0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Л-Тироксин
« Отговор #540 -: Август 13, 2015, 11:50:08 am »
Благодаря за съвета, много е полезен. Щях да питам за това лекаря си, но докато се видя с него тази информация е ценна. При мен спада бързо и май е по- добре да се видя с него по- скоро.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #541 -: Август 19, 2015, 10:30:23 am »
Включвам се към темата, тъй като от този месец съм на Еутирокс 25 микрограма. Другият ми предстои контрола, а към ноември и ИКСИ.





Бореща се за една мечта.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #542 -: Август 30, 2015, 02:13:18 am »
Здравейте момичета! За първи път пиша в тази тема и ще съм ви много благодарна, ако ми дадете някакъв съвет, че съм доста притеснена. Имам 2 мисед аборта и ме е страх да не се потрети. Става въпрос за ТСХ. Бяха ми предписали елтироксин 1/2 от 50 мг. Тогава ми беше около 3.6. Спадна до 3.2. После друг лекар ми увеличи дозата, по 1 таблетка от 50мг + 2 таблетки селен. ТSH спадна на 1.1. Сега като изследвах TSH, резултата ме шокира 0.029. А съм бременна в 5г.с. В момента нямам възможност да посетя ендокринолог. Какво ще ме посъветвате? Може би да се върна на 1/2 от  50мг без селен? ще се радвам много ако ми помогнете!!!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #543 -: Август 30, 2015, 10:22:11 am »
Аз ще те посъветвам да не си коригираш дозата сама. Ниското ТСХ не пречи на бременността, за разлика от високото. Иди на ендокринолог при първа възможност, направи ново изследване ако е минало повече време и лекарят ще реши.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #544 -: Август 30, 2015, 12:49:43 pm »
Подкрепям М-и!ТСХ-то ти никак не е зле при положение,че има бременност.Изследвай и ФТ4 преди да посетиш ендокринолог!Успех!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #545 -: Август 30, 2015, 14:35:24 pm »
благодаря ви момичета!ще чакам и други мнения. Последния път като ходих при един известен уж ендокринолог, ами аз с ченгел му вадих думите от устата. Казах му, че пия елтироксин от 25мг+ селен и TSH ми е 3.4. Той само измърмори " ами пий от 50мг +2 селена. И това беше. Ходих и при други 2, които въобще не ми дадоха да пия елтироксин. А една искаше от 75мг. Много съм разочарована :( Дано не ми се отрази зле на бременността. А FT4 какво показва?
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #546 -: Август 30, 2015, 15:30:05 pm »
Ако искаш напиши от къде си за да те насочат момичетата за по-добър специалист. Някой не могат да обясняват и е тегаво общуването с тях. Аз примерно съм с Хашимото и освен ФТ4 и ТСХ ми изследват и антитела при бременност.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #547 -: Август 30, 2015, 18:59:25 pm »
Аз съм от Варна.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #548 -: Август 31, 2015, 09:43:15 am »
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=127257.45;topicrefid=20
Не съм чела цялата тема, но момичетата споделят впечатления. За д-р Райков съм чувала само добри отзиви. Не знам дали работи по ЗК.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #549 -: Септември 05, 2015, 15:43:27 pm »
Аз съм от Варна.

