0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    eloiz

  • ***
  • 167
  • Чакам те бебчо...
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #20 -: Август 02, 2008, 13:18:36 pm »
Дано да стане.Но защо пак граница на възрастта?Ами ние с повече годинки нямаме ли право на щастие?
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #21 -: Август 02, 2008, 14:58:48 pm »
Дано това стане реалност. Много силно се надявам, а и си мисля, че с предизборни цели е много вероятно това предложение да стане реалност именно сега. Да, популистко е, но какво пък.. щом ще донесе радост за толкова двойки с репродуктивни проблеми. Дано! :D

*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #22 -: Август 02, 2008, 15:11:46 pm »
Не мога да повярвам :D!Стискам палци наистина да стане реалност!!ДАНО!!!Това ще е шанс много от нас да сбъднат най-голямата си мечта.

Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #23 -: Август 02, 2008, 15:24:46 pm »
Дано, дано, дано ...
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #24 -: Август 02, 2008, 15:36:09 pm »
Дано, дано, дано!Все пак има двойки които немогат да си позволят такъв разход а  сега имат огромния шанс да опитат.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #25 -: Август 02, 2008, 20:48:21 pm »
Сестра ми от скоро работи в Касата.
И там се шушне нещо такова, че от догодина вероятно ще се поемат 3 опита ин витро.
Дано!
А аз дори не знаех, че имаш сестра  :lol:

Ето аз как виждам нещата:
от една страна са изборите (няма да коментирам колко се нуждаят НДСВ от подкрепа)
от друга - вдигането на осигурителната вноска от 6% на 8%
от трета - лекарствата, ако се доставят чрез държавна поръчка ще са на половин цена в сравнение със сегашната
Според мен ако искат, могат да го направят.
Но все пак... електоратът на водещата сила в коалицията не се нуждае от ин витро. А БСП намалиха осигурителните вноски и вдигнаха пенсиите. Така затвориха устите на тези, които биха спънали "новата пенсионна политика". Сега остана само по-дългосрочно да осигурят пари за тези пенсии.

Така че дано стане! Стискайте палци!
И на всички, които се нуждаят, по три успешни опита!  :crossfingers:
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #26 -: Август 02, 2008, 21:23:16 pm »
Това би било страхотно! Особено ако покриват всичко, а не само лекарствата!  :crossfingers:


Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #27 -: Август 02, 2008, 21:37:23 pm »
Дано да стане!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #28 -: Август 02, 2008, 23:12:27 pm »
дано наистина стане, но за сега е само предизборно предложение.
ако министъра на здравеопазването се пребори сега при разпределението на излишъка ще бъде чудесно, но както вървят нещата.............. :?
остава да се молим и да вярваме, че ще зарадват много семейства. искренно се моля, а при инормация ще ви пиша.
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #29 -: Август 03, 2008, 07:23:00 am »
Крайно време е това да се случи!И дано!
За стерилитета вече се говори по-открито и спокойно, поне такива са моите наблюдения!
А за това  :grouphug:"Зачатие" има голяма заслуга!
Сега остава тези от които това зависи да си свършат работата!
А пари със сигурност има!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #30 -: Август 03, 2008, 08:16:59 am »
Крайно време е това да се случи!И дано!
За стерилитета вече се говори по-открито и спокойно, поне такива са моите наблюдения!
А за това  :grouphug:"Зачатие" има голяма заслуга!
Сега остава тези от които това зависи да си свършат работата!
А пари със сигурност има!


Мише, и аз това констатирах, ако знаете каква гордост ме обзема, когато видя статия за стерилитета, или чуя да се коментира някъде
зная, че това е благодарение на всички нас тук, отвориха се очите и ушите на хората за тези неща
като си спомня 2004- 2005, когато аз започнах да влизам тук какво беше навън
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #31 -: Август 03, 2008, 09:27:09 am »
A не мислите ли, че разпоредбата  предвиждаща  възрастово ограничение /до 40години/ при финасовото подпомагане от здравната каса  е дискриминационна. Много жени над 40години реагират  доста добре на стимулациите. Ако мотива за това ограничение е че са необходими повече средства за стимулация, то при отпускането на точно определена сума  за касата е без значение колко ще доплати двойката.
 Жените над 40 години са по малко, но все пак имат право да опитат и не следва да са в по неизгодно положение.
Ако някой знае как е в другите  страни, моля да сподели. 
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #32 -: Август 03, 2008, 11:50:44 am »
Аз след пет месеца ставам на 40,но дори и с ограничението до 40 ако това стане ще е страхотен напредък,дано да е реална стъпката!   
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #33 -: Август 03, 2008, 12:38:40 pm »
A не мислите ли, че разпоредбата  предвиждаща  възрастово ограничение /до 40години/ при финасовото подпомагане от здравната каса  е дискриминационна.
Ако не е дискриминационна, то тогава каква е? Ми да им намалят осигуровките на тези над 40 и тогава няма да е дискриминационна, ама "това не може да стане, защото никога не може да стане".
А реално, ако аз имам близка, която е над 40 и се нуждае от инвитро, а на мен ми остават 5 години до тогава и най-вероятно няма да ми се наложи... не само че ще кандидатствам ами и отгоре ще мине.
Как така сега средната възраст на правещите опити инвитро е 35 години, а после те ще искат да падне на 22-24. Все пак и хората над 40 имат право на здравеопазване и щом са се решили на тази крачка, "мозъците" от НЗОК нямат право на мнение. Имат само задължения.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #34 -: Август 03, 2008, 14:10:07 pm »
Много се надявам това да стане, голяма радост!!!
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #35 -: Август 03, 2008, 15:49:51 pm »
Дано се случи и реализира това предложение!!!
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #36 -: Август 03, 2008, 17:16:11 pm »
Надявам се това да се случи реално! ДАНО!
И наистина всички ние, сдружение Зачатие и всички работещи за каузата и говорещи открито за тези проблеми имаме голям принос. И аз като мини и мишанта се чувствам някак горда ако това се случи, та дори аз да не мога да се възползвам, все пак ще бъде помощ за всички останали момичета, които са достойни и заслужили да получат малко помощ от държавата, в която искат да живеят и родят.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #37 -: Август 03, 2008, 17:29:58 pm »
 Само мога да кажа ДАНО това стане факт!!! Ще бъде повод за много радост в хиляди семейства!!!


Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #38 -: Август 03, 2008, 19:59:24 pm »
Гледахте ли новините по БТВ тази вечер???Казаха за посещението на Луиз Браун и инициативата,по точно предложението да има по 3 опита.Ако не сте го гледали,щели да са нужни около 20 000 000 лв от излишъка от бюджета,за да се родят поне 2 000 бебнца,чрез ин витро и с помоща на ЗК.
Хубаво е,че го казват,но пак ми се струва някак малко-само две три думи и толкова.Някак,пак не е достатъчно да влезе в главите на хората,които не са се сблъсквали с този проблем.
За съжаление,все още са мнозинство хората,които си мислят,че няма нищо по-лесно от това да забременееш :(
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #39 -: Август 03, 2008, 20:11:56 pm »
За съжаление,все още са мнозинство хората,които си мислят,че няма нищо по-лесно от това да забременееш :(
Защо за съжаление? Хубаво е че е така.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.