0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #500 -: Май 18, 2010, 15:03:04 pm »
Да, на него слагах Прегнил, той се слага мускулно.
На мен си слагах Меногон, той е подкожно с много малка игла. Това по време на стимулацията за икси-то. Научих се и двата вида инжекции да слагам. После след трансфера имах назначен прегнил на мене си и сама си го боднах. Да ти кажа изобщо не е кой знае каква философия и спестява доста обяснения. На няколко пъти бяхме в медицински центрове, та все някой от мед.персонал полюбопитстваше какво и защо поставяме. Според мъжа ми най-малко го е боляло, особено в случаите когато съм забила по-рязко и злобно иглата.
Мускулно
инжекции
За медикаментите попитайте в клиниката, където сте правили опита. Те ползват отстъпки и може би ще ви доставят препаратите на по-добри цени.
Ами и двете ще ги бия мускулно, за подкожно вече имам добър опит, но пък е друго на себе си да ги бия, а четсно казано, тези, които си биех сама бяха най- безболезнени, но ще видим де :)
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #501 -: Юни 02, 2010, 23:37:26 pm »
Цитат на: makiyaki в Февруари 07, 2010, 15:17:25 pm
Нашето ТЕСЕ + пункция на 10 яйцеклетки беше днес- живи сперматозоиди, мкар и с 300 зора, след центрофугиране СЕ НАМЕРИХА   Дано да стане оплождане и хубави ембриони за 4ифт здрави   

     Здр.,  Makiyaki,
 Имам въпрос към теб.Съпругът ти беше ли стимулиран преди твоята пункция с хормонални лекарства и какви,колко време продължи лечението при него ,ако е имало такова.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #502 -: Юни 14, 2010, 10:05:04 am »
Сега стана резултата от Инхибина на мъжа ми и е много нисък според мен 38 ng/l при граници 120-400,а предполагам,че е доста важен :(
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #503 -: Юни 14, 2010, 14:04:18 pm »
Сега стана резултата от Инхибина на мъжа ми и е много нисък според мен 38 ng/l при граници 120-400,а предполагам,че е доста важен :(
Стскам палци резултатът да не е толкова притеснителен и определящ !!!
http://www.eje-online.org/cgi/content/abstract/145/5/561
 :bighug:
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #504 -: Юни 14, 2010, 14:21:58 pm »
Благодаря ти мила,сега ще видим какво ще стане с У-делацията за да имаме вече пълна представа какъв е проблема при нас  :bighug:
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #505 -: Юни 14, 2010, 14:28:24 pm »
Благодаря ти мила,сега ще видим какво ще стане с У-делацията за да имаме вече пълна представа какъв е проблема при нас  :bighug:
Мислех, че вече имате резултати от всички генетични изследвания. Имаш още по-силно стинсати палци от мен  :goodluck:
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #506 -: Юни 15, 2010, 09:59:14 am »
Вече имаме резултат и от У-делецията и всичко е наред.Общо взето вече направо съм в шок и грам не ми е ясно как всичко му е наред,а едновременно с това има такъв проблем  osi_12
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #507 -: Юни 15, 2010, 13:16:59 pm »
Вече имаме резултат и от У-делецията и всичко е наред.Общо взето вече направо съм в шок и грам не ми е ясно как всичко му е наред,а едновременно с това има такъв проблем  osi_12
Simsonka, какво последва от прегледите Ви при проф.Куманов.Предписа ли ви нещо?
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #508 -: Юни 15, 2010, 13:40:12 pm »
Valde,Сега в четвъртък имаме записан час за да види резултатите от изледванията,които назначи.Ще видим какво ще каже и дали ще имаме някакъв шанс,защото явно проблема е в този инхибин Б не виждам къде ще е иначе.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #509 -: Юни 21, 2010, 15:59:54 pm »
Момичета, бихте ли споделили при доагноза: азооспермия и в последствие открито варикоцеле, възможно ли е варикоцелете да е причина за азооспермията.
Четейки по форума разбирам, че варикоцелете има отношение и към сперматогенезата.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #510 -: Юни 21, 2010, 16:14:09 pm »
Валде, аз мисля, че е напълно възможно, особено ако варикоцелето е от отдавна. Но, най-добре да се изкаже специалист.

