0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #20 -: Юли 23, 2008, 21:33:17 pm »


Здравей atyty, аз съм с подобен проблем. Без лекарства нямам цикъл. Моите ЛХ и ФСХ пък са високи. Пролактина леко завишен, а аденома беше 2 мм преди две години. Засега смятат че не е необходимо да се прави ковнрола с ЯМР. Каква е връзката на ЛХ ФСХ с аденома? Може ли високите им стойности да се дължат на него?
Здравей, не съм сигурна дали ЛХ и ФСХ имат връзка с аденома,по скоро те имат връзка с цикъла.Предполагам, че аденома пречи на хипофизата да произвежда достатъчното количество хормони за нормалните функции.Това са мои предположения не съм сигурна дали е така.Аз  от 3 години предизвиквам цикъла с хапчета,незнам докога ще карам така.Лекарите са единодушни, че е много голям и трябва да се оперира.Рано или късно може би ще се стигне дотам тъй като ми казаха, че не мога да забременея докато го имам.Аз на 3 месеца прявя периметър на очите за да го следя, а на 6 м.ЯМР.В петък
ще се консултирам с проф. Бусарски .
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #21 -: Юли 25, 2008, 14:14:59 pm »
Здравейте,аз днес правих хормони естествено FCH пак ми е високо 37.4 при горни граници 10.2.Цикъла ми идваше по рано миналия септември на 13 на 22 ден след което забременях и направих спонтанен.След спонтанния ми изписаха регулон ,пих го 6месеца ,на седмия месец ми дойде на 8мия ден от регулона и ми изписаха заедно с регулона да пия и оргаметрил.Спрях и двата медикамента преди 11 дни.Днес ми е 8 ден от цикъла и ендокриноложката ми пусна хормоните пролактина ми е 608 при г.граници 619 а ФСХ 37.4.Иска ми се да се заблуждавам ,че е от противозачатъчните,но май не е защото и едното ми око от време на време не вижда,като в мъгла е.Миналата година като правих ЯМР аденома беше 4.4 и в ендокринологията ми казаха ,че не може да е от аденома,но резонанса не ми го е гледал неврохирург.
Молбата ми към вас момичета е ако някой има тел.на проф.Бусарски да го напише ,че аз имам някакъв от преди 8год но нещо не ми вдига.И някой знае ли какъв е реда за записване на часове?А той само в Александровска ли преглежда?
Честно казано доста ме е страх ,защото зная ,че ако наистина засяга окото ,както аз си мисля ,ще се наложи операция.
Благодаря ви предварително
*
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #22 -: Юли 25, 2008, 22:40:07 pm »
Здравейте,аз днес правих хормони естествено FCH пак ми е високо 37.4 при горни граници 10.2.Цикъла ми идваше по рано миналия септември на 13 на 22 ден след което забременях и направих спонтанен.След спонтанния ми изписаха регулон ,пих го 6месеца ,на седмия месец ми дойде на 8мия ден от регулона и ми изписаха заедно с регулона да пия и оргаметрил.Спрях и двата медикамента преди 11 дни.Днес ми е 8 ден от цикъла и ендокриноложката ми пусна хормоните пролактина ми е 608 при г.граници 619 а ФСХ 37.4.Иска ми се да се заблуждавам ,че е от противозачатъчните,но май не е защото и едното ми око от време на време не вижда,като в мъгла е.Миналата година като правих ЯМР аденома беше 4.4 и в ендокринологията ми казаха ,че не може да е от аденома,но резонанса не ми го е гледал неврохирург.
Молбата ми към вас момичета е ако някой има тел.на проф.Бусарски да го напише ,че аз имам някакъв от преди 8год но нещо не ми вдига.И някой знае ли какъв е реда за записване на часове?А той само в Александровска ли преглежда?
Честно казано доста ме е страх ,защото зная ,че ако наистина засяга окото ,както аз си мисля ,ще се наложи операция.
Благодаря ви предварително

