0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    yoto

  • *
  • 34
  • Кой, ако не ти? Кога, ако не сега?
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #80 -: Август 06, 2008, 17:21:35 pm »
Здравейте,
От доста време следя форума, но за първи път намирам повод да пиша.
Много се радвам за всички, които се чувстват обнадеждени от новината. Разбира се, на този етап е малко рано за празнуване, защото все пак това, което се случи е важно, но още по-важното е какви ще бъдат конкретните параметри на бъдещата Национална програма Ин витро. Началото обаче е сложено, макар и само като политическа декларация.
Поздравления за всички, които с нещо са допринесли за това!

PS
Оставам малко озадачена от липсата на солидарност с общата кауза, която усещам на моменти сред пишещите тук - наистина, болката и огорченията са изпитание, с което всеки се справя по свой начин, но е жалко един такъв сериозен напредък да бъде злобно оплют и омаловажен. Това не разбирам и намирам за жалко. Няма да ме учуди, ако след месец за някой недостатък в Програмата (каквито със сигурност ще има) държите отговорни момичетата от Искам бебе или пък д-р Стаменов, а защо не и Папата. Не ме разбирайте погрешно. Критиката е хубаво нещо. Но САМО когато е конструктивна.


Кой, ако не ти?
Кога, ако не сега?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #81 -: Август 06, 2008, 18:26:41 pm »

PS
Оставам малко озадачена от липсата на солидарност с общата кауза, която усещам на моменти сред пишещите тук - наистина, болката и огорченията са изпитание, с което всеки се справя по свой начин, но е жалко един такъв сериозен напредък да бъде злобно оплют и омаловажен. Това не разбирам и намирам за жалко. Няма да ме учуди, ако след месец за някой недостатък в Програмата (каквито със сигурност ще има) държите отговорни момичетата от Искам бебе или пък д-р Стаменов, а защо не и Папата. Не ме разбирайте погрешно. Критиката е хубаво нещо. Но САМО когато е конструктивна.

Тази думчка с червеното не се ползва във форума. Тук няма такива тенденции, затова те уверявам, че опасенията ти за злобно оплюване са безпочвени.
Обобщенията също избягваме във фрума, ако ме рабираш!
За едно си права, критиката е хубаво нещо, но само когато е конструктивна, всичко останало са празни приказки........дори и да са за Папата...

*

    yoto

  • *
  • 34
  • Кой, ако не ти? Кога, ако не сега?
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #82 -: Август 06, 2008, 18:57:23 pm »
Nina, доколкото разбирам, намирате коментара ми за неуместен, за което се извинявам на всички, но емоционалното ми състояние може да е повлияло изказа ми, случва се  -  хора сме.  :oops:

Слагането на всички в кюп е едно от малкото неща, които ме вбесяват винаги, и обикновено го избягвам. Позволявам си да обобщя само следното:

Вярвам, че достойните хора, които работят за решаване на десетките неуредици в живота ни, независимо към коя организация или клиника или професия принадлежат, заслужават цялото ни уважение.


PS (OFFTOPIC: В една друга тема, която за щастие вече изчезна, с изненада видях да ме свързвате с организации, конспирации и прочие. Не очаквах, че първото ми включване ще ме замеси в подобни недоразумения и се извинявам за което.)
Кой, ако не ти?
Кога, ако не сега?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #83 -: Август 06, 2008, 19:19:00 pm »
Вярвам, че достойните хора, които работят за решаване на десетките неуредици в живота ни, независимо към коя организация или клиника или професия принадлежат, заслужават цялото ни уважение.

Подкрепям!

Изобщо темата е пълна с надежда и дано идеята се осъществи! Макар, че нещата у нас не винаги стават както очакваме.
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #84 -: Август 06, 2008, 20:19:02 pm »
В един нормален свят, политиците, докато си правят кампаниите и обещават, то тези неща се и случват - оправи се я някоя болница, я училище, току виж и 3 инвитро опита. Честно да ви кажа, хич не ми пука кой точно ще ми обещава, за да гласувам за тях - искам нещата да започнат да се случват. И искам 3 инвитро опита с ясни правила за всички. И искам една нормална държава.
И, за да не искам ей така просто - като първо си разпечатвам най-сетне молбата за членство в Зачатие.
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #85 -: Август 06, 2008, 20:43:21 pm »
В един нормален свят, политиците, докато си правят кампаниите и обещават, то тези неща се и случват - оправи се я някоя болница, я училище, току виж и 3 инвитро опита. Честно да ви кажа, хич не ми пука кой точно ще ми обещава, за да гласувам за тях - искам нещата да започнат да се случват. И искам 3 инвитро опита с ясни правила за всички. И искам една нормална държава.
:good_post:
И, за да не искам ей така просто - като първо си разпечатвам най-сетне молбата за членство в Зачатие.
И аз! И аз!  :oops:

Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #86 -: Август 06, 2008, 21:17:35 pm »
Това вече е новина!Аз сега се връщам от моренце,и да ви кажа честно хич не съм чула,бяхме се отдали на активна почивка.
Знаете ли за какво се сещам?
За момичетата от варна,колко месеца минаха от как казаха за 40двойки,и още май не приемат молби.
Остава ни само да чакаме, да видем какво ще измислят нашите умни управници,и какви ли критерии ще ни нататрузят.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #87 -: Август 07, 2008, 00:41:04 am »

И, за да не искам ей така просто - като първо си разпечатвам най-сетне молбата за членство в Зачатие.


И, за да не искам ей така просто - като първо си разпечатвам най-сетне молбата за членство в Зачатие.
И аз! И аз!  :oops:



  :balk_50: :balk_47:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #88 -: Август 07, 2008, 14:09:05 pm »
 :balk_68:.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #89 -: Август 07, 2008, 17:38:08 pm »
Чудех се аз,ако съм на 40год.,а мъжът ми на 34год. и сме с мъжки фактор,дали това ограничение във възръстта ще ни попречи да се възползваме и ние от тази програма,нали все пак той няма 40год.а в него е проблемът!Това е в кръга на шегата,макар че не ми е много весело.Но важното е,че темата носи много надежда и дано много двойки успеят да сбъднат мечтата си.Поздравления за всички,които ни помагат!   
« Последна редакция: Август 07, 2008, 17:41:53 pm от parola88 »
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #90 -: Август 13, 2008, 10:37:29 am »
това е наистина чудесна новина,дано да се възползваме и ние от нея,че друг шанс нямам с моите запушени тръби  :balk_136:
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #91 -: Август 13, 2008, 18:50:02 pm »
здравейте и мен ме очаква инвитро и много ме притесняваше че нашата държава отпуска само за 1000 двойки на година, но сега ми казаха че от 2009 ще бъдат 5000 семействата който могат да опитат към касата.  :P
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #92 -: Август 18, 2008, 16:11:48 pm »
Новината е трогателно хубава...
Но що за дискриминация и цинизъм дори с тези възрастови ограничения, кога в България всичко ще е на сто процента-както трябва-разумно и цивилизовано?!
Аз съм на 40 г.- трогателно лошо...
« Последна редакция: Август 18, 2008, 16:13:28 pm от gulieta »
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #93 -: Август 19, 2008, 15:14:36 pm »
Пак БГ-версия, уж иизмислили нещо.... ама НЕЩО като НИЩО! Една жена има шансове да забременее и да роди собствените си деца от инвитро, докато не влезе в менопауза. Като правят нещо да се интересуват от същността на нещата и да питат специалистите по въпроса, защото инвитрото е за да помага именно на трудно забременяващите, а едни от тях са именно напредналите във възрастта си хора. Просто е възмутително държавата ни, която уж се бори с демографския проблем и иска да увеличи раждаемостта и приръста на населението, всъщност подлага хората на неоснователна възрастова дискриминация.  8O