Докторът, който откри варикоцелето, не ви ли каза дали има някаква връзка?


*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #511 -: Юни 21, 2010, 16:21:17 pm »
Валде, аз мисля, че е напълно възможно, особено ако варикоцелето е от отдавна. Но, най-добре да се изкаже специалист.

Докторът, който откри варикоцелето, не ви ли каза дали има някаква връзка?
Единия доктор каза, че има връзка и може да е причина, а другия каза, че варикоцелето не може да е причината за азооспермията.
И ми идва да крещя!!!!!!!!
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #512 -: Юни 21, 2010, 16:33:04 pm »
Варикоцелето определено влияе върху сперматогенезата! "Най-важното усложнение на варикоцеле e увреждане на качеството на спермата при мъжа (инфертилитет).Това води до различни степени на нарушения в сперматообразуването, стигащи до пълна липса на сперматозоиди в еякулата (Аzoospermia)".
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #513 -: Юни 21, 2010, 16:49:16 pm »
В момента не мога да преведа текста, но ето извадка от статия на гръцки лекари от Unit of Reproductive Endocrinology, First Department of Obstetrics & Gynecology, Aristotle University of Thessaloniki, "Papageorgiou" General Hospital. Също така не съм прегледала препратките към други източници, цитирани в този параграф.

В общи линии, по въпроса няма единодушно мнение. В различни изследвания е установено, че варикоцелето в много редки случаи е причина за азооспермията, и дори след операция подобрението по принцип не е задоволително.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2658802/

