е под чадър  :D А Криси много време прекарва навън.

Понеже Джам спомена столче, да окуража майките, които имат проблем със столчетата тип мидена черупка :) демек малките кошници и дечицата им не искат да се возят в тях. Криси в такава не искаше да се вози и беше ужас, от два месеца сме със столче, в което си седи като голям човек и няма абсолютно никакъв проблем.

Поздрави на всички и здраве!
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #51 -: Септември 24, 2008, 11:30:37 am »
Привет и от нас! Много ми беше приятно да видя толкова зачатничета и техните родители на едно място. Извинявам се че не можах да обърна ви обърна достатъчно внимание. Надявам се пак да се съберем, този път с Наси.

Снимките са фантастични! Радвам се че добре сте си изкарали. Всички деца са прекрастни, но на Колето определено съм почитателка.
Цвети, отде ги взе тия колички на Little Takes  и колко пари чинят?

Купихме ги от Комсет, цената беше 180лв.
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #52 -: Септември 24, 2008, 14:23:00 pm »
Благодаря ви за отговорите, мацки.
Нашата педиатърка смята първо да направи Пентаксим-а трите приема през 1 месец и едва тогава да направим Превенар-а. Бърди ме беше посъветвал да ги направим паралелно, но докторката ни смята, че е прекалено да и вкараме 5 + 7 бацила едновременно. Смята, че имунната и система твърде ще се претовари. И имайте предвид, че това е частната ни педиатърка. А с оня Джи Пи - съвсем няма да мога да изляза на глава.

Бях ви споделила, че сме болни. Миша вече се оправя, но аз по-бавно.

Нинче, бързо да се оправя Криси! :bighug:

Ултра, оздравявай и ти! :bighug:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #53 -: Септември 24, 2008, 15:40:58 pm »
Оооо да! Срещата беше много хубава, макар че Никола не се държа като себе си и ме призоваваше нон стоп с викове "Маааамооо, стой тука" или направо: "Фани, ела!!!"

Лейди - благодаря! На Никулден се надявам да съберем повече зачатчета у нас, ще имаш възможност лично да се запознаеш, надявам се  :lol:, ако не празнувате и вие де... Ако не - друг път  :lol:
В очакване ....
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #54 -: Септември 24, 2008, 21:42:13 pm »
Оооо да! Срещата беше много хубава, макар че Никола не се държа като себе си и ме призоваваше нон стоп с викове "Маааамооо, стой тука" или направо: "Фани, ела!!!"

Лейди - благодаря! На Никулден се надявам да съберем повече зачатчета у нас, ще имаш възможност лично да се запознаеш, надявам се  :lol:, ако не празнувате и вие де... Ако не - друг път  :lol:
Е, ще се запознаем някога, на друга среща, не на Никулден, щото ще празнуваме.
Аз името на моя син Никола си го тача повече, щото няма да забравя как на един Никулден след скандал от мъжо и обвинения, че съм решила да правя инвитро в Гърция, ревяща пред иконата в къщи обещах на светеца да  кръстя  сина си с неговото име...
Извинете лиричното отклонение.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #55 -: Септември 24, 2008, 22:08:18 pm »
Е, ще се запознаем някога, на друга среща, не на Никулден, щото ще празнуваме.
Аз името на моя син Никола си го тача повече, щото няма да забравя как на един Никулден след скандал от мъжо и обвинения, че съм решила да правя инвитро в Гърция, ревяща пред иконата в къщи обещах на светеца да  кръстя  сина си с неговото име...
Извинете лиричното отклонение.

Лейди, той затова бил Виктор-Никола, на светеца.  :D Аз много тача имена, които имат имен ден, и най-вече на светци.

За нова среща, хайде по-скоро пак...плийс.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #56 -: Септември 24, 2008, 22:17:40 pm »
оф, аз от снощи нещо не съм добре, запушен ми е носа и ми тежат клепачите
на всичкото отгоре днес получих страшно много стока и трябваше да работя почти 12 часа, малко като захладнее и народа почва яко шоколади да яде  :?
Стефи онази вечер се разсополиви, но май само за една нощ, намазах с Низита за вечерта и до обед беше спокойна, водих я на личната, абсолютно чисто дишане
ако я знаете каква е актрисааааа- малеее, направо не зная, лекарката я преслушва, тя вие и се огъва- Ох, болиииии  8O
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #57 -: Септември 24, 2008, 22:47:01 pm »
Може би пак има вирус  :x

Кристина днес даже не яде, което не е за вярване. Вече не само съчувствам на майките на злояди деца, ами и направо дълбоко съчувствам. Ако утре е пак така и с темп., ще види и тя чичо доктор.

mini, пази се.

Лейди, разчувства ме. Тая метла на моменти хич не ти отива. И няма за какво да се извиняваш за личричното отклонение. Хубаво беше!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #58 -: Септември 24, 2008, 23:18:54 pm »
оф, аз от снощи нещо не съм добре, запушен ми е носа и ми тежат клепачите
на всичкото отгоре днес получих страшно много стока и трябваше да работя почти 12 часа, малко като захладнее и народа почва яко шоколади да яде  :?
Стефи онази вечер се разсополиви, но май само за една нощ, намазах с Низита за вечерта и до обед беше спокойна, водих я на личната, абсолютно чисто дишане
ако я знаете каква е актрисааааа- малеее, направо не зная, лекарката я преслушва, тя вие и се огъва- Ох, болиииии  8O


Дано Стефи е здрава. Мини и аз от днес съм със запушен нос и парене на очите 8O.

Нина, дано Криси се оправи. Смени се времето и се почва пак с вирусите.
« Последна редакция: Септември 24, 2008, 23:20:55 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Независима септемврийска тема 22.09.-28.09.2008г.
« Отговор #59 -: Септември 25, 2008, 07:39:31 am »
Здравейте, момичета. Аз добих навика да се появявам само когато имам проблеми и да търся съвет, но вие ще ме извините, надявам се.
Историята е следната - 20-тина дена ситната рева - рева неистово, изпадаше в истерия, гледаха я трима педиатри - нищо й нямало, докато по съвет на д-р Бърди не направих стерилна урина. Оказаха се е.коли, които сега лекуваме. Истериите намаляха, личи си че се оправя, но е силно разглезена. Сигурно се досещате, че тези 20 дена тя беше само на ръце.
Приемам съвети за справяне с 8-месечно разглезено дете.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.