Аз съм пациентка на д-р Сарджева от 9г. Благодарение на проведеното от нея лечение имам две принцеси :-) и общо три деца. С тиеоридит на Хашимото съм, имах проблем със цикъла и липса овулация. Проблема се отключи след първото ми раждане. Моето мнение е положително. Да чака се и т.нат., но.... Тя ме научи да си контролирам сама ТСХ според сезоните и резултатите от тестове и вече ходя веднъж годишно на ехография с предварително направени изследвания.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #550 -: Септември 10, 2015, 08:25:27 am »
Аз да ви кажа съм от 22години с проблеми с хормоните, минах от Базед та до Хашимото и все не мога да си намеря лекарка която да успее да нацели правилната доза с която да си поддържам хормона. Преди 2 седмици бях при една лекарка в София, която като за първа среща ме впечатли, но тя ми каза нещо много странно, което не знаех. Схемата за пиене на Елтирокса според нея е следната : Ставаш, изпиваш си хапчето с малко вода, след това минимум 30мин никаква течност и храна, след това закусваш, и едва след 2 даже най добре 3 часа е позволено пиенето на кафе. Обясни ми че имало някаква съставка в кафето, която реални образувала нещо като капсула около хапчето не му позволявала да се разтвори напълно в организма. За сега успявам да го спазвам режима, но много често като се пробудя по рано (поне след 5часа) само си изпивам хапчетата и продължавам да спя още докато стане време за ставане и вече съм готова за кафе :) Ще видим края на Октомври какви ще са ми резултатите от изследванията.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #551 -: Септември 10, 2015, 09:34:00 am »
Няма такова нещо за кафето, за 30-ти гладни и жадни минути хапчето се е абсорбирало. Аз доста години не съм закусвала и сега често кафето ми е преди закуската. Проблемът в регулирането е този, че не се случва по някакъв алгоритъм. За всеки е индивидуално, при две жени с еднакви показатели и дори еднаква доза, понижаването се случва за различно време, за едната може да се наложи повишаване на дозата и това е.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #552 -: Ноември 05, 2015, 10:19:32 am »
Здравейте, момичета!
Вече повече от година приемам Еутирокс 25 мг всяка сутрин 30 минути преди хранене. В разгара на настинките реших да започна да пия клеева тинктура. Но тъй като и тя се пие сутрин, половин час преди хранене се чудя дали, ако я приемам заедно с Еутирокса няма да си взаймодействат по някакъв начин. Моля, ако сте пили двете неща заедно да споделите мнение.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #553 -: Ноември 05, 2015, 10:53:34 am »
Не ти препоръчвам да пиеш с Еутирокса нищо.
Всъщност клеевата тинктура от къде разбра, че се пие на гладно сутрин? Аз съм пила вечер.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #554 -: Ноември 05, 2015, 13:59:34 pm »
Правално! Обадих се на ендокринолога ми и каза да не ги смесвам. А за тинктурата - навсякъде съветват да се пие сутрин на гладно с цел оптимално усвояване. Така пише и на шишенцето.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #555 -: Ноември 05, 2015, 15:41:18 pm »
На моята мисля пише няколко пъти дневно....
http://apteka.framar.bg/30000499/%D0%BA%D0%BB%D0%B5%D0%B5%D0%B2%D0%B0-%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0-30-25-%D0%BC%D0%BB

Сега търсих, различна е от тази, но и тук пише така.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #556 -: Ноември 05, 2015, 16:15:47 pm »

Здравейте,

Има значение с какво предназначение се пие прополиса. Ако е за стомах и чревен тракт е съществено да се пие на гладно, поне 30 мин преди хранене, поне три пъти на ден. Ако е за общо повдигане на имунитета и тн, може да се пие и между храненията, просто е важно да не е след храна, защото това значително затормозява обсорбирането и усвояването му.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #557 -: Ноември 06, 2015, 15:52:19 pm »
Благодаря, Мира. Все пак реших да направя така -първо Еутирокс, след 30 мин. тинктура, след още 30 закуска и чак след това кафето. Малко сложно стана. Ако ми се стори неизпълнимо, ще пия тинктурата вечер след работа, докато приготвям вечеря. Целта е укрепване на имунитета.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #558 -: Ноември 06, 2015, 16:01:58 pm »
Алекса, щом ще я пиеш веднъж на ден, може вечер преди лягане, то е няколко часа след ядене и ако са 3-4 е чудесно.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #559 -: Ноември 23, 2015, 12:38:52 pm »
Малко е старичка темата, но аз да питам за клеевета тинктура, което е всъщност прополисова тинктура - има ли ли сте странични ефекти? (Или аз пак съм от онзи малък процент от случаите на странични реакции...)
Първо че на вкус ми беше отвратително кисела и алкохолна, което е ок. Но после до половин час получих сърбеж на очите, ужасен сърбеж и изсъхване на очите.

И да питам изобщо при автоимунни заболявания като Хашимото такива имуностимуланти не са ли противопоказни?
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)