0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #80 -: Април 23, 2009, 23:23:07 pm »
Здравейте момичета!
Моя проблем е следния:
имам висок пролактин и убедих ендокриноложката да пуснеме молба за ЯМР по касата !
Тя каза да потготвя заключение на очен лекар ,заключение на гинеколога и рентгенова снимка !
Ок ,но гинеколога ми не работи скасата ,та въпроса ми е неговото заключение ще го признаят ли или да бегам за направление при личната и да отивам при друг???
Какво да правя не знам Моля ако някой може да даде съвет да ми пише !
[/url]
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #81 -: Април 24, 2009, 00:48:02 am »
Не мисля че трябва гинеколога ти да работи с касата за да ти напише заключение.Много сложно с тоя ЯМР бе и аз искам да си направя но направо не ми се занимава да ходя да ги моля за нещо за което си плащам и имам право.
*
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #82 -: Април 24, 2009, 01:22:45 am »
На мен не са ми искали никакви заключения. Отидох при ендокринолога, той написа някво писмо до касата, предполагам с прикрепени резултати за високия пролактин и след 2 седмици някъде ми се обади, че съм одобрена за ЯМР.

Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #83 -: Април 27, 2009, 19:35:34 pm »
здравеите моми4ета(6те пи6а и тук).Аз съ6то имам микроаденом 5мм в момента съм на достинекс,но въпроса ми към вас е КАК С ПОДОБНИ ПРОБЛЕМИ НА МОИТЕ-ВИСОК ПРОЛАКТИН,МИКРО АДЕНОМ,ПОСТИГАТЕ ОВУЛАЦИЯ?Благодаря в..и предварително за отогор моми4ета
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #84 -: Април 27, 2009, 19:55:10 pm »
А относно твоя въпрос viviq ,моя гениколог съ6то не работи с здравната каса когато правих ямр и ми го признаха
*
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #85 -: Април 28, 2009, 22:43:37 pm »
Благодаря ви момичета !
Сега ми е зор с очния лекар че не мога да излезна от работа ,но утре ще пробвам !
Стискайте палци ако успея на обяд да мина очен вечерта ще нося всичко на ендокринолога !
Сигурно ще ме прати аз да ги нося в касата а?
Какво следва после ?
Тя ли ще пусне молбата?
[/url]
*

    belka2002

Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #86 -: Юни 15, 2009, 20:56:48 pm »
zdraveite az sam operirana 2 puti za adenom na hipofizata.parviqt pat prez nosa a posle otgore.moqt slu4ai e malko po razli4en ot va6ite.imah mnogo silno glavobolie i me operiraha po spe6nost v pirogov.
*
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #87 -: Юни 15, 2009, 21:13:36 pm »
Здравейте мина ЯМР всичко е ок според заключението на док няма аденом !
Защо обаче се повишава тоя пролактина каква е причината не знам и док не ми каза нищо!
[/url]
*

    belka2002

Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #88 -: Юни 16, 2009, 01:12:39 am »
Извинявайте че се намесих!Искам просто да споделя с някой проблемите си.Те не са никак малко след двете операции.Видимо ми няма нищо,а и добре се чувствам.Последните изследвания не са много добре.Откриха ми и заболяване на щитовидната жлеза.Казаха че може да съм я предала на децата си.
*
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #89 -: Юни 16, 2009, 16:38:45 pm »
belka2002 съжалявам за това което ти се е случило !
А сега след операциите как са нещата?
Махнали ли са аденома?
[/url]
*