Здравей, днеска бях на консултация при проф.Бусарски.Работи в " СВ. Иван Рилски ".Телефона му е 0888 324 614. Приемно време всеки делничен ден от 9,30-10,30 и от понеделник до сряда и от 14-15h.Телефона на приемен кабинет е 852 49 32.Консултацията е 50 лв.Часове не се записват, отива се на място и се чака.Обади му се и му кажи от кога ти е последния ЯМР, ако ти е много стар може да поиска нов.По принцип динамиката на аденома може да се следи като се правят периметри на очите.В ендокринологията аз си ги правих на 3м., а ЯМР на 6м. Аз от 1 година живея ,с мисълта че имам  аденом,днес проф.Бусарски ми каза че това не било аденом,а някакъв съсирек, който подтискал функцията на хипофизата ,която от своя страна не произвежда достатъчно количество хормони , което било и причината за липса на менструация .Незнам какво да мисля ако е така новината е страхотна , но още не мога да повярвам.Незнам дали е истина.Досега си мислих, че за да мога да имам бебе първо трябва да се оперирам, а сега ми каза че една бременост ще оправи нещата.
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #23 -: Юли 25, 2008, 23:19:38 pm »
atiti ще ти драсна набързо какво се получи при мен за да се поуспокоиш.1999г ми правят хормони ей така един познат лекар ми ги пусна и се оказа без да имам никакви симптоми ,че ми е висок пролактина.Тогова ходих при Бусарски и той ми назначи ЯМР ,но в Александровска не ми сложиха контрасно вещество и излезна ,че нямам аденом.Изписаха ми парлодел по половинка.До 2004г тогава решихме да имаме дете забременях след 6 месеца опити.Износих си бременноста като до третия месец пиех парлодел.Обаче през цялото това време аз не съм допускала ,че имам аденом с две думи бях спокойна и не мислех за несполуки.След като родих направих ЯМР с контрастно и изезе ,че имам аденом.Лекарите казват ,че съм си го имала и преди и най вероятно по време на бременноста е пораснал,но хубавото беше ,че аз не знаех.Така ,че успокой се и гледай напред и ти пожелавам едно символче на любовта в най скоро време.Успех и пиши  :)
*
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #24 -: Юли 27, 2008, 18:44:56 pm »
atiti ще ти драсна набързо какво се получи при мен за да се поуспокоиш.1999г ми правят хормони ей така един познат лекар ми ги пусна и се оказа без да имам никакви симптоми ,че ми е висок пролактина.Тогова ходих при Бусарски и той ми назначи ЯМР ,но в Александровска не ми сложиха контрасно вещество и излезна ,че нямам аденом.Изписаха ми парлодел по половинка.До 2004г тогава решихме да имаме дете забременях след 6 месеца опити.Износих си бременноста като до третия месец пиех парлодел.Обаче през цялото това време аз не съм допускала ,че имам аденом с две думи бях спокойна и не мислех за несполуки.След като родих направих ЯМР с контрастно и изезе ,че имам аденом.Лекарите казват ,че съм си го имала и преди и най вероятно по време на бременноста е пораснал,но хубавото беше ,че аз не знаех.Така ,че успокой се и гледай напред и ти пожелавам едно символче на любовта в най скоро време.Успех и пиши  :)

Благодаря ти за пожеланията.Вярвам , че всичко ще се нареди по най добрия начин :D
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #25 -: Юли 27, 2008, 19:26:28 pm »
Стискам палци за това  :bighug: :crossfingers:
*
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #26 -: Юли 29, 2008, 07:17:10 am »
Здравейте,
и аз съм с аденом 3/4 мм, откриха ми го с ЯМР без контрасно вещество март 2006, но моя ендокринолог каза че не е необходима операция за отстраняването му. Поддържах ниски нива на пролактина с достинекс до преди да забременея, док дори изказа предположение че е възможно лекарството да повлияе на самия аденом, надявах се тайничко дори да се излекува..сега разбирам, че е възможно по-скоро обратното, бременността да го активира, в което като се замисля има известна логика. Периметрия не съм правила близо година, нито контролен ЯМР, може би след като се роди бебка ще трябва да направя и двете :ask:
Записвам се в темичката да я следя, може пък някой да се похвали, че се е излекувал без операция!
Успех момичета!

Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #27 -: Юли 29, 2008, 14:32:33 pm »
Момичета възможно ли е при аденом на хипофизата  и бременност пролактина да пада?Миналия месец беше 788 , а при днешно изследване  се оказа 639.Ползвам една и съща лаборатория  и взимам по една таблетка парлодел на ден
*
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #28 -: Юли 29, 2008, 16:07:48 pm »
Мари, а ти защо го изследваш изобщо сега? Моя ендокринолог каза, че не е необходимо, чак като спра кърменето, а и лекарствата каза да спра още щом се потвърди бременността. Иначе за стойностите - незнам, мисля че би трябвало да се увеличава по време на бременност и кърмене, но пък ти пиеш парлодел и вероятно това се отразява.

Аденом на хипофизата
« Отговор #29 -: Юли 29, 2008, 18:01:24 pm »

Ами незнам защо го изследвам.От ЖК ми дадоха талон за ендокринолог и той ми пусна пролактин.А още в началото ми казаха че ще пия парлодел до 7 месец.Явно всеки лекар си има свое мнение за пролактина по време на бременността.Моя док каза че няма да мога да кърмя , а веднага след раждане започвам с лекарствата отново
*
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #30 -: Юли 29, 2008, 23:47:15 pm »
А аз освен, че няма да пия достинекс веднага след раждане, ще спирам и л-тироксина и така ще мога да кърмя. Док каза около 2 месеца след раждането да ида за нови изследвания и тогава ще станело ясно как ще е лечението за в бъдеще. Различни лекари с различни мнения наиситна, но аз смятам да послушам моя, за 2 год ми спечели доверието, а и се радвам че така ще мога да кърмя поне в началото.

Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #31 -: Юли 30, 2008, 08:07:43 am »


Аз за кърменето най -много държа .Защото си е друго майчиното мляко, друго е тези химии дето ги продават на безбожни цени
*
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #32 -: Юли 30, 2008, 10:51:40 am »


Аз за кърменето най -много държа .Защото си е друго майчиното мляко, друго е тези химии дето ги продават на безбожни цени

подкрепям  :D

Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #33 -: Август 01, 2008, 16:52:30 pm »
От всичко прочетено до тук не можах да разбера едно - по време на бременност аденомът нараства ли? И колко горе-долу може да нарастне? А след раждането ссе започва отново с лекарствата. А има ли вариантда пиеш лекарства като Достинекс или Бромокриптин и въпреки това аденомът да нараства?

Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #34 -: Август 01, 2008, 17:22:45 pm »


Деси ,имам приятелка ,която роди секцио и на следващия ден започна с достинекс .Логично по време на бременност пролактина се покачва, но дали аденома расте зависи от организна .Мисля че ако хапчетата поддържат пролактина в норма не нараства аденома .Сега най -важно е бебоците да са здрави :bighug:
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #35 -: Август 01, 2008, 17:33:24 pm »
Така е, бебоците трябва да са на пълво място винаги!!!! Но.... аз много се притеснявам за този аденом. С колко ли ще е нарастнал??? Моя е 5 мм. А моя пролктин въпреки лекарствата нараства.

Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #36 -: Август 02, 2008, 09:31:18 am »
Така е, бебоците трябва да са на пълво място винаги!!!! Но.... аз много се притеснявам за този аденом. С колко ли ще е нарастнал??? Моя е 5 мм. А моя пролктин въпреки лекарствата нараства.

Това е нормално.С развитието на бременността  нараства пролактина ,както при напълно здрави жени  ,така и при нас
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #37 -: Август 02, 2008, 09:34:41 am »
 А аденома? Какво става с него?

Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #38 -: Август 04, 2008, 11:07:09 am »


Зависи от организма -при някои нараства , при други не, при трети става нехормонален
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #39 -: Август 04, 2008, 19:23:54 pm »
Извинявам се за невежеството, но как мога да разбера дали е станал нехормоналенслед раждането? А като е нехормонален, продължава ли да расте????