0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #40 -: Август 03, 2008, 20:15:53 pm »
За съжаление, в смисъл,че от тях зависи решаването на част от тези проблеми,а те не ги осъзнават като проблеми.
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #41 -: Август 03, 2008, 21:30:52 pm »
Не се стърпях. Тамара много точно (както често се случва) описва ситуацията около предложението на НДСВ.
На мен октомври месец 2007 ми препоръчаха да съм си подавала направо документите за ин витро, защото щяла съм да изтърва влака. Сигурно писането ми тук е спам, но как да си обясня решението на някой друг дали да имам право да раждам деца или не. Надявам се платеното майчинство да стане 12 месеца, надявам се предложението за 3 опита ин витро да влезе в сила, но наистина ми е трудно да се примиря, че колкото и да искам да имам второ дете (дай Боже първото да се роди живо и здраво), някой ще ми дръпне 'репродуктивния шалтер' без да ме пита.
Не ми е до ефекти по снимката, но така знам само как да я кача. Та, да приличам на нещо древно и безперспективно?
« Последна редакция: Август 03, 2008, 22:26:35 pm от Бубе »
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #42 -: Август 04, 2008, 10:06:12 am »
Дано наистина това стане, а не да е поредният блъф.
Но защо ли не мога да им повярвам въобще на тези хора. Първо знам че идват избори и трябва да се почнат обещанията, второ скоро пак имаше искане за вот на недоверие към кабинета и той пак оцеля, но пък започнаха да говорят за тези безплатни три опита след искането за този вот. И си задавам въпроса това някаква случайност ли е?
И не на последно място се питам от къде ще намерят пари за тези опити. По груби сметки (като тъп счетоводител с изкривено мислене) казваме примерно че ще подпомогнат 200 хиляди семейства по 5 хиляди лева за един опит правят 1.000.000.000 лева, пък това умножено по 3 прави минимум 3.000.000.000 лева. Та се питам като вечно нямат пари в бюджетите за това и онова от къде ще ги изкопаят тези 3 милиарда лева. Относно възрастта и ограничението и-от къде на къде някой ще определя дали една жена на 40, или 41-42 години може да ражда или не. А пък се питам няма ли да вземат да сложат и ограничението за сключен граждански брак вътре. Защото и това си е направо дискриминация.
Айде стига с тези черни мисли, ще се моля все пак това да стане реалност, а не да остане само празни обещания.
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #43 -: Август 04, 2008, 10:23:54 am »
Това за поемане 3 опита ин-витро от държавата е най-обнадеждаващото нещо, което чух тези дни, само се моля да стане реалност, за да може повече български бездетни двойки да сбъднат мечтата си.
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #44 -: Август 04, 2008, 10:54:05 am »
Дано наистина това стане, а не да е поредният блъф.
Но защо ли не мога да им повярвам въобще на тези хора. Първо знам че идват избори и трябва да се почнат обещанията, второ скоро пак имаше искане за вот на недоверие към кабинета и той пак оцеля, но пък започнаха да говорят за тези безплатни три опита след искането за този вот. И си задавам въпроса това някаква случайност ли е?
И не на последно място се питам от къде ще намерят пари за тези опити. По груби сметки (като тъп счетоводител с изкривено мислене) казваме примерно че ще подпомогнат 200 хиляди семейства по 5 хиляди лева за един опит правят 1.000.000.000 лева, пък това умножено по 3 прави минимум 3.000.000.000 лева. Та се питам като вечно нямат пари в бюджетите за това и онова от къде ще ги изкопаят тези 3 милиарда лева. Относно възрастта и ограничението и-от къде на къде някой ще определя дали една жена на 40, или 41-42 години може да ражда или не. А пък се питам няма ли да вземат да сложат и ограничението за сключен граждански брак вътре. Защото и това си е направо дискриминация.
Айде стига с тези черни мисли, ще се моля все пак това да стане реалност, а не да остане само празни обещания.
Нали не мислиш, че всички 200 хил. двойки ще минат през инвитро през 2009г?!? Както се спомена в друг форум, капацитета е около 3-4 хил. опита годишно, за които, повярвай, достатъчно пари в бюджета има, стига да има желание и решение това да стане държавна политика.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #45 -: Август 04, 2008, 11:03:43 am »
sistur , и аз им нямам много доверие на политиците, честно казано. Че цялата работа е предизборна е ясно като 2+2=4, но дано да мине като решение, пък аз после ще си решавам за кого да гласувам :wink:
А колкото до парите, snejka_7 е права няма всички двойки със стерилитет да правят ин-витро я. И като един прост човек скаран с математиката от години се опитвам да разбера, как цяла година няма пари за толкова важни неща, пък на края на годината имаме излишък, който задължително трябва да похарчим бързо и си раздават там двойни и тройни премии. Но пак казвам, аз от математика не разбирам, пък и това ще да е някаква много висша математика.
Но все пак дано го приемат!
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #46 -: Август 04, 2008, 11:11:48 am »
Не съм казала, че всички 200 хиляди семейства в една година ще правят опити. Само направих груба сметка колко пари ще струва. И си зададох въпроса как ще ги осигурят. Дано наистина ги осигурят тези пари. Лично аз предпочитам от данъците които плащам парите да отидат за такива цел, а не да плащам социалните и детските на циганите.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #47 -: Август 04, 2008, 11:20:55 am »
sistur и аз като прост счетоводител ще ти кажа, че парите за инвитро не са от бюджета. С колко ще се увеличат приходите на НЗОК ако вноскаъа от 6 стане 8 процента. Освен това тези натрупвания на стерилитет ще се разнесат през годините и ето ти парите.
Защо да ги мислим, ние си имаме право на лечение, те да си мислят за процентите.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #48 -: Август 04, 2008, 20:22:40 pm »
Сега гледах новините по Канал 1, потвърдиха, че до Есенната сесия на Парламента трябва да влезе като здравна пътека.