    belka2002

Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #90 -: Юни 16, 2009, 20:56:35 pm »
Здравейте!Втората операция беше на 29.01.2009г.Още не са ми правили контролен скенер.Преди 2 седмици бях в ендокринологията и д-р Начев ми обясни че ако се прояви тиреоидит на хашимото преди 30г. има вероятност за генетично предаване.Имам 2 деца-момичета и много се притеснявам за тях.Ако се наложи още една операция няма да я преживея.Пролактина ми е много висок а и още куп други неща ми откриха.С две думи много е сложно при мен.За генетичното изследване ми изпратиха кръвта в Полша.Чакаме резултат.
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #91 -: Октомври 03, 2009, 18:29:24 pm »
Здравейте на всички,чак сега се реших и аз да се присъединя към темата. През 2003 г ми откриха аденом на хипофизата,беше с размери 10/9.През годините проведох лечение с бромокриптин.В момента след последния ЯМР се установи дегенерирал микроаденом на хипофизата с размер 4/8. Правим опити да забременея,но нещо не се получава.Страх ме е дори да си помисля,че заради този аденом може и да нямам деца.С голяма надежда ще чакам да ме успокоят вече майки с моята диагноза.Много се надявам скоро да забременея.В момента все още се лекувам с бромокриптин.Моля,пишете ми !
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #92 -: Октомври 03, 2009, 20:04:50 pm »
Iliana13 , аз съм пример за човек забременял с тази диагноза.Радвам се на живо и здраво дтенеце.Желая и в най-скоро време да се похваллиш и ти :bighug:Трябва ти само свястен ендокринолог , за да се назначи адекватно лечение.
*
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #93 -: Октомври 03, 2009, 21:31:04 pm »
Iliana13, за твое успокоение ще кажа, че и аз съм такъв пример. Щом лечението е адекватно и пролактина е в нормални граници, мисля че аденома не пречи на забременяването. От колко време правите опити? Ако е минало дълго време потърси и друга причина. Поне при мен се оказаха няколко проблема, но с правилно лечение сега се радваме на живо, здраво и много палаво момиченце. Пожелавам ти от сърце скоро и ти да усетиш радостта от майчинството!!!

Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #94 -: Октомври 03, 2009, 21:32:23 pm »
maia_st , а ти пиеше ли някакви лекарства за пролактина по време на бременност?
*
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #95 -: Октомври 03, 2009, 21:35:40 pm »
Мари, веднага спрях достинекса като разбрах че съм бременна, беше още на 3-ти ден закъснение. По време на бременността продължавах да пия обаче л-тироксина, дори на 2 пъти се наложи да увеличавам дозата.

Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #96 -: Октомври 03, 2009, 22:06:09 pm »
Мари, веднага спрях достинекса като разбрах че съм бременна, беше още на 3-ти ден закъснение. По време на бременността продължавах да пия обаче л-тироксина, дори на 2 пъти се наложи да увеличавам дозата.
Моя коктейл беше по-голям.Аз пих парлодел до раждане, метформин до 13 седмиа , а еутирокса почнах по някое време на бременността.Но пък всичко си струваше накрая :wink:
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #97 -: Октомври 04, 2009, 19:34:12 pm »
Момичета, много Ви благодаря,че така бързо ми писахте и ми дадохте големи надежди !В момента пролактина е в норма ,пия бромокриптин по 1таблекта , имам и ендокринолог,но скоро не съм го посещавала. Прабим опити от 4 месеца . Благодаря Ви много !
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #98 -: Април 05, 2010, 22:55:35 pm »
И аз да се включа в темата, одаван не съм писала. С аденом съм 6 мм от 2006, през 2009 правих контрола и пак е 6 мм :)
Предстои ми сватба след месец, а след нея се предполага че ще започнем да правим опити за бебче. Сега вземам Достинекс по 1/2 седмично, не съм се консултирала последните месеци с лекарката, но мисля че Достинекса трябва да се спре преди опитите и да се мине на лекарства, безвредни за плода.
  maia_st ти май беше при Мечкаров преди доколкото си спомням, той ли ти каза да пиеш лекарсвото до забременяване и да го спреш след това, или се консултира и с други лекари?
*
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #99 -: Април 06, 2010, 12:37:17 pm »
Да, продължавам да си ходя при д-р Мечкаров, по негова препоръка спрях достинекса веднага щом се установи бременност, но не по-рано. Доколкото на мен ми е известно достинекса е възможно най-пречистеното лекарство от тази група, незнам дали има с какво друго да го замениш и да е безвредно за плода, а ако спреш лечението по време на опитите и пролактина ти се качи, нали няма да имаш овулация, как тогава ще забременееш? Разсъждавам само, според мен е добре да се консултираш с лекар по въпроса. Успех!