0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #300 -: Декември 05, 2008, 14:00:37 pm »
http://www.parliament.bg/?page=app&lng=bg&aid=2
това е линк към сайта на Народното събрание, където обясняват сроковете един законопроект да стане закон.
По мои груби сметки след като вчера Комисията по здравеопазване е обсъждала законопроекта до обнародването му в ДВ и влизането в сила ще минат три-четири месеца. Отделно се изисква технологично време докато наистина заработи системата.....
По принцип имаше изказвания в медиите, че този закон ще бъде приет максимално скоро, но до коледната ваканция остават само 10 работни дни. Не вярвам депутатите да са толкова бързи, а и все пак не е хубаво да се приемат закони на кило.
Така че всеки сам си преценява дали да изчака или да действа......


*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #301 -: Декември 05, 2008, 16:25:16 pm »
Здравейте мили "братя" по оръжие!:)
Дааа, така е, нещата в БГ не винаги се случват така, както ни се иска! Но все още ИМА надежда! Войната не е изгубена, поне не все още!
Мисля да започна нова тема, не знам, дали да продължа тук, защото имам много да ви разказвам за вчерашното заседание на Комисията по здравеопазването...
Затова ще пиша в новата тема - За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #302 -: Декември 05, 2008, 17:44:55 pm »
Ети, ще очаквам да напишеш новините, тъй като прочетох ето тук http://www.dnes.bg/article.php?id=62154, че едва ли не вече са определени 23000 двойки. Звучи нелогично.
     
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #303 -: Декември 05, 2008, 17:53:43 pm »
Момичета, има нова тема, може да я разгледате, просто ми отне доста време, докато напиша всичко, което сметнах, че е важно да ви кажа! Ако съм пропуснала нещо и се сетя, пак ще пиша!
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #304 -: Декември 05, 2008, 20:34:19 pm »
Момичета вчера бях на преглед и реших да попитам доктора дали инвитро с донорска яйцеклетка също може да мине към трите безплатни опита,но отговорът му беше отрицателен.
Искам и вашето мнение по този въпрос защото за мен това си е също инвитро с разликата , че няма да стимулират мен,а друга жена поне аз мисля така.Нали уж няма да има дискриминация.За мен донорската програма(след няколко неуспешни опита на ЕЦ)епоследен шанс.
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #305 -: Декември 06, 2008, 00:44:48 am »
Мила Донис, за съжаление първо още нищо не е решено и второ ти не си единствената в това положение. Напълно те разбирам, аз самата съм с изчерпан резерв и най-вероятно ще имам нужда от донорки яйцеклетки.
В другата тема за новините по повод 3-те безплатни опита съм написала доста подробно какво се случи вчера - прочети и предполагам ще ти стане ясно за каква битка става въпрос. Не знам дали въобще ще се преборим парите, гласувани от бюджетния излишък, да се ползват за инвитро, та в момента не е важно, дали ще има донорска програма. Не че по принцип не е важно, не ме разбирай погрешно, просто всеки си има болка и за него е най-голяма. В момента нашата болка я сравняват с болката на раково болните и болните от множествена склероза, което е адски неморално!!!
Та дано въобще да се създаде Фонда, пък ще се борим да се уреди и въпроса с донорството. Защото както сигурно знаеш, в момента този въпрос не е законово регламентиран и това позволява злоупотреби и създава трудности. В темата за Новините относно 3-те безплатни опита инвитро съм прикачила един файл - това е изказването, което си бях приготвила за пред Здравната комисия и което така и не ми позволиха да представя. Та вътре съм засегнала доста наболели, според мен, теми и една от тях е липсата на адекватна законова рамка за донорството на яйцеклетки!
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #306 -: Декември 06, 2008, 01:23:02 am »
Ети - дай линк към твоята тема - къде да я търся ....не я виждам нещо ...
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #307 -: Декември 06, 2008, 03:40:52 am »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32087.0
Дано така да е ок, но тя е първа или втора във форума за асистирани репродуктивни методи.
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
*

    angel78

Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #308 -: Декември 07, 2008, 17:23:26 pm »
здравеите на вси4ки аз са6то имам проблеми сас забремениаване,правила сам 2 опита не оспе6ни,вав 4ужбина,искам да попитам как става записването вав Бьлгария за инвитро процедура?ако може ниакои да ми отговори.молиа ви Благодария предварително
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #309 -: Декември 07, 2008, 23:36:05 pm »
Angel78, трябва да си избереш клиника по репродуктивна медицина или по-точно да се ориентираш към определен лекар или екип. Взимаш си час и така нататък.
Засега държавата още не прави безплатни опити, опитваме се от догодина на стартираме такава практика, но има известни неясноти засега. Поразгледай форума по-подробно и ще се ориентираш. Ако имаш въпроси, пиши пак:)
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
*

    angel78

Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #310 -: Декември 12, 2008, 13:43:21 pm »
ЕТИ 76 извинявай 4е толкова касно отговарям,благодаря ти много ли време се 4ака за инвитро процедура?след като си избера клиника?БЛАГОДАРЯпредварително
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #311 -: Декември 12, 2008, 14:06:23 pm »
Angel78, чакането е доста относително понятие. В добрите клиники се чака за да ти дойде реда за час, т.е. ти като поискаш да си запишеш час за първичен преглед, може да ти дадат такъв за след половин или една година. Това е чакането. А после, вече е индивидуално. Правят се изследвания и подготовка. Всеки лекар си преценява стратегия за дадения пациент. Така че, не отлагай, действай!
« Последна редакция: Декември 12, 2008, 14:09:41 pm от Eti76 »
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
*

    angel78

Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #312 -: Декември 12, 2008, 21:19:52 pm »
ЕТИ76 Благодаря ти за отговора,аз живея в италия  и имам право о6те за един опит безплатен 6те го използвам,за6тото тук не се 4ака дълго време,1 месец не пове4е,и след това изледваниатя и процедурата.ако ни6то не се полу4и 6те се запи6а вав БъЛГАРИЯ благодария ти

   
*

    angel78

Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #313 -: Декември 12, 2008, 21:31:54 pm »
моми4ета пожелавам на вси4ки да използвате програмата за безплатно инвитро процедура
успех на вси4к :) :bori_010: :bori_010:

  
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #314 -: Декември 13, 2008, 22:03:39 pm »
Дано е истина,и накрая и нашите мечти да могат да станат реялност preggo :balk_602:
http:
*

    bubentseto

  • **
  • 84
  • Мечтая,а мечтая ли значи вярвам
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #315 -: Декември 13, 2008, 22:05:13 pm »
мили момичета ,заповядайте тук http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=32323.0
Ако пожелаеш нещо много силно,можеш да го постигнеш!Вероятно ще ти е нужно търпение,много усилия,истинска борба-но всичко може да бъде постигнато!Поеми риска да мечтаеш!Поеми риска да работиш лудо за мечтите си!!!!