Another controversial issue is the relationship between varicocele and azoospermia. The main question is whether azoospermia is due to varicocele or to co-existent primary testicular failure. As a consequence, there is no consensus on whether to operate varicocele in azoospermic men with maturation arrest or Sertoli Cell- Only Syndrome (SCOS). Furthermore, the question still remains as to whether surgical repair of varicocele on the above conditions should be recommended, in order to avoid obtaining sperm by TEsticular Sperm Extraction (TESE) for fertilization with Intra-Cytoplasmic Sperm Injection (ICSI). The use of motile sperm from the ejaculate gives better fertilization, cleavage and pregnancy rates than those from TESE in ICSI55, 56.
It is generally accepted that sperm production after varicocele repair recovers in a small degree, but remains suboptimal. Onset of spermatogenesis and presence of sperm in the ejaculate was evident in one clinical study in 33% of azoospermic men who underwent varicocelectomy57. However, this study had no control group and it showed that 55% of men progressively became azoospermic within one year after surgery. These results led to the conclusion that azoospermia probably was cryptozoospermia57.
Another retrospective study showed that 22% of men with non obstructive azoospermia had some motile and immotile spermatozoa in the ejaculate within a period of 14.7 months after varicocele repair, but only 9.6% had enough motile spermatozoa that could be used for ICSI58. In addition, the percentage of sperm that could be isolated with TESE did not increase after surgery. These results are not a surprise: a study performed in our unit showed that varicocele was the only cause of azoospermia in only 1.6% of the 187 azoospermic men examined59.
In conclusion, men with clinical varicocele and non-obstructive azoospermia are not expected to retain satisfactory sperm quality after varicocelectomy, so to be able to achieve pregnancy either with intercourse or with Intra-Uterine Insemination (IUI) or ICSI without the use of TESE.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #514 -: Юни 24, 2010, 09:53:39 am »
Варикоцеле е заболяване, което е пряко свързано с функцията на тестисите. Няма как липсата на качествен кръвоток и респективно снабдяване с кислород да не оказва влияние. Още повече, че както може би знаете температурата в тестите на нас мъжете е с няколко градуса по-ниска от тази на тялото и за да работи този механизъм съществено значение има кръвоснабдяването. Разширените вени на тестисите пречат на този механизъм.
  Известният като асансьорен тестис и варикоцелето са две от най-разпространените диагнози при анамнезите на мъже с мъжки фактор.
  Лечението на варикоцеле е само по оперативен път! Няма медикаментозно или друго терапевтично лечение. Оперативните намеси са няколко типа, като за всеки отделен пациент се подпира оптималния.
  При мен асансьорен ляв тестис (крипторхизъм)и последвала инфекция след оперативната намеса са причините за азооспермията.
  В заключение ще кажа, че варикоцелето и крипторхизмът са две от често наблюдаваните анамнези при пациенти с мъжки фактор, като степента им на влияние върху проблема е тема на разлияни трактовки и дискусии.
  Пожелавам успех и не забравяйте, че успехът зависи и от вас. Моят случай е доказателство (така си мисля аз) че колкото и безнадеждно да е положението на пръв поглед (атрофирал десен тестис, крипторхизъм, ниски нива на тестостерон и т.н.) шанс има!!! Успех!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #515 -: Юни 24, 2010, 10:34:07 am »
 Ще добавя и още нещо, което до някъде личи и от текста, цитиран по-горе, чиито превод намерих някъде и ще дам по-долу. Варикоцеле не е директен причинител на азооспермиа при мъжете. Това се наблюдава като ефект много рядко. По-често то е съпътстващо заболяване, т.е. част от причините.
  Проучвания в различни страни и държави показват различна степен на взаимовръзка - варикоцеле-азооспермиа.
  Друга дискусионна тема е за това има ли връзка между варикоцелето и азооспермията. Главният и основен въпрос е дали диагноза азооспермия се дължи на варикоцеле или на едновременно съществуващи първоначални проблеми, водещи до тестикулярна дисфукция. В следствие на това, няма консенсус по отношение на това дали е необходимо да се оперира мъж с доказано варикоцеле и поставена диагноза азооспермия или Матурационен арест или SCOS. В допълнение, въпросът все още стои при вземането на решение дали оперативното корегиране на варикоцелето при споменатите по-горе положения е препоръчително, с цел да се избегне получаването на сперматозоиди посредством TESE за оплождане по ICSI. Известно е, че ако е възможно използването на подвижни сперматозоиди от еякулат дават по-добри шансове за оплождане, последващо делене на клетки и бременност в сравнение с материал, получен при TESE.
   Прието е, че процесът на производство на сперматозоиди след оперативно възстановяване на варикоцеле  се подобрява в малка степен, но остава неоптимален.  Стартиране на процеса на сперматогенеза и последващо наличие на сперматозоиди в еякулата се среща в 33% от мъжете с азооспермия, които са били оперирани. Така или иначе това проучване няма контролна група и  показа, че 55% от мъжете прогресивно придобиват азооспермия до една година след операцията. Тези резултати водят до заключението, че  азооспермията вероятно е била Криптозооспермия.
   Друго проучване показва, че 22% от мъжете с необструктивна азооспермия имат някакви подвижни и неподвижни сперматозоиди в еякулата в период от 14,7 месеца след операция от варикоцеле,  но само 9,6% имат достатъчно подвижни сперматозоиди, които биха могли да бъдат ползвани при ИКСИ.  В допълнение, процентното съдържание на сперма (депа на сперма), които биват изолирани при ТЕСЕ не нараства след оперативната намеса. Тези резултати не са изненада. Проучване в нашата страна показва, че варикоцеле е единствената причина за азооспермиа в едва 1,6% от 187 изследвани мъже с азооспермиа. 
  В заключение при мъжете с варикоцеле и необструктивна азооспермия не би следвало да се очаква значително подобряване на спермата след оперативна намеса, с цел да се получи бременност с някои от методите на репродуктивната медицина без да се стига до ТЕСЕ.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #516 -: Юни 25, 2010, 10:46:13 am »
Ще добавя и още нещо, което до някъде личи и от текста, цитиран по-горе, чиито превод намерих някъде и ще дам по-долу. Варикоцеле не е директен причинител на азооспермиа при мъжете. Това се наблюдава като ефект много рядко. По-често то е съпътстващо заболяване, т.е. част от причините.
  Проучвания в различни страни и държави показват различна степен на взаимовръзка - варикоцеле-азооспермиа.
  Друга дискусионна тема е за това има ли връзка между варикоцелето и азооспермията. Главният и основен въпрос е дали диагноза азооспермия се дължи на варикоцеле или на едновременно съществуващи първоначални проблеми, водещи до тестикулярна дисфукция. В следствие на това, няма консенсус по отношение на това дали е необходимо да се оперира мъж с доказано варикоцеле и поставена диагноза азооспермия или Матурационен арест или SCOS. В допълнение, въпросът все още стои при вземането на решение дали оперативното корегиране на варикоцелето при споменатите по-горе положения е препоръчително, с цел да се избегне получаването на сперматозоиди посредством TESE за оплождане по ICSI. Известно е, че ако е възможно използването на подвижни сперматозоиди от еякулат дават по-добри шансове за оплождане, последващо делене на клетки и бременност в сравнение с материал, получен при TESE.
   Прието е, че процесът на производство на сперматозоиди след оперативно възстановяване на варикоцеле  се подобрява в малка степен, но остава неоптимален.  Стартиране на процеса на сперматогенеза и последващо наличие на сперматозоиди в еякулата се среща в 33% от мъжете с азооспермия, които са били оперирани. Така или иначе това проучване няма контролна група и  показа, че 55% от мъжете прогресивно придобиват азооспермия до една година след операцията. Тези резултати водят до заключението, че  азооспермията вероятно е била Криптозооспермия.
   Друго проучване показва, че 22% от мъжете с необструктивна азооспермия имат някакви подвижни и неподвижни сперматозоиди в еякулата в период от 14,7 месеца след операция от варикоцеле,  но само 9,6% имат достатъчно подвижни сперматозоиди, които биха могли да бъдат ползвани при ИКСИ.  В допълнение, процентното съдържание на сперма (депа на сперма), които биват изолирани при ТЕСЕ не нараства след оперативната намеса. Тези резултати не са изненада. Проучване в нашата страна показва, че варикоцеле е единствената причина за азооспермиа в едва 1,6% от 187 изследвани мъже с азооспермиа. 
  В заключение при мъжете с варикоцеле и необструктивна азооспермия не би следвало да се очаква значително подобряване на спермата след оперативна намеса, с цел да се получи бременност с някои от методите на репродуктивната медицина без да се стига до ТЕСЕ.


