0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #220 -: Октомври 29, 2008, 21:11:25 pm »
Цитат
И забравих да ви кажа, че колкото и странно да ви звучи, най-много помагаше на нашата кауза и то през цялото време - г-жа Антония Първанова. Те я нападаха, атакуваха, а тя спокойно им отговаряше като на малки деца и ги напътстваше. Полека-лека, со кротце со благо, просто евала на тази жена! Накрая като стана напечено след моя изблик, отново пое инициативата и ги подтикна да действат, подаде им 3-4 идеи и отвори дискусията за работа... И вместо да се срине кръглата маса, все пак се стигна до рационални предложения, които са описани от Ани в отделна тема! Та аз лично съм страшно благодарна на г-жа Първанова като човек и политик - прави всичко възможно да ни помогне, като никога не намесва гласно политиката, а се бори за реализиране на каузата ни!
:thankyousign:за инфото
Ами да благодарим на Господ ,че  има тази ЖЕНА
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #221 -: Октомври 29, 2008, 21:34:26 pm »
Благодаря за информацията и се радвам че има някой , който мисли за нас , а не само за парите...!
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #222 -: Октомври 30, 2008, 11:19:41 am »
Това е прекрасно,а сега ясно ли е кога ще се съберат отново организациите , от които зависи учредяването на фонда.С две думи-какво следва и кога?
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #223 -: Октомври 30, 2008, 11:46:47 am »
Благодаря за информацията и се радвам че има някой , който мисли за нас , а не само за парите...!
:good_post:
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #224 -: Октомври 30, 2008, 15:58:13 pm »
Eti76
 :youwoman: :balk_47: :balk_47: :balk_47: :cool:
Прекрасни новини!!!Дай боже да станат реалност!!!Дано измислите най-рационалния вариант за кандидатстване, одобрение и извършване на самата процедура, за да не се налага да се чака с години  :?
Дали ще имаме право на избор за Доктор и клиника???  :?
Успех на инициативата-стискам палци!!! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :goodluck: :bighug:
И благодарности към всички ангажирани!!! :youwoman:

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #225 -: Октомври 30, 2008, 21:40:46 pm »
Дано инициативата стане реалност и заработи, след като касата отпада. Въпросът е да има разбиране и да се приеме скоро. Благодаря на всички съпричастни.
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #226 -: Октомври 31, 2008, 06:18:39 am »
Писах в темата за кръглата маса ,но май въпросите ми са за тук.Ето акво ме интересува,моля някой ако е на ясно да ми отговори.
Кога и как ще разберем че е започнал приема на документи ,и по всяка вероятност във всеки град ще си има къде да се подават нали?Къде и как ще се прави регистъра за бездетните двойки,как можем да се включим в него?И още нещо ме интересува ние нямаме брак дали това ще има някакво значение?
Извинете ме ако задавам глупави въпроси,но до момента 7 год.не съм се възползвала никога от ЗК ,все си плащаме и за това никак не са ми ясни такива работи.До ин витро не сме стигнали за сега пробваме с инсеминации,но ако не стане ще правим ин витро няма на къде,и ми се ще да се възползваме от държавата най-сетне.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #227 -: Октомври 31, 2008, 06:26:12 am »
А тези, които сме забременели инвитро и сме си го платили, ще можем ли да се ползваме от новата програма?

[/url]
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #228 -: Октомври 31, 2008, 07:42:32 am »
А тези, които сме забременели инвитро и сме си го платили, ще можем ли да се ползваме от новата програма?
       

   и   мен ме интересува същия въпрос :oops:                                                                                                                     
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #229 -: Октомври 31, 2008, 10:09:23 am »
А при желание за второ дете, може ли да се възползваме от програмата?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #230 -: Октомври 31, 2008, 18:24:47 pm »
До последните три поста:
Момичета въпреки че въпроса ви е основателен, ще ви помоля за повечко съобразителпност и такт.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #231 -: Октомври 31, 2008, 21:35:13 pm »
Браво Евро, благодаря ти!:)

Момичета, да не искате някой да ви върне парите, това ли питате?!?
ЕЕЕЕЕ, ама не може така, еййй, да сте живи и здрави, радвайте се на децата си! То и аз съм си платила няколко опита, които са били неуспешни, ама не си и помислям да си търся парите... То оттук нататък да стане, пък...
А ние ще си се борим... А за второ дете не ми се вярва, че ще се доредите, защото засега заделените средства няма да стигнат дори по 1 да направят на тези, които имат нужда, та за второ да не говорим...

Относно реда и процедурите - не се притеснявайте, ще разберете веднага, щом има достатъчно конкретни новини. Засега важното е, че ще има фонд и отделени средства за инвитро, но кога и как - рано е да се каже.
А относно двойките без брак - не съм много сигурна, но мисля, че няма да има изискване за граждански!
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #232 -: Октомври 31, 2008, 21:45:51 pm »

Момичета, да не искате някой да ви върне парите, това ли питате?!?


Еееее, не е истина! 8O Що за предположение?
Не вярвам някой да е имал това предвид!
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #233 -: Октомври 31, 2008, 21:55:09 pm »
:)
Сигурно грешно съм разбрала!
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #234 -: Октомври 31, 2008, 21:56:16 pm »

 А за второ дете не ми се вярва, че ще се доредите, защото засега заделените средства няма да стигнат дори по 1 да направят на тези, които имат нужда, та за второ да не говорим...
Кой го решава това?
Означава ли , че аз изобщо няма смисъл да си подавам документите.

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #235 -: Октомври 31, 2008, 21:57:11 pm »
:)
Сигурно грешно съм разбрала!



Най-вероятно! :wink:


За тях нали това ще е 1-ят безплатен опит?
Не виждам нищо нетактично в питанките!
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #236 -: Октомври 31, 2008, 22:08:12 pm »
Просто не знам дали хора, които вече имат дете ще могат да кандидатстват, защото се коментира проблема безплодие. Дали, обаче, става въпрос за първичен или и вторичен стерилитет, не знам! Не смея да ви подведа!
Разсъждавайки като човек, който няма дете, си мисля, че е справедливо първо тези, които нямат въобще, да имат право да се възползват. А ако има достатъчно средства - нека всички да ползват безплатни опити, нямам нищо против. Просто в България, все нещо не достига, та и сега ми се струва, че може да не достигнат средства и за хората, които вече имат дечица. Дано да има достатъчно за абсолютно всички!
От личен опит си спомням, когато се възползвах от програмата на НЗОК, че после, след като нищо не стана, че не ми разрешиха да кандидатствам пак - не можело, трябвало други хора да си опитат късмета! Та затова така си мисля... :oops:
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #237 -: Октомври 31, 2008, 22:11:04 pm »
Както и да е - скоро ще се разбере. :wink:
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #238 -: Ноември 01, 2008, 15:01:12 pm »
Е както и очаквах, веднага ни нападнахте. Не искам някой да ми върне парите. И аз си плащам данъците на тази държава и смятам, че имам същото право както всички останали. Не съм виновна, че съм намерила пари да си платя опита и съм успяла, просто късмет и перфектен лекарски екип.
Ети76 аз съм без тръби. Скоро живот и здраве няма да съм бездетна, но ще си остана безплодна.

[/url]
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #239 -: Ноември 01, 2008, 15:51:18 pm »
бездетна-е б..ти и думата,
аз пък съм бездетна