Дано е истина.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #49 -: Август 04, 2008, 20:25:35 pm »
и че за този проект ще отговаря МЗ, а не НЗОК
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #50 -: Август 04, 2008, 21:02:40 pm »
и че за този проект ще отговаря МЗ, а не НЗОК
Да и аз така разбрах, но тогава се чудя как ще става кандидатстването и съответно одобрението  :ask:
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #51 -: Август 04, 2008, 22:05:37 pm »
И аз го чух в новините тази вечер.Дано не е поредната лъжа,с която някой ще трупа активи на наш гръб.Искрено се надявам,всички да бъдем сред щастливците.:balk_602:


*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #52 -: Август 04, 2008, 22:13:39 pm »
нека първо разделят излишъка и ако наистина отделятпали, ще бъде много благородна кауза от тяхна страна. но докато не стане факт, може само да се молим. дано разума ги вразуми и звемат най-накрая едно правилно решение - така ще успеем всички. дано.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #53 -: Август 05, 2008, 11:10:42 am »
Моля,обърнете внимание на коментара  :x  http://www.btv.bg/news/news_comments.pcgi?cont_id=116322
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #54 -: Август 05, 2008, 11:26:40 am »
Грозно...,много при това, но защо очаквате мили момичета всички да ни разберат и разбират.

И мен ме боли от такава простотия, ама не и обращам внимание защото душата и организма ми имат нужда от спокойствие и любов за да е успешен някой от опитите ни:).

Трудно е, но не е невъзможно да махнете с ръка и да отминете тези коментари и да насочим силите си към борбата на "Зачатие" да информира и да търси начин да помогне на нас.


*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #55 -: Август 05, 2008, 11:47:36 am »
Туку що говорих с леля ми - работи в здравната каса!!!
До 15,08,08 трябва да решат кои ще са клиниките и какви ще са изискванията!!!
Тя каза, че е сигурно, че от 01,01,09 ще имаме право на 3 опита!!!
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #56 -: Август 05, 2008, 11:56:23 am »
много добра новина, дано дано стане но на мен чак не ми се вярва това да е истина.
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #57 -: Август 05, 2008, 12:02:23 pm »
Дано бе, дано се случи нещо положително като това... в тази наша откачена държава само простотии ли ще гледаме..
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #58 -: Август 05, 2008, 12:06:07 pm »
Задавам си въпроса, след като доц. Щерев е от НДСВ, след като знаем клиниката му с какво се занимава, защо след 2 мандата управление, чак сега идва това предложение и то от Антония Първанова?
Май ни вземат за червените бабички, който да лъжат с пенсиите.
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #59 -: Август 05, 2008, 12:12:26 pm »
А как ще се преценява на кои семейства да се отпускат средствата-по стария начин с подаване на документи и после чакане да ни се обадят че сме одобрени или по нови правила ще е всичко?Можеби от клиниката която посещаваме ще ни дадът информация как точно стоят нещата и как ще се процедира.А що се отнася до коментарите на разни хора по сайтовете без да си имат и представа за нашите проблеми-изобщо не се ядосвам,не си заслужава.