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #94 -: Август 19, 2008, 15:57:03 pm »
Ето това е материала с предложението за възрастовото ограничение до 35 години http://focus-news.net/?id=n1013209&chain=1. Parola88, tanita7, blue_sky, marina15 и всички останали момичета с надежда, да се надяваме че няма да бъде заложена като критерий в Националната програма "Инвитро" възрастова бариера дори и до 40г. Имаме помощта и съдействието от страна на Радина Велчева-председател на Фондация Искам бебе за това ограничение. Тя и Фондацията са лицето и гласа на всички нас-хората с репродуктивни проблеми. По нейните думи голяма роля в определянето на критериите са мнението и статистиката, направени от лекарите в центровете за репродуктивно здраве. Всеки един случай е толкова индивидуален. При нас проблема е мъжки фактор-рядко срещано генетично заболяване и единствено разрешение: ИКСИ с предимплантационна диагностика (след 2 опита ИКСИ, изцяло за наша сметка-възрастова бариера НЗОК до 40г., а при мен бяха 41 вече 42).По-важното е, че има НАДЕЖДА и ВЯРА. Огромно и сърдечно БЛАГОДАРЯ на Радина и Ани Зашева и техните колективи за всичко, което правите за нас.
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #95 -: Август 19, 2008, 16:38:51 pm »
Temenuga, благодаря ти за надеждата;-)
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #96 -: Август 19, 2008, 17:43:12 pm »
Независимо от това какво ще решат господа управляващите дали да има възрастова бариера до 35 години или до 40 години ще се моля от сърце това да стане факт и наистина държавата да помогне на много семейства да имат така желаната мечта.
Теменуга благодаря за надеждата която ми даваш (все пак аз съм на 38 години и мога да попадна в графата на тези които сами ще си плащат процедурите). Тази надежда е не само за мен, но и за семействато на брат ми, тъй като диагнозата на снаха ми (която пък е на 25 години) е първичен стерилитет. Дано поне брат ми да си има детенце.Както и всички момичета от тук.
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #97 -: Август 19, 2008, 19:53:49 pm »
Благодаря ти Теменуга  за надеждата.  Аз се моля да отпадне възрастовото ограничение, първо защото е дискриминацинно, второ защото много често загубата на време е по вина на лекарите, които не насочват  пациентите навраме  към клиниките прилагащи асистирани репродуктивни методи,а времето тече бързо.
Не съм съгласна, че аз като изряден платец към здравната каса  трябва да бъда лишена от подпомагане  само защото съм навършила 40 години. След като организма  реагира  добре на стимулацията как може да се  въвежда  възрастово  ограничение?
 Аз съм с две неуспешни процедури ИКСИ  и по финасови причина няма  да мога да продължа  повече.  Дано има хора който да  успеят да се преборят с този абсурд.
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #98 -: Август 19, 2008, 20:37:57 pm »
Първо ще пусна критериите за включване в тази програма за  текущата 2008-а, а после ще изкажа и мнение:
КРИТЕРИИ ЗА ВКЛЮЧВАНЕ НА ЗЗОЛ В ПРОГРАМАТА

Тези процедури се явяват като метод за лечение на стерилитета  без алтернатива при:

1. Двустранна, пълна или частична обтурация на маточните тръби, доказана с ХСГ (хистеросалпингография) или ЛС (лапароскопия).
2. Мъжки фактор с наличие на поне два от следните критерии във всяка от задължително две спермограми в два различни центъра и направени от ембриолог със съответната квалификация:
  -   обем на еякулата 1 ml и по-малко;
  -   20 млн./ml и по-малко сперматозоидна концентрация;
  -   40% и по-малко прогресивно подвижни сперматозоиди;
  -   14% и по-малко с нормална морфология сперматозоиди по стриктните
       критерии на Крюгер;                                                                                               
-   хеми-зона тест 35 и по-малко (HZA);
-   доказани спермоантитела (при мъжа и/или жената);
-   липса на сперматозоиди в еякулата и доказани витални при биопсия на тестисите;
3. ЛУФ-синдром, доказан поне 3 цикъла с ултразвук и приложено принтер разчитане;
4. Тежка форма на ендометриоза (III – V ст.), доказана с лапароскопия  (или –томия ), деструктирала в значителна степен аднексите и лекувана медикаментозно;
5. Стерилитет  с продължителност една година и шест мeсeца при възраст на жената 34 години и по-малко и неуспех от други конвенционални методи за лечение на стерилитета в продължение на 12 месеца;
6. Стерилитет с продължителност шест месеца при възраст на жената 35 години и повече и неуспех от други конвенционални методи за лечение на стерилитета в продължение на 6 месеца;

Забележка: Възрастта на жените, включени в програмата за лечение, е от 18 до 40 години (включително навършващите 40 години в годината на подаване на документите), предвид постигането на оптимални резултати от терапията.
  НЗОК заплаща един терапевтичен курс за ЗЗОЛ.
източник: www.nhif.bg
Та да ви кажа какво мисля аз:Скептично съм настроена, че ще стане...Е, да се надяваме на предизборните обещания- преди избори стават чудеса...
Ако се не лъжа миналата година за лечение по същата програма бяха отпуснати само 1000 бройки за годината, а желаещите разбира се бяха хилядократно повече...За целта се избираха само жени, при които просто друга алтернатива няма...Дори и сега в касата се чака с месеци за разрешение на ЯМР например, което струва към 150 лв....Та по 5000 на човек, че и за 3 опита- мираж ми се вижда! Дано греша! На всички- желая по 1, 2, 3 малки чудеса! :wink:
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #99 -: Август 19, 2008, 23:45:46 pm »
Лично д-р А.Първанова ще се застъпи за нас  по- старичките надявам се! :lol:
Тя е човекът оповестяващ проблема най -много в Парламента ,разпространяващ каузата на фондация "Искам бебе"!
Прекрасна дама!


Д-р Стаменов,обичаме ви!