Благодаря redmir!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #517 -: Юли 08, 2010, 13:31:41 pm »
Здравейте, отдавна не съм влизала в темата, но сега се включвам, за да вдъхна малко надежда на борещите се с "присъдата" азооспермия. Диагностицираха ни през февруари миналата година, потвърдено с две спермограми в КИРМ Плевен и диагностична биопсия при д-р Кацаров. Резултата от нея - "сперматогнеза до сперматоцити,в единични тубули само по няколко". Тоест зле, но все пак достатъчно при някякви n проценти за опит с ИКСИ по метода ТЕСА. Според мнението на доктора, няма начин сперматозоиди да излязат някога в еякулата!! НО! Година и половина по-късно, при съвсем случайна контролна спермограма (в Надежда), какво да видим  8O 8O  8O.......СПЕРМАТОЗОИДИ !!!! И то цели 40 броя, а при следваща спермограма - 70. През този период, мъжът ми е пил предписаните му от Кацаров Клостилбегит и Тристен, почти непрекъснато. Та исках да ви кажа, че надежда винаги има и ДА НЕ БЪРЗАТЕ ДА СЕ ОТЧАЙВАТЕ (както направихме ние тогава)! Природата ни не е толкова проста и винаги има с какво да ни изненада. Пожелавам успех на всички, озовали се по този труден, но все пак прокаран път :P. Апропо, ние вече започнахме нашата ИКСИ процедура,като се надяваме да се осъществи със собствен материал, без биопсия!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #518 -: Юли 08, 2010, 14:05:08 pm »
porsha, имаш стиснати палци за дубъл като нашия. Всъщност сещам се само за две мами, които са били с такива диагнози в двойката и да са с по едно дете, другите все сме близнашки  :wink:. Та те чакам в отбора :D!
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #519 -: Юли 08, 2010, 17:28:05 pm »
Чудесни новини.
Пожелаваме ви така мечтания успех много скоро! :D
Kìyevame ulte Eywa ngahu.